Solar domowe cieplna

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Filip
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/07/06, 19:27

Solar domowe cieplna




przez Filip » 24/07/06, 19:33

Witam, więc jestem phiiil, kupię dom na południowym zachodzie (bardzo słoneczny). Aby ograniczyć rachunek za ciepłą wodę, pomyślałem o podłączeniu mojego źródła wody do 4 grzejników lub + pomalowane na czarno, ułożone w aby się wykąpać w słońcu, połóż grubą szklankę po każdej stronie i skorzystaj z promieni słonecznych i efektu szkła powiększającego, aby podgrzać wodę mojego cumulusa, zanim się tam dostanie.
Zastanawiam się nad utrzymaniem podziemnego wlotu wody na zbyt chłodne zimy.
Co o tym sądzisz?
Z góry dziękuję.
0 x
kości
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 54
Rejestracja: 11/11/05, 14:28
x 8




przez kości » 24/07/06, 22:50

Uważaj, nie jest to całkiem dobry sposób na przygotowanie ciepłej wody.
: Idea: konieczne jest oddzielenie obwodu słonecznego podgrzewacza wody (który rozładuje swoje kalorie w twoim cumulusie, a raczej wymienniku) twojego zaopatrzenia w wodę z sieci tego samego cumulusa.

Dokumentuj się na specjalistycznych stronach internetowych lub stronach internetowych osób prywatnych, takich jak Flégon lub Argoud ...
0 x
O szóstej wymierania życia na Ziemi?
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6

Re: Domowa termiczna energia słoneczna




przez Cuicui » 25/07/06, 23:21

phiiil napisał:Witam, więc jestem phiiil, kupię dom na południowym zachodzie (bardzo słoneczny). Aby ograniczyć rachunek za ciepłą wodę, pomyślałem o podłączeniu mojego źródła wody do 4 grzejników lub + pomalowane na czarno, ułożone w aby się wykąpać w słońcu, połóż grubą szklankę po każdej stronie i skorzystaj z promieni słonecznych i efektu szkła powiększającego, aby podgrzać wodę mojego cumulusa, zanim się tam dostanie.
Zastanawiam się nad utrzymaniem podziemnego wlotu wody na zbyt chłodne zimy.
Co o tym sądzisz?
Z góry dziękuję.

Cześć, Phiiil
Twój system jest prosty i pozwoli ci ogrzać lub przynajmniej podgrzać ciepłą wodę użytkową. Jeśli nie użyjesz dużej ilości ciepłej wody, woda będzie miała czas na podgrzanie w grzejnikach. Jeśli zużyjesz dużo wody, trudno będzie jej się ogrzać.
Aby uzyskać lepszą wydajność, lepiej jest stale cyrkulować wodę (za pomocą cyrkulatora lub termosu, jeśli twój cumulus jest umieszczony wyżej niż grzejniki) między grzejnikami a cumulusem. W ten sposób cumulus staje się coraz gorętszy, gdy jest słonecznie.
Aby uniknąć ryzyka mrozu w zimie, należy umieścić płyn niezamarzający w wodzie krążącej w grzejnikach. Woda ta ogrzewa cumulus przez wymiennik, dzięki czemu środek przeciw zamarzaniu nie ma kontaktu z ciepłą wodą użytkową.
W mojej instalacji korzystam z automatycznego systemu opróżniania, który opróżnia czujniki, gdy nie ma już słońca, co oszczędza mi używania środka zapobiegającego zamarzaniu.
0 x
Filip
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/07/06, 19:27




przez Filip » 26/07/06, 17:35

Dziękuję za radę, więc zabieram się do pracy!
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 27/07/06, 11:46

Cześć Filip,

tylko dla moich danych osobowych.

Czy masz pojęcia o hydraulice?
0 x
Filip
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/07/06, 19:27




przez Filip » 27/07/06, 23:07

ani blisko, ani daleko :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 28/07/06, 12:06

Najprostszym sposobem jest użycie rur miedzianych i lutowania cynowego. Wymaga małych narzędzi i można się go nauczyć w 5 minut, jeśli ktoś ci pokaże.
0 x
OlivierD
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 11/04/06, 14:52
Lokalizacja: 78 Północna
x 11




przez OlivierD » 31/07/06, 10:41

Witaj, powinieneś uzyskać informacje techniczne na stronie forum aplikacja słoneczna, specjalizuje się w energii słonecznej we wszystkich jej postaciach. http://forum.apper-solaire.org , powodzenia i powodzenia.
I w przeciwieństwie do powszechnego przekonania, słońce jest tak samo skuteczne na północy, jak i na południu, ponieważ jeśli jest mniej słońca, potrzeby są dłuższe.

Oliver
0 x
Blasil10
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 20/11/04, 16:37




przez Blasil10 » 27/08/06, 21:08

olivierd napisał:.
I w przeciwieństwie do powszechnego przekonania, słońce jest tak samo skuteczne na północy, jak i na południu, ponieważ jeśli mniej słońca, potrzeby są dłuższe. Oliiver


Podczas konferencji na temat energii słonecznej dowiedziałem się nawet, że lepiej jest wykorzystywać energię słońca (na przykład z panelami) na północy niż coraz bardziej na południe .... : Arrow: to całkowicie naukowe dane !!
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Re: Domowa termiczna energia słoneczna




przez Targol » 28/08/06, 11:33

Cuicui napisał:W mojej instalacji korzystam z automatycznego systemu opróżniania, który opróżnia czujniki, gdy nie ma już słońca, co oszczędza mi używania środka zapobiegającego zamarzaniu.


Masz na myśli to, że z każdą przechodzącą chmurą opróżniasz czujniki? :zaszokować: :zaszokować:
Nie, nie może być tak, że ... prawdopodobnie miałeś na myśli zimę?
A gdzie dalej idzie woda z grzejników? w twoim cumulusie?
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 84