Nowy pomysł

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 18/09/06, 14:02

Tak, ja też, mówiłem o 2H2-O2, czyli o tym, co wychodzi z elektrolizy.

Więc jeśli płomień ma maksymalnie 800°C, eksplozja, która umożliwia rekombinację atomów, nie jest spowodowana temperaturą.
W pewnym sensie wydaje się to logiczne, ponieważ jeśli zdysocjujemy cząsteczkę wody przez temolizę, byłoby głupio, gdyby się zreformowała!
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 18/09/06, 15:58

nlc napisał:[...] Bo widać to wyraźnie po moich testach tego lata: dostawy wodoru w celu poprawy spalania oryginalnego paliwa nie działa, jeśli silnik ma już swoje maksymalne osiągi (jeśli pojazd faktycznie zużywa mało pochodzenia ...).[...]
To zabawne, ponieważ twoje testy całkowicie zaprzeczają argumentowi Moreau, na przykład ...
Widziałeś, czy byłeś w porównywalnych warunkach?
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 18/09/06, 17:16

Cóż, gdzieś musi być różnica, jeśli pan Moreau chce mi powiedzieć, że jestem zainteresowany!

Testy wykonałem w moim zdaniem sprzyjających warunkach, gdyż:
- W daleką podróż
- Przy stałej prędkości

Należałoby sprawdzić, z jakimi typami pojazdów pan Moreau poświadcza ekonomię. W dieslach? Na esencjach, ale starszej generacji (bez elektroniki)?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 18/09/06, 17:25

Cóż, jeśli pan Moreau użyje starego Mistuba, który pojawia się na jego stronie, to pewne, że zaoszczędzi pieniądze! 8)

Z drugiej strony ostatnio optymalizowany silnik turbo, to pewne, że będzie mniej robił, może nawet więcej palić: w każdym razie na pewno trzeba będzie wprowadzić parametry elektronicznej regulacji silnika i właśnie w tym celu zapisałem się na kurs elektroniki samochodowej!

nie zapominajmy o tym, że JM Moreau zaleca jeden elektrolizer na każde 50 CV : Chichot:

Do portfeli, chłopaki!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 18/09/06, 17:53

Słoń napisał:Panie Loxo, więc pański pomysł to połączenie bełkotki i elektrolizera? Chlorator nie jest bardzo mocny!


Tak, taka jest zasada. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zoptymalizować elektrolizę (;)).
A potem, z nieco mocnym alternatorem (uważaj, aby nie przeciążyć ani jednego, aby się obrócił), możesz wymachiwać kilkadziesiąt amperów podczas elektrolizy.

A zaletą archie blue jest to, że pęcherzyki O2 i H2 są odłączane wraz z bulgotaniem, a zatem lepsza wydajność.
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 18/09/06, 19:50

To zabawne, że twój podpis jest gruboskórny, wygląda jak słowo ewangelisty... 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 18/09/06, 20:04

drwal: i tyle czasu zajęło ci zauważenie tego! Jest cytat biblijny!

Misterloxo: nie panikuj z powodu surcona! Wyobraź sobie, że przy zużyciu 10 watów (8 A) udaje Ci się zyskać nawet 100% na 500 l/40 km. Twoje 500 watów stanowi maksymalnie 1 lub 2% zużycia, więc jest to opłacalna inwestycja.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42

Odp: Nowy pomysł




przez Capt_Maloche » 18/09/06, 23:33

Słoń napisał:Od kilku dni chodzi mi po głowie refleksja kpt. Maloche'a: :?

Co kręcimy w kółko, patrz strona 72 https://www.econologie.com/forums/electrolys ... 8-710.html

Najpierw musimy znaleźć sposób na jonizację wody bez jej elektrolizy. Mikrofale to jedna ścieżka, HT (+HF?) inna



OH! Słoń, przyjacielu! : Chichot: znalazlem twoj post

Długo czekałeś na reakcję! i cieszę się z tego!
Jasne, że mikrofale to trop
Jest do 2450 mhz, że promieniowanie jest całkowicie pochłaniane przez H2O, to znaczy, że ta częstotliwość rezonuje z...?
właśnie to chcę wiedzieć
Cała cząsteczka?
H?
O?
Poruszające się elektrony przeskakujące z atomu na atom i wiążące to wszystko razem?

Z pewnością istnieje cała lista podczęstotliwości (harmonicznych), które również reagują

Przy tej częstotliwości każda emisja energii w postaci promieniowania fal lub fotonów i elektronów (prąd) wywołuje zmianę stanu cząsteczki

Na przykład cez do zegara atomowego
Ta jednostka jest drugą w Międzynarodowym Układzie Jednostek (SI). Definiuje się go jako czas trwania 9 192 631 770 okresów promieniowania odpowiadającego przejściu między dwoma nadsubtelnymi poziomami stanu podstawowego atomu cezu 133.


9192 Mhz

Ale w rzeczywistości każda zmiana stanu (temperatury i ciśnienia) odpowiada innej częstotliwości rezonansowej.
Stąd moje pytanie sprzed jakiegoś czasu, jak często można by stworzyć regulowany montaż oscylacyjny; mówimy o gigahercach dla wifi i telefonów komórkowych...

Efektywność energetyczna kuchenki mikrofalowej jest całkiem dobra
Zapraszam do przeczytania tego: http://fr.wikipedia.org/wiki/Four_%C3%A0_micro-ondes

Wysokie napięcie umożliwia łatwą migrację elektronów
Dobrze jonizujemy nim powietrze, prawda? dlaczego nie załadować wody do izolowanego pojemnika? jak kondensator, przypomina ci to coś?

a kiedy ta woda zostanie naładowana potencjałem, czy nie ma sposobu, aby wykorzystać tę zgromadzoną energię do elektrolizy wszystkiego?

Ciąg dalszy nastąpi, mam zamiar spiętrzyć, ouhaaaaaa! (motywowane ziewnięcie)
Ostatnio edytowane przez Capt_Maloche 19 / 09 / 06, 09: 23, 1 edytowany raz.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/09/06, 08:26

Przeczytałem wyjaśnienie z Wikipedii, które jest bardzo jasne, dziękuję za wskazanie mi tego.

z pewnością są zabawne i spektakularne doświadczenia. Jak będę miał jeszcze trochę pieniędzy to spróbuję znaleźć używany piekarnik w Cash Converter, bo wątpię żeby Bobonne pozwoliła mi to zrobić ze swoim Electroluxem (ma rację, 450 euro :D )
Teraz, aby przetestować to na samochodzie, mam pewne problemy, wolałbym zacząć od stałej grupy.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 19/09/06, 09:27

Tak, to samo pomyślałem, znajdę starą mikrofalówkę i odzyskam magnetron

Uważaj na promieniowanie, spowoduje, że staniesz się bezpłodny.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 116