Rant przeciwko biodynamiki

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
edith4278
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 30/06/17, 08:17
x 1

Rant przeciwko biodynamiki




przez edith4278 » 30/06/17, 08:24

Drodzy wszyscy

Jestem w tym nowy forum ale czytałem to od dłuższego czasu na niektóre tematy związane z rolnictwem lub zdrowiem. Zdaję dziś czapkę, rejestrując się i poruszając temat, który mnie niepokoi (tak powiemy) : Chichot: ) na chwilę: dotyczy niektórych ekologów w rolnictwie.

Aby się szybko przedstawić, jestem weganinem od około trzech lat, a przez rok mało wsparcia finansowego dla L214. Oczywiście moje zakupy nastawiłem na organiczne, ale powrót na Ziemię ostatnio był nieco brutalny. Interesując się produkcją organiczną, odkryłem metody biodynamicznego rolnictwa oraz wykorzystanie na szeroką skalę rogów i krwi zwierząt przeznaczonych do wykorzystania jako nawóz do uprawy pól. Prawdziwa rzeź zwierząt! : Evil:

Jednak w swoich przemówieniach promotorzy biodynamiki mówią nam o szacunku dla przyrody, o szacownych praktykach, ale w rzeczywistości jest to fanatyzm. Naprawdę uważam, że PRAWDZIWE rolnictwo ekologiczne może obejść się bez tych ludzi. Problem polega na tym, że mają pewną celebrytę i że rozgłos, jaki się dzieje, szkodzi tym, którzy naprawdę chcą przenieść świadomość na bardziej zrównoważony świat.

Jeśli niektórzy z was mają jakieś informacje na temat praktyk biodynamicznych, chętnie dokumentuję ten problem.

właśnie to palant!
Dzień dobry wszystkim!
Edith
1 x
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: sondowania poczet biodynamiki




przez olivier75 » 30/06/17, 08:52

Cześć edith4278,
Witaj w tym forum.
Rolnictwo ekologiczne jest dużym krokiem naprzód w porównaniu do tak zwanego rolnictwa konwencjonalnego, nie możemy temu zaprzeczyć. To powiedziawszy, to tylko ulepszenie, które chroni glebę i być może nasze zdrowie, co jest dalekie od pełnego sukcesu, szczególnie ze względu na pochodne miedzi.
Tutaj fenokultura bardziej niż bio postrzega rzeczy pod zbyt innym kątem, aby można je było zaakceptować i zastosować szybko i na dużą skalę. Czytając nas, zauważysz, że mało używane produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, a jeszcze mniej wydobycie, ale przez bezużyteczność bardziej niż z zasady.
Ja sam korzystam z kucyny rekreacyjnej, mając źródło bardzo blisko i nieużywane.
Należy pamiętać, że dzisiaj, tak jak poprzednio, produkty z tuszy, bez których chcesz się obejść, istnieją, a bez tej wyceny zostałaby utracona, potęgując moim zdaniem „smutek” zabicia zwierzęcia.
Sprawy postępują powoli, najmniejsza próba w rolnictwie trwa co najmniej rok, a przy dużej wizji różne cele.
Dla mnie problemem nie jest noszenie skórzanej kurtki ani klaksonu pod drzewem, ale podniesienie zbyt mocno i zbyt źle mięsa z pyska. Jestem za (drastycznym?) Redukcją zużycia i maksymalnym wykorzystaniem produktów ubocznych.
Człowiek rozwinął się wraz z eksploracją zwierzęcia i wyeliminowanie mięsa wydaje mi się utopijne, ale każdy konsument zmienia całą podaż.
Olivier.
0 x
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: sondowania poczet biodynamiki




przez olivier75 » 30/06/17, 09:11

W przypadku biodynamiki nie wymaga również stosowania produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego, nawet jeśli zawierają je „przepisy”, a wrażliwości są wielorakie. Nie sądzę, żeby było więcej fanatyzmu niż w wegańskim, wiedząc, że będąc żadnym z nich, miałem okazję być świadomy obu.
Olivier.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: sondowania poczet biodynamiki




przez Did67 » 30/06/17, 09:40

To zawsze stwarza ten sam problem: rozumowanie w „metodzie”, w „recepturze” zamiast analizowania „systemu”.

