Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Brouard
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 02/01/19, 00:58
x 2

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Brouard » 03/01/19, 21:42

No cóż, ostatecznie stowarzyszenie ogródków działkowych nie jest takie postępowe. Prezes stowarzyszenia zostawił mi wiadomość na automatycznej sekretarce, w której oznajmił, że naprawdę nie jest zwolennikiem stosowania siana do ściółkowania, zwłaszcza jeśli jest ono pocięte z nasionami (ale czy może „obejść się bez?”). Uważa, że ​​mogłoby mi to sprawić problemy z nasionami, a także zdenerwować sąsiadów... Jutro w ciągu dnia spróbuję do niego zadzwonić, żeby go przekonać, ale bez złudzeń.
Umowa najmu zawiera: „mulczowanie materiałami biodegradowalnymi”. Może udałoby mi się przedrzeć, ale gdybym to zrobił, ludzie w okolicy zastanawialiby się, czy nie mają więcej chwastów niż zwykle. Bardzo ludzki odruch. A nie chcę się złościć na wszystkich.

Pozostaje więc słoma i trochę koszenia, jeśli uda mi się ją znaleźć. Powąchać. Jeśli ogród mi się spodoba, to być może w przyszłym roku poszukam działki w innym stowarzyszeniu, jeśli ktoś zgodzi się na ściółkowanie sianem.

Ja również mam pytania dotyczące dozowania słomy/koszenia i układu. W naprzemiennych warstwach, aby uniknąć przegrzania i ułatwić mieszanie?
W książce piszesz s. 248 (już prawie koniec!) 1,5kg słomy pszennej na 10kg trawy. Jest ogromny! W porównaniu do siana, na działce o powierzchni 75 m2, na której posadzi się 250 kg siana, jaką daje to mieszankę? Jak 200 kg skoszonej trawy i 50 kg siana?

Miłego wieczoru

Emmanuel
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 03/01/19, 21:57

Brouard napisał:No cóż, ostatecznie stowarzyszenie ogródków działkowych nie jest takie postępowe. Prezes stowarzyszenia zostawił mi wiadomość na automatycznej sekretarce, w której oznajmił, że naprawdę nie jest zwolennikiem stosowania siana do ściółkowania, zwłaszcza jeśli jest ono pocięte z nasionami (ale czy może „obejść się bez?”). Uważa, że ​​mogłoby mi to sprawić problemy z nasionami, a także zdenerwować sąsiadów... Jutro w ciągu dnia spróbuję do niego zadzwonić, żeby go przekonać, ale bez złudzeń.


Obsurantyzm, gdy nas trzymasz....

Imponujące w dzisiejszych czasach.

Didier Myślę, że powinniśmy jak najszybciej wprowadzić pomysł stworzenia fenokulturowych ogrodów działkowych i nie żartuję...
1 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 04/01/19, 09:06

Brouard napisał:No cóż, ostatecznie stowarzyszenie ogródków działkowych nie jest takie postępowe. Prezes stowarzyszenia zostawił mi wiadomość na automatycznej sekretarce, w której oznajmił, że naprawdę nie jest zwolennikiem stosowania siana do ściółkowania, zwłaszcza jeśli jest ono pocięte z nasionami (ale czy może „obejść się bez?”). Uważa, że ​​mogłoby mi to sprawić problemy z nasionami, a także zdenerwować sąsiadów... Jutro w ciągu dnia spróbuję do niego zadzwonić, żeby go przekonać, ale bez złudzeń.
Umowa najmu zawiera: „mulczowanie materiałami biodegradowalnymi”. Może udałoby mi się przedrzeć, ale gdybym to zrobił, ludzie w okolicy zastanawialiby się, czy nie mają więcej chwastów niż zwykle. Bardzo ludzki odruch. A nie chcę się złościć na wszystkich.

Pozostaje więc słoma i trochę koszenia, jeśli uda mi się ją znaleźć. Powąchać. Jeśli ogród mi się spodoba, to być może w przyszłym roku poszukam działki w innym stowarzyszeniu, jeśli ktoś zgodzi się na ściółkowanie sianem.

