The Potager du Sloth: książka

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Moindreffor » 21/07/18, 13:31

Did67 napisał:1) Wyszły 3 egzemplarze: 5 + 000 + 3. Ale nie wiem, ile sprzedano!

2) Mój wydawca wywiera na mnie presję, abym wydał następny w lutym przyszłego roku! Termin nadsyłania manuskryptu: początek grudnia.

Mogę też skrócić!

3) Bylibyśmy w tym przypadku a priori na „odpowiedziach na pytania / uzupełnieniach”. Ale na razie mam taki mętlik w głowie: jak uniknąć powtórzeń, z czym sobie poradzić… „Przepisy”, nie czuję się ani trochę bezradny, będąc, powtarzam, „przeciętnym rynkiem” ogrodnik”...

„Tour de France Potagers du Paresseux” będzie wymagał jeszcze co najmniej jednego roku… Ale chcę.

to dobrze, to biznes, który się sprawdza
jeśli potrzebujesz pomocy w zorganizowaniu lub znalezieniu tematów do omówienia, w przygotowaniu wstępnej lektury lub po prostu w przekazaniu Ci naszych oczekiwań, daj nam znać
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 03/08/18, 07:59

Książka, którą czytamy na plażach?

Jestem zdumiony rankingiem dzisiejszego ranka, w środku fali upałów, na początku sierpnia:

Zrzut ekranu 08-03-18 o 07.56:XNUMX, ranking Amazon.PNG
Zrzut ekranu 08 o 03:18 Klasyfikacja Amazon.PNG (07.56 KB) Konsultowano 73.58 razy
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 03/08/18, 08:09

Czytam książkę Marca-André Selosse’a: „Nigdy sam…”.

Bardzo interesujące dla tych, którzy chcą zrozumieć symbiozy, mikoryzy, mutualizm itp. Bardzo naukowe, z konkretnymi przykładami. Nawet jeśli starał się znaleźć przyjemne formuły (porównywalne z moimi „przekleństwami”), pozostaje to wyraźnie bardziej akademickie, z następującym akapitem, który jest ogłoszony tak, jak powinien, itd... Cytowanie odkrywców jest precyzyjne, czasem z małą anegdotą oraz rok urodzenia/rok śmierci.

Bez wątpienia nieco trudniejsze niż moje, ale dla tych, którzy chcą zrozumieć, niezbędne.

Jest również zepsuty.

Byłem zdumiony, gdy odkryłem „alegorie”, których również używam, chociaż do tego czasu nie przeczytałem jego książki, ale które są starsze niż moje, więc można się zastanawiać, czy nie popełniłem plagiatu!!! Co za szok. W odniesieniu do mikoryz mówi o „zlecaniu” żmudnej pracy przy roślinach, polegającej na pozyskiwaniu wody lub soli mineralnych. Albo fakt, że przy 100 razy mniejszej grubości i przy tej samej ilości materii organicznej grzyb leci XNUMX razy dalej niż roślina (obliczenie, które zrobiłem na kartce samoprzylepnej podczas pisania mojej książki). Logicznie rzecz biorąc, to samo znajduję w książce Selosse, ale jak już powiedziano, co za szok!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Adrien (były nico239) » 04/08/18, 02:41

Miałeś dobre przeczucia... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 10/08/18, 23:32

Ładna recenzja opublikowana na Amazonie:

ByLarieuse CZŁONEK KLUBU TESTERÓW 9 sierpnia 2018

Tak, w końcu trochę prostoty i czuje się dobrze. Miałem wiele książek z teoriami, które były równie skomplikowane jak inne, a ta ma tę wielką zaletę, nawet jeśli jest całkiem logiczna, że ​​to natura pracuje, aby stworzyć to, co najlepsze, ponieważ tak, to natura będzie wiedziała, jak uzyskać jak najwięcej, a nie żadnego nawozu.
Cieszę się, że znaczna część książki jest poświęcona glebie i to jest podstawa.


