Podwozie pojazdu z rur PCV

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Surfeurseb
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 79
Rejestracja: 01/12/05, 11:51
Lokalizacja: Bretania
x 1




przez Surfeurseb » 02/01/14, 22:05

Grelinette napisał:Rozwiązanie, które przyszło mi do głowy w ten weekend: w rurach najbardziej narażonych na działanie sił należy umieścić listwy bambusowe i wstrzyknąć piankę poliuretanową,
lub lepiej, miękka pianka.


Moim zdaniem, biorąc pod uwagę sposób, w jaki PCV pęka, wtrysk pianki, cokolwiek by to nie było, nie zrobi zbyt wiele (jeśli w ogóle cokolwiek). W konstrukcji warstwowej,
Pianka służy niemal wyłącznie do utrzymywania szczeliny pomiędzy dwiema powłokami wykonanymi ze sztywnego materiału. W przypadku tuby pianka staje się zbędna we wszystkich przypadkach.
Z wyjątkiem przypadków, gdy służy jako „utracona forma”: wówczas konieczne jest jedynie w fazie produkcyjnej, aby służyć jako podpora dla wzmocnień podczas polimeryzacji.

Jeśli chcesz czegoś solidnego i trwałego przy produkcji opartej na rurze PCV, nie pozostaje Ci nic innego, jak pomnożyć rury i stworzyć inteligentną konstrukcję: nieodkształcalną konstrukcję, wysiłki podejmowane przez usztywnienia itp. .
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 05/01/14, 11:40

Dziękuję za uwagi.

Na początek mam zamiar wykonać mały model w sztywnych rurkach PCV o średnicy 16 mm, korzystając z ciekawych pomysłów z modeli znalezionych w Internecie. Poprawi to słabe punkty i prawdopodobnie stworzy nieco bardziej oryginalny projekt.

Natomiast w wersji 16 mm oprócz "T", "L" i łącznika prostego nie widziałem dużego wyboru złączy jak do szarego PCV.
Trzeba będzie znaleźć trik, który uprości połączenia, umożliwiając montaż bez klejenia i modyfikację.
To nasuwa mi myśl, że odebrałem kawałek elastycznego PCV o grubości 16 mm z budowy mojego sąsiada. Przygotuję kilka przykładów połączeń narożników, które ułatwią montaż modelu.
Obraz
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 05/01/14, 11:51

Cietrzew, na forum przyjazne dla środowiska, najlepiej byłoby, gdyby rama była wykonana w jak największym stopniu z bambusa.
Naucz się łączyć, na przykład meble bambusowe i rattanowe.
Łatwo powiedzieć, na pewno dużo pracy!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 07/01/14, 16:16

phil53 napisał:Cietrzew, na forum przyjazne dla środowiska, najlepiej byłoby, gdyby rama była wykonana w jak największym stopniu z bambusa.
Naucz się łączyć, na przykład meble bambusowe i rattanowe.
Łatwo powiedzieć, na pewno dużo pracy!

Pojęcie ekologii staje się bardzo trudne do zdefiniowania.

Z pewnością w wartościach bezwzględnych podwozie wykonane w całości z PCV jest mniej ekologiczne niż bambus, ale opiera się na zasadzie, że użyte PCW pochodzi głównie z odzysku i odwrotnie, każdy zakupiony bambus prawdopodobnie pochodzi z „komercyjnej” plantacji, która zużywa dużo wody i z pewnością produkty sanitarne, aby bambusy wyglądały jak najlepiej...

To powiedziawszy, przypominam, że podstawową ideą nie jest stworzenie pojazdu ekologicznego, ale wdrożenie nowego systemu hybrydyzacji elektrycznej w celu jego przetestowania.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 81