Lepsza olejowe redukcji NOx i CO-Blue Flame

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 14/10/13, 16:37

dziękuję bardzo Laurent za Twoją opinię;

do montażu wirowego, czy to głupie, że o tym nie wiedział i nie obniżył dolotu powietrza? ...

w przypadku palnika niebieskiego płomienia muszę podłączyć nowy palnik (z podgrzewaną linią dyszy) do gniazdka europejskiego (stary nie miał) i wyregulować go po wyczyszczeniu i zaizolowaniu kotła.
następnie wymień dyszę + niebieską rurkę.
do kontrolowania płomienia planuję używać „zegarków” garncarskich, czyli małych kutasów wykonanych z materiału topiącego się w temperaturach 1000°C, 1100°C, 1200°C, 1300°C. Nie kosztuje to aż tak dużo, nie wiem czego używałeś, ale jeśli już nie używasz, to może zaproponuj do zakupu?

ze względu na kondensację spalin myślę, że jest to 130°C, więc nie należy schodzić, niżej trzeba po prostu sprawdzić rurę?
Mam trochę rurek ze stali nierdzewnej, poza tym na leboncoinie jest ich mnóstwo ;=)
w każdym razie zamierzam w końcu dokonać kondensacji, dodając skraplacz na wylocie dymu, aby odzyskać ciepło na zimnym powrocie z grzejników:
https://www.econologie.com/forums/post263924.html#263924

Jeszcze raz dziękuję za informację, to konstruktywne. 8)
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 21/10/13, 10:12

Halo,
Otrzymałem nowy palnik „chappée CFR 500” (z podgrzewaną linią dyszy), mam kilka pytań odnośnie wykonania blachy:
dysza palnika kończy się lekkim stożkiem, czyli mam maksymalnie średnicę zewnętrzną 8cm na całej rurze, ale na ostatnim centymetrze kończy się na 6.5cm, jaką średnicę przyjąć?
Czy znacie również stronę, na której można zamówić dyszę 0.3?
dzięki tobie
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 22/10/13, 23:38

cześć Jonule
Największą częścią jest fragment przejścia, który się liczy
Co ten palnik robi z grzejnikiem?

Jeśli chodzi o zraszacze, spróbuj na tej stronie http://www.cath.fr/gicleur-fioul.html
:D

Do pomiaru CO można zabrać ten produkt, szukam takiego do moich pomiarów http://www.gotronic.fr/cat-detecteurs-de-co-137.htm potrzebujesz żarówki zaworu, aby usunąć gaz z przewodu kominowego i wysłać go do ostygnięcia w małej objętości, w której umieścisz swoje urządzenie
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 23/10/13, 09:36

dziękuję Maloche, 8 cm też zapamiętałem;
palnik z grzałką, jestem w trakcie przygotowywania wszystkiego (mam syna co drugi tydzień, nie jestem w stanie zrobić wszystkiego w pracy...), żeby to podłączyć za pomocą wtyczki europejskiej, ale chciałem włożyć rurkę i w międzyczasie tryskamy, kiedy już przy tym jesteśmy!

na t°C płomienia garncarz pożyczy mi swój pręt pirometryczny, zobaczę, czy działa dobrze, w przeciwnym razie istnieją „zegarki” pirometryczne, które topią się w temperaturze 1000, 1100, 1200, 1300°C

w przypadku zraszaczy swoje szczęście znalazłem tutaj:
http://www.distriplomberie.fr/catalogse ... ?q=gicleur

to przyjdzie!
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 25/10/13, 10:58

Witam wszystkich,
zamówiwszy zraszacze typu S i H po 8 EUR za sztukę, widzę typ S „LE” po 36 EUR :zaszokować: :
https://plomberie.fr/products/gicleur-d ... e-plein--4

jest napisane „z klapką”. Szukam dodatkowych informacji, typ Delavan:
http://sespdistribution.com/gicleur-fio ... lavan.html
kto mówi :
„System ten pozwala na znaczną redukcję zanieczyszczeń podczas uruchamiania i zatrzymywania palnika. System jest fabrycznie wyposażony w filtr z wbudowanym zaworem. Redukcja niespalonych produktów (dymu i sadzy) zapewnia większą trwałość ustawień palnika, a tym samym zwiększa ogólną wydajność.

Zawór ProTek™ zastępuje filtr zraszacza.
Ponieważ strata ciśnienia w ProTek™ jest znikoma, nie jest konieczna żadna dodatkowa regulacja pompy.
Oszczędność paliwa jest realna
Czyszczenie kotła staje się łatwiejsze.
"

co o tym myśleć? prawdą jest, że za każdym razem, gdy mój palnik się uruchamia, śmierdzi zbyt bogatym olejem opałowym...
0 x
Al Bundy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 03/11/12, 18:24
Lokalizacja: La Rochelle




przez Al Bundy » 25/10/13, 12:27

Próbuję zrozumieć sens tej klapy...

unikać usuwania oleju opałowego pomiędzy elektrozaworem a dyszą, który nie jest jeszcze pod ciśnieniem po wznowieniu cyklu zapłonu?

również unikać kapania przy wyłączaniu elektrozaworu po osiągnięciu temperatury kotła?

