Lepsza olejowe redukcji NOx i CO-Blue Flame

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Al Bundy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 03/11/12, 18:24
Lokalizacja: La Rochelle




przez Al Bundy » 23/03/13, 09:23

Cóż, najwyraźniej maloch już nie istnieje, a ja go nie doświadczyłem.

Jednak mój kocioł z 1976 roku ma teraz 94% sprawności. : Chichot:

Zmniejszyłem dyszę i ustawiłem ciśnienie pompy na 5 barów, oprysk odbywa się bardzo dobrze.

Nie zimno tej zimy, przy maksymalnym czasie pracy palnika 13 godzin 25, więc jest dużo miejsca.

W przypadku najbardziej podoba mi się to, że przeszedłem od zimowego zużycia 1900 litrów (ponad 10 lat) do 1200 litrów dla tego
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 23/03/13, 11:20

Jeśli tak, nadal tam jest...

Przypuszczam, że godzina 13:25 to ponad 24 godziny?

Dla 1200L zamiast 1900L jest to tym bardziej zaszczytne, że zima jest wyjątkowo długa...niezbyt mroźna, ale długa i szara...
0 x
Al Bundy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 03/11/12, 18:24
Lokalizacja: La Rochelle




przez Al Bundy » 23/03/13, 13:13

Vui vui to czas na 24 godziny.

w przeciwnym razie zima jest z pewnością długa, ale nie mroźna jak poprzednia, zwłaszcza jeśli chodzi o lodowaty północno-wschodni wiatr, którego doświadczyliśmy w zeszłym roku...

Mój dom z wieku kotła nie lubi przeciągów...

Maloch jest tam? Jestem rozczarowany, że nie odpowiada już na temat, który zaczął.

Może być inny zając

: Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 23/03/13, 20:12

Al Bundy napisał:Maloch jest tam? Jestem rozczarowany, że nie odpowiada już na temat, który zaczął.

Może być inny zając

: Lol:


W takim razie wyślij mu prywatną wiadomość... on tam jest, ale nie może zobaczyć ani śledzić wszystkiego...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 30/05/13, 23:32

Zabawne, nie widziałem tych postów.

w tym czasie byłem w szpitalu po wielkiej misce... ale to było wcześniej :D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 26/09/13, 11:14

Witam wszystkich,
i cześć kapitanie Maloche, jeśli wróciłeś?!

cóż to ostatnie piękne dni lata, po kilku latach oglądania tego tematu, mam zamiar zrobić to priorytetem, biorąc pod uwagę mój rachunek za paliwo :zaszokować:

pierwszą rzeczą do zrobienia o ile dobrze zrozumiałem (po przeczytaniu 53 stron...) jest zanotowanie wszystkich cech: głębokość komory spalania, numer palnika, wtryskiwacza, średnica palnika...
Obraz
mój kocioł to "THERMEX" kilkuletni chyba z lat 70-tych z palnikiem, jest zawór mieszający 4-drogowy sterowany termostatem pokojowym, temperatura ciepłej wody ustawiona na 60°C (minimum). ze zdjęcia ociepliłem pomieszczenie, kocioł, komin i wszystkie rury ciepłej wody.
do t°C spalin mam sondę do wsadzenia w kanał ok, do t°C płomienia (do ustawienia między 950 a 1300°C) chciałem wiedzieć czy wystarczy termometr laserowy, nie sądzę? czy można znaleźć miernik CO do wynajęcia, forum czy to pozwala na skromną cenę? (Jestem pewien, że to dobra inicjatywa ;=)

tutaj po wyczyszczeniu korpusu kotła i palnika planuję włożyć do niego filtr (wejścia/wyjścia typu 2), grzałkę on-line jeśli nie ma (czytałem że to ważne dla niebieskiego płomienia tzw. palniki niebieskiego płomienia), należy zadbać o uszczelnienie/izolację drzwiczek palnika.
Planuję również umieścić magnesy przed linią (+-+-+, które mam na stanie, dlatego) i dodać cienkie płyty ogniotrwałe (szybkie nagrzewanie) oprócz tej obecnej (myślę, że do spalenia niespalonego).

