doping wody na Renault Trafic 2.5l SOFIM

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
pablo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 29/06/11, 09:49
Lokalizacja: Francja Tex Ariege
x 1

doping wody na Renault Trafic 2.5l SOFIM




przez pablo » 05/07/11, 12:34

Witam wszystkich,
Jestem w Ariège i właśnie przeprowadziłem doping wodą w moim ruchu drogowym (miękki silnik).
Znalazłem w sieci tylko informacje + lub - precyzyjne, czasem nawet zaprzeczające sobie, więc zrobiłem ten montaż trochę według mojego gustu.

Mój zespół składa się z rury ze stali nierdzewnej 304 o średnicy 1/2 cala i 35 cm oraz pręta z tej samej stali nierdzewnej o średnicy 14 mm i 25 cm.
reaktor jest zasilany przez stary węglik motoroweru, który „węglikuje” w spłaszczonej miedzianej rurce i owija się wokół tłumika, aby odparować wodę, zanim dotrze do reaktora. Uważam, że + lub - zasada GIW Michela, ale bez przekłuwania naczynia.
Właśnie zamontowałem go po eksperymencie z bubblerem, zbyt nieskutecznym.
Ale może to po prostu długość wędki, która nie pasuje, 30 cm zamiast 10/15 cm, opowiada się za André w tych wyjaśnieniach, które widziałem chwilę temu?
To powiedziawszy, tak naprawdę nie testowałem tego nowego zestawu, ponieważ jeżdżę tak mało, jak to możliwe, najlepiej sprawdzony sposób na oszczędzanie paliwa, a to, co zrobić 200 terminal, aby zobaczyć, czy działa, nie wydaje się bardzo ekonomiczne.
W każdym razie chciałbym otrzymać radę dotyczącą „doskonałej” realizacji.
A tak, a mianowicie, że wcześniej prosiłem o aluminiowe WITH, co jak wyczytałem może wpłynąć na wydajność pantone. javascript: emoticon (': cry:')

dobrze tutaj, w rzeczywistości super ta strona, bardzo kompletna, brawo Christophe!

Pablo, nowy pantonista.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Doping w wodzie na sofie Renault Trafic 2.5l




przez Flytox » 05/07/11, 19:31

Witaj Pablo, witaj w klubie

pablo napisał:Witam wszystkich,
Jestem w Ariège i właśnie przeprowadziłem doping wodą w moim ruchu drogowym (miękki silnik).
Znalazłem w sieci tylko informacje + lub - precyzyjne, czasem nawet zaprzeczające sobie, więc zrobiłem ten montaż trochę według mojego gustu.

Nowe sosy zawsze dostarczają interesujących informacji do wykorzystania.

Mój zespół składa się z rury ze stali nierdzewnej 304 o średnicy 1/2 cala i 35 cm oraz pręta z tej samej stali nierdzewnej o średnicy 14 mm i 25 cm.


Jeśli chodzi o reaktor, czy nie jest to raczej pręt 1/2 cala i rura 14 mm? gdybym dobrze śledził? : Mrgreen: W takim przypadku prześwit jest stosunkowo niewielki w promieniu 0.65 mm i przy długości 25 cm spadek ciśnienia może być nieco wysoki.

reaktor jest zasilany przez stary węglik motoroweru, który „węglikuje” w spłaszczonej miedzianej rurce i owija się wokół tłumika, aby odparować wodę, zanim dotrze do reaktora. Uważam, że + lub - zasada GIW Michela, ale bez przekłuwania naczynia.


W przypadku gaźnika motoroweru może to działać idealnie (motyl prawie zamknięty), ale możesz mieć problemy z korozją: woda + zamac + mosiądz tworzy baterię, która skoroduje te metale i wytworzy szybko (tydzień) rodzaj białej owsianki, która unosi się w zbiorniku paliwa i blokuje igłę i inne strumienie. :płakać:

W przypadku rury miedzianej spłaszczonej i owiniętej wokół garnka powoduje to bardzo niestabilną pracę, jeśli rura jest w pozycji poziomej i ma średnicę wewnętrzną <6 mm. Mieszanina wody / pary / powietrza postępuje na zakrętach w nieprzewidywalnych szarpnięciach i z siłami dodatkowymi. (robi wszystko!)
Ponadto kontakt rura miedziana / wydech nigdy nie jest zbyt dobry i dotyczy generatora (mniej więcej). Wymiana ciepła pozostaje znacznie niższa niż w przypadku prawdziwego GVI, takiego jak Camel1, będziesz miał dużo trudności z wytworzeniem całej niezbędnej pary i wymaganej „jakości”.

