Doping wodny dla audi A6 2.5l V6 TDi

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 09/03/12, 21:30

fag69 napisała:
alaniesse napisał:...
Najprostszy: 3-głowicowy zamgławiacz elektryczny z wodą z odwróconej osmozy, w plastikowym pojemniku o pojemności 3 litrów. (znaleźć miejsce w komorze silnika)
Rury silikonowe 12 mm, miedziane, które należy wykonać za pomocą 2 kołnierzy ze stali nierdzewnej tuż za kolektorem, zwężkę Venturiego ze stali nierdzewnej do umieszczenia za filtrem powietrza.

Plus dodanie 2 przekładek ze stali nierdzewnej (przekładka ze stali nierdzewnej), aby przesunąć sondy lambda z powrotem.


Cześć Alanesse,
Widziałem w poście kogoś (być może Ciebie), który mówił o takim systemie. Czy masz schemat lub zdjęcia swojego systemu?
Do sondy lambda nie ma takiej w dieslach wydaje mi się?
To rozwiązanie wydaje się (jak wyjaśniłeś) dość proste do wdrożenia, czy możesz mi powiedzieć więcej?


AMHA alaniesse wykonuje w snach wyłącznie montaże Gillier Pantone lub ich pochodne...

Flytox, jeśli podążam za twoim tokiem myślenia na temat historii najniższego punktu. W moim interesie jest umieszczenie reaktora znacznie niżej niż dyfuzor (na rurze wydechowej), tak aby woda nie mogła się podnosić.


Dokładnie, i jeśli masz wybór, ustaw reaktor raczej pionowo lub z dobrym nachyleniem niż w poziomie, operacja jest bardziej stabilna/przewidywalna i zgromadzi mniej floty. :P
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
alaniesse
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 19/03/11, 10:47
x 2




przez alaniesse » 09/03/12, 23:32

Pantone to fabryka gazu.
Pierwotnie Pantone został stworzony do obsługi generatorów, kosiarek do trawy i silników do łodzi.
W samochodach pantone nie działają.
Są doperami wody.
Jest to dodatek mgły o bardzo wysokiej temperaturze.

W Pantone robimy mieszaninę benzyny i wody... benzyny nie ma, więc stosujemy domieszkę czystej mgły wodnej.

Elektryczny mister jest do tego idealny.
Pod warunkiem, że masz wodę z odwróconej osmozy. to wszystko.

„reaktor” to po prostu rurka przymocowana do rury wydechowej, która działa jak grzejnik.

Rurka wlotu powietrza za filtrem powietrza dba o podciśnienie.

Nic fajnego.
Wszystko łatwe.

Daleko nam do Pantone z gaźnikiem i wszystkim, czego nie da się kontrolować.
0 x
fag69
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 06/03/12, 15:13




przez fag69 » 10/03/12, 06:01

Alaniesse, zrozumiałem, że system proponowany dla samochodów to Gillier Pantone, który jest pochodną (udoskonaleniem) Pantone.

System, który proponujesz, na papierze wydaje się prosty i skuteczny, ale czy go wdrożyłeś?
A czy woda destylowana nie mogłaby załatwić sprawy?

A priori nie ma wielu osób, które złożyły zestaw lub nie chcą się ujawnić (być może z powodu braku wyników)

Nadal czekam, aż zobaczę system w prawdziwym życiu, aby pójść dalej. Jestem na Rodanie i jak dotąd nikt się nie zgłosił.
Mam ochotę przejechać w tym celu kilka kilometrów, więc czekam.
0 x
alaniesse
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 19/03/11, 10:47
x 2




przez alaniesse » 11/03/12, 08:22

Tak i nie.

Doping to tak naprawdę nie Pantone.
Pantone naprawdę się opłaca, gdy robimy bezpośrednie zasilanie silnika poprzez produkcję gazu przez reaktor.

Mam nadzieję wkrótce pokazać generator pracujący w 92% na wodzie, ze świetnym reaktorem.

Tam, w przypadku samochodów, jest to doping.
umieszczenie pantone jest prawie bezużyteczne.
Dostępna jest funkcja podawania bardzo gorącej pary. (Pantone musi mieć wodę dodaną do benzyny. Z wyjątkiem tych, którzy twierdzą, że pasują do Pantone w samochodach, sprawiają, że działają na czystej wodzie)

albo robimy wodę za pomocą bojlera w pobliżu wydechu. prawdziwy bałagan przy instalacji. bardzo trudne w rozwoju.

albo używamy elektrycznego mistera poprzez transformator 12 V-24 V.

Spryskiwacze normalnie pracują przy napięciu 24 V (na biegu jałowym można korzystać z funkcji 12 V.

potem jest to pusta rura lub wyposażona w mały pręt wewnątrz, który podgrzewa parę i pozwala na jej wchłonięcie przez silnik.

w skrzynce narzędziowej lub innym pojemniku będzie znajdował się 3-głowicowy mgiełka pod maską samochodu, który będzie podłączony do rury grzewczej względem rury wydechowej, a następnie do dyszy Venturiego za pomocą węża silikonowego (znajdziemy 12 mm tuba na eBay UK niedrogo)

prosty, łatwy do zakładania i zdejmowania.

Tak, woda destylowana i woda odwróconej osmozy to prawie to samo.
0 x
fag69
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 06/03/12, 15:13




przez fag69 » 12/03/12, 11:01

OK, OK, Alaniesse
Teoretycznie twój system wygląda dobrze, ale zapytam, żeby zobaczyć.
Szukam kogoś, kto byłby w stanie pokazać mi system (Gillier Pantone, HHO itp.) zamontowany w pojeździe, dzięki któremu mogę zużywać mniej, a tym samym oszczędzać pieniądze, a tym samym mniej zanieczyszczać środowisko.
Nie widziałem jeszcze w mojej okolicy niczego poza tymi, które działają na oleju kuchennym, co jest dość niewygodne.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 122