Kupowanie siana na początek

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: Kupowanie siana na początek




przez olivier75 » 06/08/17, 11:35

Witam,
Zmieniłem rytm koszenia naszego sadu, dzięki czemu można było zbierać go w sianie, dzięki jeździe, mniejszy rozmiar pasm nie wpływa, opór wiatru jest identyczny jak w sianie, idealnie. Udało mi się znaleźć 1 działkę i sad do ukończenia. Aby łatwiej podnieść w koszu, nie wysuszyłem go, rozłożyłem natychmiast, nie widziałem różnicy z suchym sianem. Najdłużej trwa załadunek i rozładunek przyczepy w La Fourche. Bilans energetyczny jest raczej zerowy lub nawet dodatni, ponieważ koszenia jest mniej. Leniwy bilans jest mniej, więc ...
Oliwkowy
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Kupowanie siana na początek




przez Ahmed » 06/08/17, 11:59

Tak, to siano rozrzucone bezpośrednio na zielono zachowuje się jak normalne siano podczas ładowania warstwy ściółki podczas sezonu wegetacyjnego, ale ponieważ jest to słabo zdrewniała trawa, będzie znacznie mniej odpowiednia jako warstwa podkładowa późną jesienią, ponieważ będzie mniej trwała. Jeśli jednak istnieje regularny dostęp do tego typu zasobów i pod warunkiem, że jest to wymagane, nic nie stoi na przeszkodzie, aby uzupełnić je przed zakończeniem pierwszych zbiorów sezonu (pod warunkiem, że charakter uprawy pozwala na operację bez „akrobacji”) !).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kupowanie siana na początek




przez Adrien (były nico239) » 06/08/17, 16:46

Teraz to sad sprawia, że ​​usta ... : Chichot:
Żartuję sobie każdą z jego metod.

Ale wysoka trawa w sadzie jest lepsza pod warunkiem, że sad jest w produkcji ... co może nie mieć miejsca w twoim kontekście ...

To powiedziawszy, musisz go gdzieś użyć i dokonać wyborów ...
0 x
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: Kupowanie siana na początek




przez olivier75 » 06/08/17, 18:34

Ahmed,
Pierwszą połowę zebrałem po tym, jak siano skończyło się w kącie, a druga część, która została koszona 1 raz, wydawała mi się odpowiednikiem siana, poszła w nasiona. W każdym razie jest znacznie bliżej siana niż koszenia. Powiedziałbym ci Zrobiłem sad pod koniec sierpnia, który był koszony raz w kwietniu, w zeszłym tygodniu kwitł (trawy).
Nico 239,
Wiem, ale jest to teren rekreacyjny. Dlatego też mam zamiar szukać sąsiadów, oni jeszcze nie zrozumieli przydatności swoich ziół ...
Olivier.
0 x
ChristianC
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 82
Rejestracja: 01/06/17, 13:51
Lokalizacja: Hérault, Cazilhac
x 25

Re: Kupowanie siana na początek




przez ChristianC » 07/08/17, 11:45

nico239 napisał:W tej kwestii uważam, że jesteśmy jednym z niewielu, którzy nie robią NIC.

Przede wszystkim z lenistwa.

Ale także dlatego, że (na razie) nie widzimy problemu z tymi ziołami lub dzikimi kwiatami ...

Czy jest tak i po?

Hojna warstwa siana zlikwidowała 80%, a inni żyją z pomidorami, ziemniakami, cukinią, sałatkami i fasolą, a moja wiara do tej pory nie wydaje się stanowić najmniejszego problemu ...


Zdecydowałem się kosić połowę chwastów (rodowód?) I wyeliminować drugą połowę.

Didier poinformował, że łodygi kapusty pozostawione na (lub w) jego sianie służyły jako schronienie i gniazdo dla ślimaków i właśnie to było moim pierwszym pomysłem, aby nie zostawiać łodyg na miejscu.

Drugi pomysł polega na tym, że trudno byłoby zobaczyć bruzdy przez te łodygi (nieuchronnie będą one krzywo), których przekrój przekracza 5 mm - niektóre mają około centymetra, nawet jeśli te bruzdy zostaną wykonane tylko „wiosną 2018 r.

Zdeponowałem w dużych hałdach powiedział chwasty w rogu działki. Aby zobaczyć, jak nastąpi rozkład.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kupowanie siana na początek




przez Adrien (były nico239) » 07/08/17, 22:46

olivier75 napisał:Wiem, ale jest to teren rekreacyjny. Dlatego też mam zamiar szukać sąsiadów, oni jeszcze nie zrozumieli przydatności swoich ziół ...
Olivier.


: Mrgreen: ok z ac
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kupowanie siana na początek




przez Adrien (były nico239) » 07/08/17, 22:49

ChristianC napisał:Zdecydowałem się kosić połowę chwastów (rodowód?) I wyeliminować drugą połowę.

Didier poinformował, że łodygi kapusty pozostawione na (lub w) jego sianie służyły jako schronienie i gniazdo dla ślimaków i właśnie to było moim pierwszym pomysłem, aby nie zostawiać łodyg na miejscu.

Drugi pomysł polega na tym, że trudno byłoby zobaczyć bruzdy przez te łodygi (nieuchronnie będą one krzywo), których przekrój przekracza 5 mm - niektóre mają około centymetra, nawet jeśli te bruzdy zostaną wykonane tylko „wiosną 2018 r.

Zdeponowałem w dużych hałdach powiedział chwasty w rogu działki. Aby zobaczyć, jak nastąpi rozkład.


Na rok 2018?

Ooh, moim zdaniem, nie martw się

Jeśli położysz warstwę siana, która idzie dobrze przez całą zimę, nie będziesz się martwić, robiąc bruzdy ...

Oprócz stawiania paczki siana osobiście nic nie zrobię .... : Mrgreen:
2 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 202