Rant przeciwko biodynamiki

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
gek
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 19/11/16, 09:40
Lokalizacja: Holtzheim (67810)
x 28

Re: sondowania poczet biodynamiki




przez gek » 22/07/17, 08:31

Janic napisał:Tak i nie ! Spalanie wytwarza H2O uniquement która chemicznie nazywa się wodą.
Ale jeśli będziesz zbierać tę wodę i pić ją codziennie zamiast zwykłej wody, twoje zdrowie podupadnie, ponieważ żywy organizm nie toleruje czystych produktów, ale woda źródlana będzie naładowana dodatkami mineralnymi, bakteriami itp., co sprawi, że jest „przyswajalne” w cudzysłowie, ponieważ nie jesteśmy roślinami. Ale możesz spróbować na serio przez kilka miesięcy i dać nam znać o efektach!


Miło, że mi tłumaczysz, że nie warto pić wody destylowanej. : Lol:
Myślę, że zrozumiałeś moje pytanie i że robisz uniki (umiejętne). Dlatego te cząsteczki wody uwalniane podczas spalania benzyny są „syntetycznymi” cząsteczkami wody. Czy po przejściu przez góry, a następnie strumień, będą mogły stać się „naturalnymi” cząsteczkami wody i tym samym sprzyjającymi życiu, czy też do końca czasów będą nosić piętno swojego „nienaturalnego” pochodzenia?

Następnie możesz zastosować to samo rozumowanie do dowolnej syntetycznej cząsteczki, czym różni się ona od tej samej cząsteczki wyekstrahowanej z produktu naturalnego. Czy syntetyzowany kwas cytrynowy różni się od tego ekstrahowanego z cytryny (jeśli możemy wyizolować czysty kwas cytrynowy z cytryny bez żadnych innych cząsteczek)?
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13721
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: sondowania poczet biodynamiki




przez izentrop » 22/07/17, 09:14

Janic napisał:Jean-Philippe RIVIERE - Data publikacji: 08 marca 2013 r
https://www.vidal.fr/actualites/5902/av ...e_tai_chi/
jedyne przypadki, w których przyniosło rezultaty, to alternatywne leczenie bólu przewlekłego, ale trzeba bardzo mocno w to wierzyć, żeby zadziałało http://forum.doctissimo.fr/sante/Acupun ... _881_1.htm

To właśnie INSERM ocenia skuteczność praktyki lekarskiej
- W przypadku wielu przewlekłych bólów możemy leczyć nudności i wymioty
stwierdzić z wystarczającą pewnością, że akupunktura jest skuteczniejsza niż jej brak
opieka.

Wreszcie nie da się dziś powiedzieć, czy akupunktura, niezależnie od wskazań, jest czymś więcej
skuteczne, jeśli jest prowadzone „według zasad sztuki” lub gdy jest prowadzone terenowo
przypadkowe ugryzienia, a nawet po prostu symulujące ugryzienia.
https://www.inserm.fr/thematiques/sante ... ts-publies
Efekt placebo : Wink:
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: sondowania poczet biodynamiki




przez Janic » 22/07/17, 12:16

Janic napisał :Par Jean-Philippe RIVIERE - Data publikacji: 08 marca 2013
https://www.vidal.fr/actualites/5902/av ...e_tai_chi/
jedyne przypadki, w których przyniosło rezultaty, to alternatywne leczenie bólu przewlekłego, ale trzeba bardzo mocno w to wierzyć, żeby zadziałało http://forum.doctissimo.fr/sante/Acupun ..._881_1.htm

stajesz się coraz zabawniejszy! Nie wierzycie zeznaniom milionów pacjentów i lekarzy, a tylko jedna negatywna opinia na temat doctissimo i to już konkrety! : Twisted:

To właśnie INSERM ocenia skuteczność praktyki lekarskiej

O wiele bardziej interesujące jest to badanie, które jak zwykle sprzedałeś, sugerując, poprzez swój arbitralny wybór, rzeczy odmienne od tego, co jest napisane w tym pliku PDF
- W przypadku wielu przewlekłych bólów możemy leczyć nudności i wymioty
stwierdzić z wystarczającą pewnością, że akupunktura jest skuteczniejsza niż brak leczenia.

Nazywa się to truizmem, ponieważ według A jest bardziej skuteczne niż brak ostrożności. To przynajmniej nadaje mu ważność poza placebo!

Wreszcie nie da się dziś powiedzieć, czy akupunktura, niezależnie od wskazań, jest czymś więcej
skuteczne, jeśli jest przeprowadzane „zgodnie z zasadami sztuki” lub gdy jest przeprowadzane w przypadkowych obszarach nakłuć, lub nawet poprzez czystą i prostą symulację nakłuć.