Ja również mam pytania dotyczące dozowania słomy/koszenia i układu. W naprzemiennych warstwach, aby uniknąć przegrzania i ułatwić mieszanie?
W książce piszesz s. 248 (już prawie koniec!) 1,5kg słomy pszennej na 10kg trawy. Jest ogromny! W porównaniu do siana, na działce o powierzchni 75 m2, na której posadzi się 250 kg siana, jaką daje to mieszankę? Jak 200 kg skoszonej trawy i 50 kg siana?

Miłego wieczoru

Emmanuel

ciężar koszenia, który wydaje się wysoki wynika z tego, że świeża trawa to dużo wody, po wysuszeniu łatwiej ją transportować, przechowywać i dozować

nadal masz rozwiązanie kamuflażowe, jeśli nie możesz znaleźć skoszonej trawy, kładziesz warstwę siana, a na wierzch kładziesz słomę : Mrgreen: , zrobisz to dyskretnie w dzień o mniejszym natężeniu ruchu, siano będzie miało swój efekt w kontakcie z ziemią, a słoma na powierzchni pojawi się dopiero pod koniec sezonu i ewentualnie będzie mogła zostać wykorzystana do wypompowania nadmiaru azotu jakie Didier przewiduje na koniec sezonu
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
2bou
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 15/03/17, 10:03
Lokalizacja: South Loiret
x 6

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez 2bou » 04/01/19, 09:30

lut,
@moindrefor; „patrolami” mogą być pannais, bardzo popularne w klatkach.
Pozdrowienia.
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 04/01/19, 11:11

2bou napisała:lut,
@moindrefor; „patrolami” mogą być pannais, bardzo popularne w klatkach.
Pozdrowienia.

dziękuję, zajrzę
"patrol" to dzika roślina, którą zbieraliśmy przy ścieżkach, znowu jej trochę widzę, ale zniknęła wraz z systematycznym koszeniem wałów, przy koszeniu zróżnicowanym lub późnym, miejscami trochę powraca, króliki jadły tylko liście
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 04/01/19, 11:44

Brouard napisał:Ja również mam pytania dotyczące dozowania słomy/koszenia i układu. W naprzemiennych warstwach, aby uniknąć przegrzania i ułatwić mieszanie?
W książce piszesz s. 248 (już prawie koniec!) 1,5kg słomy pszennej na 10kg trawy. Jest ogromny! W porównaniu do siana, na działce o powierzchni 75 m2, na której posadzi się 250 kg siana, jaką daje to mieszankę? Jak 200 kg skoszonej trawy i 50 kg siana?



Ta „dawka” wynika z szybkiego obliczenia w rogu stołu, aby wiedzieć, ile skoszonej trawy (świeżej, a zatem 90% wody, jak mówi Minieffor) należy skosztować w porównaniu ze słomą (85 do 90% materiału). Wysuszyć i odwrotnie), aby przywrócić średnia C/N od 20 do 30... Dlatego „skorygowałem” w odniesieniu do zawartości suchej masy.

Aby więc dobrze przykryć potrzeba co najmniej tyle samo słomy, co siana – teoretycznie nawet trochę więcej. Słoma, która jest grubsza, lepiej przepuszcza światło i stanowi nieco mniej skuteczną osłonę. W praktyce, jeśli kompensujemy azot koszeniem, koszenie „zatyka” dziury. Można użyć trochę mniej (pod warunkiem, że przyniesiesz świeże wycinki, ponieważ szybciej się rozkładają).

W zasadzie utrzymujesz tę dawkę „suchej masy”: efektywnie około 250 kg na 75 m². Tak, jest ogromny. Jest to system intensywny, „zjadający” biomasę, gdyż jest ona niezwykle odżywcza dla organizmów żywych.

Trawę liczysz osobno, jako „rekompensatę” za brak azotu. Ale przynosisz sukcesywnie, w odnowionych warstwach...

Jeśli nie możesz go znaleźć lub jest go za mało, możesz zabrać ze sobą także organiczne nawozy azotowe, najlepiej organiczne: granulat suszonego odchodów świńskich lub drobiowych, suszoną krew, zgnieciony róg... Tam jest mniej nieporęcznie, ale kosztuje.

