1er lutego tniemy ją!

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Re: 1 marca czy jeszcze raz?




przez Targol » 26/02/07, 16:18

jean63 napisał:4 - Instaluj ogniwa fotowoltaiczne na dachach domów i odsprzedawaj nadwyżki firmie EDF


Moim zdaniem rozsądniej byłoby, nawet jeśli oznaczałoby to zostanie producentem energii elektrycznej, spróbować zorganizować swoją autonomię.
Zamiast odsprzedawać firmie EDF (i w ten sposób pozostać zależnym od scentralizowanej produkcji), dlaczego nie narzucić podwójnego obwodu we wszystkich nowych domach:
  • jeden na 220V zasilany naprzemiennie z EDF,
  • drugi w trybie ciągłym 12 V (lub 24 V).


: Arrow: Obwód 220 będzie używany głównie do urządzeń energochłonnych (pralek, lodówek, zamrażarek, krótko mówiąc narzędzi do karykatury, wszystkiego co ma silnik).
: Arrow: Obwód ciągły byłby używany do zasilania całej elektroniki (hifi, ekranów bez lamp, komputerów itp.) i oświetlenia, unikając w ten sposób transformatorów 220V~ -> 12V - z często żałosną wydajnością, jaką można znaleźć we wszystkich tych urządzeniach.

Początkowo dla osób nie posiadających własnych środków produkcji (panele fotowoltaiczne, turbiny wiatrowe, mikrohydraulika) obwód 12 V zasilany byłby z wysokowydajnego transformatora z napięcia 220 V (który pracowałby dalej, gdy środki produkcji posiadałyby własne nie będzie miał wystarczającej mocy).
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 26/02/07, 19:41

Witam,

1 marca: 55 minut wytchnienia dla planety


Targol napisał:I to KAŻDEGO DNIA. Nie 5 minut tu, 55 minut tam.
Stan naszej planety jest taki, że te symboliczne działania już nie wystarczą


całkowicie się z Tobą zgadzam Targol..
tyle, ile broniłem Inicjatywa z dnia 1 lutego, szczególnie ze względu na jego symbolikę i wpływ na komunikację…. o tyle, o ile uważam, że powtarzanie tego jest głupotą, bo to oznacza, że ​​nie wszystko zrozumieliśmy….. myślę…. .!!!

ale ok ...

Cordialement :?
0 x
również witam ciebie !! ...
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Re: 1 marca czy jeszcze raz?




przez jean63 » 27/02/07, 00:46

Targol napisał:
jean63 napisał:4 - Instaluj ogniwa fotowoltaiczne na dachach domów i odsprzedawaj nadwyżki firmie EDF


Moim zdaniem rozsądniej byłoby, nawet jeśli oznaczałoby to zostanie producentem energii elektrycznej, spróbować zorganizować swoją autonomię.
Zamiast odsprzedawać firmie EDF (i w ten sposób pozostać zależnym od scentralizowanej produkcji), dlaczego nie narzucić podwójnego obwodu we wszystkich nowych domach:
  • jeden na 220V zasilany naprzemiennie z EDF,
  • drugi w trybie ciągłym 12 V (lub 24 V).

: Arrow: Obwód 220 będzie używany głównie do urządzeń energochłonnych (pralek, lodówek, zamrażarek, krótko mówiąc narzędzi do karykatury, wszystkiego co ma silnik).
: Arrow: Obwód ciągły byłby używany do zasilania całej elektroniki (hifi, ekranów bez lamp, komputerów itp.) i oświetlenia, unikając w ten sposób transformatorów 220V~ -> 12V - z często żałosną wydajnością, jaką można znaleźć we wszystkich tych urządzeniach.

Początkowo dla osób nie posiadających własnych środków produkcji (panele fotowoltaiczne, turbiny wiatrowe, mikrohydraulika) obwód 12 V zasilany byłby z wysokowydajnego transformatora z napięcia 220 V (który pracowałby dalej, gdy środki produkcji posiadałyby własne nie będzie miał wystarczającej mocy).

Bardzo dobry pomysł.

Mówiłem o odsprzedaży do EDF, bo taką opcję wybrał Greenpeace, ale mam wrażenie, że z niej zrezygnowano.
Ostatnio edytowane przez jean63 27 / 02 / 07, 09: 31, 2 edytowany raz.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 27/02/07, 09:28

Targol => Nie wiem co się stało: Twój post, który cytuję poniżej zniknął!!

Targol napisał:
jean63 napisał:Brawo Targol............ale co sądzisz o moich propozycjach, które pozwoliłyby uniknąć budowy nowych elektrowni jądrowych?


Zgadzam się z Tobą tak bardzo, że pisałem kilka miesięcy temu wpis na blogu co mówi prawie to samo, z tą różnicą, że raczej atakuję znaki i reklamy świetlne, jeśli wziąć pod uwagę bardziej stronę oświetlenia publicznego.

Moim zdaniem trudniej będzie zająć się oświetleniem publicznym, ponieważ w opinii wielu osób jest ono synonimem bezpieczeństwa.

