Jak znaleźć ziemię

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
guibnd
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 270
Rejestracja: 24/07/17, 14:58
Lokalizacja: Normandia - eure
x 68

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez guibnd » 07/03/18, 22:05

brinbrin62 napisał:Kilka innych sektorów organicznych: rzeżucha, grzyby, spirulina, sery, jagody (maliny, porzeczki, czarne porzeczki i borówki), rośliny aromatyczne, lecznicze i perfumowane, owoce pestkowe (bigarreaux, wiśnie, śliwki mirabelki, śliwki renkólowe, śliwki), orzechy ( kasztany, orzechy włoskie, orzechy laskowe), ślimaki, żaby (jeśli nadal dozwolone), przepiórki, dziczyzna...

Następnie rentowność zależy w dużej mierze od zastosowanych środków i metod (materiały, budynki, wielkość produkcji itp.)


taki pomysł, szczególnie na zimowe miesiące, w których jest trochę mało warzyw: sprzedawaj zupy w food trucku! Jest to obecnie modne i wiele osób nie wie (lub sądzi, że nie ma czasu), aby przygotować domową zupę!
a ludzie mają dość jedzenia kupnych zup, które są zbyt słodkie i słone!...

kolejny pomysł, zrobienie dżemu z pęcherzycy; W zeszłym roku posadziłam roślinę, w Normandii ogromne zbiory, nie wiedziałam co z tym zrobić, zrobiłam doniczki z dżemem, z którego dałam na Święta
0 x
Twędrując z gliny i płodnej pszenicy, pełen wody w zimie, zimno na wiosnę, rozgniatany i pęknięty latem,
ale to było przed Didite ...
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12310
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2973

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez Ahmed » 07/03/18, 22:14

Jak słusznie powiedziano Antoche nieco wyżej żyjemy w cywilizacji zorientowanej na trzeci sektor (przynajmniej na Zachodzie), dlatego przeceniamy ten sektor; dlatego strukturalnie trudno jest utrzymać się z produkcji ogrodniczej, zależnej od licznych zagrożeń i konkurencji ze strony licznych producentów, którzy mogą równie dobrze znajdować się na antypodach, w korzystniejszych warunkach gospodarczych i klimatycznych...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez Forhorse » 07/03/18, 22:27

Jeszcze tylko jeden mały komentarz, który nie jest bezpośrednio związany z tematem, ale jednak trochę...
Przy tego typu projektach należy uważać na wszystkie ukryte opłaty, których nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, a które zawsze w takim czy innym momencie na nas spadają.
Konkretny przykład: Nowy standard dotyczący kas fiskalnych (wydaje się, że jest to pragnienie Unii Europejskiej...) już, jak rozumiem, wszyscy, którzy chcą prowadzić handel detaliczny na dobre lub w usługach, są zobowiązani do wyposażenia się z urządzeniem lub oprogramowaniem zgodnego modelu. I oczywiście wydrukowanie paragonu jest teraz obowiązkowe (w przypadku kwot powyżej 25 euro, a więc w zasadzie w przypadku małej pożyczki na cokolwiek innego niż paczka chleba...)
Jest to więc sprzęt i/lub oprogramowanie oraz materiały eksploatacyjne do sfinansowania. A to tylko jeden przykład spośród wielu!
Na szczęście powiedziano nam, że żyjemy w kraju, w którym mamy swobodę prowadzenia działalności gospodarczej, inaczej byśmy w to nie uwierzyli…
Ostatnio edytowane przez Forhorse 07 / 03 / 18, 22: 28, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez chatelot16 » 07/03/18, 22:28

guibnd napisał:taki pomysł, szczególnie na zimowe miesiące, w których jest trochę mało warzyw: sprzedawaj zupy w food trucku! Jest to obecnie modne i wiele osób nie wie (lub sądzi, że nie ma czasu), aby przygotować domową zupę!
a ludzie mają dość jedzenia kupnych zup, które są zbyt słodkie i słone!...