Czemu nie, ale zastanawiam się przy jakim ciśnieniu następuje otwieranie i zamykanie zaworu.

Jeśli ma to związek z ciśnieniem 7 barów, na jakie są zaprojektowane dysze, a z jakiegoś niejasnego powodu palniki kalibruje się na ciśnienia od 12 do 14 barów, przynajmniej we Francji, powinno to nieco ograniczyć oba wspomniane zjawiska powyżej.

Ze swojej strony jestem przekonany, że rozsądniej jest zmniejszyć ciśnienie pompy, aby uniknąć masowego wypchania kotła kaloriami, które ostatecznie w większości uciekają do atmosfery.

Istnieje również kilka zalet:

mniejsze zużycie paliwa przy równym komforcie. (-30% w domu)
bardziej stałe utrzymanie temperatury wewnątrz kotła. (unika ograniczeń mechanicznych)
rzadsze zatrzymywanie/wznawianie cykli zapłonu (rozgrzewanie trwa dłużej, brak powtarzających się szczytów, przypomina mi to ludzi przyspieszających z pełną prędkością między dwoma czerwonymi światłami oddalonymi od siebie o 50 metrów)

Wadą jest jednak to, że dostarczana moc jest z konieczności mniejsza niż deklarowana przez kocioł (moim zdaniem jest to bzdura, jak rozbieranie silnika w celu uzyskania dodatkowej mocy ze szkodą dla trwałości i stosunku energii zużytej do energii zwróconej), dlatego w przypadku sprzętu o niewymiarowych wymiarach , to może nie wystarczyć. Do przetestowania, co!



Dla mnie temperatura dymu jest kluczem do zarządzania zanieczyszczeniami/zużyciem.

Będę musiał spróbować dopalania niebieskim płomieniem, ale dni są krótkie!

W każdym razie ich dysza wydaje mi się za droga, zwrot z inwestycji musi być trudny do uzyskania, nawet w optymalnym stanie. Należy pamiętać, że należy go zmieniać co roku...
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 25/10/13, 13:27

Al Bundy napisał:W każdym razie ich dysza wydaje mi się za droga, zwrot z inwestycji musi być trudny do uzyskania, nawet w optymalnym stanie. Należy pamiętać, że należy go zmieniać co roku...

tak, to właśnie mnie spowolniło;
też zawór delavan musi być umieszczony przed dyszą jak sądzę, bo to nie jest dysza, żeby nie wymieniać go systematycznie, ale nie wiem gdzie i jak, to musi być na specjalnym palniku?
0 x
Al Bundy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 03/11/12, 18:24
Lokalizacja: La Rochelle




przez Al Bundy » 25/10/13, 13:54

Podobno jest to raczej prosta wymiana aglomeratu filtracyjnego na początku dyszy, który właśnie wymienia się wraz z ich wyposażeniem.

Mówię sobie też, że filtracja musi być a priori gorszej jakości, bo aglomerat musi być mniej gruby.

Aby sprawdzić, czy ma to jakiś wpływ na trwałość jakości sprayu, olej opałowy przy 12 barach zużywa się, jeśli dodatkowo przedostaną się jakieś badziewia...

Ale najlepiej spróbować :D
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 25/10/13, 14:10

Widziałem na stronie faktycznie dysza S LE jest oznaczona "do kotła kondensacyjnego" nie widzę związku poza "nowy kocioł, nowa cena"...

No cóż, normalnie odpalam palnik w tym tygodniu, jak wymienię dyszę to będę szukać "aglomeratu filtracyjnego"?
tak czy inaczej montuję filtr przed palnikiem, którego wcześniej nie było..
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 27/10/13, 15:52

Al Bundy napisał:...

Ze swojej strony jestem przekonany, że rozsądniej jest zmniejszyć ciśnienie pompy, aby uniknąć masowego wypchania kotła kaloriami, które ostatecznie w większości uciekają do atmosfery.

...

Dla mnie temperatura dymu jest kluczem do zarządzania zanieczyszczeniami/zużyciem.
...
Należy pamiętać, że należy go zmieniać co roku...


Ostrzeżenie:
Zmniejszenie ciśnienia pompy poniżej wartości roboczych pogarsza jakość mieszanki powietrze/olej i zwiększa ilość niespalonych produktów.

W rzeczywistości wydajność kotła jest bezpośrednio powiązana z temperaturą wylotu dymu; należy zwrócić uwagę na minimalną temperaturę każdego kotła.
aby obniżyć tę temperaturę należy zmniejszyć wielkość dyszy,
aby poprawić spalanie, należy zwiększyć ciśnienie na dyszy
aby poprawić mieszankę powietrza i oleju opałowego, należy wsunąć uchwyt płomienia z powrotem do rury palnika
aby płomień się „utrzymał” należy zwiększyć ciśnienie na dyszy
itp..

tak, dysza zużywa się i najlepiej ją regularnie wymieniać : Wink: [/ u]
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 272