Przygotuj wyjście ...

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13721
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Przygotowania do wyjazdu...




przez izentrop » 17/09/18, 23:43

eclectron napisał:2 wizje wydania:
Porównuje przyszłość z kolonialną przeszłością, która wykorzystywała słabości populacji cierpiących z powodu susz, epidemii i głodu, które spowodowały śmierć milionów ludzi w XIX wieku, ale wielką różnicą jest cała wiedza zdobyta od tego czasu.
Tej przerażającej zapaści można częściowo uniknąć, jeśli będziemy w stanie podążać we właściwym kierunku.

Myślę, że rozwój technologiczny pozwoli nam przejść ten trudny kurs, pod warunkiem, że ludzie przestaną dawać się nabierać, zaakceptują utratę odrobiny komfortu i przestaną dawać władzę populistycznym partiom, jak to jest obecnie w USA, Włoszech, na Węgrzech, w Turcji…

Marzę, wierzę Roll:
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Przygotowania do wyjazdu...




przez eclectron » 18/09/18, 10:27

Ahmed,
Dziękuję za odpowiedź, której nie uważam za bzdurę, ponieważ Twoje uwagi są dla mnie nowe.

Rzeczywiście, jestem zmęczony otaczającą mnie krytyką, bardzo francuską, jak mówią, mam dość części siebie : Lol: , bardziej chętni do budowania niż do niszczenia.
Zniszczenie starego świata w duchu jest dość łatwe. W praktyce stawia opór.
Można sobie wyobrazić nie przejmowanie się starym światem, odkładanie go na bok, granie w dezertera i budowanie innego, choćby banalnego świata, który byłby prototypem, demonstratorem?

Wiem, że wszelkie próby wspólnoty były mniej lub bardziej skazane na niepowodzenie.
Wydaje się, że Auroville trzyma się, o ile mi wiadomo, z kilkoma niedociągnięciami, w tym wyzyskiem lokalnych populacji.
https://fr.wikipedia.org/wiki/Auroville
Właściwie nie badałem tematu.

Kolejny utwór, po prostu przyciągnij to, co sprawiłoby nam przyjemność, doświadczając z góry przyjemności, której doznalibyśmy, gdyby rzecz została już wykonana. Prawo przyciągania ponownie.
W tym przypadku skupianie się na negatywach jest bardzo, bardzo szkodliwe.
zainspirowany przez

Praktykując to prawo, uświadamiamy sobie całą negatywność, jaką się przejawia.
Obróć wszystko pozytywnie w jego umyśle, a zadanie wydaje się gigantyczne! :zaszokować:
Od małej rzeczy do największej.
Myślę, że takie nastawienie psychiczne może pomóc w niezbyt katastrofalnym wyjściu, bo jeśli rozum zaprzecza magicznemu charakterowi tego, co demaskuję, ma to udowodniony wpływ na nasze własne morale.
Prawdziwa i doświadczona negatywność jest lepiej wchłaniana. Już samo to jest pozytywne.
Możemy to postrzegać jako pozytywne przeprogramowanie jego mózgu.

Odpowiadając na Twoje pozytywne propozycje, przetłumaczyłbym Twoje uwagi na powrót do wiejskiego stylu życia. To nie jest krytyka, naprawdę uważam, że w małej społeczności demokracja może łatwiej rozkwitnąć.
Państwo, jeśli trzeba, będące sumą społeczności wiejskich, gdzie każdy może się wypowiedzieć i mieć wpływ na decyzje.
(Głośno myślę! : Lol: )

Albo znowu, w dobie Internetu demokracja na dużą skalę jest możliwa.
Kto wiedział, że na szczeblu europejskim odbyło się „głosowanie” w sprawie zmiany czasu z letniego na zimowy? (4 miliony wyborców w całej Europie)
Na szczęście pewnego popołudnia dowiedziałem się o tym w JT.
To był temat bliski mojemu sercu od lat, kiedy dowiedziałam się, że zostało 7 dni na oddanie głosu...

