Montaż pieca kotłowego na kotle?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 05/12/12, 20:00

OK,

Wysyłam Ci mój adres e-mail na PW

A+
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 06/12/12, 00:59

Dobry wieczór, dzień dobry,

Pozwolę sobie na małą uwagę odnośnie położenia wymiennika ciepła,

pętla powiadasz
„Powiedziałbym, że pochłanianie ciepła musi odbywać się jak najbardziej na pionowych ścianach paleniska, gdzie obieg gazu jest najbardziej ograniczony”

Mówię tak, jeśli wężownicę położysz na zewnątrz, a nie w środku, lub jeśli wężownica jest schowana za izolacją w kominku to może w szczyptę???

W przeciwnym razie, aby nie zaszkodzić spalaniu, konieczne jest wyjęcie albo z paleniska, a więc wokół paleniska (jak w konstrukcji z chłodnicą samochodową).

ma to tę dużą zaletę, że nie wychładza spalin (ok. 60°c jeśli się nie mylę, więc trzeba zachować margines na wylocie z komina 100°C jest dobre), ponieważ zbyt zimno spowodowałoby ich skraplanie się, co jest bardzo kwaśny, a zatem żrący, zgodnie z życzeniem, aby dobrze zjeść rurkę i bardzo się zatkać.
Aby uniknąć tego przypadku, chyba że bardzo dobrze policzysz i/lub zmierzysz i wyregulujesz swoją obudowę, wydaje mi się, że znacznie prościej jest zrobić to tak, jak wkładkę i chłodnicę samochodową.

A jak już trzeba chodzić to wystarczy zrobić dobrze wykonaną obudowę pod wkład do zintegrowania kaloryfera a co za tym idzie zrobić piec hydrauliczny.Wiele pieców to wkłady wykończone.

Wpadłem na pomysł postawienia kaloryfera jako rekuperatora ciepła i nigdy więcej tego nie robiłem, ale teraz to motywuje :) .

W przeciwnym razie dziękuję, dużo się uczę.

więcej
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 06/12/12, 13:05

Witam wszystkich,

definicja wiki:

spadek ciśnienia odpowiada energii rozpraszanej przez tarcie cieczy. Energia ta musi zostać skompensowana, aby ciecz mogła się poruszać


W średnicy 28 nie ma problemu.
Z drugiej strony konieczne jest ustawienie nachylenia w jednym lub drugim kierunku, aby pęcherzyki powietrza poruszały się naturalnie w kierunku pułapek.
Dotyczy to każdego obiegu grzewczego.

jak sprawdzić czy zawór 3-drogowy zamyka się prawidłowo gdy zapotrzebowanie na ogrzewanie jest zerowe??


Zmniejszasz zapotrzebowanie na ogrzewanie, obniżając nastawę termostatu i patrzysz, co robi pompa obiegowa i położenie zaworu mieszającego z siłownikiem (zdjąć osłonę izolacyjną jednostki).
W zależności od przepisów pompa obiegowa zatrzymuje się i/lub zamyka zawór (niebieska pozycja = zimna).

więc jeśli dobrze rozumiem to do mnie należy pilnowanie aby balon nie nagrzewał się bardziej niż zawór termiczny w zasadzie nakazuję otwarcie zaworu strefowego na 60 stopni aby bez obaw balon zawsze był zimniejszy jak piec jest wyłączony ?


Możesz zasilać obieg grzejników, o ile temperatura wody jest wystarczająca. U mnie to już >30° (otwarcie) i tak długo jak >30° (inaczej wracamy do obiegu paliwowego).Jeśli używasz tylko wody powyżej 60° to nie będziesz miał żadnej autonomii ze zbiornikiem buforowym.
Temperatury powrotu do zaworu termicznego nie opanujesz. To nie jest dramatyczne. Musisz tylko wiedzieć, że zawór obiegu recyklingu nie zamknie się natychmiast.

Powiedziano mi również, że prawdopodobnie powinienem usunąć czujnik zewnętrzny?