Ale może to po prostu długość wędki, która nie pasuje, 30 cm zamiast 10/15 cm, opowiada się za André w tych wyjaśnieniach, które widziałem chwilę temu?


Jeśli chcesz, żeby to działało, posłuchaj André !!!! O wiele szybciej będzie mówić, czego nie próbował. : Mrgreen:

To powiedziawszy, tak naprawdę nie testowałem tego nowego zestawu, ponieważ jeżdżę tak mało, jak to możliwe, najlepiej sprawdzony sposób na oszczędzanie paliwa, a to, co zrobić 200 terminal, aby zobaczyć, czy działa, nie wydaje się bardzo ekonomiczne.
W każdym razie chciałbym otrzymać radę dotyczącą „doskonałej” realizacji.


Jesteś we właściwym miejscu! : Mrgreen:

A tak, a mianowicie, że wcześniej prosiłem o aluminiowe WITH, co jak wyczytałem może wpłynąć na wydajność pantone. javascript: emoticon (': cry:')


Dla mnie nie ma przeciwwskazań, jeśli podniesiesz lepszy, zachowaj, i łatwo go usunąć, aby ponowić próbę, aby sprawdzić zgodność z Gillier Pantone.

Teraz możesz umieścić zdjęcia i objaśnienia dotyczące edycji ... : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
pablo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 29/06/11, 09:49
Lokalizacja: Francja Tex Ariege
x 1

reponce




przez pablo » 06/07/11, 20:46

cześć Flytox,
uh, rura ze stali nierdzewnej mojego reaktora ma średnicę 1/2 cala, 21.3 mm na zewnątrz i 17 i trochę wewnątrz, a pręt 14 mm, co daje mi prześwit około 1.5 mm.

W przypadku paliwa usunąłem buszel :|
Rura owinięta wokół doniczki miała 16 mm średnicy, spłaszczona dla lepszej wymiany termicznej (większa powierzchnia styku) i wykonała nieco więcej niż jeden obrót doniczki.
Prawie całe powietrze zasysane przez reaktor przechodzi przez moje paliwo.

1. podróż:

Zużycie 1 litr na 1 godzinę podróży i mam wrażenie, że działa lepiej niż w przypadku barbotera.

Okej, inaczej zobaczymy za tydzień, czy w moim węglowodanie jest owsianka, a ja przetestuję krótszym prętem.
Zainstalowanie słynnego GVI z camel1 denerwuje mnie, ponieważ nie mam stacji do lutowania twardego (oksyacetilenu) do spawania go z moim garnkiem.

Dla zdjęć i wyjaśnień, nadchodzi.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Odp .: ODPOWIEDŹ




przez Flytox » 06/07/11, 21:34

pablo napisał: uh, rura ze stali nierdzewnej mojego reaktora ma średnicę 1/2 cala, 21.3 mm na zewnątrz i 17 i trochę wewnątrz, a pręt 14 mm, co daje mi prześwit około 1.5 mm.


Niezupełnie o czym mówisz, 1/2 cala to 25.4 mm / 2 = 12.7 mm .....:płakać:


Zainstalowanie słynnego GVI z camel1 denerwuje mnie, ponieważ nie mam stacji do lutowania twardego (oksyacetilenu) do spawania go z moim garnkiem.


Bez sprzętu spawalniczego trudniej jest osiągnąć dobry wynik, zwykle konieczne jest kilkakrotne zmodyfikowanie przed znalezieniem czegoś, co działa dobrze.

pablo napisał:Dla zdjęć i wyjaśnień, nadchodzi.

Tak !!!!

Aby monitorować działanie twojego zespołu, dobrze byłoby, gdybyś mógł zmierzyć temperaturę między wylotem twojego reaktora a połączeniem na wlocie, daje to minimum informacji, od kiedy "para" przybywa / prędkość lub obciążenie silnik, minimalne i maksymalne temperatury podczas rejsu itp.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

Re: Doping w wodzie na sofie Renault Trafic 2.5l




przez Andre » 07/07/11, 05:54

pablo napisał:Witam wszystkich,
Mój zespół składa się z rury ze stali nierdzewnej 304 o średnicy 1/2 cala i 35 cm oraz pręta z tej samej stali nierdzewnej o średnicy 14 mm i 25 cm.
.