kolejny pomysł, zrobienie dżemu z pęcherzycy; W zeszłym roku posadziłam roślinę, w Normandii ogromne zbiory, nie wiedziałam co z tym zrobić, zrobiłam doniczki z dżemem, z którego dałam na Święta

nie należy wszystkiego mieszać... gotowanie to inna praca niż uprawa ogrodu! ... nie robi się tego na tym samym sprzęcie... standardy dotyczące działalności związanej z żywnością są coraz bardziej standardowe... trudno sprawić, aby nałożone wydatki były opłacalne, gdy jest to główna działalność, nie ma sensu myśleć o działalność uzupełniająca

jeśli już musisz szukać zajęcia uzupełniającego to raczej pomyśl o pielęgnacji ogrodu... wymaga tego samego sprzętu co zajęcie główne

robienie konserw w sterylizowanych słoikach może wydawać się interesujące... ale bądź ostrożny... ryzykujesz wrzuceniem do luksusowego i nigdy dochodowego laboratorium... możesz przygotowywać przetwory przez całe życie w kuchni, ale sprzedawanie tego już nie jest wystarczy... należy podjąć działania polityczne, aby przeciwstawić się temu absurdowi, ale obawiam się, że będziemy musieli to znosić przez długi czas

ale gdzie są problemy? wśród małych producentów? lub u dużego producenta mleka w proszku, który od dawna ma w swojej fabryce salmonellę i nie rozwiązuje problemu, dopóki nie będzie zgonów?
0 x
Avatar de l'utilisateur
guibnd
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 270
Rejestracja: 24/07/17, 14:58
Lokalizacja: Normandia - eure
x 68

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez guibnd » 07/03/18, 23:01

faktycznie, jeśli chodzi o standardy na wagach - kasach fiskalnych, mój handlarz ryb na rynku powiedział mi o astronomicznych sumach (zakup i roczny przegląd, aby wytarować ponad 1000 € / rok)
jeśli chodzi o sprzedaż produktów przetworzonych, tak, musi być więcej ograniczeń i nie jest to podstawowa działalność producenta, ale być może bardziej opłacalna jest promocja jego surowca.
może dla pary...
w mojej okolicy jest producent szafranu, poszedłem do jej domu (dokładnie do jej domu, do jej salonu), kupiłem szafran i dżemy (morela - szafran), a także jajka...
Nie widziałem laboratorium : Oops:
0 x
Twędrując z gliny i płodnej pszenicy, pełen wody w zimie, zimno na wiosnę, rozgniatany i pęknięty latem,
ale to było przed Didite ...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez chatelot16 » 07/03/18, 23:48

państwo chce zrujnować małych handlarzy zawyżonymi cenami wag i kas fiskalnych... supermarkety płacą im łatwo dzięki dużej sprzedaży, ale dla małych jest to zabójcze

w rezultacie nie ma już ogrodników na rynku... nie będzie już rynku, bo jaki jest sens kupowania na targu, jeśli są tylko handlarze, którzy mają środki, aby tam być... a zatem sprzedają to samo podobnie jak supermarkety, droższe i tańsze, ponieważ sprzedają mniej i trwa to dłużej

rozwiązanie do sprzedaży przez Internet... strona sprzedażowa nic nie kosztuje... można popaść nawet w skrajności! gdy klient przychodzi kupić bezpośrednio z ogrodu otwieramy kabinę, w której znajduje się komputer i dokonujemy zakupu online! to strona internetowa, która pełni funkcję kasy fiskalnej! strona umożliwia także otrzymywanie płatności kartą kredytową bez konieczności posiadania drogiego terminala płatniczego

obowiązkiem drogiej kasy fiskalnej dla firm jest rejestrowanie wszystkiego i uniemożliwianie handlowcom bezpośredniej sprzedaży bez przechodzenia przez księgowość… państwo chce wszystko policzyć… nie zdając sobie sprawy, że musi to pochłonąć wszystkich, wkrótce nic nie zostanie liczyć

dla ogrodnika smutne jest spędzanie czasu na targu, aby nie sprzedawać dużych ilości... Być może bardziej efektywne jest utworzenie w Internecie witryny sprzedaży, która działa samodzielnie i realizuje dostawy. .. dobrze zorganizuj witrynę, aby Zwracaj się do klientów tylko na tyle blisko, aby dostawa była łatwa
2 x
Avatar de l'utilisateur
guibnd
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 270
Rejestracja: 24/07/17, 14:58
Lokalizacja: Normandia - eure
x 68

