Jak znaleźć ziemię

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Antoche
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 18/07/17, 21:38

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez Antoche » 06/03/18, 19:25

Jako organizacje i stowarzyszenia do pomocy przy instalacji jest też "Osiedlam się po chłopsku", kraina powiązań i Abisol, którzy są razem ze swoją siecią reneta, gałązką słomy i związkiem zawodowym FNSEA, ale jeszcze się z nimi nie kontaktowałem, nie wiem, czy mogą pomóc, zobaczyć. W każdym razie po obu stronach jest tyle grup, które mogą pomóc w uzyskaniu jaśniejszej wizji pola możliwości i działania instalacji na małą skalę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez Did67 » 06/03/18, 19:30

Co rozumiesz przez "rośliny"? Rośliny lecznicze ? Rośliny aromatyczne? Rośliny jadalne = warzywa ???

Na przykład pytanie o powierzchnię w porównaniu do dochodu (SMIC) nie ma standardowej odpowiedzi! To zależy przede wszystkim od branży: co sprzedajesz? W jakiej cenie ?

Są dwie skrajności:

a) złotą niszę (jesteś jedyny), z marketingiem hyperbobo (koniecznie cudowny produkt, z schludnym opakowaniem), w zwarciu... I w zależności od „zakładu” możesz zwiększyć swoją produkcję (złote nisze znajdują się raczej po stronie zakładów wymagających dużej techniki i dużej siły roboczej; powierzchnia nie będzie głównym kryterium)

b) projekt „wszyscy przybysze”, łódź: co wszyscy próbują zrobić; rodzaj „mikrofarmy” w permakulturze, ze zwykłym asortymentem warzyw, sprzedawanych tak, jak są na rynku… Kiedy je masz, każdy je ma… I vice versa…

Gdyby w tym modelu łatwo było sobie pozwolić na płacę minimalną, jedna czwarta Francuzów byłaby idiotami.

Więc musisz być bardziej po stronie a)...

Co każe mi zadać pytanie: jakie „rośliny”? Jaki marketing?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez chatelot16 » 06/03/18, 20:18

jest nawet roślina, której sprzedaż jest tak lukratywna, że ​​można ją uprawiać w pomieszczeniach przy oświetleniu elektrycznym
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez Did67 » 06/03/18, 23:22

Ach tak, może nie do końca zrozumiałem pytanie!!!

Ale uważaj, aby dobrze zaizolować, robiąc to na strychu: niektóre zostały zauważone, ponieważ, co dziwne, śnieg topniał na ich dachu...
0 x
Antoche
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 18/07/17, 21:38

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez Antoche » 07/03/18, 00:26

Używając słowa roślina, używam go zgodnie z jego prawdziwą definicją (od mikroalg przez źdźbło trawy do drzewa), ale dokładniej przez ogrodnictwo towarowe miałem na myśli kulturę zasadniczo zróżnicowaną pod względem warzyw.
(Chciałbym zintegrować owoce, ale będę ograniczony czasem trwania 1 roku na miejscu); (Jednak wciąż muszę się nauczyć, które gatunki owoców pasują do rocznego planu uprawy)

Na przykład pytanie o powierzchnię w porównaniu do dochodu (SMIC) nie ma standardowej odpowiedzi! To zależy przede wszystkim od branży: co sprzedajesz? W jakiej cenie ?


1) Ok, będę rozwijał się tak bardzo, jak to możliwe, podając wszystkie elementy do wyjaśnienia z Twojej strony.
Przede wszystkim celem jest po prostu bycie farmerem i utrzymywanie się ze swojego zawodu, tak jakby każdy miał swój zawód i każda praca zasługuje na wynagrodzenie. Dlatego mówię o płacy minimalnej, aby spróbować zorientować się, bardzo mi to odpowiada. powiedzmy nawet 1000 €, aby uzyskać okrągłą liczbę. W internecie można znaleźć tysiące opisów stanowisk: strażak, lekarz, mechanik, hydraulik wraz z przedziałami płac z minimum i maksimum. Próbuję więc zwizualizować opis stanowiska „rolnik ekologiczny/ogrodnik (przykrycie siana)”

