Solar domowe cieplna

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 28/08/06, 16:28

jeśli chodzi o lutowanie, polecam zamiast tego lutowanie srebrem: technika jest taka sama (gazowa lampa lutownicza), ale luty są mocniejsze
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 28/08/06, 17:12

Słoń napisał:jeśli chodzi o lutowanie, polecam zamiast tego lutowanie srebrem: technika jest taka sama (gazowa lampa lutownicza), ale luty są mocniejsze

Tak, ale żeby odzyskać rury w przypadku modyfikacji (u mnie niektórzy są na 6-tym zadaniu!) trzeba użyć piły do ​​metalu lub szlifierki, a lut cynowy łatwo zdemontować. Dobrze wykonany lut cynowy jest więcej niż wystarczająco mocny dla zwykłej instalacji solarnej lub sanitarnej. I taniej.
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 28/08/06, 17:39

Cuicui napisał:Tak, ale żeby odzyskać rury w przypadku modyfikacji (u mnie niektórzy są na 6-tym zadaniu!) trzeba użyć piły do ​​metalu lub szlifierki, a lut cynowy łatwo zdemontować. Dobrze wykonany lut cynowy jest więcej niż wystarczająco mocny dla zwykłej instalacji solarnej lub sanitarnej. I taniej.


Witam,

Należy uważać, aby nie pomylić lutowania srebrnego ze spawaniem srebrnym.
Ze swojej strony używam lutowia przypominającego ten stosowany przez elektroników, ale który topi się w temperaturze około 310°C?
Jest „twardszy” i trzyma się znacznie lepiej…

Obelix
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 28/08/06, 18:02

Obelix napisał:
Cuicui napisał:Tak, ale żeby odzyskać rury w przypadku modyfikacji (u mnie niektórzy są na 6-tym zadaniu!) trzeba użyć piły do ​​metalu lub szlifierki, a lut cynowy łatwo zdemontować. Dobrze wykonany lut cynowy jest więcej niż wystarczająco mocny dla zwykłej instalacji solarnej lub sanitarnej. I taniej.


Witam,

Należy uważać, aby nie pomylić lutowania srebrnego ze spawaniem srebrnym.
Ze swojej strony używam lutowia przypominającego ten stosowany przez elektroników, ale który topi się w temperaturze około 310°C?
Jest „twardszy” i trzyma się znacznie lepiej…

Obelix

Witaj, Obelixie,
Rzeczywiście, znałem tylko lut srebrny. Jeśli lut srebrny jest tak łatwy w zastosowaniu jak lut cynowy, oczywiście istnieje zainteresowanie jego użyciem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Pollux
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 07/05/06, 23:08
Lokalizacja: Paryż
x 1




przez Pollux » 28/08/06, 22:10

witam,

--> fiiil, jeśli nadal planujesz samodzielnie zbudować instalację, polecam świetną książkę:

ogrzewanie domu i energia słoneczna
Thierry'ego Cabirola i Daniela Roux
wydania édisud.

W środku jest wszystko, czego potrzebujesz. architektura bioklimatyczna, energia słoneczna pasywna, czynna, obliczenia (nasłonecznienie, wydajność kolektora płaskiego, rodzaje kolektorów itp.), rodzaje ogrzewania, woda, powietrze, ciepła woda użytkowa, schematy wodno-kanalizacyjne, gdzie i jak umieścić zawory, temperatura czujniki itp.
dzięki temu zwykle powinieneś być w stanie zaoszczędzić co najmniej 60% na ogrzewaniu (jeśli słabo sobie radzisz i jesteś leniwy... : Chichot: )

wszystko na mniej niż 300 stronach ze schematami i wszystkim, czego potrzebujesz. Polecam tę książkę każdemu.

Planuję na początku roku szkolnego zrobić samemu fotowoltaikę, prawdopodobnie z powietrzem ogrzewanym energią słoneczną, bo jestem wielkim leniwcem i tak jest najprościej. Posty z tutorialami fotograficznymi i pomiarami pojawią się zaraz po ich założeniu (zaplanowane na listopad), nie martwcie się.

Pollux

[edytuj]: bądź ostrożny, to nie jest przewodnik „zrób to sam” dotyczący ogrzewania słonecznego. Jest to praca teoretyczna, ale daje wystarczająco dużo informacji praktycznych, aby dobry majster z odrobiną pomysłowości sobie poradził.
0 x
krytyka jest konieczne, ale wynalazek ma zasadnicze znaczenie, ponieważ w żadnym wynalazku jest krytyka konwencji ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 122