Nie ma powodu, aby go usuwać. Dotyczy to tylko regulacji temperatury obwodów nadajnika (PC i grzejniki)

A+
0 x
mi16man
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 01/12/12, 21:51
Lokalizacja: Yvelines




przez mi16man » 06/12/12, 23:47

Dzień dobry wszystkim !!

zapętlanie linków do strony, którą mi przesłałeś jest bardzo ciekawe szkoda że nie możemy powiększyć obrazków... ale jest jedzenie i picie... daleko nam do wyobrażenia sobie że jest tyle osób które tak miażdżą sobie głowy : Chichot:



Z drugiej strony konieczne jest ustawienie nachylenia w jednym lub drugim kierunku, aby pęcherzyki powietrza poruszały się naturalnie w kierunku pułapek.
Dotyczy to każdego obiegu grzewczego.



ok w takim razie skoro jestem przyklejony do sufitu w piwnicy to ide sie pobawic na mocowaniu dzieki za rady ! tam miałem jakby siniaka na tym!



Zmniejszasz zapotrzebowanie na ogrzewanie, obniżając nastawę termostatu i patrzysz, co robi pompa obiegowa i położenie zaworu mieszającego z siłownikiem (zdjąć osłonę izolacyjną jednostki).
W zależności od przepisów pompa obiegowa zatrzymuje się i/lub zamyka zawór (niebieska pozycja = zimna).


wtedy ja V3V robi 2, niebieską pozycję i zatrzymuje cyrkulator!



Możesz zasilać obieg grzejników, o ile temperatura wody jest wystarczająca. U mnie to już >30° (otwarcie) i tak długo jak >30° (inaczej wracamy do obiegu paliwowego).Jeśli używasz tylko wody powyżej 60° to nie będziesz miał żadnej autonomii ze zbiornikiem buforowym.
Temperatury powrotu do zaworu termicznego nie opanujesz. To nie jest dramatyczne. Musisz tylko wiedzieć, że zawór obiegu recyklingu nie zamknie się natychmiast.


myśląc o tym, to prawda, że ​​​​masz rację, zamierzam zrobić tak jak ty przy 30° więcej, to również pozwoli na zasilenie komputera.
Do tego musimy dodać, że jeśli woda jest zbyt gorąca, pompa cyrkulacyjna komputera zostaje odcięta (jest chyba ochrona przy 50°).

z drugiej strony jak masz schemat regulacji z zastosowanymi elementami to jestem chętny...oszczędzi mi to brodzenia tam też z tej strony i może uda mi się tej zimy skorzystać z pieca : Chichot:


jeśli chodzi o sondę, dlatego zostawię ją na swoim miejscu!


zapętlenie czy otrzymałeś zdjęcia, które ci wysłałem?


dobry wieczór wszystkim (co z tego zostało :| )

[/ Quote]
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 07/12/12, 12:53

Cześć Mi16,

Otrzymałem Twoje zdjęcia.
Jeśli mi pozwolicie, zamieszczam je tutaj wraz z moimi komentarzami.

inaczej:

Nie musisz wszędzie stawiać otworów wentylacyjnych, jeśli uda ci się tak, aby bąbelki szły dobrze do najwyższych punktów (nachylenia we właściwym kierunku rzędu 3 mm na metr bieżący).

Pytania:

Do czego teraz używasz swojego balonu Rotex?

Co dokładnie chcesz regulować?
Część grzewcza przy przekaźnikach + CWU w podgrzewaczu, czy Twój regulator kotła już nią w pełni zarządza?

Zostałbyś z:
1) Zarządzanie cyrkulatorem wkładu
2) Przełączanie obiegu olej/drewno w zależności od obciążenia zbiornika buforowego
3) ECS w Rotexie
4) część słoneczna.

Pozostaje rozwiązać problem ECS w 2 różnych stadach (które są zduplikowane), chociaż bardzo dobrze można zrobić wstępne podgrzewanie przez Rotex, który zimą zasila przygotowującego DD i bezpośrednio ECS latem (przez energię słoneczną).