Jeśli chodzi o oświetlenie sezonowe instalowane na święta, nie jestem pewien, czy nasi współobywatele są gotowi porzucić tę „tradycję”…


Znaki podświetlane, zapomniałem.... jeśli chodzi o oświetlenie publiczne, to nie jestem przeciwny, pod warunkiem, że zostanie ono znacznie zmniejszone. W związku z tym dziś rano, przechodząc przed moim wawrzynowym żywopłotem biegnącym wzdłuż ulicy, zauważyłem, że żółkną (a nawet brązowieją), gdy znajdują się po wewnętrznej stronie działki, która nie widzi światła, żywopłot jest idealnie zielony...........nie ma zdjęcia!!! faktycznie będzie ZDJĘCIE bo mam zamiar zrobić zdjęcie tego żywopłotu od strony pala i licówki i będę o tym rozmawiać z ratuszem.

Oświetlenie jest pomarańczowe (niskie zużycie sodu?) i nie czuję tego koloru przez całą noc dla biednych zielonych roślin; wiadomo, że potrzebują odpoczynku także w nocy. Spróbuję znaleźć miejsce do „walki” z nadmiernym oświetleniem nocnym (myślę, że to astronomowie-amatorzy).
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 27/02/07, 10:50

jean63 napisał:Targol => Nie wiem co się stało: Twój post, który cytuję poniżej zniknął!!



:zaszokować: :? :zaszokować: :? Nadal to widzę: to ostatnia wiadomość na stronie 13...
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 27/02/07, 13:55

Targol napisał:
jean63 napisał:Targol => Nie wiem co się stało: Twój post, który cytuję poniżej zniknął!!



:zaszokować: :? :zaszokować: :? Nadal to widzę: to ostatnia wiadomość na stronie 13...


....No tak, tęskniłem... a mimo to nie piłem dziś rano nic alkoholowego, ale strona 13, może jest powód: mieszkam na 13, mam stary dom (odziedziczony po ciotce) nr 13, moja żona urodziła się 13, ...w 1992 roku w Val-d' Isère podczas zjazdu lub giganta slalomie Igrzysk Olimpijskich w Albertville, byłem na końcu toru i czekaliśmy na wyczyn Francka Picarda, który kilka dni wcześniej wygrał zjazd... ..widzieliśmy, jak zjechał poza trasę, on ominął jedną z pierwszych bramek i miał na sobie numer 1.

..czy wiesz, że w samolotach nie ma miejsca nr 13? i tak, są przesądni, nawet uważam, że w niektórych hotelach jest tak samo. Nie wiem, czy Concorde, który rozbił się w hotelu w Gonnesse, miał pokój 13… a hotel miał pokój 13?…. : Lol:

Wracając do tematu napisałem na początku:
Musisz poprosić o usunięcie dużej części oświetlenia ulicznego, które jest bezużyteczne: drwal podał roczne zużycie: 4 terawaty we Francji, jak sądzę ... i niepotrzebne oświetlenie jest trochę grosz za tuzin (witryny sklepowe w miastach) + wygórowana konsumpcja wszystkich BOGATYCH, którzy nie patrzą na swoje rachunki i dlatego nie chcą niczego oszczędzać: przeczytaj książkę „Jak bogaci niszczą planetę” Hervé KEMPF (ed Threshold); rozumiemy wiele rzeczy.

.......dobrze czytasz = 4 terawaty : Evil: : Evil:

Swoją drogą... Bucheron wraca z nami, wnosisz wiele informacji, nawet jeśli nie zawsze się zgadzamy.
Ostatnio edytowane przez jean63 27 / 02 / 07, 14: 02, 2 edytowany raz.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 27/02/07, 13:58

to wszystko robi wrażenie : Chichot:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 27/02/07, 14:03

Targol napisał:to wszystko robi wrażenie : Chichot:


i 4 terawaty.... co o tym myślisz?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 27/02/07, 14:36

jean63 napisał:i 4 terawaty.... co o tym myślisz?


Oczywiście tylko źle.
To całe marnowanie energii tylko po to, żeby móc sprzedawać żarówki, sprawia mi radość Obraz
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 27/02/07, 14:42

Dlaczego w domach nie ma niezależnego obwodu 24V?! Być może ze względu na zapotrzebowanie na intensywność i straty, jakie mogłoby to generować na liniach...

Nie znam średniego natężenia, gdybyśmy podłączyli równolegle np. system HiFi, telewizor, odtwarzacz DVD i komputer PC... Ale sądzę, że szybko osiągnęlibyśmy znaczne natężenia... Zatem przy znacznych stratach liniowych RxI² !!

Dlatego w celu przezwyciężenia tego typu problemów zaleca się stosowanie konwertera AC-DC. W rzeczywistości, jeśli użyjemy linii 240 V przy 1 A, wówczas będziemy mieli do dyspozycji moc 240 W. W ten sposób możemy obsługiwać urządzenie, które pobierałoby ciągłe napięcie 24 V przy 10 A.
Podsumowując, różnica w transporcie tych dwóch energii jest taka, że ​​przy 100V (RxI²=24xR) mielibyśmy 100 razy większe straty niż przy 240V (RxI²=1xR).

Stąd wybory EDF (takie same dla 400V)!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 121