Muszą po prostu opuścić swoje laboratoria, aby przeprowadzić kontrolę na miejscu u prawdziwych kompetentnych specjalistów.

Czytamy również:

Dostępnych jest kilka tysięcy testów dla dużej liczby wskazań. Recenzje literatury syntetycznej i inne metaanalizy przeprowadzonych na ten temat również można liczyć w setkach.
Co dziwne, medycyna konwencjonalna zaleca, aby metaanalizy przypisywały sobie ich ważność, ale jeśli nie leży to w ich dyscyplinie, są bardziej wątpliwe.
https://www.inserm.fr/thematiques/sante ... ts-publikuje

Wnioski
Podsumowując, być może powinniśmy wrócić do podstaw. Akupunktura jest podejściem terapeutycznym szeroko praktykowanym we Francji, co zapewnia inną reakcję na częste i upośledzające problemy zdrowotne. Istnieją uznane szkolenia. Istnieją działania niepożądane. Mogą być poważne, ale ich częstotliwość jest rzadka, szczególnie w porównaniu z działaniami niepożądanymi produktów leczniczych zwykle stosowanych w leczeniu tych samych schorzeń.. Akupunktura rzuca wyzwanie zachodniej medycynie naukowej. Rzuca mu wyzwanie poprzez destabilizujący charakter teorii, która leży u jego podstaw. Rzuca jej także wyzwanie, zapraszając ją do kwestionowania jej paradygmatów.
eh tak w porównaniu z działaniami niepożądanymi produktów leczniczych zwykle stosowanych w leczeniu tych samych zaburzeń
co jest uznaniem skuteczności.
Zatem nic nie wskazuje na placebo; przenosisz swoje pragnienia do nieistniejącej rzeczywistości. Jak zwykle!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Perseusz
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 283
Rejestracja: 06/12/16, 11:11
x 73

Re: sondowania poczet biodynamiki




przez Perseusz » 26/08/18, 13:04

bonjour,

Artykuł o antropozofii, w którym jest trochę o biodyn...
https://www.monde-diplomatique.fr/2018/07/MALET/58830
1 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: sondowania poczet biodynamiki




przez Janic » 26/08/18, 14:12

Artykuł o antropozofii, w którym jest trochę o biodyn...
https://www.monde-diplomatique.fr/2018/07/MALET/58830
artykuł dość obszerny, ale i tutaj, jak i gdzie indziej, niektórzy chcieliby, aby dyskurs pozasystemowy miał charakter wyłącznie filantropijny i ograniczał się do pozostawania na marginesie. W naszym systemie tylko ci, którzy mają zasoby finansowe i ludzkie, mogą się wypowiedzieć, dlatego czy się to komuś podoba, czy nie, wszyscy wracają do systemu jak zawsze. Niewłaściwa jest zatem krytyka, słuszna lub niesłuszna, modelu gospodarczego, który narzucił się naszemu „kapitalistycznemu” społeczeństwu. Musimy zatem wyjść poza system gospodarczy, aby przeanalizować przemówienia i środki proponowane przez wszystkich i dokonać własnego sortowania.
Podejście antropozoficzne oferuje podejście odmienne od zwykłego dyskursu (który nie wyróżnia się wyższością), ponieważ jest prawdopodobnie zbyt innowacyjne, w tym z własnymi niedoskonałościami, wręcz sprzecznościami, ale nic nie jest doskonałe na tej ziemi.
zakładając więc, że jedynie poprawiają sytuację ludzką, społeczną, gospodarczą, polityczną (nie jestem fanem polityki i dlatego moja ocena byłaby zerowa) tylko przez pełne zakłopotanie.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: sondowania poczet biodynamiki




przez Moindreffor » 26/08/18, 15:19

moje osobiste doświadczenie
przeszczepu, zanim zostaniesz zarejestrowany do przeszczepu, spotykasz się z lekarzem, który, zgodnie z prawem, musi ci powiedzieć o wszystkich pozytywnych i negatywnych stronach, od świetnych Jestem wolny od dializ po bzdury Jestem martwy
oczywiście pytamy go o opinię, oczywiście nie ma prawa na ciebie wpływać
moja odpowiedź była prosta
zapytaj pacjenta, któremu poszło źle powie ci, żebyś odmówił przeszczepu zapytaj pacjenta, któremu poszło dobrze powie ci, żebyś się na to zdecydował, abyś zrozumiał, że wybór należy do ciebie i tylko do ciebie

więc facet, który uzna technikę za dobrą, będzie ją polecał, nie obchodzi go, czy to efekt placebo, technika, on nawet sam o tym nie wie i tak naprawdę nie obchodzi go to