W domu mam 1 regulator solarny + 1 sterownik programowalny do zarządzania odbiorami (ogrzewanie + CWU)

A+
0 x
mi16man
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 01/12/12, 21:51
Lokalizacja: Yvelines




przez mi16man » 07/12/12, 17:22

cześć zapętlenie

bez obaw o wyświetlanie zdjęć i komentarzy, jesteśmy na zasadzie udostępniania...

co do pułapek jeśli idę Twoim tokiem rozumowania mam 2 wysokie punkty ale strona kotła już wyposażona....
tak czy siak po stronie kotła muszę wstawić 2.


na chwilę obecną ROTEX jest bezużyteczny został kupiony do montażu kotła.

Idealnie chciałbym zrobić tak jak sugerujesz:
zrobić podgrzewanie CWU w zimie, pozwalając kociołowi zarządzać wszystkim, ponieważ piec nie wystarczy do ogrzania domu i przygotowania CWU myślę ... więc nie mogę pracować wyłącznie z tym drugim dla EC i ogrzewania!
poza tym pozostawia mi pewien komfort, gdy nie mogę zapalić pieca.. kocioł reguluje się sam i jest autonomiczny.

w lecie przejść na czystą energię słoneczną do CWU...

tak skutecznie 2 różne zapasy, jak zarządzać ???


jeśli chodzi o regulacje, właściwie mam do załatwienia 4 punkty, które wymieniłeś

1) Zarządzanie cyrkulatorem wkładu
2) Przełączanie obiegu olej/drewno w zależności od obciążenia zbiornika buforowego
3) ECS w Rotexie
4) część słoneczna.

plus 5) dodatkowa cyrkulacja basenu poprzez płytowy wymiennik ciepła

+
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 09/12/12, 09:14

Cześć Mi16,

Przykład tego, czego generalnie należy unikać, aby nie było zbyt wielu spadków ciśnienia:
6 na rury w D16 na podłączonym kolektorze D16 czy nawet 18.
W twoim przypadku to nadal działa, bo długości połączeń kocioł-kolektor są krótkie, ale prędkość cyrkulacji musi być tam duża. Już w ogrzewanej podłodze długości rur są pokaźne!!

Obraz

O modyfikacji właściwej grupy:
Nie ma potrzeby dodawania syfonu, ponieważ spadek idzie w stronę grzejnika, który jest w niego standardowo wyposażony.
Konieczne będzie zmodyfikowanie położenia rury zasilającej, która dochodzi do dolnej części grupy grzejników po dodaniu zaworu 3-drogowego, ponieważ będzie ona znajdować się w prawym dolnym rogu (podobnie jak druga grupa).

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 09/12/12, 09:54

Jeśli chodzi o podłączenie zbiornika buforowego, to przede wszystkim nie pasują zawory (lub zawory w zasadzie).
Woda będzie krążyć w obu kierunkach, zarówno ciepła, jak i zimna. To jest zasada załadunku/rozładunku.
Twój cyrkulator będzie naciskał w kierunku powrotu wkładki (po prawej stronie na zdjęciu), więc nachylenie musi przebiegać po tej samej stronie. Jest to korzystne, ponieważ cyrkulator ma tendencję do tworzenia pęcherzyków i łatwiej jest je usunąć w kierunku obiegu.
Jeśli chodzi o hydraulikę, wystarczy D22 lub 28, ale osobiście użyłbym krzywych o dużym promieniu zamiast kolan.
Myślę, że zawór recyklingowy, którego używasz, to mieszacz CWU. Nie wiem, czy nadaje się do ogrzewania przepływowego. Prawdopodobnie wiesz więcej o tej aplikacji niż ja.

Obraz

Zawór bezpieczeństwa 3 bary raczej postawię na piecu ze wspólnym wyjściem kanalizacyjnym do zaworu 95° (obwodu którego nie narysowałeś)
Możesz położyć zbiornik wyrównawczy na ziemi obok Roteksu.

Obraz

Piny wydają się być we właściwym miejscu.

Obraz

Jeśli chcesz podgrzać CWU za pomocą podgrzewacza Rotex, musisz umieścić go jak najbliżej podgrzewacza, a więc i kotła.

tak skutecznie 2 różne zapasy, jak zarządzać ???


