Oszczędzanie paliwa: Generator turbulencji

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
Guidi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 20/08/05, 16:53
Lokalizacja: Belgique
x 3




przez Guidi » 29/11/06, 17:38

Bonjour à tous,
tych kilka słów, żeby powiedzieć, że próbowałem turbulatora na 1600 HDI przez 2 miesiące.
Nie ma różnicy, usunę to.
Moim zdaniem wszystkie te systemy w nowoczesnych silnikach niewiele zdziałają.
Turbulencje są już generowane przez oryginalną konstrukcję końcówek wtryskiwaczy, głowic tłoków itp.
Pozdrawiam, Pat.
0 x
Patrick Guidi
www.pfgtechnologie.be
nialabert
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 258
Rejestracja: 02/06/05, 22:32
Lokalizacja: Genewa




przez nialabert » 30/11/06, 09:10

Andre napisał:Witam,
Turbulator na 4-suwowym silniku gaźnikowym, więc z góry ustalona regulacja nie daje żadnych oszczędności.
potrzeba czegoś, aby zmniejszyć bogactwo gaźnika.
W przypadku automatycznego wtrysku sonda lambda zajmuje się tym, a (czujnik spalania stukowego) dba o optymalną regulację wyprzedzenia.
dlatego duża część składników pozwala uzyskać jak najwięcej z silnika po zmianie mieszania lub spalania.
Bogaty czy ubogi silnik to wiadomo na jakim poziomie mówi, to w momencie zapłonu stosunek musi być idealny, a nie na wylocie z gaźnika, pomiędzy gaźnikiem a końcem sprężania jest sposób, aby idź, kondensacja i różnice temperatur. (zimny silnik musi być bogatszy na wylocie z gaźnika, aby był ubogi w silniku, gdzie pozostał nadmiar benzyny, dużymi kroplami i utknął w zimnych rurkach)

André

André



Całkowicie się zgadzam co do gaźnika. Ale nadal chciałem spróbować „po prostu zobaczyć”.

Mam znajomego, który znalazł program pozwalający na modelowanie głowicy silnika cieplnego. Być może pozwala nam to zrozumieć pewne zjawiska.

W nowoczesnych silnikach kolektory dolotowe są dostrojone pod względem kształtu i długości w stosunku do silnika. Yamaha radziła sobie lepiej. W nowym silniku R1 4 trąbki dolotowe mają zmienną geometrię sterowaną przez komputer.!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 30/11/06, 10:56

Guidi napisał:Bonjour à tous,
tych kilka słów, żeby powiedzieć, że próbowałem turbulatora na 1600 HDI przez 2 miesiące.
Nie ma różnicy, usunę to.
Moim zdaniem wszystkie te systemy w nowoczesnych silnikach niewiele zdziałają.
Turbulencje są już generowane przez oryginalną konstrukcję końcówek wtryskiwaczy, głowic tłoków itp.
Pozdrawiam, Pat.


OK, działa tylko w przypadku koszy na śmieci :D

I znowu, nawet z twingo w wersji 1 z 94, i czwartą wersją z, nigdy nie udało mi się zmniejszyć zużycia, a wręcz je zwiększyłem!!

Wersja 4:

Obraz
et
Obraz

Nawet jeśli oznaczało to „przeszkadzanie”, podzieliłem płetwy na 4 i rozłożyłem je na 2 poziomach:
Moment obrotowy jest dobry, niezbyt ograniczony w górnej części obrotów, a zużycie paliwa… (zobacz moją wiadomość na dole strony) wobec 7,8/100 dla wersji 3!! (zobacz w moim profilu)

Niedługo się poddam, ale cały czas zastanawiam się nad wymianą sondy lambda.
Ostatnio edytowane przez Capt_Maloche 10 / 12 / 06, 00: 19, 1 edytowany raz.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Jean-Do57
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 49
Rejestracja: 25/11/04, 20:32
Lokalizacja: Metz (57)
x 1




przez Jean-Do57 » 02/12/06, 14:39

Cześć wszystkim,

patrząc na różne eksperymenty Z, które już zostały przeprowadzone, mam wrażenie, że często turbulator jest umieszczony dość daleko od kolektora dolotowego, a mimo to rezultaty są.

Na przykład niektórzy eksperymentatorzy umieszczają turbulator tuż za filtrem powietrza.

Co myślisz? Czy się mylę :?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 02/12/06, 15:51

Halo

Jean-Do57 napisał:Cześć wszystkim,

patrząc na różne eksperymenty Z, które już zostały przeprowadzone, mam wrażenie, że często turbulator jest umieszczony dość daleko od kolektora dolotowego, a mimo to rezultaty są.

Na przykład niektórzy eksperymentatorzy umieszczają turbulator tuż za filtrem powietrza.

Co myślisz? Czy się mylę :?