Czy Tuareg może być weganinem? Lub eskimo. Lub Masai ...

Odpowiedź brzmi: nie.

Te „plemiona” potrzebują zwierząt, które zbierają rzadką biomasę, której człowiek nie może spożywać na surowo: skąpe trawy na obszarach pustynnych lub plankton zimnych mórz ...

Wykorzystaniu zwierzęcia na ogół towarzyszy „sakralizacja” tych zwierząt. Plemiona te doskonale wiedzą, że na nim żyją, że swoje przetrwanie zawdzięczają ... Zwierzęta są wówczas sercem różnych obrzędów, a nie są podstawą pożywienia.

Oto, co należy zobaczyć: profanacja zwierząt poprzez „nowoczesną hodowlę” w naszych społeczeństwach. Ale odrzucenie jakiegokolwiek wykorzystania zwierzęcia jest dla mnie tylko tworem, zrozumiałym, ale którego podstaw wątpię. Nowa „religia”?
1 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: sondowania poczet biodynamiki




przez Janic » 30/06/17, 11:21

Cześć Edith
Jestem w tym nowy forum ale czytałem to od dłuższego czasu na niektóre tematy związane z rolnictwem lub zdrowiem. Zdaję dziś czapkę, rejestrując się i poruszając temat, który mnie niepokoi (tak powiemy) przez pewien czas: dotyczy niektórych ekologów w rolnictwie.

Aby się szybko przedstawić, jestem weganinem od około trzech lat, a przez rok mało wsparcia finansowego dla L214. Oczywiście moje zakupy nastawiłem na organiczne, ale powrót na Ziemię ostatnio był nieco brutalny. Interesując się produkcją organiczną, odkryłem metody biodynamicznego rolnictwa oraz wykorzystanie na szeroką skalę rogów i krwi zwierząt przeznaczonych do wykorzystania jako nawóz do uprawy pól. Prawdziwa rzeź zwierząt!

właśnie to palant!
Dzień dobry wszystkim!

Edith
Halo
Biodynamika nie jest VGR ani VGL, ale tylko organiczna, chociaż Rudolf Steiner był raczej przychylny VGR, jak wielu „myślicieli” na temat życia. W rzeczywistości wszystko, co organiczne, staje się pierwiastkiem, który może promować lepszą żyzność gleby, a zatem zastępować nawozy i zabiegi chemiczne. Jest to podejście, które pasuje niektórym ludziom, a nie tylko innym.
Antropozofia przedstawia się zarówno jako duchowość, jak i próba podejścia do ludzkiej natury oraz wielkich pytań, które ożywiały religie od niepamiętnych czasów dzięki nowej nauce zjawisk umysłu. Opracował go głównie Rudolf Steiner.
https://fr.wikipedia.org/wiki/Anthroposophie

Dla fanatyzmu weganizm jest uważany przez niektórych za istnienie! Wszystko jest zatem tylko osobistym punktem widzenia.
Ale znowu jest Vorganizm i weganie, ponieważ istnieją religie i ich doktryny, a oprócz mniej lub bardziej praktykujących i ich różnic w punktach widzenia i praktyce.

osobiście ale to tylko mnie wiąże, z wyjątkiem usunięcia tego, co zwierzę (już nie jest tak źle), co zauważyłem w ich forumsczy zdrowie, BIO, chemikalia czy nie, przechodzi przez całą ich głowę (na szczęście nie wszystko, ale jest to mniejszość) i ich „fanatyzm” w stosunku do witaminy B12 jest godne ubolewania, jeśli chodzi o stan zdrowia. Ale każdy robi, co chce w kraju (względnej) wolności wyborów życiowych.

Cześć
Czy Tuareg może być weganinem? Lub eskimo. Lub Masai ...
Odpowiedź brzmi: nie.
Te „plemiona” potrzebują zwierząt, które zbierają rzadką biomasę, której człowiek nie może spożywać na surowo: skąpe trawy na obszarach pustynnych lub plankton z zimnych mórz ...