więc po co brać kapustę za tak niewiele
test, dobrze ci to robi, kontynuuj, nic ci to nie daje, przestań, nie czekaj do 20 sesji, pytałem mojego osteopatę, po jakim czasie powinno być lepiej, nie wiedział, jak mi powiedzieć, po kilku sesji nic, już tam nie chodzę, poszedłem do innego lekarza medycyny alternatywnej, to samo pytanie, powiedział mi, czy po 3 sesjach nie będzie lepiej, przestaniemy, pod koniec 3 nic, nigdy nie widziałem znowu (bardziej uczciwy on), od tego czasu szukałam dobrego lekarza medycyny klasycznej, jest tak samo, trzeba szukać, nie wszyscy są sobie równi, nawet wśród specjalistów i jak już się trafi, to cóż, w końcu rozwiąże się swój problem i jest coraz lepiej i można go polecać, bo na każdego zadziała, bo leczy chorobę i pacjenta, a nie jednego czy drugiego

W tej chwili modne jest pozytywne myślenie, zawsze trzeba znaleźć nowe źródło dochodu dla pewnej części społeczeństwa ze szkodą dla innej części

więc przestań być apostołem lub pogromcą tej czy innej praktyki, niczego nie zmienisz, niektórzy zawsze będą wierzyć, a inni będą płakać za oszustwem, zadaj sobie pytanie, co oznacza dla ciebie debata

wiele leków pochodzi z roślin, dlatego człowiek najczęściej kopiuje naturę, przestańmy się brać za bogów, aby cząsteczka syntetyzowana przez roślinę była bardziej naturalna niż cząsteczka syntetyzowana przez człowieka, mamy 2 syntezy

Czy naparstnica syntetyzowana przez rośliny jest bardziej zabójcza niż naparstnica syntetyzowana przez ludzi?

Czy mebel z Ikei złożony przez Szweda jest bardziej oryginalny niż mebel z Ikei złożony przez Chińczyka, jesteśmy na tym samym poziomie refleksji

w tę radosną niedzielę
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: sondowania poczet biodynamiki




przez Janic » 26/08/18, 17:27

wiele leków pochodzi z roślin, czyli człowiek najczęściej kopiuje naturę, przestańmy się brać za bogów, żeby cząsteczka syntetyzowana przez roślinę była bardziej naturalna niż cząsteczka syntetyzowana przez człowieka, mamy 2 syntezy
to co napisałeś wcześniej jest pełne zdrowego rozsądku, z wyjątkiem tego tutaj. Tak naprawdę obecne leki już od dawna nie są pozyskiwane z roślin, ponieważ manipulacja byłaby zbyt kosztowna.
Podsumowując, nasz sposób życia i pielęgnacji jest tak skupiony na chemii, że niewiele osób wie, czym różnią się dwa produkty, których formuła wydaje się być identyczna. Ale materia żywa nie jest tak prosta jak chemia redukcyjna.
Żadna formuła syntetyzowana naszą chemią nie działa w taki sam sposób, jak ten sam produkt wytwarzany naturalnie, tak samo jak sztuczna noga nie działa w taki sam sposób jak naturalna noga, zrobiona z mięsa, chyba że zostanie wykazane, że jest to „odwrotne”.
Czy naparstnica syntetyzowana przez rośliny jest bardziej zabójcza niż naparstnica syntetyzowana przez ludzi?
Dokładnie to samo, z tą różnicą, że trzeba być ignorantem lub szaleńcem, aby jeść naparstnicę lub trujące grzyby, takie jak muchomor phalloides.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13721
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: sondowania poczet biodynamiki




przez izentrop » 26/08/18, 18:57

Janic napisał:Podejście antropozoficzne oferuje podejście odmienne od zwykłego dyskursu (który nie wyróżnia się wyższością), ponieważ jest prawdopodobnie zbyt innowacyjne
Tak, to jest to : Evil:
Badania Staudenmaiera pokazują, że główny kanclerz partii nazistowskiej, Rudolf Hess, popierał antropozofię i że jej zwolennicy nie cierpieli prześladowań aż do chwili, gdy Hess poleciał do Szkocji w maju 1941 r. SS zarządzało nawet programami rolnictwa biodynamicznego na terytoriach okupowanych i w obozach koncentracyjnych. Weleda dostarczała krem ​​​​przeciw zamarzaniu do „eksperymentów medycznych” na więźniach w Dachau (15). „Po wojnie antropozofowie po prostu wrócili do swoich zajęć i stłumili wszelkie dyskusje na temat mroczniejszych aspektów swojej przeszłości” – mówi Staudenmaier. Po roku 1945 wielu byłych nazistów zrobiło karierę w antropozofii”.
Brawo antropozofio, co za wyższość Roll:
Eksperymenty naukowe przeprowadzone na kilku rodzajach upraw wykazały, że biodynamika nie poprawia ani plonów, ani jakości upraw (11) w porównaniu z rolnictwem ekologicznym. Niemniej jednak cieszy się dobrą opinią, zwłaszcza w zakresie uprawy winorośli, a jej produkcję często kojarzy się z winem naturalnym, a czasem myli z nim. http://horttech.ashspublications.org/co ... 6/814.full
Co robi umiar :? Roll:
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: sondowania poczet biodynamiki