Pierwszą rzeczą jest wypisanie wyników, a mianowicie silnik z wtryskiem benzyny, (gaźnik wątpię), diesel itp.
Z biegiem czasu dowiesz się, w jaki sposób mierzono wartości, podczas jazdy autostradowej lub mieszanej, od pełnego do pełnego mierzonego dokładnie w wielu podróżach.
Jako że mam duże doświadczenie w użytkowaniu turbulatora mogę powiedzieć że ekonomia jest tylko na głównej drodze przy prędkościach od 90kmh do 120kmh, na zerowej jeździe po mieście to samo jak bez turbulatora poza lepszym przyspieszeniem.

Jeśli masz mały silnik i przepustnica jest prawie zawsze szeroko otwarta, nie stanowi to większego problemu, ale jeśli masz do czynienia z dużym silnikiem i przepustnica jest ledwo otwarta do jazdy z prędkością 100 km/h, może wystąpić ruch wirowy. motylek i mam wiele zastrzeżeń wiedząc, że sprawdza się na wylocie filtra powietrza w aucie benzynowym..
Sprzedawany jest tutaj od około dziesięciu lat i nie wywołał wielkiego zamieszania.
Kiedy coś budujemy, jest to ideał, realizm i uproszczenie, ale jest minimum, aby było funkcjonalne, a dla mnie minimum kryje się za motylem, a nie mniej więcej złożoną bebelą z blachy, wymaga to starannego montażu . (zwłaszcza gdy chcesz udowodnić testami, czy to działa)
Wydaje mi się, że dobrze opisałem turbulator, ale nikt w to nie wierzy... Mam wrażenie, że głoszę na pustyni..
Nikt w Internecie forum Nie zrobiłem modelu, który umieściłem na zdjęciu!
Używam tego od prawie 20 lat iw kilku samochodach. Zacząłem też od kawałków złożonej blachy, które były łatwe do wykonania, a wyniki były ledwo mierzalne. Poza tym pomysł nie wyszedł ode mnie, pierwsze co zobaczyłem to na początku lat 60-tych śmigło wielołopatowe umieszczone pod gaźnikiem w przekładce i tam zacząłem robić prawdziwą turbinę z kątami prostymi w zależności od aktualnego wykorzystania silnika (około 100 km/h).
Turbulator zamontowany na silniku gaźnikowym, jeśli nie ma możliwości regulacji bogactwa lub zmniejszenia wyprzedzenia, nie ma oszczędności. (w przypadku turbulatora konieczne jest zmniejszenie wyprzedzenia i zmniejszenie przepływu paliwa)
Najprościej jest na silniku wtryskowym, za kontrolę odpowiada sonda lambda, a czujnik spalania stukowego koryguje wyprzedzenie, więc wszystko jest zoptymalizowane pod kątem prędkości spalania.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 10/12/06, 00:17

Cóż, tutaj,

Wersja 4 mojego turbulatora jest katastrofalna
Na jednopunktowym wtrysku Twingo V1 mojej żony z 1994 r. zużycie wzrosło do 9,5 l/100 :zaszokować:

Demonstracja pokazała, że ​​sonda lambda nie ma nic do powiedzenia, albo jest zła.

Pozbyłem się tego całego gówna. Żaden z 4 modeli turbulatorów nie pozwolił mi na zmniejszenie zużycia.

Pozostaje spróbować wyregulować ciśnienie wtrysku paliwa; w wersji twingo 1 znajduje się mały „regulator ciśnienia”, którego śruba regulacyjna jest zablokowana przez żywicę

Normalne ciśnienie robocze wynosi 1bar, spróbujmy obniżyć to ciśnienie, jeśli regulator na to pozwala.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Guidi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 20/08/05, 16:53
Lokalizacja: Belgique
x 3




przez Guidi » 10/12/06, 12:04

Cześć kpt,
Wiadomo, że niezależnie od tego, jaki rewolucyjny system zostanie zmodyfikowany, jeśli zmniejszymy bogactwo mieszanki, zużycie prawdopodobnie spadnie (nie jest to pewne). Jednak te ustawienia mają powód i zostały zbadane przez profesjonalnych konstruktorów silników. Jeśli zmniejszysz ciśnienie, spray będzie mniej dobry, Sonda poprawi się poprzez wzbogacenie, Zużycie wzrośnie. Jeśli sonda nie działa lub jest odłączona, zużycie paliwa może spaść ze szkodą dla mocy silnika, a nawet z ryzykiem związanym z ubogą mieszanką, czyli zagrożeniem dla zaworów wydechowych.
To tylko krótka uwaga, mimochodem.
Pozdrawiam, Pat.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 10/12/06, 13:18

Myślałem o tym, ale jak myślicie, spalanie od 7l do 8l/100 w pojeździe o masie 700kg przyprawia mnie o mdłości, to prawie zużycie mojego paliwa 2l 16v 140KM 1550kg!

Coś trzeba zrobić, a szkoda z zaworami :D

najwyraźniej sonda do niczego się nie przyda... raczej stałymi parametrami obliczeniowymi byłyby położenie gałki migawki i prędkość obrotowa silnika.

Reasumując na 4 modelach Z które zamontowałem za wtryskiwaczem im większy spadek ciśnienia tym bardziej wzrasta zużycie czyli sonda lambda nie dba o rocznik 40. (albo że jest źle, ale jak aby sprawdzić, czy komputer kontroluje swój stan?)