Mam inny palnik CUENOD, porównam charakterystyki, aby użyć najlepszego;

Chciałem wiedzieć :
- jak zrobić test zużycia (mam zawór 4-drogowy)

- czy skumulowany montaż typu wirowego Z we wlocie powietrza zamiast turbulatora mógłby coś poprawić, tak jak zrobił to ten eksperymentator:
http://quanthomme.free.fr/qhsuite/A.V.E ... ec61sc.htm

dobrze, że dziś będzie 30°C 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 02/10/13, 00:04

Cześć :)

Nie jestem pewien, czy AVEC jest bardzo przydatny, służy tylko do zakłócenia przepływu powietrza przed zawieszeniem płomienia, ale hej, trzeba spróbować :-)

Ten zespół nie jest niezgodny z recyrkulacją gazów spalinowych

do pomiaru płomienia T° możesz użyć termopary, jej żywotność będzie ograniczona, najlepiej zmierzyć CO

Magnesy nie działają a priori, olej opałowy jest a-magnetyczny, robiłem już testy z magnesami neodymowymi

Recyrkulacja gazu na pewno działa
Podgrzewanie oleju też

http://degre5.com/produits.asp?langue=f ... tegorie=90
http://www.orbitica.com/durcis/produits ... ometre.htm

Jasne, że nie jest podane
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 02/10/13, 10:19

dzięki za linki, spróbuję też skontaktować się z instalatorem ogrzewania...
czy dobrze jest dla mnie zmienić palnik z 1972 roku na nowszy cuenod C4, myślę, że tak, ale może nie, jaka jest zaleta?
z drugiej strony nie ma też grzałki, muszę sobie poradzić...
Planuję zacząć w najbliższych tygodniach i zrobić zdjęcia do raportu, chciałbym też pokazać testy zużycia/wydajności ciepła, ale nie bardzo wiem jak..
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 14/10/13, 10:25

to wszystko otrzymałem palnik jastrychowy z podgrzewaną dyszą, muszę tylko ponownie podłączyć wszystkie przewody do gniazdka europejskiego, będę musiał zidentyfikować to wszystko :?
Skorzystam z okazji i wyczyszczę kocioł i ponownie uszczelnię drzwi...

w przeciwnym razie palenisko ma głębokość 40 cm, drzwiczki mają grubość 10 cm, a 6 lub 7 rur wymiennika ciepła (z skręconym płaskownikiem w środku) znajduje się pośrodku i ma średnicę 20 cm.

na dnie znajduje się cienka płyta z materiału ogniotrwałego, która odbiera płomień.
0 x
Al Bundy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 03/11/12, 18:24
Lokalizacja: La Rochelle




przez Al Bundy » 14/10/13, 15:54

@jonule:

link, który umieściłeś powyżej na stronie faceta, który umieścił VSLA na swoim kotle olejowym:

Płomień po ułożeniu wiru wykazuje nadmiar powietrza, płomień jest zbyt biały, co potwierdza jego całkowicie białe palenisko po 15 dniach.

To złoże kwasu siarkowego, z metalem nigdy dobrze nie szło, może spodziewać się przełomu, prędzej czy później...

Wróciłem po niebieski płomień. spadek zużycia, ale mniejszy niż przy prawidłowej regulacji palnika.

Nie wiem dlaczego w domu ustawiamy ciśnienie pompy paliwa na około 12 barów, z dyszami ustawionymi na rozpylanie na 7...

Ze swojej strony zszedłem do 5.5 bara, z dyszą 55 i kątem 85 °, mając bardzo krótkie ogniskowanie trochę jak twoje.

Natryskiwanie odbywa się nienagannie, zapłon i praca mniej głośna.

Tak, moc jest zmniejszona, kocioł pracuje więc dłużej, ale temperatura spalin wzrosła z 240 stopni do 170 stopni, poniżej tego wydaje się ryzyko kondensacji.

Mimo to, przez ostatnią zimę, która nie była bardzo mroźna, ale długa, zmniejszyłem zużycie oleju opałowego o prawie 30% w porównaniu z poprzednimi 10 latami. Dziękuję za zakup drogiego sprzętu do sterowania tym, ostatecznie zamortyzowanego w przyszłym roku na mój jedyny kocioł...

W tym roku zamierzam zostawić tę samą konfigurację, aby zweryfikować wyniki ostatniego okresu grzewczego, prawdopodobnie w przyszłym roku ponownie obniżę temperaturę spalin, aby przetestować zasadność ryzyka kondensacji w przewodzie kominowym .

Jeśli tak jest naprawdę (wątpię, klient z viessmannem ma T° 135 nigdy nie miał problemu, dixit, do sprawdzenia) w przeciwnym razie istnieją rozwiązania, takie jak bulwa (wiem, że mi wstyd, że nie T :D)

Ponieważ właśnie zmieniłeś palnik, musisz sprawdzić płomień, w żadnym wypadku nie powinien lizać dna paleniska. Należy pamiętać, że najwięcej ciepła wydziela obwód, czyli otoczka płomienia.

Niektórzy twierdzą, że puste stożki są skuteczne, jeszcze nie przetestowane, jeśli są eksperci, jestem zainteresowany!
Z poważaniem,

Laurent
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 255