Potager (super) leniwy w 04 (800m)

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
guibnd
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 270
Rejestracja: 24/07/17, 14:58
Lokalizacja: Normandia - eure
x 68

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez guibnd » 23/05/18, 10:15

nico239 napisał: Tylko pytanie o siano.
Odsunąłeś go na bok, a następnie przykryłeś ziemią.
I wtedy???
Czy pokrywałeś później sianem: trochę, średnio, dużo czy wcale?
Na pierwszy rzut oka groszek powinien przejść przez pewną warstwę, czy się mylę?
Jaki jest sens siać je tak ciasno.


Nasiona grochu przykryłem zaledwie 1 lub 2 cm drobnej gleby, którą dodałem w trakcie kiełkowania, ponieważ wypłynęły na powierzchnię podczas podlewania i trochę przeszkadzały podczas kiełkowania.
siano rozsypałem na boki, przyniosłem je jak najbliżej, gdy groszek miał wysokość 10 lub 15 cm. nie pytaj mnie, dlaczego PODOBAŁO mi się to, nie wiem, instynktownie : Mrgreen: Prawdę mówiąc nigdy nie robiłam takich kropek! Muszę przyznać, że nigdy wcześniej nie udało mi się zrobić kropek! więc nie miałam nic do stracenia!
Przyznam, że wydawało mi się to absurdalne siać tak gęsto, aż w końcu zauważyłem, że będę jadł groszek jak nigdy dotąd : Mrgreen:
Jak będę miał 5 minut, to poszukam wątku i filmu, w którym rozmawialiśmy o tym sposobie robienia kropek i opowiem Wam...
0 x
Twędrując z gliny i płodnej pszenicy, pełen wody w zimie, zimno na wiosnę, rozgniatany i pęknięty latem,
ale to było przed Didite ...
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 23/05/18, 10:36

Did67 napisał:
guibnd napisał:MORALNOŚĆ: po co trudzić się dźwiganiem desek i obornika, skoro równie dobrze można kłaść siano na stare truskawki!


To jest wniosek, który mi odpowiada! I presto, wszyscy na leżaki!!!!

[Zastanawiać się, dlaczego „chorobliwe” skłonności, destrukcyjne, przeciwne do zamierzonych zawładnęły człowiekiem ??? Forma samozniszczenia???]


Dla krótkoterminowego zysku?
0 x
Avatar de l'utilisateur
guibnd
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 270
Rejestracja: 24/07/17, 14:58
Lokalizacja: Normandia - eure
x 68

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez guibnd » 23/05/18, 10:49

nico239 napisał: W aspekcie renesansowym nie soucy, ale w aspekcie kulinarnym. . . . . (chyba że masz co najmniej 10 razy więcej niż na zdjęciach)
Zjada się ją „3 razy” w sezonie we wszystkich i dla wszystkich.
I znowu, jako że nie wszystko będzie dojrzało w tym samym czasie na 30 truskawek na stopę, to wspólnie powiemy 10 w dojrzałości, to tylko dla jednej osoby...
To pojęcie ilości zasmuca mnie i sprawia, że ​​zastanawiam się, co tak naprawdę musimy wyprodukować, żeby nie było to anegdotą. :zaszokować:

na placu nowych sadzonek truskawek znajduje się 18 sadzonek (roślin wieloletnich) + 7 lub 8 sadzonek reanimowanych (również roślin wiecznych)
wystarczy, myślę, że można je jeść przez całe lato co 3-4 dni, mi to wystarczy, bo latem w ogrodzie i na targowiskach jest mnóstwo innych owoców (morele, brzoskwinie, których nie mam w Normandii :D
ale oczywiście nie wystarczy na dżemy truskawkowe, można posadzić 30, 40, a nawet 50 sadzonek odmiany niewiecznie owocującej, która wiosną daje dużo w krótkim czasie.

co robimy, robimy dżem, w którym mieszamy czerwoną porzeczkę, czarną porzeczkę, truskawki i maliny
0 x
Twędrując z gliny i płodnej pszenicy, pełen wody w zimie, zimno na wiosnę, rozgniatany i pęknięty latem,
ale to było przed Didite ...
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 23/05/18, 10:51

guibnd napisał:
nico239 napisał: Tylko pytanie o siano.
Odsunąłeś go na bok, a następnie przykryłeś ziemią.
I wtedy???
Czy pokrywałeś później sianem: trochę, średnio, dużo czy wcale?
Na pierwszy rzut oka groszek powinien przejść przez pewną warstwę, czy się mylę?
Jaki jest sens siać je tak ciasno.