Zawory i obwód równoległy muszą być zamontowane tak, aby nie przechodziły przez podgrzewacz, jeśli woda jest wystarczająco gorąca.
Zrobiłem instalację podgrzewacza słonecznego u rodziców, tuż przed kotłem DD ze zbiornikiem 150 L, takim jak Twój, i będę musiał dodać tę opcję.
Zbiorniki kotłów są słabo izolowane i łatwo tracą 10° dziennie. Jeśli nie chcesz włączać bojlera latem (logicznie jest to możliwe), woda sanitarna z zasobnika słonecznego miesza się z letnią wodą, nie podgrzewając jej.
W rezultacie otrzymujemy dużą, letnią objętość, a nie odpowiednio dobraną i bardzo gorącą objętość.

5) dodatkowa cyrkulacja basenu poprzez płytowy wymiennik ciepła


Obwód „basenowy” może służyć latem jako odpływ.
Niektóre regulatory słoneczne zarządzają tą funkcją.

A+
0 x
mi16man
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 01/12/12, 21:51
Lokalizacja: Yvelines




przez mi16man » 09/12/12, 13:28

Pętla napisał:Cześć Mi16,

Cześć Loopingu


Przykład tego, czego generalnie należy unikać, aby nie było zbyt wielu spadków ciśnienia:
6 na rury w D16 na podłączonym kolektorze D16 czy nawet 18.
W twoim przypadku to nadal działa, bo długości połączeń kocioł-kolektor są krótkie, ale prędkość cyrkulacji musi być tam duża. Już w ogrzewanej podłodze długości rur są pokaźne!!

Co do podłączenia modułu hydraulicznego chłodnicy / PER kolektora chłodnicy to jest podłączone w średnicy 28. Cyrkulator pracuje na 1 biegu i nie mam syczenia.
co jest podłączone w 16 lub 18 to woda sanitarna na zdjęciu, zgadzamy się. grzejniki są po prawej stronie i jest 7 odjazdów w 16per

Obraz

O modyfikacji właściwej grupy:
Nie ma potrzeby dodawania syfonu, ponieważ spadek idzie w stronę grzejnika, który jest w niego standardowo wyposażony.
Konieczne będzie zmodyfikowanie położenia rury zasilającej, która dochodzi do dolnej części grupy grzejników po dodaniu zaworu 3-drogowego, ponieważ będzie ona znajdować się w prawym dolnym rogu (podobnie jak druga grupa).


w tym momencie nie chwyciłem wszystkiego ??? W rzeczywistości 2 moduły hydrauliczne są podłączone do kolektora Dedietrich, również ref. EA 59!
kiedy idę zmienić prosty moduł hydrauliczny na moduł V3V, muszę go po prostu odłączyć od kolektora i włożyć nowy V3V na jego miejsce? (nowy moduł hydrauliczny jest taki sam jak w ogrzewanej podłodze, czyli taki sam jak zwykły, ale z zaworem 3-drogowym z siłownikiem) nie bardzo widzę co jeszcze miałbym w zasadzie przerabiać? bo wg. schemat, który mam w rzeczywistości umieścić załączenie kotła może być niezależnie z prawej lub z lewej strony. powrót kotła musi znajdować się pośrodku.

Obraz


Obraz
0 x
mi16man
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 01/12/12, 21:51
Lokalizacja: Yvelines




przez mi16man » 09/12/12, 15:41

cześć!

oto zdjęcia modułów hydraulicznych!

pętli, jeśli możesz mnie potwierdzić lub wykonać ściegi STP, jak widać razem. czyli nad modułem grzejnika czy pod kolektorem po co wraca do kotła?


2 moduły widziane z daleka
pod kolektorem modułów rura po lewej stronie to wylot z kotła a rura po prawej to powrót
Obraz

zbliżyć 2 moduły bez osłony po lewej stronie ogrzewanie podłogowe V3V
po prawej prosty moduł chłodnicy... który zostanie przekształcony w V3V

Obraz

Ogrzewanie podłogowe V3V bliżej

Obraz


jednomodułowy grzejnik przyszłości V3V
Obraz

A+
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 210