Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Lolounette
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 257
Rejestracja: 29/06/17, 12:17
Lokalizacja: Puy-de-Dome, 350m z alt.
x 77

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Lolounette » 28/10/17, 11:55

moja uwaga dotyczyła małych szklarni o powierzchni 5m2, które w określonych terminach znajdziemy w sprzedaży za darmo... Nienadające się do uprawy, należy je zarezerwować do siewu wczesnowiosennego w granicach limitu i pod warunkiem możliwości monitorowania kilka razy dziennie.

masz szklarnie tunelowe o dużej objętości, które muszą być bardzo różne w zarządzaniu, a w każdym razie, ponieważ nigdy nie doświadczyłem uprawy poniżej, byłbym ostrożny, aby nie zrobić najmniejszej uwagi: wiem po!


Zamieszczam tutaj ponownie komentarz, który umieściłem w Twoim osobistym kanale po zainstalowaniu deszczomierza, ponieważ może on zainteresować osoby, które chcą mieć statystyki pogody w pobliżu swojego domu bez płacenia za stację:

2 lata temu otrzymałem w prezencie świątecznym podłączoną stację pogodową, która podaje temperaturę w podstawie i do której można dodać deszczomierz i anemometr. Od tego czasu wahałem się, czy wyposażyć się w powiązany miernik deszczu, ale ich nie dają, a ponieważ mam miłego sąsiada 2 km dalej, który się wyposażył i uprzejmie udostępnia swoje dane w Internecie, więc korzystam z jego!


Dla zainteresowanych chwilowe dane dotyczące temperatury/opadu/wiatru (dwa ostatnie dane tylko dla osób, które oczywiście zakupiły deszczomierz i anemometr) są dostępne bezpłatnie tutaj, każdy powinien móc znaleźć stację wyposażoną przynajmniej w pluvio niedaleko domu. A zakładając konto w serwisie „Datatmo” (podobno dziś rano nie działało, ale nie powinno to trwać długo) możemy mieć szczegółowe statystyki (wg miesięcy, lat itp.) interesujących nas stacji : Wink:

są stacje na całym świecie: fajnie jest od czasu do czasu pojechać i zobaczyć...
1 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 28/10/17, 12:52

Mnie też to wydaje się interesujące...

Ale jeśli dobrze rozumiem, jesteś zależny od innych właścicieli tego typu urządzeń?
Zgadza się?

Jeśli więc nie jest wyposażony w miernik deszczu, nie masz dostępu do statystyk...
Mam 2 blisko siebie, jeden ma statystyki opadów, a drugi nie... więc założyłem, że to wszystko...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lolounette
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 257
Rejestracja: 29/06/17, 12:17
Lokalizacja: Puy-de-Dome, 350m z alt.
x 77

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Lolounette » 28/10/17, 13:02

tak, niektórzy tak jak ja mają tylko podstawowy moduł temperatury (cóż, mamy także czujniki wewnętrzne, ale oczywiście nie są one udostępniane społeczności), inni inwestują dodatkowo w moduł miernika deszczu, a jeszcze inni mają także anemometr, ale stanowi to dużą inwestycję mieć 3...

W zależności od liczby Geeków w Twojej okolicy, będziesz miał dużą szansę na posiadanie darmowej kompletnej stacji niedaleko domu, a tym samym dostęp do pełnych statystyk : Mrgreen:

Gdyby mój bliski sąsiad sam nie zainwestował w miernik deszczu, mógłbym rozbić bank, ale nie widzę sensu...

Ponadto musimy założyć, że sąsiedzi prawidłowo ustawili sondy, to inna historia. : Wink:
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 28/10/17, 17:53

no cóż, zamieszczam stary model podwozia, z listew i napinanej plandeki, bardzo lekki, ale niezbyt wytrzymały, był raz używany, w przeszłości wrócił do użytku po kilku latach w szopie, gdzie nie dał sobie rady nie cierpiał zbytnio

ochroni i pomoże mojej czerwonej sałatie Grenoble się obrócić, są już naprawdę spóźnione ze względu na zgniły wrzesień i nie ma już śrub, aby ją ponownie złożyć, ponieważ można ją zdemontować : Mrgreen:

Obraz

Obraz
szkoda, trochę niewyraźne, trzymaj pokrywę jedną ręką, a urządzenie drugą ręką, potrząsając, nie daje rady : Mrgreen:

rama ma szerokość około 2m, co daje wielkość ogrodu
3 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Lolounette
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 257
Rejestracja: 29/06/17, 12:17
Lokalizacja: Puy-de-Dome, 350m z alt.
x 77

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Lolounette » 28/10/17, 18:06

masz na myśli 2 m długości? w przeciwnym razie twoje sałatki są gigantyczne! : Mrgreen:

w każdym razie miło :?
1 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 28/10/17, 18:27

Lolounette napisał:masz na myśli 2 m długości? w przeciwnym razie twoje sałatki są gigantyczne! : Mrgreen:

w każdym razie miło :?

tak, mówiłem o szerokości ogrodu, więc dla mnie rama jest na szerokość, więc ma 2 szerokości : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
mosw
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 29/10/17, 21:03
x 6

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez mosw » 29/10/17, 21:08

0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 29/10/17, 21:26

Bardzo dziękuję. Jest to faktycznie wcześniejsza data, którą znalazłem... I do dziś jest pierwszy ślad publicznej wzmianki o moim zamiarze.
2 x
mosw
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 29/10/17, 21:03
x 6

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez mosw » 30/10/17, 07:13

Wskazówki dotyczące przeprowadzania ukierunkowanych wyszukiwań w Google:

1) Możemy określić witrynę na którym należy przeprowadzić wyszukiwanie ze słowem kluczowym „site:”
Przykład:
leniwa książka strona: econologie.com

2) Możemy również określić okres badawczy.
Dostęp do tego parametru można uzyskać za pomocą przycisku „Narzędzia” wyświetlanego po prawej stronie pod hasłem wyszukiwania, a następnie listy rozwijanej „Okres” wyświetlanej tuż poniżej.

Zrzut ekranu z 2017 r. o godzinie 10.png
Zrzut ekranu z 2017 r. o godzinie 10.png (30 KiB) Wyświetlono 07.08.10 razy
3 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 30/10/17, 08:58

Dziękuję.

Po raz kolejny dzięki IT zdajemy sobie sprawę, że wykorzystujemy 2% możliwości jakie dają nam systemy...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130