Podsumowując, przeszkadza mi krytyka i bezczynność, a wiem, o czym mówię! : Lol:
Chcę wprowadzić konkretne rozwiązania, które robię indywidualnie, ale brakuje im strony „emulacji grupowej”.
(co jest związane z moją osobowością, przyznaję...)
Cóż, będę pozytywnie nastawiony do tego, żeby to przyciągnąć! : Lol:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062

Re: Przygotowania do wyjazdu...




przez Christophe » 02/10/18, 12:39

Inne źródło:

1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062

Re: Przygotowania do wyjazdu...




przez Christophe » 02/10/18, 12:48

Ta sama wiadomość, ale inny styl (bardzo):

0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Przygotowania do wyjazdu...




przez Ahmed » 04/10/18, 22:33

Nie tylko ja dostrzegłem skazę w dyskursie samych mediów Aurelien Barrau: to też jest to artykuł co znacznie rozwija argument, który tylko dotknąłem. Potępia również esencjalizację ludzkiego drapieżnictwa (jako zachowania ahistorycznego).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13721
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Przygotowania do wyjazdu...




przez izentrop » 05/10/18, 00:35

Wcale się nie zgadzam Ahmed, autor cytowanego artykułu patrzy raczej na palec niż na przekaz, nic nie zrozumiał.
On jest tym, który pisze „Nie, ludzkość nie zawsze niszczyła środowisko"Jakie to pretensjonalne! Czy on ma problem z ego?

Nie mam czasu na omawianie punktu po punkcie, ale on całkowicie sabotuje swoją wypowiedź i rozumiem, że Aurelien Barrau woli na tym poprzestać i wrócić do swojej pracy. https://www.liberation.fr/france/2018/1 ... du_1682744
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062

Re: Przygotowania do wyjazdu...




przez Christophe » 05/10/18, 00:49

izentrop napisał:Nie mam czasu na omawianie punktu po punkcie, ale on całkowicie sabotuje swoją wypowiedź i rozumiem, że Aurelien Barrau woli na tym poprzestać i wrócić do swojej pracy. https://www.liberation.fr/france/2018/1 ... du_1682744


To dobry wywiad pełen zdrowego rozsądku!!
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Przygotowania do wyjazdu...




przez Ahmed » 05/10/18, 11:07

Nie rozumiem, jak fakt, że w przeszłości pewne kultury szanowały swoje środowisko lub, bardziej ogólnie, uprawiały ograniczone drapieżnictwo (nawet jeśli nie wiemy, dlaczego niektóre zaatakowały megafaunę. Powody religijne? Nie, nigdy się nie dowiemy). wyraz ego. Jest to sprzeczne z szokującym twierdzeniemAurelien Barrauszokujący w tym sensie, że sugeruje ciągłość dewastacji świata, a więc pewne uzasadnienie, które zresztą sprzeciwia się wszystkim jego uwagom. Wśród nich wiele jest dopuszczalnych i sformułowanych w szczególnie pouczający sposób (do czego bardzo przyczynia się kultura, która nie jest wyłącznie naukowa). Istnieje jednak szokująca rozbieżność między jasnością dyskursu a tym wezwaniem polityków, których działanie jest nie tylko dyktowane przez lobbystów wszystkich opcji, ale przede wszystkim obroną interesów tej kategorii społecznej, która frontalnie sprzeciwia się realnym działaniom ekologicznym ( więc poza zakresem zielonkawych decyzji mających na celu ożywienie konsumpcji lub zezwolenie na jej kontynuację).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Przygotowania do wyjazdu...




przez Ahmed » 05/10/18, 12:46

Jest to wybitnie sympatyczna strona postaciAurelien Barrau jest wegetarianinem, z prawdziwą refleksją etyczną na temat naszych relacji z innymi zwierzętami... 8)
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13721
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Przygotowania do wyjazdu...




przez izentrop » 05/10/18, 14:22

Ahmed napisał: szokujące stwierdzenie Auréliena Barrau, szokujące, ponieważ sugeruje ciągłość dewastacji świata
Jest naukowcem, który niczego nie posuwa bez dowodu. Myślę na przykład o tym:
Obraz https://www.persee.fr/doc/bspf_0249-763 ... 02_2_13114
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 120