Odniesienie się do VG zajmuje bardzo niewielkiej części populacji. Pytanie, które już zostało zadane, brzmi: czy konsumpcja zwierząt jest przydatna i konieczna dla większości reszty populacji? Odpowiedź nie! Ponieważ jest to tylko kultura kulinarna (różniąca się w zależności od kraju) i której pochodzenie przetrwało przez tysiąclecia, aby stać się nawykiem.
Oto, co należy zobaczyć: profanacja zwierząt poprzez „nowoczesną hodowlę” w naszych społeczeństwach. Ale odrzucenie jakiegokolwiek wykorzystania zwierzęcia jest dla mnie tylko tworem, zrozumiałym, ale którego podstaw wątpię. Nowa „religia”?

Nowa religia? Oczywiście, w łacińskim i greckim znaczeniu tego słowa, to znaczy łącząc ze sobą elementy, które nie tylko uwzględniają nawyki, ale także zdobytą wiedzę (konieczne jest, aby do czegoś wykorzystać tak zwane nauki ścisłe!) w naszej współczesnej erze i dlatego ćwiczymy codziennie, jak na przykład w fenokulturze!
Jednak ta sakralizacja została deportowana i zgłoszona sposób wyrażenia sukcesu społecznegobogaci mogą jeść mięso, biedni nie (lub zbyt mało w oczach „współczesnych hodowców”), a kościoły zostały opróżnione na rzecz świątyń konsumpcyjnych i tak zwanych chorób cywilizacyjnych.
Ale VG jest jednym ze sposobów, między innymi, na „religre” do tego, co zostało mniej lub bardziej zagubione przez omawiany modernizm, i że odnajdziemy się w tych „wycofywaniu się naszych przodków”, ponieważ AB, medycyna alternatywna, odzież niesyntetyczna (w tym jedwab, wełna, z której pochodzi Edith lub konopie i inne włókna roślinne), aktywne chodzenie w nieskażonym powietrzu itp.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: sondowania poczet biodynamiki




przez Adrien (były nico239) » 30/06/17, 17:55

edith4278 napisał:Interesując się produkcją organiczną, odkryłem metody biodynamicznego rolnictwa oraz wykorzystanie na szeroką skalę rogów i krwi zwierząt przeznaczonych do wykorzystania jako nawóz do uprawy pól. Prawdziwa rzeź zwierząt! : Evil:


Ściśle w związku z twoim pytaniem ORAZ na swój sposób, aby zobaczyć rzeczy Ben, w tym przypadku musisz upewnić się, czy możesz, czy to, co jesz, zostało wyhodowane, czy nie, ze zwierzętami „zmarnowanymi”.

Jak na ironię, możesz odkryć, że produkty ekologiczne wykorzystują „odpady” pochodzenia zwierzęcego, a konwencjonalne z nich nie korzystają.

Pozostaje znaleźć bios, które go nie używają.

Stwarza to ogromny problem identyfikowalności.

Moim zdaniem jest to niemożliwe.
Pozostaje tylko zaufać
Właśnie odkryłeś granice
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: sondowania poczet biodynamiki




przez Janic » 30/06/17, 18:49

edith4278 napisał:
Interesując się produkcją organiczną, odkryłem metody biodynamicznego rolnictwa oraz wykorzystanie na szeroką skalę rogów i krwi zwierząt przeznaczonych do wykorzystania jako nawóz do uprawy pól.

Prawdziwa masakra zwierząt! Ściśle w związku z twoim pytaniem ORAZ na drodze do zobaczenia rzeczy ben w tym przypadku musisz koniecznie sprawdzić, czy możesz, czy to, co jesz, zostało wyhodowane czy nie z „marnotrawstwem” d zwierzęta.
Jak na ironię, możesz odkryć, że produkty ekologiczne wykorzystują „odpady” pochodzenia zwierzęcego, a konwencjonalne z nich nie korzystają.
Pozostaje znaleźć bios, które go nie używają.
Stwarza to ogromny problem identyfikowalności.
Moim zdaniem jest to niemożliwe.
Pozostaje tylko zaufać
Właśnie odkryłeś granice