przez Janic » 26/08/18, 19:42

W Niemczech pod rządami nazistowskimi zdecydowana większość ludności i przemysłu pracowała na rzecz wojny i jej reżimu. Dziś według Pana wszystkie te osoby i branże należy potępiać za współpracę? Takie przemówienie byłoby śmieszne i dzisiaj na przykład VW już by nie istniał, podobnie jak grupa Renault we Francji.
Nie bronię tu antropozofii, której filozofii nie podzielam, po tym jak SAM ją przestudiowałem. Ale uważam, że tylko wtedy, gdy rolnictwo ekologiczne skorzysta z pracy wykonanej i zweryfikowanej przez jego użytkowników, rolników i konsumentów, to tylko to się liczy.
Przypominamy, że obecna medycyna w dużej mierze wykorzystuje nadużycia popełniane przez lekarzy przeprowadzających eksperymenty na ludzkich świnkach morskich i tak jest nadal, gdy testuje się na ludzkich świnkach morskich (za to płatne) nowe chemikalia, truciznę), z której lubią hipochondrycy. bardzo na tym skorzystasz i przypuszczam, że nigdy nie zaproponowałeś, że będziesz królikiem doświadczalnym. :x
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: sondowania poczet biodynamiki




przez Moindreffor » 27/08/18, 09:12

Janic napisał:
wiele leków pochodzi z roślin, czyli człowiek najczęściej kopiuje naturę, przestańmy się brać za bogów, żeby cząsteczka syntetyzowana przez roślinę była bardziej naturalna niż cząsteczka syntetyzowana przez człowieka, mamy 2 syntezy
to co napisałeś wcześniej jest pełne zdrowego rozsądku, z wyjątkiem tego tutaj. Tak naprawdę obecne leki już od dawna nie są pozyskiwane z roślin, ponieważ manipulacja byłaby zbyt kosztowna.
Podsumowując, nasz sposób życia i pielęgnacji jest tak skupiony na chemii, że niewiele osób wie, czym różnią się dwa produkty, których formuła wydaje się być identyczna. Ale materia żywa nie jest tak prosta jak chemia redukcyjna.
Żadna formuła syntetyzowana naszą chemią nie działa w taki sam sposób, jak ten sam produkt wytwarzany naturalnie, tak samo jak sztuczna noga nie działa w taki sam sposób jak naturalna noga, zrobiona z mięsa, chyba że zostanie wykazane, że jest to „odwrotne”.
Czy naparstnica syntetyzowana przez rośliny jest bardziej zabójcza niż naparstnica syntetyzowana przez ludzi?
Dokładnie to samo, z tą różnicą, że trzeba być ignorantem lub szaleńcem, aby jeść naparstnicę lub trujące grzyby, takie jak muchomor phalloides.

Mówiłem o początkach farmakologii i jeśli nadal organizujemy wyprawy do Amazonii, to także w poszukiwaniu nowych cząsteczek, umiemy kopiować, udoskonalać, ale trochę zawodzimy w innowacjach, przyroda zatem nadal w dużej mierze źródło inspiracji

Nie można rozróżnić 2 cząsteczek naturalnych i syntetycznych umieszczonych obok siebie, dlatego będą działać w ten sam sposób, czasami moi uczniowie mówią mi „to urządzenie”, cóż, jest to to samo, co stwierdzenie, że „cząsteczka będzie działać inaczej, ponieważ pochodzi z natury lub z probówki, daje to rodzaj rozeznania, często odpowiadam moim uczniom „to dlatego, że to urządzenie jest na ciebie zły”, czasami aby popchnąć zakrętkę nieco dalej w złym kierunku, sugeruję, aby tego używali grupy bardziej zaawansowanej, w której urządzenie już uzyskało dobry wynik, czasem jest bardziej kooperacyjne lub zachowało wynik w pamięci

naturalny, syntetyczny, przypomina mi teorię o pamięci wodnej, wkrótce nie będzie już potrzebny klucz USB ani dysk twardy, tylko nasza butelka wody mineralnej, „ile masz pamięci?” „ech, ja 2 m3"
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 203