Bio-metanizacji Wyższej Szkoły Rolniczej w Obernai

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/08/14, 09:39

1360 napisał:
PS: A jeśli któregoś dnia będą zorganizowane wizyty, mam nadzieję, że nam powiesz ...


Są regularne wizyty, do tego stopnia, że ​​musieliśmy wprowadzić taryfę, w przeciwnym razie kierownik operacyjny spędzał tam znaczną część swojego czasu pracy.

Ale dla forumekonologów i innych znajomych, czasami proszę o klucze i składam darmowe wizyty...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/08/14, 09:44

1360 napisał:
Do Twojej wiadomości, jeśli jesteś zainteresowany danymi z innych projektów, oto co zostało właśnie zainaugurowane mniej niż 10 km od mojego domu: http://www.agrogaz.ch/

I artykuł opublikowany wczoraj w gazecie regionu: http://www.laregion.ch/lignerolle-pionn ... -biomasse/

A+


Tak. Również dziękuję.

Że Szwajcarzy też są dość zaawansowani (mówię też „ponieważ postęp Niemiec jest znany – patrz wyżej referencje niemieckiego stowarzyszenia „biogazowego”, które ma… 15 lat!!!). Z ostatnich 3 firm, które „audytowaliśmy” w czasie zaproszenia do składania projektów, w końcowej fazie jedna była szwajcarska, z bardzo, bardzo poważną propozycją!

Jako instytucja publiczna, korzystająca z dotacji publicznych (takich samych jak każdy rolnik, który w tym czasie uruchamiał projekt we Francji), w końcu daliśmy „bonus” francuskiemu start-upowi.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/08/14, 09:58

Did67 napisał:
Są regularne wycieczki...


FYI, jesteśmy zadowoleni ponad oczekiwania z tego punktu widzenia.

Jedna z „powołań” tej jednostki, oprócz tego, że jest realna i dochodowa.

Mieliśmy o wiele więcej wizyt, niż początkowo sobie wyobrażaliśmy. W połowie września witamy burmistrzów i radnych miejskich kantonu. Około pięćdziesięciu osób.

Przyjęliśmy pracowników Rady Naczelnej.

Współpracujemy z Radą Regionalną nad projektem zbierania odpadów ze stołówek w Strasburgu i okolicach...

I zaplanujmy zrobić to z Radą Generalną ds. oczyszczania dróg z odzyskiem „rozdrobnionego materiału” do metanizacji (producent z Lotaryngii, firma Noremat, opracowała rozdrabniacz-kombajn!).

Więc zaczyna się ruszać!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16179
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5262




przez Remundo » 24/08/14, 11:27

Ach, dziękuję Ci za te informacje...

jest to naprawdę wyspecjalizowana dziedzina techniki.

Nie jestem zszokowany małym pilotowym wtryskiem niedrogowego oleju napędowego... małe zło za duże dobro.

Znam Erica SORTINO, który zajmuje się tą dziedziną silników kogeneracyjnych na biogaz, może dobrze byłoby podzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami projektowymi? Oto jego współrzędne

W tej chwili Eric jest bardzo zainteresowany konwersją oleju napędowego na biogaz, a bardziej ogólnie „dwupaliwowym” gazem/olejem napędowym.

I jego strona internetowa: http://www.catalgaz.fr
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/08/14, 12:01

Remundo napisał:
Nie jestem zszokowany małym pilotowym wtryskiem niedrogowego oleju napędowego... małe zło za duże dobro.



Wiem

Ale rozmawiam tu ze wszystkimi, w tym z „zielonymi kmehrami”, dla których to kwestia zasad i nic nigdy nie jest wystarczająco doskonałe… [ale generalnie robią dużo hałasu, ale niewiele więcej; i nie mówię tu o "poważnych ubytkach", którzy żyją jak pustelnicy w autonomicznym domu, co bardzo szanuję]
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/08/14, 12:25

Remundo napisał:
Znam Erica SORTINO, który zajmuje się tą dziedziną silników kogeneracyjnych na biogaz, może dobrze byłoby podzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami projektowymi? Oto jego współrzędne

W tej chwili Eric jest bardzo zainteresowany konwersją oleju napędowego na biogaz, a bardziej ogólnie „dwupaliwowym” gazem/olejem napędowym.