Nasiona grochu przykryłem zaledwie 1 lub 2 cm drobnej gleby, którą dodałem w trakcie kiełkowania, ponieważ wypłynęły na powierzchnię podczas podlewania i trochę przeszkadzały podczas kiełkowania.
siano rozsypałem na boki, przyniosłem je jak najbliżej, gdy groszek miał wysokość 10 lub 15 cm. nie pytaj mnie, dlaczego PODOBAŁO mi się to, nie wiem, instynktownie : Mrgreen: Prawdę mówiąc nigdy nie robiłam takich kropek! Muszę przyznać, że nigdy wcześniej nie udało mi się zrobić kropek! więc nie miałam nic do stracenia!
Przyznam, że wydawało mi się to absurdalne siać tak gęsto, aż w końcu zauważyłem, że będę jadł groszek jak nigdy dotąd : Mrgreen:
Jak będę miał 5 minut, to poszukam wątku i filmu, w którym rozmawialiśmy o tym sposobie robienia kropek i opowiem Wam...



Ok dobrze

FYI, zdjęcie jest teraz, prawda?

Na siew prowadzony kiedy?
0 x
Avatar de l'utilisateur
guibnd
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 270
Rejestracja: 24/07/17, 14:58
Lokalizacja: Normandia - eure
x 68

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez guibnd » 23/05/18, 10:58

nico239 napisał:Co najmniej możemy powiedzieć, że pory są masywne.
Ale nie rozumiem, kupiłeś je już w jadalnej wielkości???
Przesadziłeś je?
Jeśli tak, to będą miały 2 lata???
A może żartuję sobie?

pory kupiłem je około połowy czerwca pod koniec czerwca 2017 w pęczkach po 50 sztuk od handlarza roślinami, były wielkości ołówka i przesadziłem je z dołkiem. Zacząłem je jeść jesienią i tej zimy, a te, które widzisz na zdjęciu, to te, które nie zostały zjedzone tej zimy i będą miały nasiona. ale w czerwcu 2017 r. były wielkości ołówka;
W latach kiedy o tym myślę i mam czas, wysiewam pory około marca, które w czerwcu przesadzam wielkości ołówka.
0 x
Twędrując z gliny i płodnej pszenicy, pełen wody w zimie, zimno na wiosnę, rozgniatany i pęknięty latem,
ale to było przed Didite ...
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 23/05/18, 11:00

guibnd napisał:
nico239 napisał: W aspekcie renesansowym nie soucy, ale w aspekcie kulinarnym. . . . . (chyba że masz co najmniej 10 razy więcej niż na zdjęciach)
Zjada się ją „3 razy” w sezonie we wszystkich i dla wszystkich.
I znowu, jako że nie wszystko będzie dojrzało w tym samym czasie na 30 truskawek na stopę, to wspólnie powiemy 10 w dojrzałości, to tylko dla jednej osoby...
To pojęcie ilości zasmuca mnie i sprawia, że ​​zastanawiam się, co tak naprawdę musimy wyprodukować, żeby nie było to anegdotą. :zaszokować:

na placu nowych sadzonek truskawek znajduje się 18 sadzonek (roślin wieloletnich) + 7 lub 8 sadzonek reanimowanych (również roślin wiecznych)
wystarczy, myślę, że można je jeść przez całe lato co 3-4 dni, mi to wystarczy, bo latem w ogrodzie i na targowiskach jest mnóstwo innych owoców (morele, brzoskwinie, których nie mam w Normandii :D
ale oczywiście nie wystarczy na dżemy truskawkowe, można posadzić 30, 40, a nawet 50 sadzonek odmiany niewiecznie owocującej, która wiosną daje dużo w krótkim czasie.

co robimy, robimy dżem, w którym mieszamy czerwoną porzeczkę, czarną porzeczkę, truskawki i maliny


Około 25 stóp, więc... ok, dziękuję za wyjaśnienia... bardzo przydatne, jeśli chodzi o posiadanie konkretnej wizji kultury.

Tak, w końcu każdy robi to według własnego gustu.... i tak jak mówisz, trzeba umieć zarządzać obfitością, która może wystąpić, jeśli dojrzałość nie jest wystarczająco rozłożona.

Mniej przepadam za truskawkami (przynajmniej od razu), ale chodziło mi głównie o precyzję uprawy.

