W ogrodzie leniwy my sporadycznie.

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: W ogrodzie leniwy my sporadycznie.




przez Did67 » 07/07/19, 22:18

Stef72 napisał:piękny Twój makowy zielony nawóz! .


Mak, poruszasz ziemię za 15 lat, a ona odrasta!
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: W ogrodzie leniwy my sporadycznie.




przez być chafoin » 07/07/19, 22:25

Wielkie zbiory taczkowe!

Jeśli chodzi o pomidory, mówisz, że masz dużo kwiatów, ale na zdjęciu planu pomidora w formie krzewów widzę ich niewiele, jak w przypadku niektórych pomidorów w moim ogrodzie: dużo liści i mało kwiatów/owoców. . .
0 x
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: W ogrodzie leniwy my sporadycznie.




przez olivier75 » 08/07/19, 00:01

Did67 napisał:
Stef72 napisał:piękny Twój makowy zielony nawóz! .


Mak, poruszasz ziemię za 15 lat, a ona odrasta!


To wszystko, kilka tysięcy nasion na roślinę, które zachowują swoje zdolności przez kilka dziesięcioleci, a przy odrobinie konkurencji wyrosły na dobre 80 cm. Ale glebogryzarka się skończyła, więc nowych nasion się nie boję, nie będą w idealnym stanie i zobaczę w przyszłym roku, w zależności od odrostów i tego co posadzę w tym ogródku.
0 x
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: W ogrodzie leniwy my sporadycznie.




przez olivier75 » 08/07/19, 00:17

być chafoin napisał:Jeśli chodzi o pomidory, mówisz, że masz dużo kwiatów, ale na zdjęciu planu pomidora w formie krzewów widzę ich niewiele, jak w przypadku niektórych pomidorów w moim ogrodzie: dużo liści i mało kwiatów/owoców. . .

Jest to jedna z roślin o najlepszym stosunku liści do kwiatów, ale musi być około dziesięciu kwitnących lub tworzących bukiety.
Rośliny, które są liściaste przed kwitnieniem, rosną lepiej z lepiej wyglądającymi pomidorami i dłużej.
Tak naprawdę nie miałem na myśli dużo, ale dużo w odniesieniu do wigoru stopy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Stef72
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 393
Rejestracja: 22/08/16, 15:43
Lokalizacja: Sarthe
x 123

Re: W ogrodzie leniwy my sporadycznie.




przez Stef72 » 08/07/19, 10:21

Did67 napisał:
Stef72 napisał:Mam nadzieję, że kiedyś będziemy mieli okazję spotkać się z fenokulturystami i przedyskutować to przy dobrym piwie...


Nie czekaj 25 lat, bo inaczej moje piwo będzie musiało wlać się do szczeliny... w ziemi!!!


Przyznam, że mnie to rozbawiło... nawet jeśli tło jest bardzo poważne...

gdyby mój duży ogród był blisko domu to pewnie już bym wysłał zaproszenia na dzień fenokultury z biwakiem + kilku gości w domu, ale wszyscy jesteśmy w odległych zakątkach i nie wiem czy dam radę mieć wystarczająco dużo miejsca!

a poważniej z koleżanką chcieliśmy zrobić dzień "permakultury" z miejscowymi (w zasadzie to nie ma znaczenia termin, interesuje nas kwestia nieuprawy, nawozów zielonych itp.) w sierpniu z wizytą w rano jego ziemię, lunch w formie pikniku, a po południu wizytę w moim ogrodzie. Jeśli są tutaj zainteresowani, możemy otworzyć temat, aby o tym porozmawiać, aby nie zaśmiecać tematu Oliviera...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: W ogrodzie leniwy my sporadycznie.




przez Did67 » 08/07/19, 11:20

Sen: umieć śmiać się z własnej śmierci!

Pracuję, doktorze. Pracuję !!!

Więc dziękuję za śmiech!

