Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Mrik
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 71
Rejestracja: 31/07/17, 19:45
Lokalizacja: Normandia
x 10

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Mrik » 16/05/20, 09:40

Witam fenokulturystów,
Od tygodnia i znowu dziś rano przymrozki na szczycie szklarni!
Chciałem także podzielić się swoim doświadczeniem w walce z pchłami, które okazało się pozytywne. Widząc rozprzestrzenianie się pcheł na początku sezonu na moich kapustowatych (rzodkiewki, kapusty itp.) i wciąż chcąc spróbować niektórych z nich, przeniosłem wszystko i umieściłem pod tunelem foliowym, aby uzyskać prawie całkowicie szczelną szklarnię i świetne wyniki! Są ślady ataku, ale rośliny naprawdę dobrze urosły, być może z efektem cieplarnianym. Zatem uwięzione pchły nadal trochę jadły, a rośliny rosły znacznie szybciej!

Jednocześnie trochę dalej zostawiłem rośliny męczennicze (np. rzodkiew ozimą i rukolę, które rosły).

Małe wyjaśnienie, kopuła znajduje się w stosunkowo zacienionym miejscu.

kopuła zakupione rośliny mają od 25 do 30 cm 15.05 przesadzone 15.03.jpg
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 16/05/20, 15:15

Did67 napisał:
Adrien (ex-nico239) napisał:
Ach, widzisz, system „magazynowy” z elastycznym elementem uchwyconym pomiędzy 2 listwami jest niezwykle praktyczny...


Chłodna budleia? Wierzę, że nasi wyjeżdżają wszędzie, a -15, które zrealizowali, przynajmniej w zeszłym roku (w tym roku -11)...



1) Nigdy nie wątpiłem: mam go od 4 czy 5 lat (początek mojego podwozia); i zbyt leniwy, aby dołączyć go do drugiego elementu (później zdałem sobie sprawę, że nie pokazałem tego na filmie z podwoziem, więc powiesiłem go tutaj, aby „podrzucić pomysł”). Czekam... na upadki!!!

2) Część nadziemna jest regularnie grabiona w domu. Ale rzeczywiście znowu odchodzi. Często łodygi - nowe pąki, które tworzą się i kwitną. Któregoś roku gałęzie zamarzły i drzewo wróciło z pnia. To właśnie chciałem wyjaśnić: dla niektórych jest to mało rustykalne, ponieważ część nadziemna „pali się”; dla innych jest bardzo rustykalny, ponieważ przetrwał!


Jest bardzo prawdopodobne, że istnieje kilka odmian budlei.

Nie znam się na tym na tyle, żeby wiedzieć.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Yool
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 225
Rejestracja: 16/08/19, 10:23
Lokalizacja: Pas de Calais
x 44

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Yool » 18/05/20, 09:34

Cześć fenos

Myślę, że temat został już poruszony, ale nie ostatnio, więc pozwalam sobie o nim mówić.

Nie wiem o tobie, ale przez 2-3 tygodnie miałem trudności z kosami, które są cholernie niechlujne w ogrodzie warzywnym ... Roi się od robaków epigee, szczególnie odkąd włożyłem obornik do koniec zimy ... Dranie robią dziury wszędzie (skrobanie), pokrywają moje sadzonki sianem lub ziemią (2 rozsady marchew częściowo pomieszane), huśtają siano na nawach, robią dziury w moich sadzonkach ziemniaków na siano zjadaj truskawki (układanie siatki, częściowo rozwiązane problem), a nawet czasami wykopuj lub rozbijaj plantacje (na przykład pokrojona roślina butternut, wykorzeniona roślina ogórkowa na ziemi ...) To mój czwarty rok fenonu i po raz pierwszy zetknąłem się z tym problemem. Wiele lat wcześniej było to nieco łatwiejsze do opanowania. Zacząłem usuwać trochę grubości ściółki w niektórych miejscach (zwłaszcza obok małych ciężarów, które kilkakrotnie zostały całkowicie pokryte, kładę kilka butelek na najbardziej drobnych roślinach, aż rośliny będą lepsze Próbowałem też dostępnych na rynku odstraszaczy (proste niebieskie liście alu do powieszenia na sznurku, 4 euro 2.5, wszystkie takie same) i oderwały się, gdy wiał wiatr podczas lodowi święci. Wszędzie zawiesiłem płyty CD / DVD, ale wydaje się, że oni się tym przejmują. W każdym razie, czy napotykasz problem i czy ktoś miałby jakieś pomysły na zmniejszenie ich psota?
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 18/05/20, 14:15

yool napisał:Cześć fenos

Myślę, że temat został już poruszony, ale nie ostatnio, więc pozwalam sobie o nim mówić.

