Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 18/06/18, 18:40

Julienmos napisał:
2) Zrozumiałem, że trwają prace nad nowym leniwym filmem... kiedy?
...
3) i książka, bez tłumaczeń na język angielski lub niemiecki?


Jest w trakcie „przesyłania”… 1 godzina 15 minut wideo HD, potrzeba czasu [1 i pół dnia]… Cóż, to banalna „wycieczka po ogrodzie” z komentarzem.

Jeśli chodzi o tłumaczenia, to nie wiem. Żadnych wiadomości.

Mam fragment wideo z wizyty Niemców. Niestety w wyniku mrocznej historii źle podłączonego gniazdka elektrycznego w kamerze rozładowała się bateria... Muszę więc dodać "komentarze i wstępy w fotelu...".
1 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 18/06/18, 19:09

Did67 napisał:Rzeczywiście, mały "trysk" moczu, bez konewki, bez rozcieńczania... to już jest "nawóz startowy"!!!

[Nie przesadzajmy: przedawkowanie azotanów, potem nadmiar soli, która nie jest dobra dla gleby, a która może nadać inny smak niektórym warzywom - stąd stosowane rozcieńczenia. A kiedy to zniknie, przestań...]

tak, przestań, gdy tylko kolor zmieni się na trwały „zielony” : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
youskar
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 49
Rejestracja: 11/12/16, 20:13
Lokalizacja: Paryż-Południe
x 4

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez youskar » 18/06/18, 22:40

Dobry wieczór,

Co robimy z pozostałościami skrobiowymi po produkcji piwa (kompostowanie czy nie?) i jeśli kompostujemy, to w jakiej proporcji.
0 x
koziorożec alpejski
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 22/11/17, 09:18
x 11

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez koziorożec alpejski » 19/06/18, 09:22

Zwykle, jeśli płukanie zostanie przeprowadzone prawidłowo podczas warzenia, młóto nie zawiera już cukru wyekstrahowanego ze skrobi, ponieważ właśnie tego drożdże wykorzystają do przygotowania piwa. Młóto można dawać świniom, kurom czy krowom, w moim przypadku nie chcą ich konie i wróble. W przypadku kompostu nie należy ich układać masowo: pachnie mocno i w przeciwnym razie utrzymuje się długo. Najlepszy efekt uzyskano rozsypując je pod warstwą siana: nie śmierdzi i szybko się zużywa. Do użytego chmielu sypałem go na siano.
edycja dodatkowa: w przypadku pozostałości azotu, które powstają po spożyciu napoju: skieruj się do konewki! : Mrgreen:
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 19/06/18, 09:32

Już dawno była „uzupełnieniem azotu” w diecie krów mlecznych, zanim pojawiła się brazylijska soja!!!

Jest to więc w miarę zbilansowany pokarm dla organizmów glebowych, z tą różnicą, że drastycznie brakuje mu błonnika! Więc raczej klasyfikować to jako "wolno rozkładające się nawozy organiczne" niż prawdziwą "organiczną pokrywę gleby".

Więc tak, powiedziałbym, że jego miejsce jest pod sianem! [Być może moglibyśmy, skupiając się na bogactwie – względne! - w azocie skupić się na mieszance z uboższymi materiałami: słomą, martwymi liśćmi???? Muszę trochę policzyć - chwilowo nie mam czasu]
2 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 19/06/18, 09:39

Pierwsze zbiory...

W domu sprawy się „rozkręcają”: wczoraj pierwsze zbiory pomidorów [3 pomidory, w szklarni: 2 czarne krymskie i „prawdziwe serce wołowe”], cukinia (okrągła „Nice” i klasyczna) na zewnątrz, fasolka szparagowa ( w szklarni), marchewki (w szklarni)...

Jesteśmy zasypani czerwonymi owocami: wiśniami, malinami, jagodami... Truskawki „kończą”...
2 x
youskar
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 49
Rejestracja: 11/12/16, 20:13
Lokalizacja: Paryż-Południe
x 4

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez youskar » 19/06/18, 14:02

witam, dziękuję za odpowiedź. Pamiętam, że można go kompostować na powierzchni pod sianem, ponieważ rozkłada się powoli.
Podobnie jak Julien niecierpliwie czekam na nowy filmik.
Wspaniałą rzeczą jest to, że znalazłem tę książkę w małej, lokalnej księgarni, ponieważ sprzedawczyni jest zaciekawiona, a to nie jest miłe.
Jeszcze raz dziękuję Didierowi za podejście, które nie stawia nas już na zewnątrz, ale z.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 19/06/18, 14:58

youskar napisał:
Wspaniałą rzeczą jest to, że znalazłem tę książkę w małej, lokalnej księgarni, ponieważ sprzedawczyni jest zaciekawiona, a to nie jest miłe.



O tak !!!

Odkrywam witalność małych księgarni...

[Aby dowiedzieć się, co myślę, posłuchaj tego podcastu: https://www.francebleu.fr/emissions/l-a ... nneyjeu-39

A skoro już jesteś, reszta faworytów została wspomniana dzień wcześniej: https://www.francebleu.fr/emissions/l-a ... nneyjeu-38]
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 19/06/18, 17:57

"Nowe wideo"

Nowy film jest już w sieci. Jest to pełna wycieczka przedstawiająca stan upraw na dzień 15 czerwca 2018 r.

1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 19/06/18, 19:00

Salon Marjolaine / Paryż

Skontaktowano się ze mną za pośrednictwem mojego wydawcy i a priori będę tam 3 listopada (również po to, aby spotkać się z ludźmi z paryskiego „mikrokosmosu”).

„Kontaktuję się z Państwem, ponieważ chciałbym zaprosić pana Didiera Helmstettera na konferencję podczas najbliższej wystawy Marjolaine (74 500 gości) w Parc Floral w Paryżu na temat „Fenokultura, ogród warzywny dla leniwych”.

Termin konferencji: sobota 3 listopada 2018 r., godzina wystąpienia jest jeszcze do ustalenia. Książka poświęcona konferencji będzie dostępna w sprzedaży w pobliżu sali konferencyjnej, po wystąpieniach będą odbywać się sesje podpisywania.
.../...."


Edycja: UWAGA, TA KONFERENCJA JEST PRZEŁOŻONA...
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 97