Produkować hybrydy 205 Peugeot (benzyna / elektryczny)

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
moimart1
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 30/06/08, 21:51
Lokalizacja: Moza




przez moimart1 » 05/02/11, 17:53

dedeleco napisał:Pomysł !
Umieść krowy wytwarzające metan w przyczepie za samochodem!!

Nie wszystko rozumiem... ale pomysł jest wart rozważenia : Chichot:
Choć krowa + siano zaczyna robić się ciężkie...

Kolejny pomysł (w tej chwili mam ich o kilka za dużo...). Czy można jednocześnie dodawać metan i benzynę, żeby oczywiście zmniejszyć zużycie benzyny?
Są ludzie, którzy robią to za pomocą wodoru, ale to inna historia…

Przypominam, że jest to silnik gaźnikowy...
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 05/02/11, 22:09

moimart1 napisał:Celem jest zmniejszenie zużycia.
Pomyślałem, że pomogłoby połączenie silnika elektrycznego.

Myślałem też o umieszczeniu 2 silników na tylnych kołach ale mechanika 205 na to nie pozwala ...
Co byś zrobił, gdyby kazano ci zamienić samochód w samochód hybrydowy? (to mnie interesuje ^^)

Umożliwia to Łada Niva lub Santana w stylu 4 x 4: jest tylna oś z mechanizmem różnicowym, dzięki czemu można zastosować hybrydową przyczepność termiczną i napęd elektryczny. Tak działał hybrydowy koncept Audi Duo z lat 90-tych, oparty na sedanie z napędem na 4 koła, miał przyczepność termiczną na drodze i napęd elektryczny w mieście za pomocą pojedynczego silnika elektrycznego z tyłu. http://www.vau-max.de/picture/picture=72215 . Strona na stronie internetowej Audi-Passion: http://www.audipassion.com/news/295/51/ ... t-quattro/

Istnieją używane Nivy za 1000 euro, a także nieco droższe Santany/Suzuki, są to maszyny bardzo proste, rustykalne i lekkie (900 kg). Powodzenia ! : Lol:

Nie zapominaj, że gdy silnik cieplny się wyłączy, przestaje działać także wspomaganie hamowania, wspomaganie kierownicy również, po kilku chwilach przestaje działać ogrzewanie, akumulator nie jest już ładowany itp. : Lol:

Nie jest to łatwe, ale interesujące jest studiowanie na papierze. Realizacja będzie niezwykle trudna.

W starym 205 istnieje już możliwość aktywacji regulatora ładowania akumulatora tylko w okresach zwalniania (chyba że napięcie akumulatora jest zbyt niskie). Odzyskamy w ten sposób bardzo małą część energii utraconej na ładowanie akumulatora, to już wszystko. To mieści się w zakresie mikrokontrolera 16F84.

Powodzenia!

ML
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6542
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1652




przez Macro » 07/02/11, 11:07

Citro napisał:nie chcesz zadawać SIEBIE pytań.



Jeśli to nazwiesz odmową zadawania pytań… Obecnie studiuję przejście na napęd elektryczny kosztem ogromnych wyrzeczeń…

Jeśli przeskoczę na elektryczny. koszt energii moich przejazdów zostanie pomnożony przez 5, aby móc jeździć quasi-samochodem w porównaniu do minivana (maszyna pod koniec życia, kupiona za cenę używanego motoroweru, używany głównie jako pojazd użytkowy i minibus w moim przypadku) ...W skrócie decyduję się rozstać z maszyną wygodną, ​​szybką, mocną, wszechstronną i bezpieczną dla pasażerów....Na rzecz małego, spartańskiego, drogiego w zakupie pojazdu, w którym najmniejsze zderzenie z dymiącą blachą skończy się dla mnie rzezią... Rzeczywiście... Trzeba mieć naprawdę pionierskiego ducha, żeby to zaakceptować, albo po prostu lubić się wyróżniać i być postrzeganym jako szaleniec wśród otaczających Cię ludzi (dla mnie to już zostało zrobione...)

Szczerze mówiąc... Pracuję nad ciałem mojej żony już od jakiegoś czasu... A kiedy jej podałem cenę prostej przeróbki, nawet jeśli miałbym to zrobić całkowicie sam... Nawet przedstawiając jej wyimaginowaną przyszłą amortyzację (tzw. Widzi, że jej rachunek za energię nuklearną wzrośnie i że będzie zmuszona zadowolić się czymś w rodzaju twingo. Podczas gdy za tę samą cenę (15 do 20 tys. euro) możemy mieć używanego sedana, takiego jak Passat czy A6...
No cóż, Mamita może być miła, nie odda 20 tys. euro za nuklearnego twingo.