To powiedziawszy, otwór wlotu powietrza twingo Ver.1 ma tylko 34 mm! co może wyjaśnić tę nadmierną konsumpcję.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 10/12/06, 16:18

Witam,
Instalując generator cyklonowy nie trzeba dokonywać żadnych przeróbek wtrysku, wystarczy zamontować tę turbinę w odpowiednim miejscu i żeby była dobrze skonstruowana.
Turbina ta musi znajdować się na wylocie motyla i być zamknięta w rurze lub fragmencie przewodu rurowego (nie zawsze jest to oczywiste w silnikach V), cyklon nie generuje się dobrze w dużej komorze, musi obracać się z maksymalną prędkością, więc kąty łopatek są dość zamknięte.Powoduje to ograniczenie i utratę maksymalnej mocy, ale dobrą oszczędność przy prędkości 100 km/h.
Testy należy przeprowadzić podczas jazdy na długich dystansach przed i po montażu, podczas jazdy po mieście zimą, bez zysków, bez strat.
tylko różnica w przyspieszeniu.
Sonda Lambda musi być w dobrym stanie, nie jest wieczna, jeśli często jeździsz po mieście, ulega zanieczyszczeniu i zmienia się jej sygnał, od czasu do czasu trzeba wypuścić dużo ciepła z wydechu, aby ją wyczyścić, Jeśli jest zbyt brudny, należy go wymienić.
Daje to 7,8 litra dla silnika o pojemności 3,8 litra.
Oczywiście nie jest to porównywalne z waszymi samochodami, ale Buick Park Avenue nie jest zbyt aerodynamiczny, jest ciężki i należy do starej generacji (1989)

Modyfikacje, które wprowadziłem w celu regulacji przełożenia (nie mające nic wspólnego z turbulatorem) dotyczą tylko pojazdu Chevrolet Van wyposażonego w domieszkę wodną Panton (wpływa na sondę Lambda).
W tym przypadku dostosowuję przełożenie ręcznie, ale używam sondy lambda jako odniesienia i dokonuję odczytu.

André
0 x
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 10/12/06, 20:26

Capt_Maloche napisał:podsumowując 4 modele Z które zamontowałem za wtryskiwaczem im większy spadek ciśnienia tym bardziej wzrasta zużycie,


Witam Capt_Maloche
Zwykle masz całkowitą rację, zwłaszcza jeśli porównamy Twoje turbulatory z turbulatorami André: patrząc na Twoje wydaje się, że ich głównym celem jest właśnie utrata ładunku: czy przeciąłeś je kosiarką? :? : Mrgreen: , Żartuję : Lol:

Konieczne jest wytworzenie jak najmniejszej utraty ciśnienia i jak największej rotacji, co z konieczności prowadzi do kompromisu.

Musisz wyobrazić sobie siebie na miejscu cząsteczek gazu i postarać się wykonać ostrza tak, aby nie zrobić sobie krzywdy „Ciebie” w momencie, gdy te ostrza zmienią orientację kierunku natarcia, gdyż podczas nagłej zmiany kierunku energia kinetyczna jest głównie zamienione na ciepło, podczas gdy tutaj chcemy zachować jak najwięcej energii kinetycznej, ale w innym kierunku (obrót)
a nawet powiedziałbym więcej: na starcie mamy pewną energię kinetyczną (stosunek masy do kwadratu prędkości), potem silnik mocno zasysa przez turbulator, też zaczyna się obracać, więc prędkość obwodowa przez dobre część masy (mniejsza niż ta, która jest w środku)

dlatego też, w oparciu o zasadę, że energia nie jest tracona itp., energia pompowania silnika (pompowanie zwiększona w wyniku przejścia przez turbulator) ma zostać utrzymana, a zatem tutaj zamieniona na dodatkową energię kinetyczną w przepływie za turbulatorem

Chyba, że ​​turbulator to złom i energia pompowania zostanie zamieniona na ciepło, co również zwiększy przepływ i zmniejszy napełnienie.

Zatem: koniecznie wykonaj ostrza z progresywnymi krzywiznami, wyrównane na wejściach z napływającym przepływem
i możliwie najkrótszy, ponieważ utrata obciążenia jest również proporcjonalna do powierzchni tarcia (dot. turbiny wiatrowej)

to powiedziawszy, wzrost energii kinetycznej powoduje depresję, w której (silnik benzynowy z węglowodanami) kropelki mogą w najlepszym przypadku zakończyć nebulizację lub nawet przejść coś innego: zobacz zasadę pod tym linkiem:
http://www.ozone.ch/gasandwater/venturispecialties/laval.htm

i wiedząc, że z tego powodu trudno jest przekroczyć określoną prędkość, normalne jest myślenie, że istnieje tylko jedna prędkość obrotowa silnika, która pozwala na maksymalne działanie turbulatora

dlatego znajdź odpowiedni w zależności od pożądanego trybu pracy, przechylając łopatki mniej więcej w pozycji zamkniętej na wylocie (idealnie są łopatki o zmiennej geometrii

śruba
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 92