W przypadku Renault Sofim 2,5 l cudzoziemiec, który mieszka po drugiej stronie Atlantyku, nie wie, czy jest to turbodoładowany silnik wysokoprężny czy benzyna?
Jeśli rozumiem, jest to rurka ze stali nierdzewnej 1/2 PIPE o cienkich ściankach i pręt ze stali nierdzewnej o średnicy 14 mm długości 25 cm (dla reaktora jest to standardowo zestaw od 1 mm do 1,5 mm o długości 18 cm lub 25 cm różnica w działaniu jest niewielka.

reaktor jest zasilany przez stary węglik motoroweru, który „węglikuje” w spłaszczonej miedzianej rurce i owija się wokół tłumika, aby odparować wodę, zanim dotrze do reaktora. Uważam, że + lub - zasada GIW Michela, ale bez przekłuwania naczynia.

Nie jestem pewien, czy płaska rura jest dobrym pomysłem, trudnym do kontrolowania wtyczek pary.
Jeśli to jest silnik benzynowy? może współpracować z małym gaźnikiem, ale wymaga dużo konserwacji, filtrowania wody, okresowego czyszczenia i jest wyraźnie mniej wydajny niż barbotaż.

Właśnie zamontowałem go po eksperymencie z bubblerem, zbyt nieskutecznym.


Zadziwiające urządzenie do barbotażu jest proste i funkcjonalne, nie wymaga konserwacji, nawet przy brudnej wodzie z rowu

Ale może to po prostu długość wędki, która nie pasuje, 30 cm zamiast 10/15 cm, opowiada się za André w tych wyjaśnieniach, które widziałem chwilę temu?

Jest mało prawdopodobne, że twój problem dotyczy reaktora.
Szukam strony wlotowej reaktora i dlaczego twój bubbler nie działa?

To powiedziawszy, tak naprawdę nie testowałem tego nowego zestawu, ponieważ jeżdżę tak mało, jak to możliwe, najlepiej sprawdzony sposób na oszczędzanie paliwa, a to, co zrobić 200 terminal, aby zobaczyć, czy działa, nie wydaje się bardzo ekonomiczne.


eksperyment jest daleki od bycia ekologicznym i wymaga dużo paliwa, eksperymentuję ze smażonym olejem ziemniaczanym i testuję z olejem napędowym (nowy system, który musisz zmierzyć dwa zbiorniki paliwa, aby zmierzyć wydajność) musiało mieć ciepło i cienką warstwę kamienia w kanałach i reaktorze. Więc na początku nie za szybko wyciągaj wnioski i zmieniaj wszystko ...

W każdym razie chciałbym otrzymać radę dotyczącą „doskonałej” realizacji.

Udoskonalenie jest trudne, a już uczynienie go powtarzalnie funkcjonalnym, to postęp, więc dowiedz się o nim i spójrz na tych, którzy mają systemy, które działają i biorą modele, wprowadzają ulepszenia.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 07/07/11, 09:09

Dla Ciebie 2.5 sofim renault traffic jest atmosferycznym silnikiem Diesla z wtryskiem pośrednim.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pablo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 29/06/11, 09:49
Lokalizacja: Francja Tex Ariege
x 1




przez pablo » 07/07/11, 20:06

W przypadku Renault Sofim 2,5 l cudzoziemiec, który mieszka po drugiej stronie Atlantyku, nie wie, czy jest to turbodoładowany silnik wysokoprężny czy benzyna?

tak, przepraszam, to diesel, jak mówi Macro

długość 18 cm lub 25 cm różnica w działaniu jest niewielka.

Ok, ale czy dla uzyskania lepszej wydajności jest on dłuższy czy krótszy? wciąż jest różnica, ponieważ ty (André) polecasz tylko 15 lub 10 cm do domieszkowania wodą (połowa długości mojego pręta)?

dlaczego twój bubbler nie działa?

To prawda, że ​​to dziwne, ale uważam, że „hamuje” silnik, jakby miał problemy z bulgotaniem. ciężarówka działała lepiej, gdybym odłączył system.
Kiedy otworzyłem bubbler, poziom wody był znacznie wyższy niż w zbiorniku o stałym poziomie.
zbyt wielka depresja?
miedziane rurki mają 16 mm
Zdjęcia bubblera:
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Niezupełnie o czym mówisz, 1/2 cala to 25.4 mm / 2 = 12.7 mm ..... Płacz lub bardzo smutny

Okej, przestań mówić w calach, albo mój jest za duży (': mrgreen:')

Rura ze stali nierdzewnej ma wewnątrz 17.3 mm, grubość 1.5 mm (średnica zewnętrzna 21.3 mm), a pręt 14 mm, co daje prześwit 1.65 mm.
0 x
Dzięki cierpliwości, sad staje jam.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 07/07/11, 22:15

Jest czysty jak konstrukcja! 8)


Twój stały poziom z gaźnikiem mógł być problemem korozji, o którym ci mówiłem. Jeśli igła wisi w pozycji otwartej, woda dostaje się do pęcherzyka na przykład pod próżnią i nie opuści się, dopóki nie przekształci się w parę. Poziom nie jest już wcale stały.

