Pompa hydrauliczna RAM: projektowanie i produkcja domu

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Avatar de l'utilisateur
didier33420
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 18/05/13, 10:43
Lokalizacja: Grézillac 33420
x 3




przez didier33420 » 22/03/15, 09:21

Dzień dobry . Aby odpowiedzieć „królik”, do wykonania zaworu amortyzatora używam kulek pompy tłokowej, a nie zaworu AR. Te kulki są wykonane z półmiękkiego PCV z metalowym rdzeniem. Można ich również użyć do stworzenia AR. Moje barany są ze stali nierdzewnej. Gniazdo kulowe wykonane jest z mosiądzu i jest wymienne. Wszystko to jest podane w linku do moich filmów powyżej. W przypadku kulek ze stali nierdzewnej myślę, że znalezienie ich nie powinno być trudne, gdyż stanowią one wyposażenie całkiem sporo systemów (zawory zwrotne membranowych pomp dozujących).Problemem jak pisałem w poprzednim poście jest brak „ dynamizm” francuskiego handlu!!! Myślę, że musimy zwrócić się do Włoch!! Lub kup gotowy kulowy zawór zwrotny. Problem z kulkami ze stali nierdzewnej polega na tym, że potrzebne jest miękkie siedzisko. Wydaje mi się, że ja robię odwrotnie i jest to prostsze w wykonaniu.Gumowe kulki zaworów zwrotnych znalazłem we Włoszech. Bardzo atrakcyjna cena (1€) Niestety nigdy nie udało mi się uzgodnić ze sprzedawcą warunków płatności!!! Szkoda, że ​​nie poprosił mnie o zakup kompletnej palety jak we Francji!!! Ze swojej strony zawory AR robię z prostego arkusza silikonu dokładnie tak jak na starych siłownikach czy siłownikach Waltona. Jak pisałem w innym poście zwróćcie uwagę na konstrukcję zaworu AR, wpływ jaki ma on na pracę siłownika jest ogromny!!! Aby uzyskać więcej informacji lub skontaktować się ze mną, możesz przejść przez moją stronę: www.belier-inox.fr
Witam wszystkich ...
Didier
0 x
Avatar de l'utilisateur
didier33420
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 18/05/13, 10:43
Lokalizacja: Grézillac 33420
x 3




przez didier33420 » 22/03/15, 09:25

OK, odpowiedziałem i moja odpowiedź zniknęła!!! Nic z tego nie rozumiem forum !!! Przepraszam, poddaję się...

NIE !!! Zrozumiałem !!! Trzeba było przejść do następnej strony!!! OK, moja odpowiedź jest tam!!!
Dzień dobry wszystkim ....
Didier
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 22/03/15, 13:29

Dziękuję za link.

Widziałem barana Bouboule pracującego na YouTube. Twoje barany są naprawdę bardzo dobrze wykonane, są wytrzymałe. Gdybyś coś sprzedał to miło by było poznać cenę.

Jeśli chodzi o piłkę, dlaczego nad piłką znajduje się oś? czy to tylko po to, żeby to zdjąć? Jeśli nie włożysz tej osi, czy kulka nie będzie się trzymać?
0 x
Avatar de l'utilisateur
didier33420
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 18/05/13, 10:43
Lokalizacja: Grézillac 33420
x 3




przez didier33420 » 22/03/15, 15:32

Dzień dobry . „Królik” (na szczęście nie mam przezwiska „wilk”!!!) Pręt na piłce służy do umieszczania ciężarków (podkładek). Piłka ma stałą wagę. Siłownik w zależności od konfiguracji instalacji wymaga dokładnego „ocenienia” zaworu pod względem masy i otwarcia. Otwór reguluje się śrubą regulacyjną pod kulą, a ciężar za pomocą podkładek dodawanych lub usuwanych na pręcie. Jak tradycyjny zawór siłownika!!! Inni wolą sprężynę... Sprężyna jest bardziej wydajna niż obciążniki, ale to kolejna część zużywająca się!!! Czyli wbrew mojej filozofii: solidność i prostota!!! W przypadku innych pytań przejdź do mojej witryny, znajduje się tam formularz kontaktowy....
Dobrej niedzieli ...
Didier
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 22/03/15, 15:46

Martwi mnie dokładnie to, że na trzpieniu nie ma podkładek. A może wystarczy jego waga?


Jaka jest średnica kulki i jaka jest średnica elementu, w którym się ona ślizga?

Kolejne szybkie pytanie: jaki jest ruch piłki?

Dziś wieczorem spróbuję zrobić diagram tego, o czym myślałem. Chętnie poznam Twoją opinię. Być może nawet będziesz mógł czerpać z tego inspirację.

