A warzyw leniwy Sarthe

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
jardama
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 161
Rejestracja: 07/06/19, 13:47
x 7

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez jardama » 09/12/20, 12:15

Jeśli chodzi o kępki trawy, jest to moment, w którym jesteś po stronie gęsi, około 6:45 filmu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Stef72
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 393
Rejestracja: 22/08/16, 15:43
Lokalizacja: Sarthe
x 123

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez Stef72 » 09/12/20, 14:31

jardama napisał:Jeśli chodzi o kępki trawy, jest to moment, w którym jesteś po stronie gęsi, około 6:45 filmu.


W porządku ! To część ogrodu, której prawie nigdy nie uprawiałem. Najczęściej kosiłem (nieregularnie) i pozwalałem gęsiom jeść, co im się podobało. Duże kępy oczywiście nie zostały skoszone. Ziemia nie jest tam szczególnie ubita.
Ja też mam takie „kępki” na krawędziach sianokosów. Jak często wyjaśniał Didier, korzystają one z „dopalacza” działania siana.
Teraz staram się je usuwać, kiedy tylko mogę, a w przyszłości postaram się ograniczyć przejścia piesze, aby ograniczyć ten problem...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez Did67 » 09/12/20, 15:40

Stef72 napisał:...spróbuję w przyszłości ograniczyć przejścia piesze, aby ograniczyć ten problem...


Do takiego wniosku doszedłem zwłaszcza w przypadku dość potężnych „bocznych najeźdźców”, takich jak krwawnik pospolity, koniczyna biała (pełzająca) i pięciornik... I obserwując „efekt graniczny” około 30 cm (dodatek siana na podłogę „nawożono” ścieżkę na około trzydzieści cm; 30 cm z każdej strony to więcej niż jedna ścieżka...

Po prostu usunąłem problem, usuwając nawy boczne
1 x
jardama
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 161
Rejestracja: 07/06/19, 13:47
x 7

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez jardama » 09/12/20, 21:26

Tak, to prawda, że ​​tam, gdzie od czterech lat jest pod sianem, tam już nie rosną te kępki trawy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Stef72
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 393
Rejestracja: 22/08/16, 15:43
Lokalizacja: Sarthe
x 123

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez Stef72 » 23/12/20, 14:24

cześć przyjaciele

Pokazuję Wam krótki film „przed/po” z dużej operacji ukształtowania wspólnego ogrodu, który zakładamy na wiosnę z przyjaciółmi ze stowarzyszenia.
Ten ogród jest obok mojego. Podpisaliśmy umowę ze szkołą architektury krajobrazu, a stażyści zaproponowali i zrealizowali projekt przedstawiony w filmie. Ogrom pracy, a efekt zapiera dech w piersiach! Nie trzeba dodawać, że Święty Mikołaj już do nas przyszedł i odszedł! Teraz będziemy musieli udowodnić, że jesteśmy godni tego środowiska...
Zaplanowaliśmy teren fenokulturowy, ale siano trzeba będzie kupić, bo wszystko już zużyliśmy...
Wśród plantacji założonych z tej okazji: kasja, glicynia, jaśmin, winorośl, kiwi, jabłonie, graby i drzewa morelowe...



To jest ogród, który ci pokażemy, Didier, kiedy przełożymy twoją konferencję z nami.
Póki co, życzę wszystkim Wesołych Świąt...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Stef72
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 393
Rejestracja: 22/08/16, 15:43
Lokalizacja: Sarthe
x 123

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez Stef72 » 16/03/21, 20:51

Witam leniwych ludzi!

krótki film w ogrodzie, zaczynając od uli, a następnie zwiedzanie różnych grządek, w których mieszczą się warzywa lub zielony nawóz. Ściółkowanie jest różnorodne, od siana, plandeki, a czasem nawet do więzienia.



Życzę udanych wiosennych przygotowań w Waszych ogródkach warzywnych
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez Ahmed » 16/03/21, 22:40

Na twoim miejscu ostrożnie unikałbym więzienia... : Wink:
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15000
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4380

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez GuyGadeboisTheBack » 16/03/21, 23:08

On, cięty? Cóż to by było za zamieszanie.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 180