Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 15/11/17, 12:07

Moindreffor napisał:jest siatka na mysz, ocynkowana, tego użyłem, sprzedawana w rolkach po 50 cm, brak informacji o jej trwałości w gruncie, później jest też siatka plastyfikowana, ale nie wiem, czy są o małych oczkach


Wszystkie nasze bułki kupiliśmy w VidaXL, na razie nie ma się czym martwić

Drut dla kurczaków do podwójnego ogrodzenia ogrodu przed królikami i do ogrodzenia ogrodu warzywnego
siatka kwadratowa na mały gabion

https://www.amazon.fr/grillage-poule/s? ... ge%20poule
0 x
martray37
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 06/12/16, 17:16
Lokalizacja: Normandia (na północ od Rouen)
x 5

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez martray37 » 15/11/17, 12:30

Moindreffor napisał:No cóż, może mam „kota”, który potwierdza regułę, wykastrowaliśmy go, żeby mniej się błąkał, tęsknił za swoim terytorium, jest rozległe, faktycznie trochę śpi, ale noce spędza na zewnątrz, przynosi do domu całkiem sporo niewiele zwierząt, większość z nich żywa do zabawy, więc mam przegląd różnorodności ofiar, ryjówek, myszy i innych „norników”, kretów, ptaków, królików, a nawet nietoperzy
więc „mój” kot, biorąc pod uwagę jego flegmę, nie może być „super kotem”, który łapie krety, o których wiadomo, że nigdy nie wychodzą z ziemi, tak jak kretoszczur i nietoperze, o których wiadomo, że nigdy nie lądują na ziemi:


Mamy kota, który też sporo poluje, łącznie z nietoperzami, ciekawe jak ona to robi... na szczęście wprowadza je żywe do domu, wystarczy je wypuścić, co nie jest proste, latają równo z stropem i ściąganie ich tak, żeby przechodziły przez okna to sport (szczególnie w środku nocy).
Do ogonów robaków też mamy prawo, zaskakuje ogon wijący się na środku salonu.
0 x
paysan.bio
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 07/03/17, 08:50
x 197

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez paysan.bio » 15/11/17, 12:34

Nie za bardzo rozumiem.

jaki jest sens zakopywania płotu dla kretoszczurów?
Co ich powstrzymuje przed wyjściem z ziemi, przejściem przez płot i kopaniem pod galerię?

Wspinają się na moje słoneczniki, które mają 2,5 m wysokości.
przejście przez płot nie wydaje mi się przeszkodą nie do pokonania.

czy się mylę
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 15/11/17, 12:34

Moindreffor napisał:
jest siatka na mysz, ocynkowana, tego użyłem, sprzedawana w rolkach po 50 cm, brak informacji o jej trwałości w gruncie, później jest też siatka plastyfikowana, ale nie wiem, czy są o małych oczkach


Ocynkowane nie wytrzymają dużo więcej niż jeden sezon - słupki namiotowe są ocynkowane.

Wątpię, czy laminat wytrzyma długo - z laminatu nie powinien wyciekać żaden „roztwór gleby”, w co wątpię. Samo zgięcie go i włożenie na miejsce powinno „pękać”; a gdy roztwór gleby już się znajdzie, należy go szybko „przypalić”...

Więc sprawdź z małą wskazówką, zanim zainwestujesz całą tę pracę!
1 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 15/11/17, 16:51

Did67 napisał:Myślę, że zmierzamy w stronę konsensusu.

Nie chciałeś napisać, że to koniecznie rozwiązało problem.

Nie chciałam pisać, że nie miało to żadnego wpływu.

(Ale twój kot wciąż robi na mnie wrażenie!)

(Wiadomo też, że „sztuki polowania” to coś, czego koci rodzice uczą swoje młode, jeśli same nadal polują; poprzez gry; mamy coraz więcej kotów miejskich, które polują tylko przed ekranami telewizorów).


on też mnie zaskakuje, nadal nie rozumiem jak udaje mu się złapać nietoperza, najpierw wyjąłem mu go z pyska i wypuściłem, absolutnie nie był ranny, bez problemu wznowił lot, drugi latał po domu na suficie i kot poniżej.
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 15/11/17, 17:04

martray37 napisał:Mamy kota, który też sporo poluje, łącznie z nietoperzami, ciekawe jak ona to robi... na szczęście wprowadza je żywe do domu, wystarczy je wypuścić, co nie jest proste, latają równo z stropem i ściąganie ich tak, żeby przechodziły przez okna to sport (szczególnie w środku nocy).
Do ogonów robaków też mamy prawo, zaskakuje ogon wijący się na środku salonu.


to samo doświadczenie i ta sama trudność w wyjęciu nietoperza, pomimo otwartych okien i drzwi tarasowych
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez phil53 » 15/11/17, 18:21

Aby wydostać nietoperza, polecam zgasić światło, otworzyć okno i wyjść z pokoju, żeby było mniej spanikowanych. Wróć 2-3 minuty później, zwykle jej nie będzie.
1 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez phil53 » 15/11/17, 18:25

Dzisiaj, zgodnie z zaleceniami Peasantbio, przeciąłem połowę porów 4–5 cm nad korzeniami.
Są wielkości kciuka (maksymalnie) i wiele z nich jest atakowanych przez gąsienice.
Jeśli przykryjemy ich sianem, czy przebiją się?
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9871
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2689

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez sicetaitsimple » 15/11/17, 19:07

phil53 napisał:Dzisiaj, zgodnie z zaleceniami Peasantbio, przeciąłem połowę porów 4–5 cm nad korzeniami.
Są wielkości kciuka (maksymalnie) i wiele z nich jest atakowanych przez gąsienice.
Jeśli przykryjemy ich sianem, czy przebiją się?


Nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć, ponieważ moje są zdrowe i nadal rosną, a ponieważ są w tej chwili bardzo ciasne, wyrywam je, aby zrobić miejsce dla pozostałych!

Z drugiej strony myślę, że kilku z nas jest zainteresowanych śledzeniem tego doświadczenia, zwłaszcza w porównaniu 50/50. Planujesz zrobić kilka zdjęć?
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 15/11/17, 19:41

Wróciłem z dużego sklepu z materiałami budowlanymi i przyjrzałem się narzędziom (zrób to sam)...

Makita w dalszym ciągu należy do marek polecanych zarówno do „regularnego”, jak i „intensywnego” użytkowania…

Ciekawostka: w przypadku niektórych narzędzi, np. perforatorów, w firmie Makita dostępne są dwa bardzo podobne modele, jeden zalecany do „regularnego” użytkowania, drugi do „intensywnego”. Rzeczywiście, nie mają tego samego odniesienia. Najwyraźniej bardzo dobrze posegmentowali rynek!

Ale jasne jest, że nigdy nie są „przeciętne”!

Métabo jest trochę w tym samym duchu. Bosch jest bardziej zmienny. I widziałem ponowne pojawienie się AEG, w nowej konstrukcji...
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113