The Potager du Sloth: książka

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 11/02/21, 21:48

Wydawcy nie są tak hojni... Ani tak zorganizowani, jeśli chodzi o tak mały dom jak mój! Niestety.
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez phil53 » 12/02/21, 17:06

Did67 napisał:Wydawcy nie są tak hojni... Ani tak zorganizowani, jeśli chodzi o tak mały dom jak mój! Niestety.

Didier, przeceniasz koszty. Tym bardziej, że jesteś dla nich sukcesem.
Muszą zatrudniać stażystów lub studentów do sortowania książek, które prawdopodobnie otrzymują setkami.
Student III roku filologii angielskiej z pewnością chętnie przetłumaczy filmy.
Tłumaczenie filmów to nie praca pisarska.
Za 50€, maksymalnie 100€ za film, jestem pewien, że znaleźliby się ochotnicy. Twój wydawca nie podejmuje dużego ryzyka i sprawdzi, czy nie ma zjawiska podobnego do tego, co miało miejsce we Francji.
Moja córka, gdy była studentką, od czasu do czasu tłumaczyła strony internetowe.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 19/04/21, 17:52

No cóż, przypadkiem znów na to trafiłem. Trochę zapomniałem. Muszę wrócić do wskazówek Tany...

Chciałem podzielić się tym szczególnie wzruszającym fragmentem e-maila otrzymanego wczoraj:

„„Od najmłodszych lat podziwiałem otaczającą nas przyrodę i zupełnie przypadkowo natknąłem się na Twoją twórczość, szukając na Amazonie książki o ogrodnictwie…
Kiedy to dostałem, pomyślałem: „O cholera, to jest powieść”.
Bo literatura nigdy nie była moją pasją, rozumiesz, myślę, czytając ją. Moja ostatnia książka, rozpoczęta i nigdy nie ukończona, sięga do wyznań Jeana Jacques’a Rousseau z czasów moich studiów.
I tam mnie zadziwiłeś, zacząłem czytać i czytać, w 3 dni książka została przeczytana, co za cudowna ta książka i ten sposób myślenia.
To po prostu oczywiste!!!
Wielkie gratulacje za to dzieło sztuki, wielkie podziękowania za umożliwienie mi przeczytania książki i jeszcze raz wielkie dzięki za zaoszczędzenie mi energii i benzyny…”


Czasami mówię o ambicji „podniesienia publiczności na wyższy poziom”… Nie jest to łatwe… Niektórzy ludzie widzieli tylko „bla” w mojej książce (i napisali to na Amazonie)…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 19/04/21, 17:57

Korzystam z okazji, aby zamieścić link do mojej wideokonferencji, która odbyła się wczoraj wieczorem o godz forum z księgi św. Ludwika. W „ograniczonym czasie” Potager du Paresseux w 1 godzinę i 30 minut (wyczyn) i przed salą wypełnioną pustymi czerwonymi fotelami (performans!).




I nie kryję pewnej satysfakcji z porównania mojego poglądu z poglądem Marca Lévy’ego, tuż poniżej (no, wybaczcie mi ten grzech obżarstwa!):

2021-04-19_17h53_35 forum książki.png
2021-04-19_17h53_35 forum du livre.png (481.12 KB) Przeglądano 837 razy
0 x
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Doris » 19/04/21, 18:28

Did67 napisał:Czasami mówię o ambicji „podniesienia publiczności na wyższy poziom”… Nie jest to łatwe… Niektórzy ludzie widzieli tylko „bla” w mojej książce (i napisali to na Amazonie)…

Dzieje się tak, ponieważ ich mózg nie jest w stanie zrozumieć słów i skomplikowanych zestawień słów, więc widzą tylko blabla i wszędzie, nawet tam, gdzie ich nie ma. Co do Twojej wideokonferencji: Jeszcze tego nie oglądałem, ale rozmowa z pustymi krzesłami przez półtorej godziny musi być sporym wyzwaniem.
0 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 19/04/21, 18:37

Zobaczysz: miałem małe problemy z rozpoczęciem! Przed Tobą „odliczanie”: 5 – 4 – 3 – 2 – 1 – to zależy od Ciebie! I trzeba zacząć...