Anegdota roku Mam kolegę ogrodnika w Manosque... 50 strat w tym roku z powodu mrozu.
Cóż, to profesjonalista, który musi wiele przewidywać, aby zadowolić klientów PRESSURY. Obrazspożywać go od początku wiosny....
Wiem, że to absurdalne, ale tak właśnie jest...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 23/05/18, 11:07

guibnd napisał:
nico239 napisał:Co najmniej możemy powiedzieć, że pory są masywne.
Ale nie rozumiem, kupiłeś je już w jadalnej wielkości???
Przesadziłeś je?
Jeśli tak, to będą miały 2 lata???
A może żartuję sobie?

pory kupiłem je około połowy czerwca pod koniec czerwca 2017 w pęczkach po 50 sztuk od handlarza roślinami, były wielkości ołówka i przesadziłem je z dołkiem. Zacząłem je jeść jesienią i tej zimy, a te, które widzisz na zdjęciu, to te, które nie zostały zjedzone tej zimy i będą miały nasiona. ale w czerwcu 2017 r. były wielkości ołówka;
W latach kiedy o tym myślę i mam czas, wysiewam pory około marca, które w czerwcu przesadzam wielkości ołówka.


Obraz ok, nie rozumiem.... dzięki za wyjaśnienie.

Znasz odmianę?

W tym roku próbuję siewu bezpośredniego...
Zasiane... wczoraj... ale luzem na mieszance gleby, drobnej słomy i na środku trawy.
Ciąg dalszy nastąpi

Pani podniesie swoje (stare) Wierzę, że zbiorą nasiona.
Nie miała czasu się tym zająć.
0 x
Avatar de l'utilisateur
guibnd
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 270
Rejestracja: 24/07/17, 14:58
Lokalizacja: Normandia - eure
x 68

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez guibnd » 23/05/18, 11:41

nico239 napisał:FYI, zdjęcie jest teraz, prawda?
Na siew prowadzony kiedy?

tak, wszystkie zdjęcia zostały zrobione we wtorek rano.
Nie chcę gadać bzdur, ale musiałam siać groszek jakieś półtora miesiąca temu, może ledwie 2 miesiące, nie zauważyłam (było to po posadzeniu cebuli i szalotki).
0 x
Twędrując z gliny i płodnej pszenicy, pełen wody w zimie, zimno na wiosnę, rozgniatany i pęknięty latem,
ale to było przed Didite ...
Avatar de l'utilisateur
guibnd
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 270
Rejestracja: 24/07/17, 14:58
Lokalizacja: Normandia - eure
x 68

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez guibnd » 23/05/18, 11:51

nico239 napisał:Obraz ok, nie rozumiem.... dzięki za wyjaśnienie.
Znasz odmianę?
W tym roku próbuję siewu bezpośredniego...
Zasiane... wczoraj... ale luzem na mieszance gleby, drobnej słomy i na środku trawy.
Ciąg dalszy nastąpi
Pani podniesie swoje (stare) Wierzę, że zbiorą nasiona.
Nie miała czasu się tym zająć.

Bleu de Solaise powiedział mi sprzedawcę.
to także to, co sieję, kiedy robię własną roślinę, ponieważ dobrze znoszą zimno. tu się łuszczy zimą, u nas wilgotno zimno na tyle, żeby złapać kaczkę!
bezpośredni siew porów prawdopodobnie zapewni dużo zieleni. jeśli chcesz mieć białe pory, przesadzanie (ponieważ zakopujesz je głęboko, niektóre potykają się o pory) sprawi, że będziesz mieć dłuższą białą beczkę.
0 x
Twędrując z gliny i płodnej pszenicy, pełen wody w zimie, zimno na wiosnę, rozgniatany i pęknięty latem,
ale to było przed Didite ...
Avatar de l'utilisateur
guibnd
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 270
Rejestracja: 24/07/17, 14:58
Lokalizacja: Normandia - eure
x 68

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez guibnd » 23/05/18, 13:09

Znalazłem film o sianiu grochu, z którym eksperymentowałem, to Carl mówił o tym 13 o 03:2018, strona 19 głównego wątku Didiera.
bardzo niesamowity film, był tak przekonujący, że spróbowałem i teraz jestem przekonany!
0 x
Twędrując z gliny i płodnej pszenicy, pełen wody w zimie, zimno na wiosnę, rozgniatany i pęknięty latem,
ale to było przed Didite ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 201