Umieścić baterie w zamrażarce, aby je reanimować?

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6586
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1674




przez Macro » 26/06/13, 13:47

Szkoda tylko, że w niedzielę miałem jeszcze 3 niesprawne baterie od mojego śrubokręta bosch leżące na moim stole warsztatowym (często wykonuję prace domowe, żeby wyglądać na pracowitego w oczach Mamity, bo inaczej dodaje mi więcej) i cóż, zostały w śmietniku Królowej Merliny od poniedziałkowego wieczoru...kiedy mówię przede wszystkim niczego nie wyrzucać...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 26/06/13, 14:49

nie wahaj się zrywać plastikowych pudełek akumulatorów, nawet jeśli taśma klejąca jest jedynym sposobem na ich połączenie po ponownym złożeniu

ogólnie możemy rozłożyć baterie, aby zobaczyć wszystkie połączenia bez odłączania czegokolwiek

ogólnie po teście obciążenia jest jeden lub 2 elementy, które pozostają na poziomie 0,00 V

często można go reanimować dużym szczytem prądu ładowania: można to zrobić bez odłączania danego elementu, podłączając 2 inne elementy tego samego typu

inne rozwiązanie, zdemontuj 2 różne paczki, aby zrobić jedną dobrą
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6586
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1674




przez Macro » 27/06/13, 08:25

Hurra, moje dzieci zapomniały oddać je do recyklingu... Kręciły się w bagażniku samochodu w Mamita... Mają mały pobyt z pingwinami...
Jeden z nich, przetrzymywany przez lata rozładowany, nie chciał wyjść, dwaj pozostali nie mieli nic w kamizelce, boleśnie kręcili śrubokrętem...
Z trzech.. Zobaczymy ilu gra w "hibernatusa"
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/06/13, 13:38

]Chwała Tobie, Makro!

Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

Zasadniczo następnym krokiem do rozwiązania będzie:

Czy pobyt w fali jest korzystny?

lub ładowanie zimnych akumulatorów?

Nowe ładowarki maszyn z wyższej półki mają wentylator. (tak, to są akumulatory Li-thing, ale może to być tor)

Edycja: Właśnie sobie przypomniałem, że kupiłem z drugiej ręki elektropneumatyczny Hitach, którego akumulatory są szczególnie rozczarowujące: spróbuję też przetestować.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6586
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1674




przez Macro » 27/06/13, 13:48

Myślałem też o problemie z temperaturą.Moje akumulatory mają ctn w środku opakowania, aby przerwać ładowanie w przypadku przegrzania.Ale na moich nowych akumulatorach ten ctn miał taką samą wartość...
Więc trzeba go schłodzić z zamrażarki (-20°C)????
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/06/13, 16:44

Cóż, normalne, nie: ? przy T° równym, R równym: i to regulator ładowania reguluje zgodnie z T°

czy może źle Cię zrozumiałem?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6586
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1674




przez Macro » 27/06/13, 17:09

wyjąłem akumulator (jeden ze słabeuszów) z zamrażarki położyłem na ładowarce jest w trybie T° alert chwilowo brak ładowania...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6586
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1674




przez Macro » 27/06/13, 18:34

1h30 później rozpoczyna się ładowanie akumulatora, który jest nadal zimny..Tintintin...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6586
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1674




przez Macro » 28/06/13, 08:03

Ładowanie trwało 2 godziny po czym został przestawiony w stan czuwania... Wyjąłem akumulator podłączony do wkrętarki i...

W OGÓLE NIC

Wciąż tak kulawy jak przed zapadnięciem w stan hibernacji... : Chichot:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 40