Aby to działało lepiej, trzeba wyrównać ciśnienie nad pływakiem i w zbiorniku wody, na przykład za pomocą małego węża, w przeciwnym razie zmiany ciśnienia będą dla ciebie sztuczkami. : Mrgreen: Jest to wysokość wody w zbiorniku, która sama musi kontrolować ruch igły, a nie różnice w ciśnieniu przed zaworem lub cięciu w zakrętach, przyspieszeniu hamowania itp. Ten system o stałym poziomie. .. jak bardziej stałe ustawienia do poprawnego działania. : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/07/11, 05:29

Halo

W przypadku reaktora nie poprawisz wiele, dokonując zmian. Próbowałem 10 cm pręta 25 cm, co nie jest dużą różnicą (czasami ze względu na miejsce musimy ograniczyć długość), jeśli twój pręt jest długi, to szczelina jest mniejsza niż 1 mm, to stanowi ograniczenie, z 1,6 mm twojej długości prąd nie stanowi żadnego problemu.
Dla swojego bubblera nalegaj trochę, zacznij od uproszczenia, bez stałego poziomu, po prostu opróżnij w nim wodę (niski poziom, jeśli wykonujesz małe przebiegi wyższy poziom, jeśli wykonujesz długie przebiegi z przystankami, aby ukończyć poziom , po opracowaniu możesz pracować na stałym poziomie (chociaż poziom w bąblu nie jest krytyczny dla wydajności systemu)
Aby bełkot działał z silnikiem wysokoprężnym, wymaga pewnego obniżenia, w ciągnikach, wolnym silniku, filtrze powietrza i małych rurkach ograniczających proste wycięcie gwizdka tuayu zapewniło kość depresyjną wystarczającą do działania barbotera, ale na oleju napędowym auto, próżnia w kolektorze dolotowym nie jest wystarczająca do prawidłowego działania bełkotki.
Zaleca się zainstalowanie prostej zwężki Venturiego, która minimalizuje spadek ciśnienia i zapewnia silniejszą depresję w reaktorze i bełkocie.
Przy 2500 obr./min depresja powinna wynosić około 75 cm wody mierzonej za pomocą odbiornika wody i przezroczystej plastikowej rurki, bulgotanie będzie buczeć.
Zużycie wody powinno wynosić od 1 litra do 1,5 litra
zawsze zależy od obciążenia silnika, po stronie prędkości jazdy.

Nie zapomnij dobrze zmierzyć zużycia przed instalacją systemu, a następnie (zanotuj zużycie oleju napędowego, rodzaj podróży, prędkość, pracuj od pełnego do pełnego, nie wtedy, gdy zaczyna się klancowanie, ale po zniknięciu piany niech będzie pełny. Bądź cierpliwy, nowy system wymaga czasu na działanie, unikaj wody chlorowanej, chodź z wodą z rowu, najpierw, a potem deszczem, możesz dodać trochę ocet.
Pojazd taki jak twój musi pompować mniej więcej tak jak mój 3-litrowy silnik Diesla, miał 9 litrów przed dopingiem wody, teraz najlepiej jak się da, zbliża się do 6 litrów podczas długich podróży, majstrując przy małych grupach obraca się wokół 7,5 litra, chociaż po pewnej liczbie lat mierzysz tylko sporadycznie podczas podróży o długości kilku mil. (dostosuj, a następnie zaplanuj rodzinne wycieczki).
Kiedy dobrze przyzwyczaisz się do dopingu wodą, gdy w żarówce brakuje wody, zauważysz ją na rurze, na pedale gazu.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
pablo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 29/06/11, 09:49
Lokalizacja: Francja Tex Ariege
x 1




przez pablo » 09/07/11, 10:13

Oto (w końcu) plan mojego drugiego montażu (z motorowerem gaźnika)

Obraz
0 x
Dzięki cierpliwości, sad staje jam.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 100