Dla niektórych to zbyt skomplikowane. Dla innych prostota!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 20/08/18, 12:38

– miły – komentarz dnia na Amazonie

ByArcileCZŁONEK KLUBU TESTERÓW 20 sierpnia 2018

Autor tej oryginalnej książki z humorem i nauką przedstawia metodę uprawy odmienną od tradycyjnych podejść: przestajemy kopać, kopać, pielić, goła ziemia jest sprzecznością, istnieją inne rozwiązania.
Autor z prawdziwą wiedzą i wielką pedagogiką prowadzi krok po kroku nowych ogrodników w poszukiwaniu mniej wyczerpującej i skuteczniejszej kultury.
Krok 1: ponieważ ziemia nie może pozostać pusta (zbyt dużo pracy, aby zacząć od nowa ad vitam eternam), autor wyjaśnia, jak przykryć ją sianem. Dokładnie tłumaczy rolę bakterii, kłączy i grzybów.
Krok 2: siać, sadzić na sianie i rozwijać (zdjęcia ilustrują techniki).
Krok 3: wszystkie rady dotyczące udanego ogrodu warzywnego.

Uważam tę pracę za szczególnie bogatą, udokumentowaną i przejrzystą. Pozwala każdemu zapoznać się z metodą fenokultury i ze spokojem podejść do tego sposobu ogrodnictwa, który oszczędza energię (autor inspiruje się lasem, zawsze czystym i zrównoważonym). Szczególnie mnie to zainteresowało i przetestowałem tę metodę na małym obszarze: świeży odchody z kurczaka, słoma, nasiona i wyrywanie bylin. U mnie, która nie umiała uprawiać niczego innego niż pomidorki koktajlowe (w domu wszystko wysycha, na suchej, gliniastej glebie, pełnej traw), metoda sprawdziła się bardzo dobrze (a mimo to moja gleba jest twarda i gliniasta!). Z łatwością zdobyłam pomidory, pomidorki koktajlowe i dynię. To skromny początek, ale bardzo zachęcający! Dziękuję, panie Helmstetter!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 01/09/18, 11:18

Najnowsze informacje:

1) Ranking pozostaje dobry, nawet jeśli poza sezonem koniecznie spada:

Zrzut ekranu 09 o godz. 01 Klasyfikacja Aamzon.PNG
Zrzut ekranu 09-01-18 o 11.13:64.94 Klasyfikacja Aamzon.PNG (3025 KiB) Obejrzano XNUMX razy


2) Świetny komentarz:

Zrzut ekranu 09-01-18 o 11.12:XNUMX, komentarz amazon.PNG
Zrzut ekranu 09 o 01:18 komentarz amazon.PNG (11.12 KiB) Obejrzano 86.99 razy


3) Trzecie ponowne losowanie 3 jest nieuchronne. Dzięki temu nakład osiągnie 000 tys.

4) Zasada drugiego tomu jest uzgadniana z reżyserem Tany. Pozostaje tylko... napisać!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 02/09/18, 11:54

No cóż, następnego dnia temat powraca, w samym środku roku szkolnego!

Zrzut ekranu 09-02-18 o 11.52:XNUMX Ranking Amazon.PNG
Zrzut ekranu 09-02-18 o 11.52:64.98 Ranking Amazon.PNG (2980 KB) Konsultowano XNUMX razy
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Moindreffor » 02/09/18, 16:15

Did67 napisał:No cóż, następnego dnia temat powraca, w samym środku roku szkolnego!


czyż nowy sezon warzywny nie zaczyna się jesienią, po żniwach, aby przygotować się do kolejnych, więc jest to czas na kultywację intelektualną z dobrą książką, przed uprawianiem ziemi
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Adrien (były nico239) » 03/09/18, 02:47

Did67 napisał:3) Trzecie ponowne losowanie 3 jest nieuchronne. Dzięki temu nakład osiągnie 000 tys.

4) Zasada drugiego tomu jest uzgadniana z reżyserem Tany. Pozostaje tylko... napisać!


Świetnie...

Daj sobie czas na sekundę Obraz nad jeziorem nie ma pożaru
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 168