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez guibnd » 08/03/18, 12:04

+1 zamek 16
szkoda by było, gdyby nie było już rynków... wreszcie prawdziwe rynki z producentami, a nie sprzedawcami.
Prawdą jest, że bałagan między innymi przy kasach może zniechęcić najmłodszych.

jeśli ktoś zna Jean-Pierre'a Pernaulta, być może powinniśmy zasugerować, aby porozmawiał o tym problemie, ponieważ jest on bardzo miły, gdy o 13:XNUMX zwraca uwagę na rynki w tej chwili, ale być może powinniśmy również zainteresować się tym, czego nie mówimy /nie zawsze wiem...
każdy lubi chodzić na rynek latem podczas wakacji, kiedy jest słońce, ale mały producent musi sprzedawać w każdym miesiącu roku, a nie tylko w lipcu/sierpniu!

ciekawe co mówisz o sprzedaży przez stronę internetową...choć osobiście lubię klimat targowiska, czy wieje wiatr, czy pada śnieg : Mrgreen:

Czasami żałuję też nieco „nieśmiałego”, „powściągliwego”, „emerytowego” zachowania… Nie wiem, jak to powiedzieć, małych producentów ogródków targowych, producentów koziego sera i innych… oni naprawdę mają dobrą opinię produktu, ale nie komercyjnego włókna, nie mówię tu o bzdurach jak na targach w Paryżu, ale o komunikowaniu w szczególności, być może, na przykład historycznych produktów organicznych i przemysłowych „organicznych”…
0 x
Twędrując z gliny i płodnej pszenicy, pełen wody w zimie, zimno na wiosnę, rozgniatany i pęknięty latem,
ale to było przed Didite ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez Did67 » 08/03/18, 12:26

guibnd napisał:
każdy lubi chodzić na targ latem podczas wakacji, gdy jest słońce...


Z bardzo dużym prawdopodobieństwem bycia oszukanym, z dużą ilością „ekstra” oliwy z oliwek (wytwarzanej na intensywnych plantacjach w basenie Morza Śródziemnego), „autentycznych ziół prowansalskich” (zebranych w Rumunii), espadryli (wyprodukowanych w Wietnamie) itp. ..
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12310
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2973

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez Ahmed » 08/03/18, 13:33

...nie wspominając o mydle "Marcel"! : Lol:
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Antoche
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 18/07/17, 21:38

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez Antoche » 08/03/18, 17:37

Dzięki Waszym różnym przesłaniom przeanalizowałem wyzwania związane z takim wyzwaniem:
- zadowolić klientów
- Zagrożenia dla zdrowia
- cena siana
- miejsca zbudowane
- ukryte opłaty



Dla klientów Jeśli znamy mentalność klientów Amap, odkrywamy u większości oświeconego ducha, wzajemną pomoc i zrozumienie ze strony konsumentów wobec producentów, wielu jest gotowych zaakceptować pewne kaprysy natury. Wielu z nich również zdecydowało się na ten krok i zaopatrzyło się w Amap, ponieważ rozumieją, jak ważny jest powrót do zwarcia, do sezonowych owoców i warzyw, ponieważ istnieje duża różnorodność kształtów i kolorów tego samego gatunku.
W takim przypadku możemy również uświadomić naszym klientom realia ich zawodu za pomocą ulotek, do których link wideo udostępniamy im osobiście.