2)
co sprzedajesz?
Na początek przykładowe wybory roślin, które przyszły mi do głowy:
Wiele roślin zwanych wieloletnimi / wieczystymi / wieloletnimi (i aromatycznych, które dla wielu też są), takich jak karczochy jerozolimskie, por wieczny, ptak, rabarbar, czosnek i cebula rocombol (i / lub czosnek + normalna cebula), wieloletnia kapusta dauauton, seler wieczysty, truskawka, mięta, szałwia, bazylia

(Studiuję kilka książek na temat tego typu roślin, więc jest to w toku, a lista nie jest jeszcze zdefiniowana, ale jednak ten typ listy może już dać wyobrażenie)

Poza: ziemniakami, dynią, bakłażanem, cukinią, pomidorem i wieloma innymi warzywami, nie mam jeszcze dokładnie określonej listy warzyw, ale w związku z tym dużo stawiam na rośliny mniej wymagające w pielęgnacji, zobacz które są inwazyjne jak karczochy jerozolimskie.
(Odkryłem to warzywo będąc kucharzem. Później dowiedziałem się, że nazywano je „warzywem biednych” i że było to jedzenie w ciężkich czasach II GM we Francji, wydaje się, że jest to warzywo, które nie wszystkim smakuje, ale kiedy nie znałem tego warzywa i byłem bez uprzedzeń, mój Szef Kuchni kazał mi go skosztować w postaci musu, który jest doskonały (trochę jak mus brokułowy, który z brokułami gotowanymi po prostu w wodzie nie ma nic wspólnego). Wpadłem więc na pomysł, że , na przykład, dostarczyłbym bardzo proste ulotki z tanim papierem, aby wyjaśnić bardzo prosty przepis na mus z topinamburu, aby przezwyciężyć jego możliwą niepopularność, ze wszystkimi walorami odżywczymi itp., więc przedstawiłbym to warzywo niektórym i być może na nowo odkryłbym to warzywo najstarszym. Sposób gotowania może czasem zmienić wszystko. To był mały nawias na wypadek, gdybym powiedział, że to warzywo nie jest popularne, więc w takim razie sprawię, że stanie się popularne.)

W razie niesprzedania to zrobię przetwory na sprzedaż, sosy pomidorowe stylizowane, sosy ratatouille, kiszonki, lakto-fermentacja, konfitury i tak dalej i najlepsze.

3)
W jakiej cenie ?
Chcę po prostu sprzedawać po rozsądnych cenach dla klientów, niekoniecznie kieruję się do klientów bobo, ale lokalnych.
Prosty przykład z marchewką, sprzedawaną po 1 € za kilogram konwencjonalnej nieekologicznej, jest sprzedawana po 2 €/kg jako ekologiczna, czy to w supermarketach, czy w wyspecjalizowanych sklepach ekologicznych typu „bio c'bon”, „naturalia”. Cena produktów organicznych jest często dwukrotnie wyższa niż cen produktów nieorganicznych. Te 2 raporty wyjaśniają działanie tego systemu i rozwiązania, takie jak dołączenie do stowarzyszenia lokalnych producentów, którzy wspólnie organizują się w celu usunięcia pośredników, którzy osiągają duże marże, lub prowadzenie interesów z pośrednikami, którzy pobierają niewielką marżę, często na poziomie lokalnym tego rodzaju rzeczy.



Wyobrażam sobie, że sprzedaję to bezpośrednio klientowi, a kilogram z marchewką robię w cenie od 1 € do 1 € za kilogram w produktach ekologicznych. I na pewno nie planuję robić plastikowego opakowania.

4) Następnie, jeśli chodzi o dystrybucję: Zakazuję supermarketów, preferuję styl zwarcia i mapy, dlaczego nie rynki, sprzedaż w miejscu produkcji, nawet do laboratoriów farmaceutycznych dla niektórych roślin leczniczych (co robi kilku producentów-zbieraczy roślin aro i leczniczych). Referencje mówią same za siebie, bez żalu dla tych, którzy przechodzą od długich obwodów do zwarć.

w skrócie MÓJ PLAN:

- znajdź przynajmniej naturalną łąkę lub pustkowie, które nie jest zbyt skomplikowane do oczyszczenia.
- podjąć kroki i uzyskać statuty wymagane do rozpoczęcia.
- pielęgnuję ją według korzystnego planu, który pozwala żyć właściwie, szanując i wykorzystując na swoją korzyść naturalne funkcjonowanie, zgodnie z miarą mojej wiedzy, która rośnie z tygodnia na tydzień i moich małych doświadczeń w prowadzeniu.