Skoszona trawa lub nawóz azotowy mają za zadanie zapewnić z góry to, czego organizmom, których brakuje, zjedzą z dołu, w roztworze glebowym. Tworzenie niedoborów warzyw! To jest to.

Poświęcę kilka minut, aby przedstawić „zasadę trzech” i powiedzieć, ile to zajmie w teorii. Przypomnij mi, jeśli zapomnę.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 04/01/19, 11:48

Moindreffor napisał: słoma na powierzchni dotrze dopiero pod koniec sezonu i prawdopodobnie zostanie wykorzystana do wypompowania nadmiaru azotu, jak przewiduje Didier pod koniec sezonu


To kolejna taktyka, która ma swoje znaczenie:

- przedłużyć ilość słomy na jeden sezon jesienią; będzie „wysysać” azotany, które zostałyby wyługowane...

- wiosną uzupełnij braki koszeniem i/lub nawozami...

- jeśli w nadchodzącym sezonie pojawią się tereny nieuprawne, należy wysiać rośliny strączkowe pastewne (koniczyna aleksandryjska), które będą wiązać azot atmosferyczny i kompensować... (co nazywam „pompami azotowymi”).
1 x
Brouard
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 02/01/19, 00:58
x 2

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Brouard » 04/01/19, 14:15

Wszystko notuję!
Niedaleko Angers, na Leboncoin, znalazłem tanie bele słomy życicy (1 euro). Czy ta lub inna słomka coś zmienia? w porównaniu do słomy pszennej?
https://www.leboncoin.fr/autres/1543324231.htm/

Bonne Journée

Emmanuel
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 04/01/19, 14:22

Brouard napisał:Wszystko notuję!
Niedaleko Angers, na Leboncoin, znalazłem tanie bele słomy życicy (1 euro). Czy ta lub inna słomka coś zmienia? w porównaniu do słomy pszennej?
https://www.leboncoin.fr/autres/1543324231.htm/

Bonne Journée

Emmanuel

albo jest to siano uprawne, albo siano naturalne, życica jest trawą, powiedzmy, że jest sprzedawcą, ale może być też tak, że jest ścięta przed siewem, więc może to zadziałać, ale jeśli zostanie ścięta na zielono, będzie wyglądać bardziej jak skoszoną trawę niż cokolwiek innego, zapytaj sprzedawcę,
Podano 1 €, więc warto zobaczyć, co to jest, u mnie 2,5 € za dostarczony mały pakiet (dostawa nie jest bez znaczenia)
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 04/01/19, 15:27

Brouard napisał:Wszystko notuję!
Niedaleko Angers, na Leboncoin, znalazłem tanie bele słomy życicy (1 euro). Czy ta lub inna słomka coś zmienia? w porównaniu do słomy pszennej?
https://www.leboncoin.fr/autres/1543324231.htm/

Bonne Journée

Emmanuel


To siano! Tanie, jeśli jest „organiczne”.

Życica jest bowiem trawą pastewną, często wykorzystywaną i uprawianą na sztucznych łąkach.

http://www.prairies-gnis.org/pages/rga.htm

Jest to zatem mniej lub bardziej czysta trawa uprawna (w przeciwieństwie do trawy, która rośnie naturalnie i która jest mieszanką różnych traw, różniących się w zależności od lokalizacji, zmieszanych z wieloma innymi gatunkami zwanymi „kwiatymi”).”, na naszych naturalnych łąkach ).

To mogłoby być całkiem odpowiednie...

Jeśli twój prezydent się nie złości. Możesz bawić się na ośle. Nic ci nie mówiłem. Sprzedaliśmy wam „słomę”. Które umieściłeś!!!

PS: Mam bardzo małe podejrzenia, czy w jedynych dwóch, trzech przypadkach kiełkowania nasion w sianie, o których mi powiedziano, nie było to życica! Za każdym razem prosiłem o szczegóły, dokładne zdjęcia itp., ale ich nie dostawałem... Skąd to podejrzenie: życica to trawa przypominająca pszenicę, z dość dużymi nasionami...

https://www.google.com/imgres?imgurl=ht ... CnoECAUQBg
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102