Renault Super 5 domieszką wody

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 14/10/06, 16:42

hi Pitmix

0,2 litra różnicy w teście dotyczy zmian w jeździe lub temperaturze, musisz polegać na (trendzie), nadejdą zimne dni, co całkowicie zniekształci Twoje testy
To, na co przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę, to temperatura i ilość wypijanej wody. Na kilku małych zgrupowanych trasach używam tego samego pantonu, na którym jest zainstalowany, ale nie dokonuję dokładnego odczytu, tylko przegląd, od czasu do czasu robię tylko podróż testową (odwiedzam przyjaciela, aby połączyć przyjemne z pożytecznym), jeśli coś przyniosę nowy..

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 14/10/06, 20:38

Tak, ale spodziewałem się uzyskać więcej niż 0,8l oszczędności.
Ponieważ miałem mniej, idę dalej.
Teraz wiem, jaka konfiguracja jest najkorzystniejsza. Odpowietrznik przechodzący do reaktora i duża rura odpowietrzająca podłączona do filtra powietrza.
Jeśli ostatni test, który chcę wykonać, nie zadziała, przywracam wszystko tak jak poprzednio.
Planuję przepuścić przez reaktor tylko wodę i przywrócić wszystko inne do stanu pierwotnego.
Zatem silnik będzie pracował z domieszką pary, trochę jak Laurentdelaon.
Zrobię kilka diagramów przedstawiających różne montaże, które wykonałem, będzie łatwiej je śledzić.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 15/10/06, 04:54

hi Pitmix
Jeśli uzyskałeś 0,8 litra bez zmiany bogactwa
to dobrze, bo normalnie silnik benzynowy jak dolejesz go wodą przed gaźnik to cała para przyczynia się do wzbogacenia mieszanki i normalnie zużycie powinno wzrosnąć.
Chyba, że ​​wejdziesz pod gaźnik, ale to zależy od tego, czym zasilasz reaktor gazowy w skrzyni korbowej lub tylko parę, jeśli jest to powietrze, które służy jako nośnik pary wodnej, jest ono wyczerpane (wszystkie wloty powietrza pomocniczego pod gaźnikiem wyczerpane. )
W rzeczywistości, aby zaoszczędzić pieniądze, skład benzyny musi być dobrze dostosowany do rzeczywistej ilości tlenu pochłoniętego przez silnik, więc gdy do silnika wprowadza się parę lub inny gaz obojętny, nie można go uwzględnić w obliczeniach stosunku interesuje nas tylko tlen..

André

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 15/10/06, 10:28

hi Andrew
Aby powiedzieć ci wszystko.
Mam taki problem, że gdy wysyłam wyjście reaktora pod gaźnik to w mieście praca jest nieprawidłowa, musiałbym za bardzo odkręcić śrubę doładowania, natomiast na trasie wszystko jest ok.
Gdy zostawię wyjście reaktora nad gaźnikiem, silnik pracuje idealnie, a wyniki spalania wydają się lepsze. Myślę, że zatrzymam rozwiązanie nr 2.
Poza tym oszczędza mi to konieczności używania zaworu elektromagnetycznego.
Teraz, jeśli wystarczy do wyczerpania gaźnika na autostradzie skalibrowaną kryzą lub redukcją głównego strumienia, to nie jest to, co mnie powstrzyma.
Wczoraj przede mną facet z Golfem TDI rozwalił silnik. Umierałem ze śmiechu : Chichot: Ja nadaję mojemu staremu wózkowi wodę i silnik chodzi jak w zegarku, on ma supernowoczesny samochód i wysadza młyn, jadąc radośnie drogą krajową. :P :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 15/10/06, 11:26

pole golfowe, które się psuje!!!
Reklamy niemieckiego producenta wprowadzają w błąd, więc...

jesteś pewien, że to nie był żart...

zauważ, że wygląda na to, że nowy vw, jeśli nie użyjesz specjalnego oleju wyprodukowanego przez vw, rozbije młyn...
facet mógł chcieć zaoszczędzić pieniądze, samodzielnie wymieniając olej na olej z supermarketu…
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 15/10/06, 12:08

Nie mam pojęcia.
Wiem, że Golfy 4 TDI 115KM są bardzo delikatne. Ten zjadł cały swój olej.