Edith będzie mogła wyrazić swoją opinię, ale pytanie jest inne i dotyczy uboju zwierząt i wykorzystania ich odpadów, które są ze sobą powiązane.
Następnie zastosowane produkty tracą swoją pierwotną specyfikę w wyniku transformacji, którą prowadzi roślina (kiedy jesz produkt wyhodowany z odpadów organicznych związanych z wypróżnianiem zwierząt, do tej pory nie spożywasz gówna). W rzeczywistości warzywo pchane z krwią lub rogiem nie zawiera już w swojej oryginalnej formie.
Obecnie faktem jest, że biodynamika nie jest do tego tradycyjna, w tym ze swoimi niezwykłymi preparatami i różni się od innych metod rolnictwa ekologicznego.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: sondowania poczet biodynamiki




przez Ahmed » 30/06/17, 19:15

Znałem kogoś, kto ćwiczył biodynamikę z entuzjazmem i od dawna interesowałem się tymi praktykami, choć z daleka. Pewne jest, że niektóre orientacje są pozytywne, a wyniki są czasem zaskakujące. Ponieważ na początku wątpliwości dotyczące niektórych jego koncepcji są nieco zadymione, chętnie rozumiem, że wyjątkowa dbałość o glebę i rośliny nie jest obojętna na jej sukces.

Nie potępiam tego kapryśnego aspektu, ale ten drugi skorzystałby na tym, żeby nie zanieczyścić sposobu pojmowania funkcjonowania ziemi i jej mieszkańców, i ograniczyłby się po prostu do zakładanego „stylu życia”.

Jak powiedziałem wcześniej Olivier75fakt sięgania po produkty pochodzenia zwierzęcego nie zmienia ogólnej sytuacji, ale ponieważ nie są one ściśle przydatne w fenokulturze, całkiem możliwe jest pogodzenie osobistych przekonań z „leniwym” ogrodnictwem. 8)
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: sondowania poczet biodynamiki




przez sicetaitsimple » 30/06/17, 19:55

Ahmed napisał: Od początku wątpliwe w niektóre z jego koncepcji trochę zadymione ....


Z moimi ciężkimi butami i jeszcze bardziej błotnistymi (w domu padało dużo deszczu, tym lepiej, nie tylko dla mnie, ale szczególnie dla młodych ludzi, ale region zaczął odczuwać pragnienie), przyznaję, że nie dobrze rozumieć i nie przejmować się biodynamiką ... Wydaje się to zbyt naciągane ... To po prostu kwestia kulturowa, nie sądzę, że się zmieniam, potrzebuję minimum racjonalnych wyjaśnień, aby się do czegoś przyczepić.

Teraz, aby uogólnić stosowanie produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego (róg, krew, pióra, ...) w rolnictwie „ekologicznym”, jestem całkowicie za! Musimy przestać być hipokrytami i udawać, że hodowla nie istnieje ... Hodowla istnieje, karmi ludzi, to, co produkuje, w tym produkty uboczne, trzeba wykorzystać.

Potem jedz mniej mięsa, farmy bardziej szanują stan zwierząt, ... są inne pytania, prawdziwe pytania.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: sondowania poczet biodynamiki




przez Janic » 30/06/17, 19:58

Ahmed komentarzy
Nie potępiam kapryśnego aspektu, ale ten ostatni skorzystałby na tym, żeby nie zanieczyszczać sposobu pojmowania funkcjonowania ziemi i jej mieszkańców i ograniczać się po prostu do „stylu życia” zakładanego
to nie jest bardzo jasne! :?
Jednak biodynamika jest tak szczególna, ponieważ jest związana z określoną filozofią duchową i która oznacza „klasyczną” koncepcję rolnictwa ze względu na jej orientalny wpływ. Istnieje wiele filozofii, które odstraszają neofitów.
Bardzo szczególna jest także metoda wrażliwej krystalizacji, która jest zbliżona do pracy Emoto na wodzie (nośniku informacji), a jednocześnie innymi drogami, do dynamicznych rozcieńczeń homeopatycznych, do pamięci komórkowej, do pamięć wody itp.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 338