Dziękuję za odpowiedź. Pompa tłokowa to fascynujący temat.
0 x
Avatar de l'utilisateur
didier33420
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 18/05/13, 10:43
Lokalizacja: Grézillac 33420
x 3




przez didier33420 » 22/03/15, 16:13

Średnica kulki wynosi 35 mm. Jest to ram 26x34. A więc przejście o średnicy 26 mm. Obliczam powierzchnię kuli (rxrx3,14). W ten sam sposób obliczam powierzchnię przejścia 26 mm. Dodaję te dwa, co daje mi wewnętrzną powierzchnię korpusu zaworu uderzeniowego. Wykonuję odwrotną operację, aby znaleźć średnicę korpusu.Jeśli wyjdę na 41,3, zaokrąglę ją do 42 mm. To nie przypadek, nad baranami zajmuję się już ponad 15 lat!!! Za długo by to tu wyjaśniać!!! Ruch piłki jest regulowany, wyjaśniam to w moim filmie!!! Dla bezpieczeństwa dałem 2 cm, ale po wyregulowaniu powinniśmy mieć około 8 do 12 mm!!! Powtarzam, to zależy od konfiguracji instalacji: wysokość zrzutu i zrzutu!!! Jestem jedynie zapalonym amatorem, ale mam szczęście, że mam w rękach dzieło francuskiego inżyniera, które napisał w 1950 roku: Le Bélier Hydraulique H.Renauda. Nazywa tę maszynę po imieniu: „siłownik hydrauliczny”, a nie „pompa tłokowa”. Siłownik to nie pompa!!! To maszyna do podnoszenia!!! Trzeba zadzwonić po pik, pik!!! To nie jest krytyka, ale dlaczego miałbyś chcieć zmieniać nazwy rzeczy? Montgolfier, który jest wynalazcą, nadał mu nazwę „BELIER”. Dlaczego chcesz to zmienić?
Ha!!! Jestem narzekaczem!!! nie zmienisz mnie!!! Ale hej, szybko się uspokajam!!!!
Do zobaczenia wkrótce .
Didier
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 22/03/15, 17:03

Dziękuję za te dane.

Spróbuję zdobyć książkę M. Renauda.

Szukając tego w sieci natknąłem się na taką tezę: http://www.google.be/url?sa=t&rct=j&q=& ... usZMkJ8fEg

Wydaje mi się interesująca.

Zauważyłem, że zrobiłeś kanał zatopiony w betonie. Z tego co zrozumiałem jest to przewód o długości 5.2 m.
Czy biorąc pod uwagę Twoje doświadczenie, czy ten przewód mógł zostać wykonany ze wzmocnionej rury PCV (socarex), oczywiście zatopionej w betonie?

Barana interesuje mnie zarówno ze względu na jego pozorną prostotę, jak i dlatego, że 500 metrów od domu płynie źródło. użyteczna różnica wysokości wyniosłaby +- 6 m, ale odległość nachylenia wynosi 50 m, aby uzyskać tę różnicę wysokości. Obecnie natężenie przepływu źródła wynosi 1 m² / 40 min. ale spada do zera na początku sierpnia.
Wodę należy podnieść na wysokość 20 m i w odległości 500 m od siłownika hydraulicznego. Jeśli uda mi się zebrać 200 litrów dziennie, będę więcej niż szczęśliwy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
didier33420
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 18/05/13, 10:43
Lokalizacja: Grézillac 33420
x 3




przez didier33420 » 22/03/15, 18:29

Twoje źródło, gdy ma maksymalny przepływ, pozwala na zasilanie siłownika 26x34. Aby łatwo podnieść wodę do 20 metrów, wystarczy spadek o 2,5 metra. długość dostawy nie ma znaczenia. Potrzebujesz więc węża akumulatorowego o długości od 12 do 15 metrów. Jeśli nie możesz uzyskać spadku o wartości 2,5 m na dystansie od 12 do 15 metrów, potrzebujesz komina wyrównawczego lub zbiornika rekuperacyjnego (zobacz moją stronę). Więcej szczegółów mogę udzielić, jeśli skontaktujesz się ze mną za pomocą formularza kontaktowego na mojej stronie (www.belier-inox.fr ) Cewka z PCV? dlaczego nie ? W polietylenie wydaje mi się to prostsze, ale cóż... myślę, że biorąc pod uwagę to, co mi tłumaczysz, cewka nie będzie przydatna. Mówiłem Ci, skontaktuj się ze mną, znajdziemy rozwiązanie.
Książka H.Renauda wydaje się niemożliwa do znalezienia w sprzedaży!!! Można z niego korzystać w trzech bibliotekach we Francji.Nie mogę go umieścić w Internecie, ponieważ uważam, że może być chroniony prawem autorskim.
Bonne soirée.
Didier
0 x
Avatar de l'utilisateur
didier33420
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 18/05/13, 10:43
Lokalizacja: Grézillac 33420
x 3




przez didier33420 » 22/03/15, 18:59

Oto szkic.
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
didier33420
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 18/05/13, 10:43
Lokalizacja: Grézillac 33420
x 3




przez didier33420 » 22/03/15, 19:32

i kolejny . No cóż, wszystkiego Ci nie powiem!!!!!

Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130