I jego strona internetowa: http://www.catalgaz.fr


Tak, widziałem wątek o tym...

Niestety, poza tym, co widziałem i rozmawiałem z inżynierami z Schnelle w Bawarii, niewiele o tym wiem.

Grupa to pudełko (dźwiękoszczelny pojemnik) dostarczane z całą baterią technologii. Łącznie z elektroniką. W tym oczyszczanie gazów (krytyczne!).

Wiem tylko, że Schnell - mówię o panu Schnellu, założycielu, trochę "ekologicznym baba cool" rolniku - zaczynał tak od silnika Opla Ascona we wczesnych latach 80... I że popsuł silniki!!! Dziś to grupa 400 pracowników, obecnych w wielu krajach...

Transformacje na oryginalnym silniku są ważne. Oprócz układu wtryskowego o którym wspomniałem wałki rozrządu są nacięte, tłoki wymienione, oleje przefiltrowane... Głowicy już nie pamiętam (oprócz adaptacji wtryskiwaczy)... Będąc w fabryce widziałem jak rozbierali silnik który przyjechał w kartonie ze Scanii...

Elektroniczna regulacja to szafka z np. monitoringiem temperatury każdego cylindra! Nie dotykamy tego. Interweniuje tylko konserwacja firmy Schnell.

Szafa jest podłączona przez internet a silnik jest monitorowany z Bawarii. Włączają go i stamtąd wyłączają! [pewnego dnia byłem w skrzyni, silnik zgasł, kiedy nagle się uruchomił: inżynier w Bawarii skończył ustawianie i ponownie go uruchamiał]

Bardzo dokładna analiza olejów przed każdą wymianą oleju w celu wykrycia początku nienormalnego zużycia [takie mam]

Życzę Sortino wielu sukcesów. Ale dla „chłopców Schnella” jest to niewątpliwie neandertalczyk!

[Nie mogłem wejść do oddzielnego od produkcyjnego budynku Schnell R/D, gdzie mogłem się poruszać; ale pracuje tam 80 inżynierów i techników; w Sali tablica wyświetlała wolne stanowiska – około piętnastu – w tym „inżyniera mechanika specjalizującego się w głowicach tłoków”; Udało mi się zobaczyć powiązaną farmę, na której znajdują się 3 lokalizacje do testowania silników w rzeczywistych warunkach - podczas gdy jeden pracuje, pozostałe są instalowane lub odinstalowywane i tak dalej; każdy silnik, który trafia do produkcji, był torturowany w rzeczywistych warunkach, na prawdziwym fermentatorze, przez 6 miesięcy, jak sądzę]

Na koniec miarka, którą tam dostarczam: następna generacja Schnella nie byłaby, jak się wydaje, bardziej „dwoista” z powodu niemożności przestrzegania norm Euro 6 (lub 7 w przyszłości, gubię się w liczbach). Dlatego też pracują nad konkretnym silnikiem „gazowym”, nie pochodzącym z Diesla…
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189




przez dede2002 » 24/08/14, 12:53

Cześć :D

W zamieszczonej przeze mnie tabeli pci 6 kWh / m3 odpowiada 60% metanu.
Wyniki Twojej grupy są zatem lepsze niż wyliczone 34%!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/08/14, 13:46

Czekałem, aby zobaczyć, jakie dane mamy w biurze, zanim odpowiem.

Ale rzeczywiście, grupa musi wynosić około 40/41% sprawności elektrycznej (+ ciepło sprzedane) ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16179
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5262




przez Remundo » 24/08/14, 14:06

to HS, ale bez wątpienia o tym wiesz, drogi Did67; „Schnell” po niemiecku oznacza „szybko, szybko”

zabawny. :P

wydaje się, że robią piękne maszyny u Monsieur Schnell 8)
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/08/14, 16:11

Selbstverständlich (oczywiście).

Francuski to mój pierwszy język obcy, którego nauczyłam się w przedszkolu...
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 166