Trzymam się idei, że gdyby pierwsza bakteria odmówiła śmierci, cóż, nadal bylibyśmy przy pierwszej bakterii! Logicznie rzecz biorąc, śmierć jest w porządku. Dla żywych. Nawet jeśli oczywiście, z naszą chorobliwą ciekawością, naszym przywiązaniem do innych, chcielibyśmy zostać...
1 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: W ogrodzie leniwy my sporadycznie.




przez Moindreffor » 08/07/19, 11:26

Did67 napisał:Sen: umieć śmiać się z własnej śmierci!

Pracuję, doktorze. Pracuję !!!

Więc dziękuję za śmiech!

Trzymam się idei, że gdyby pierwsza bakteria odmówiła śmierci, cóż, nadal bylibyśmy przy pierwszej bakterii! Logicznie rzecz biorąc, śmierć jest w porządku. Dla żywych. Nawet jeśli oczywiście, z naszą chorobliwą ciekawością, naszym przywiązaniem do innych, chcielibyśmy zostać...

kiedy zobaczyłeś żniwiarza bardzo, bardzo blisko, zdałeś sobie sprawę, że śmierć jest szczególnie bolesna dla tych, którzy zostali, dwa razy widziałem siebie umierającego powoli i dwa razy obudziłem się cicho, tak jak odszedłem, więc śmierć już mnie nie przeraża, więc ja też mogę się śmiać o tym, ale jak powiedziałem, zawsze dla tych, którzy zostają, jest smutek i udręka, chcę zostać, ale nie być ciężarem dla innych : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: W ogrodzie leniwy my sporadycznie.




przez Did67 » 08/07/19, 11:40

Pracuję nad tym głównie z moimi bliskimi. Z humorystycznymi ujęciami przypominającymi. Ale regularne.

Tam moim marzeniem jest, aby były blisko i pogodne. I że poza kilkoma nieuchronnymi łzami widzą pozytywy pięknego życia, które zostawię za sobą.

Łącznie z nimi!
0 x
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: W ogrodzie leniwy my sporadycznie.




przez olivier75 » 08/07/19, 15:45

Did67 napisał:
olivier75 napisał:
Jesienią przejazd rotavatorem...


Glebogryzarka to „młynarz” z tyłu ciągnika.

były : http://www.kongskilde.com/Agriculture/S ... 310%20R320

[Oryginalnie, jak klakson, lodówka czy bic, to marka]

Zakładam, że mówiłeś o rotofilu?


Nie, to rzeczywiście był przejazd glebogryzarką, którą pozwoliłem sobie uruchomić, nie widzę jak siać "w całości" inaczej w jeżynach i pokrzywach. A jeśli chodzi o zniszczenie, początkowy poziom jest tak niski...
1 x
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: W ogrodzie leniwy my sporadycznie.




przez olivier75 » 08/07/19, 15:56

Stef72 napisał:
Did67 napisał:
Stef72 napisał:Mam nadzieję, że kiedyś będziemy mieli okazję spotkać się z fenokulturystami i przedyskutować to przy dobrym piwie...


Nie czekaj 25 lat, bo inaczej moje piwo będzie musiało wlać się do szczeliny... w ziemi!!!


Przyznam, że mnie to rozbawiło... nawet jeśli tło jest bardzo poważne...

gdyby mój duży ogród był blisko domu to pewnie już bym wysłał zaproszenia na dzień fenokultury z biwakiem + kilku gości w domu, ale wszyscy jesteśmy w odległych zakątkach i nie wiem czy dam radę mieć wystarczająco dużo miejsca!

a poważniej z koleżanką chcieliśmy zrobić dzień "permakultury" z miejscowymi (w zasadzie to nie ma znaczenia termin, interesuje nas kwestia nieuprawy, nawozów zielonych itp.) w sierpniu z wizytą w rano jego ziemię, lunch w formie pikniku, a po południu wizytę w moim ogrodzie. Jeśli są tutaj zainteresowani, możemy otworzyć temat, aby o tym porozmawiać, aby nie zaśmiecać tematu Oliviera...


O świcie mam miejsce do zabaw, biwak, trochę sprzętu do nadzorowania, toalety, grupa, oświetlenie, namiot 40m2, stoły, ława, grill, ale na to lato już za późno.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 106