Jak znaleźć ziemię

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
brinbrin62
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 13/02/18, 17:08
Lokalizacja: Boulogne / Mer
x 7

Jak znaleźć ziemię




przez brinbrin62 » 28/02/18, 15:30

Bonjour à tous,

Dwaj przyjaciele i ja, wszyscy trzej w RSA i skoszeni jak pszenica, szukamy miejsca pożyczki w Boulonnais (okolice Boulogne / Mer), aby stworzyć małą strukturę ogrodniczą na rynku. Jak możesz sobie wyobrazić, nie jest to łatwe. Wysłałem list do urzędów miejskich okolicznych gmin, do Rady Generalnej. Mam na myśli diecezję, SNCF i kilka dużych lokalnych firm.

Jeśli któryś z was zastosował już tego rodzaju podejście, chętnie skorzystam z porady.

przyjaźnie

BB62
0 x
Pokój, miłość i równowaga NPK w twoich ogrodach.
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez phil53 » 28/02/18, 18:45

Zarejestrowałem się
http://www.pretersonjardin.com/forum-psj.html
ale nie mogłem nic dzięki nim znaleźć. W mojej okolicy prawie nie ma członków.
Nagle, jak powiedziano na skraju ogrodu, kucam ziemię w mieście. Dopóki nie budują, jest w porządku. Minusem jest to, że wiele warzyw znika, ale jest jeszcze jeden rodzaj drapieżnika.
Powodzenia
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez Forhorse » 28/02/18, 19:00

To projekt rolniczy, więc musisz zbliżyć się do lokalnej izby rolniczej, która odeśle cię z powrotem do bezpieczniejszego.
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez phil53 » 01/03/18, 08:45

Forhorse napisał:To projekt rolniczy, więc musisz zbliżyć się do lokalnej izby rolniczej, która odeśle cię z powrotem do bezpieczniejszego.

bez dyplomu z rolnictwa zaskoczyłoby mnie, gdyby coś zrobili.
0 x
Avatar de l'utilisateur
brinbrin62
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 13/02/18, 17:08
Lokalizacja: Boulogne / Mer
x 7

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez brinbrin62 » 02/03/18, 17:05

Tak, nikt z nas trzech nie ma BPREA. Ponadto docelowy obszar jest niewielki, poniżej minimalnego obszaru instalacji (SMI). Celem jest ostateczne utworzenie mikro farmy w La Fortier z dodatkowym aspektem „żywej ziemi”.

Ponadto Izba Rolnicza jest zainteresowana (na mocy swojego mandatu) tylko tymi, którzy chcą założyć firmę. Wraz z moimi dwoma towarzyszami planujemy najpierw utworzyć stowarzyszenie z 1901 r., A następnie przestawić się na strukturę przedsiębiorczą, gdy zyski będą bardziej widoczne.

Będę Cię informować o naszych postępach. Może to być przydatne dla innych. Dziękuję za odpowiedzi.

BB62
0 x
Pokój, miłość i równowaga NPK w twoich ogrodach.
Avatar de l'utilisateur
Julienmos
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1265
Rejestracja: 02/07/16, 22:18
Lokalizacja: Królowa woda
x 260

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez Julienmos » 02/03/18, 18:30

Widziałem to, nie wiem czy to może być dla ciebie przydatne ...

https://shareterre.com/
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez chatelot16 » 02/03/18, 19:47

komnaty rolnicze i bezpieczniejsi całkowicie gardzą drobnymi czynnościami ... nie trzeba na nich liczyć

praktyczne rozwiązanie, zapytaj bezpośrednio wszystkich, którzy mają domy na dużej ziemi, czy nie chciałby wynająć części ich ziemi do prowadzenia pożytecznej uprawy warzyw, zamiast uczynić trawnik, który jest bezużyteczny

wynająć części ogrodowe? za jaką cenę? niekoniecznie cena w euro, może cena warzyw!
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez Bardal » 02/03/18, 19:57

brinbrin62 napisał:Bonjour à tous,

Dwaj przyjaciele i ja, wszyscy trzej w RSA i skoszeni jak pszenica, szukamy miejsca pożyczki w Boulonnais (okolice Boulogne / Mer), aby stworzyć małą strukturę ogrodniczą na rynku. Jak możesz sobie wyobrazić, nie jest to łatwe. Wysłałem list do urzędów miejskich okolicznych gmin, do Rady Generalnej. Mam na myśli diecezję, SNCF i kilka dużych lokalnych firm.

Jeśli któryś z was zastosował już tego rodzaju podejście, chętnie skorzystam z porady.

przyjaźnie

BB62


Nie znam się zbyt dobrze na sytuacji i zwyczajach Boulonnais, ale nie jestem pewien, czy ścieżka, którą wybierzesz, jest najskuteczniejsza ...

Z drugiej strony istnieje wiele niezbyt dużych działek, które zostały odziedziczone przez dzieci lub wnuki rolników o zupełnie innej orientacji zawodowej; nie chcą sprzedawać ani wynajmować w ramach dzierżawy rolnej, ale mogą łatwo zaakceptować czynsz za cenę nominalną (na przykład kilka koszy warzyw) inicjatorom sympatycznych projektów (projektów, ale także inicjatorów ...) ,

Podejście? Skonsultuj się z katastrem danego regionu, zidentyfikuj odłogowane działki i skontaktuj się z ich właścicielami ... O wiele bardziej prawdopodobne niż w przypadku administracji, gmin czy przedsiębiorstw, których dziedzictwo jest często obciążone różnymi ograniczeniami ograniczającymi ich zdolność do inicjatywa ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
brinbrin62
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 13/02/18, 17:08
Lokalizacja: Boulogne / Mer
x 7

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez brinbrin62 » 03/03/18, 12:35

Tak, zacząłem szukać działek na geoportail. Kataster możesz wyświetlić nad widokami z lotu ptaka.

Boulonnais nie jest bardzo sprzyjającym obszarem, ponieważ wszystkie obszary zarezerwowane dla ogrodnictwa od średniowiecza były betonowane w latach 50-60 w imię ekspansji gospodarczej, jak w La Soupe aux Choux. To, co pozostaje, jest zbyt pagórkowate i zarezerwowane na pastwisko. Dalej na wsi jest gleba zbożowa (cóż, kiedy mówię gleba, jest to piaszczyste podłoże bez dżdżownic). Przesuwając się zbyt daleko od zlewni, narażasz się na koszty transportu, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co się z nimi stanie w nadchodzących latach.

Nie porzucam sprawy.
1 x
Pokój, miłość i równowaga NPK w twoich ogrodach.
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez Bardal » 03/03/18, 14:29

Tak więc, jeśli wszystko jest niemożliwe, równie dobrze możesz przejść do innej działalności, prosząc o mniej ziemi ... Prawdą jest, że szukanie ziemi rolnej, ogrodnictwa w mieście nie jest łatwe ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 571