Myślę, że nie żyje...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 07/02/11, 12:08

Makro napisał:No cóż, Mamita może być miła, nie odda 20 tys. euro za nuklearnego twingo.
Myślę, że nie żyje...
:|

Moja siostra, która się przeprowadza, poprosiła mnie o znalezienie 4-miejscowego pojazdu elektrycznego za mniej niż 5000 euro (używanego). :zmarszczyć brwi:

Żona mówi mi, że gdybym nie zarządzał naszymi pojazdami elektrycznymi, nie byłoby to opłacalne i że nie każdy by to potrafił...
Czy ona ma rację? :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6542
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1652




przez Macro » 07/02/11, 13:12

A jeśli chodzi o Twoje pojazdy elektryczne...

Masz szczęście, że trafiłeś na serwis blisko Ciebie.. Dodatkowo opanujesz ich codzienną i okresową konserwację (tak jak ja z moimi starymi parowcami) jeśli rzucisz swoją 106 (jak moje stare parowce dwupaliwowe) w łapy nowicjusza z ograniczonymi umiejętnościami... W ciągu pierwszych 15 miesięcy będziesz mieć baterie HS lub zadymiony kalkulator, jak ma to miejsce w przypadku wielu z nich w administracji lub innych firmach. ....Podobnie jak w moim przypadku bym zakończył z zamarzniętymi filtrami oleju napędowego lub uszkodzonymi pompami wtryskowymi...


Jeśli o mnie chodzi, jest to przede wszystkim cena zakupu pojazdu elektrycznego, która nie podlega poradom rodzinnym... ani prowizji za długi...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6542
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1652




przez Macro » 09/02/11, 08:22

Gaston napisał:
Citro napisał:We Francji ten 1% nazywa się SOONTOLEKTRYCZNY. : Mrgreen:
Ponadto posiadają status producenta samochodów 8)

Citro napisał:Ich osiągnięcia są niezwykłe. 8)
Całkowicie zgadzam się z tym punktem.


Wysłałem link z ich witryny do użytkownika prius na olio. Oto jego odpowiedź...

pierrotb napisał:Z tym stowarzyszeniem nie można się skontaktować. Nie chciałbym robić dla nich kontrreklamy, ale wysłałem członkostwo i minęło 6 miesięcy... cisza radiowa. Ale tak, podobnie jak Ty, uważam, że ich strona jest bardzo, bardzo fajna! Oszustwo?
0 x
Avatar de l'utilisateur
moimart1
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 30/06/08, 21:51
Lokalizacja: Moza




przez moimart1 » 09/02/11, 13:10

Filozofia witryny, która wkrótce będzie elektryczna, trochę mnie niepokoi, ponieważ za dostęp do zawartości witryny trzeba zapłacić, z wyjątkiem tego, że przynosi to efekt przeciwny do zamierzonego dla osób takich jak ja, które chcą przekształcić swój pojazd

Z drugiej strony te bientotelectrique potrzebują pieniędzy, aby to zrobić

A jeśli nie mieszanka metanu i benzyny, to co o tym myślisz?
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 09/02/11, 13:26

Makro napisał:
pierrotb napisał:witryna dla użytkownika prius na olio..Oto jego odpowiedź...

pierrotb napisał:Z tym stowarzyszeniem nie można się skontaktować. Nie chciałbym robić dla nich kontrreklamy, ale wysłałem członkostwo i minęło 6 miesięcy... cisza radiowa. Ale tak, podobnie jak Ty, uważam, że ich strona jest bardzo, bardzo fajna! Oszustwo?
Cóż, musimy zacząć od nowa...
Są tacy aktywni... a potem może nie dostali poczty :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 09/02/11, 21:35

moimart1 napisał:A jeśli nie mieszanka metanu i benzyny, to co o tym myślisz?


Że to mieszanka barokowa : Mrgreen: Nie rozumiem, jakie mogą być zalety (ale możesz mieć swój pomysł), ani jak je jednorodnie wymieszać, ani jak przechowywać metan w rozsądnej objętości i wadze. W instalacji stacjonarnej z gazem miejskim czemu nie? W pojeździe????? Muszą istnieć łatwiejsze i bardziej dochodowe ścieżki.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Arnaud M
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 132
Rejestracja: 31/08/05, 18:34
x 2




przez Arnaud M » 11/02/11, 09:49

HousseElectrique jest stowarzyszeniem w tym sensie, że każdy musi się zaangażować i uczestniczyć.
Z tego, co rozumiem, członkostwo oznacza jedynie finansowe uczestnictwo w różnorodnych wydarzeniach i korzystanie z już nabytego doświadczenia w tym sensie, że idziemy je oglądać i uczestniczyć.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 132