W każdym razie nie widzę siebie przy robieniu czegoś innego, przestałem pracować, żeby całkowicie poświęcić się temu projektowi, zostanę rolnikiem i niczym więcej.
0 x
Antoche
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 18/07/17, 21:38

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez Antoche » 07/03/18, 00:42

Zakładam również, że każdy rolnik, który przestrzega stosunku C/N przy siewie siana i który respektuje inne podstawowe zasady naturalnego rodzicielstwa na właściwej stopie, a nawet z przewagą nad dużą liczbą rolników, chłopów, permakulturystów

Teoretycznie z pewnego obszaru rzeczywiście może powstać płaca minimalna, zasada stosunku C/N jest prawdziwa na 500m² jak na 5 hektarach.

Więc z jakich powierzchni możemy oszacować pozostawienie 1000 €, mówiąc:

1) klasyczna uprawa warzyw (cukinia, sałata, pomidor, bakłażan, truskawka itp.) (pół byliny/byliny/wieczne rośliny) 50/50 DISONS.

2) na sprzedaż w zwarciu, powiedzmy Amap.

3) Po prawidłowych cenach, to znaczy taniej niż zwykle w produktach ekologicznych lub co najwyżej w tych samych cenach, co w konwencjonalnych produktach ekologicznych (supermarket + specjalistyczny sklep)
0 x
Antoche
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 18/07/17, 21:38

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez Antoche » 07/03/18, 00:59

Ponadto Bio nie może zaspokoić popytu, więc nie rozumiem, jak to może nie działać. Osobiście uważam, że nie mam projektu łodzi. Ale nawet wyobraź sobie, że tak jest, że mam najbardziej banalny projekt z banalnego bez oryginalności, cóż, biorąc pod uwagę, że istnieje popyt, nie można go zaspokoić. Jeśli brakuje hydraulików, niekoniecznie oczekujemy, że przyniosą coś nowego, ale po prostu wykonają swoją pracę. Każdy znajdzie swoje konto.

Może jedna czwarta Francuzów to naprawdę ignoranci, to jak gotowe zdania „gdyby było wiadomo, że tak się stanie” no, myślę, że nie w końcu..
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9910
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2714

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez sicetaitsimple » 07/03/18, 10:26

Dwa dokumenty, jeśli mogą ci pomóc:

- instrukcja instalacji
http://rhone-alpes.synagri.com/synagri/ ... penElement

-wyniki ankiety przeprowadzonej w mojej okolicy:

https://produirebio-normandie.org/wp-co ... 2017-3.pdf
0 x
Avatar de l'utilisateur
brinbrin62
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 13/02/18, 17:08
Lokalizacja: Boulogne / Mer
x 7

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez brinbrin62 » 07/03/18, 11:06

500 m² za minimalną stawkę, jeśli jest dobrze zarządzane, to możliwe. To z tego co wyczytałem maksimum, że jeden człowiek może pracować sterownicą. Jeśli ktoś ma inne zdanie, zamieniam się w słuch.

Jeśli interesują Cię mikrofarmy, polecam książkę Jeana-Martina Fortiera „Le jardinier-maraicher”. Jej podejście do intensywnego rolnictwa ekologicznego na małej powierzchni jest bardzo pragmatyczne (i bardzo ilościowe). Potem jest branie i odchodzenie, ale analiza wyników ekonomicznych jest ważna.

Jeśli chodzi o regiony, spójrz na mapę % SAU przeznaczonych na produkcję ekologiczną:

http://www.statistiques.developpement-d ... gique.html

Do porównania z mapą klimatów we Francji metropolitalnej:

https://fr.wikipedia.org/wiki/Climat_de_la_France

Osobiście uważam, że lepiej jest myśleć w kategoriach marketingu niż łatwości uprawy. Celem jest stworzenie lokalnego rolnictwa.

W przypadku gotowego do użycia/commodata zagłębię się w pytanie.
0 x
Pokój, miłość i równowaga NPK w twoich ogrodach.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9910
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2714

Odp: Jak znaleźć ziemię




przez sicetaitsimple » 07/03/18, 11:18

brinbrin62 napisał:500 m² za minimalną stawkę, jeśli jest dobrze zarządzane, to możliwe.



Pardon??????????
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 142