Tak jak obiecałem, poniżej znajdują się podsumowujące schematy wszystkich zespołów, które wykonałem na R5 w ciągu ostatniego roku.
Z biegiem czasu wprowadzałem drobne modyfikacje do niektórych zmian, ale tutaj znajdujemy 6 zasad, których używałem.
Aktualnie w przygotowaniu jest szósty montaż:

1 gaźnik wodny i wstępne podgrzewanie płynu chłodzącego, zasysanie pod gaźnikiem
Obraz

2 gaźnik wodny i wstępne podgrzewanie przez płyn chłodzący i wydech, zasysanie Geeta pod gaźnik
Obraz

3 bełkot, zassanie Geeta pod gaźnik lub w filtrze powietrza
Obraz

4 Pompa wody, odpowietrznik i podgrzewanie przez wydech, zasysanie Geeta przez filtr powietrza
Obraz

5Pompa wodna, odpowietrznik przechodzący przez reaktor i podgrzewający przez wydech za pomocą zasysania Geeta pod gaźnikiem

Obraz

6Pompa wody, odpowietrznik za reaktorem i podgrzewanie wstępne przez wydech z zasysaniem Geeta przez filtr powietrza

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 15/10/06, 19:24

Wlać za pierwszym razem Od początku moich eksperymentów wyraźnie poczułem wzrost przyspieszenia mojego samochodu. I szczęśliwie dzisiaj dowiedziałam się, że ludzie wątpili w moją wiarygodność w związku z negatywnymi wynikami, które uzyskałam.

Tak naprawdę montaż nr 6 to domieszkowanie parowe. Wysyłam 1L/godzinę, aby para opuszczająca reaktor zmieszała się z odpowietrznikiem przed wejściem do filtra powietrza.
Hałas jest bardziej metaliczny i gdybym miał obrotomierz, zauważyłbym, że igła podnosi się wyżej, gdy bardzo mocno przyspieszam, aby wyprzedzić lub ruszyć (zwalnianie).
André opowiadał mi o tym efekcie, gdy jest za dużo wody. Po raz pierwszy nie mam żadnych wątpliwości. Ostatni raz tak dobre uczucie podczas przyspieszania miałem gdy odłączyłem wtyczkę służącą do redukcji biegu automatycznej skrzyni biegów.
Tym razem niczego nie dotknąłem. Silnik jest prawie oryginalny, jest po prostu dodatkowa ilość pary, która jest dodawana do pary z odpowietrznika przed wejściem do filtra powietrza.
Wyraźnie też odczułem, że silnik jest bardziej miękki gdy reaktor nie jest podłączony pod gaźnik. Miałem już to uczucie pomiędzy montażem nr 2 i nr 3.
Wytłumaczyć :
Wyjście reaktora pod gaźnikiem daje żywe wrażenia przy niskich obrotach, ale silnik szarpie mniej przy wysokich obrotach (wyczerpanie gaźnika)
Wydajność reaktora w filtrze powietrza, prędkość wzrasta szczególnie w przypadku pary wodnej (do sprawdzenia)
Konsumpcja również powinna wzrosnąć, to się okaże.
Jeśli tak, to jestem na dobrej drodze.
Będę wtedy musiał zmniejszyć przepływ wody i zmniejszyć główny strumień gaźnika
0 x
babache8
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 03/01/06, 00:41
Lokalizacja: Vendres plaże, herault
x 1




przez babache8 » 15/10/06, 21:46

Witam wszystkich. Bardzo się cieszę, że odzyskałem połączenie z Internetem i mogę przyjść do forum.
Pitmix, powiedz mi, jaki masz rozmiar dyszy i jaki rozmiar chcesz wypróbować. Powiem Ci czy jest to wykonalne i jeśli będę miał to czego chcesz, to Ci to wyślę....
Pierwsze eksperymenty, które przeprowadziłem kilka lat temu na moim R11 w celu zmniejszenia zużycia paliwa, polegały na zmniejszeniu dysz. Problem w tym, że gdy na analizatorze gazów znajdziemy wartości, które nam się podobają (CO, CO2, cząstki stałe) to czasami auto w pewnych warunkach przestaje działać.... :zmarszczyć brwi:
Napisz na PW jeśli chcesz...
0 x
Jeśli nie ma żadnego rozwiązania, nie ma problemu!
babache8
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 03/01/06, 00:41
Lokalizacja: Vendres plaże, herault
x 1




przez babache8 » 15/10/06, 21:53

Hmm, tylko jedno pytanie: jaką temperaturę rejestrujesz na wylocie reaktora w swoim zespole nr 2?
0 x
Jeśli nie ma żadnego rozwiązania, nie ma problemu!
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 15/10/06, 22:30

PITMIX napisał:Będę wtedy musiał zmniejszyć przepływ wody i zmniejszyć główny strumień gaźnika


Dobry wieczór PITMIX

Brawo, Twoja wytrwałość w końcu się opłaciła ::

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę na temat węglowodanów:
http://pboursin.club.fr/bonus/weber/weber.htm
http://pboursin.club.fr/bonus/solex/solex.htm
http://pboursin.club.fr/renault/r_zenith.pdf

wskazuje również linki do zakupu części gaźnika w Internecie

Mam nadzieję, że te informacje nie są zbyt przestarzałe (biorąc pod uwagę pojazdy w referencjach)

śruba
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 66