Czujemy lekką presję czasu... Zdania niedokończone...

Ale wcale nie jestem nieszczęśliwy! Eksperyment. Piekło...
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Moindreffor » 19/04/21, 22:00

Did67 napisał:Zobaczysz: miałem małe problemy z rozpoczęciem! Przed Tobą „odliczanie”: 5 – 4 – 3 – 2 – 1 – to zależy od Ciebie! I trzeba zacząć...

Czujemy lekką presję czasu... Zdania niedokończone...

Ale wcale nie jestem nieszczęśliwy! Eksperyment. Piekło...

Oglądałem i rzeczywiście, w końcu uwierzyliście w to publiczności : Mrgreen: naprawdę mamy wrażenie, że zwracasz się do nas, co jest dobre jak na starego bywalca tego wątku, niewiele pod słońcem, ale zawsze miło jest słuchać, jak argumentujesz punkt po punkcie, a zwłaszcza widzieć, jak Twoje pomysły zostają wprowadzone w życie dalej i dalej, i że kiełkują, i tak jak mówisz trzeba umieć uzbroić się w cierpliwość, ale to wszystko jest owocem pracowitego życia, doświadczenia terenowego połączonego z solidnym zapleczem teoretycznym,
Czapki : Mrgreen: w przeciwnym razie, jaki jest związek pomiędzy PP a tą marynarską wstążką na twoim kapeluszu? : Mrgreen: tylko kokieteria?
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Adrien (były nico239) » 20/04/21, 01:35

Ponieważ niektóre filmy na kanale są czasami trochę długie Obraz konferencja poszła jak list wysłany pocztą Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 20/04/21, 08:53

Moindreffor napisał:Oglądałem i rzeczywiście, w końcu uwierzyliście w to publiczności : Mrgreen: naprawdę mamy wrażenie, że zwracasz się do nas, co jest dobre jak na starego bywalca tego wątku, niewiele pod słońcem, ale zawsze miło jest słuchać, jak argumentujesz punkt po punkcie, a zwłaszcza widzieć, jak Twoje pomysły zostają wprowadzone w życie dalej i dalej, i że kiełkują, i tak jak mówisz trzeba umieć uzbroić się w cierpliwość, ale to wszystko jest owocem pracowitego życia, doświadczenia terenowego połączonego z solidnym zapleczem teoretycznym,
Czapki : Mrgreen: w przeciwnym razie, jaki jest związek pomiędzy PP a tą marynarską wstążką na twoim kapeluszu? : Mrgreen: tylko kokieteria?


Dziękuję.

Dziś rano natknąłem się na taki komentarz na YouTube:

„Poznałem Cię dzięki mojemu nauczycielowi ogrodnictwa, sam chciałem się ustatkować.
Kiedy ktoś staje się aktualnym punktem odniesienia, bez dogmatów, ale z prawdziwą analizą, reszta to bzdury....
Dziękuję i osobiście bardzo miło się czyta ten humor i sposób, w jaki jest napisany!”


Nie wiedziałem, że dla niektórych moja książka stała się podstawowym dokumentem dydaktycznym. Pracowałem wcześniej w edukacji rolniczej (między innymi) i jestem oczywiście bardzo wzruszony.

Co do kapelusza, proste wyjaśnienie – uwielbiam „siać tajemnicze kamyczki”: moja druga książka została ukończona na Lanzarote. To głupia pamiątka” [nazywam te zglobalizowane rzeczy „made in China” z lokalnymi dekoracjami „głupią pamiątką” stamtąd!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 20/04/21, 08:55

Adrien (ex-nico239) napisał:Ponieważ niektóre filmy na kanale są czasami trochę długie Obraz konferencja poszła jak list wysłany pocztą Obraz



a) Nie mam wyboru: wiedziałem, że rozłączą się dokładnie o 1:30 w nocy.

b) Miałem Powerpointa na „prompterze” (z kilkoma problemami; facet za sterami nie był często „synchroniczny”); więc było przygotowane...

To właśnie musiałbym zrobić w przypadku każdego filmu... Ale to jest praca!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 111