Na siano jeśli uda nam się je znaleźć w dużej ilości, bezpłatnie lub po niewielkich kosztach, może to odegrać rolę. Dlaczego nie osiedlać się na terenach hodowlanych? Zamieszkujemy w miejscu zgodnym z naszym projektem (siano będące jego integralną częścią). Pomyślałem o obszarach górskich, które cieszą się potrójnym zainteresowaniem, większymi szansami na darmowe i/lub tanie siano, dobrymi opadami deszczu w lecie i mniejszą konkurencją ze strony ogrodnictwa rynkowego. Wpadłem na pomysł, aby zlokalizować odpowiednie mikroklimaty na podstawie danych klimatycznych, wpisując nazwy miast. Myślę, że będę musiał bardzo mało podlewać moje rośliny, jeśli w ogóle. Zarówno wystarczająco wysokie temperatury, jak i dobre opady deszczu, dobry stosunek ciepła do wilgotności, pewne obszary wydają mi się pod tym względem zaskakujące, zarówno w Pirenejach, jak i w Alpach, a nawet na Jurze.

Jeśli chodzi o kasy fiskalne, jeśli pracuję w Amap, ponieważ ludzie płacą ryczałt co miesiąc, zwykle mogę uniknąć tego kosztu. Myślę, że istnieje również możliwość zarejestrowania się w różnych Amapach. Możesz nawet sam otworzyć.
Poza tym witryna jest dobrze widoczna dla strony internetowej, a po wyjaśnieniu jej konsumentowi staje się nawet wsparciem dla tej sprawy, co również tworzy powiązanie klient-producent. Nie wiem, ale witryna mogłaby nawet mieć tę zaletę, że pozbyłaby się niewielkiej marży, jaką zapewnia Amap (nawet jeśli jest to rozsądne), ale jej prośba o zatrzymanie klientów i odzyskanie klientów sieci amap na własnym obwodzie poprzez własną witrynę. Po zdobyciu zaufania klient musi jedynie przejść ze strony amap na swoją własną. Cóż, to pozostaje do potwierdzenia.


Jeśli chodzi o Martina Fortiera, czy uda mu się żyć przy biointensywnej uprawie warzywnej, aby nakarmić 200 osób na nieco mniejszym niż 1 ha. Więc jeśli uprawia ziemię, motykę, grenilette, kultywator, chwasty. O ileż większy sukces odniesie ten, kto naśladuje ten model, rozeznając ten model, to znaczy usuwając to, co złe i bezużyteczne, a zachowując to, co praktyczne, użyteczne i dobre, to tylko zwiększy jego szanse na sukces. (bez kopców (nawet lepsze niż permakultura) ale tylko zwoje siana + dobra gospodarka wodna. Na razie mówię o sukcesie tylko w aspekcie produkcji, pracy w gospodarstwie. Bo sukces to także skuteczne znalezienie klientów, właściwe miejsce, osiągać cele sprzedażowe.
Potrafię teraz rozróżnić 2 wymiary planu sukcesu, które muszą się połączyć. Wymiar sukcesu w kontekście celu produkcyjnego/zainwestowanego czasu oraz sukcesu celów związanych z przychodami (sprzedażą). Rzeczywiście szkoda byłoby osiągnąć pierwszy cel produkcyjny, ale nie drugi. Sukces w stosunku do gruntu, sukces w kontaktach z klientami i administracją.
Co więcej, gospodarstwo Fortier ma powierzchnię nieco mniejszą niż jeden hektar, co mnie uspokaja i daje jaśniejszy pogląd, więc teraz wiem, że 1 hektar wystarczy. Kiedy szukałem naturalnej łąki/młodego nieużytku, miałem już wyobrażenie o powierzchni, ideał mniej więcej 1 ha, maksymalnie 1 ha 1/2.


W przeciwnym razie planuję skontaktować się z wieloma ogrodnikami Amap (e-mail, telefon) i zobaczyć, co wyjdzie, zadając pytania na temat napotkanych trudności, pokonanych wyzwań, komplikacji, których się nie spodziewali, ale także ich dobrego zaskoczenia i tego, czy im się to uda. jak z tego żyć, jakie stoją przed nimi wyzwania zarówno pod względem sukcesu produkcyjnego, jak i przychodów i administracji.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 96