Nie wiem o tobie, ale przez 2-3 tygodnie miałem trudności z kosami, które są cholernie niechlujne w ogrodzie warzywnym ... Roi się od robaków epigee, szczególnie odkąd włożyłem obornik do koniec zimy ... Dranie robią dziury wszędzie (skrobanie), pokrywają moje sadzonki sianem lub ziemią (2 rozsady marchew częściowo pomieszane), huśtają siano na nawach, robią dziury w moich sadzonkach ziemniaków na siano zjadaj truskawki (układanie siatki, częściowo rozwiązane problem), a nawet czasami wykopuj lub rozbijaj plantacje (na przykład pokrojona roślina butternut, wykorzeniona roślina ogórkowa na ziemi ...) To mój czwarty rok fenonu i po raz pierwszy zetknąłem się z tym problemem. Wiele lat wcześniej było to nieco łatwiejsze do opanowania. Zacząłem usuwać trochę grubości ściółki w niektórych miejscach (zwłaszcza obok małych ciężarów, które kilkakrotnie zostały całkowicie pokryte, kładę kilka butelek na najbardziej drobnych roślinach, aż rośliny będą lepsze Próbowałem też dostępnych na rynku odstraszaczy (proste niebieskie liście alu do powieszenia na sznurku, 4 euro 2.5, wszystkie takie same) i oderwały się, gdy wiał wiatr podczas lodowi święci. Wszędzie zawiesiłem płyty CD / DVD, ale wydaje się, że oni się tym przejmują. W każdym razie, czy napotykasz problem i czy ktoś miałby jakieś pomysły na zmniejszenie ich psota?

dokładnie ten sam problem, kosy są bardzo spostrzegawcze i dlatego wiara w to, że można je przestraszyć, to wiara w Świętego Mikołaja, jedynym ratunkiem jest siatka, lub jak pokazuje Didier, płoty na ramkach, które są łatwiejsze w montażu
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 18/05/20, 14:52

Rzeczywiście, nie znalazłem nic poza siatką (dla dużych obszarów) lub mobilnymi ramkami z siatki (dla mniejszych powierzchni). Jest to okup za obecność tych epigeurs wankers!
1 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez GuyGadebois » 18/05/20, 15:19

Did67 napisał:Rzeczywiście, nie znalazłem nic poza siatką (dla dużych obszarów) lub mobilnymi ramkami z siatki (dla mniejszych powierzchni). Jest to okup za obecność tych epigeurs wankers!

Wankerzy, którzy jedzą dużo ślimaków, ślimaków, gąsienic, owadów, larw i robaków. A które są ofiarami różnych drapieżników, które również lubią gryzonie i które poprzez swoje odchody rozsiewają ogromną liczbę nasion. Wszystkie takie same.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 18/05/20, 15:25

W moim języku „wankerzy” to epigee: dużo jedzą, ciągle się rozmnażają i nic nie robią (nie robią galerii)... Notabene trochę sikają... Nazywam ich palantami, w porównaniu do aneków, którzy wykonują szaloną robotę w całkowitej dyskrecji! To nawet wydaje mi się dość precyzyjną definicją, prawda?
1 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez GuyGadebois » 18/05/20, 15:28

Did67 napisał:W moim języku „wankerzy” to epigee: dużo jedzą, ciągle się rozmnażają i nic nie robią (nie robią galerii)... Notabene trochę sikają... Nazywam ich palantami, w porównaniu do aneków, którzy wykonują szaloną robotę w całkowitej dyskrecji! To nawet wydaje mi się dość precyzyjną definicją, prawda?

Zatem nie ma to nic wspólnego z kosami. Zauważyłem. Myślałem, że powiedziałeś zdanie metaforyczno-poetyckie.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Yool
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 225
Rejestracja: 16/08/19, 10:23
Lokalizacja: Pas de Calais
x 44

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Yool » 18/05/20, 15:29

Did67 napisał:Rzeczywiście, nie znalazłem nic poza siatką (dla dużych obszarów) lub mobilnymi ramkami z siatki (dla mniejszych powierzchni). Jest to okup za obecność tych epigeurs wankers!



Didier, mobilne ramki, sam je stworzyłeś? Czego używasz jako materiału? Drut z kurczaka i drewniana listwa?

W każdym razie rozśmiesza sąsiadów, którzy mają swój tradycyjny ogród warzywny, którzy nie mają zbyt wielu zmartwień. Oczywiście mniej „palantów” w domu (a zatem mniej pracowników)!
0 x
Avatar de l'utilisateur
phil12
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 530
Rejestracja: 05/10/09, 13:58
Lokalizacja: Occitanie
x 156

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez phil12 » 18/05/20, 15:59

yool napisał:
Did67 napisał:W każdym razie rozśmiesza sąsiadów, którzy mają swój tradycyjny ogród warzywny, którzy nie mają zbyt wielu zmartwień. Oczywiście mniej „palantów” w domu (a zatem mniej pracowników)!


Ale jedzą więcej owoców, to nie jest lepsze!
0 x
Doradztwo w zakresie zrównoważonej energii w budownictwie
http://www.philippeservices.net/

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 112