Doping wodny dla audi A6 2.5l V6 TDi

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
fag69
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 06/03/12, 15:13

Doping wodny dla audi A6 2.5l V6 TDi




przez fag69 » 07/03/12, 12:21

Bonjour à tous,

Na pewno poruszę tematy i zadam pytania, które już padły. Przejrzałem kilka postów dot forum (jak również na innych stronach) i chciałbym pogłębić tę kwestię, zanim zacznę.
Tylko oficjalne informacje nie są legionem. (Z wyjątkiem raportu veritas dotyczącego systemu Ecopra).

Już między zawodowcem „Gillier Pantone” a zawodowcem „HHO” każdy zdaje się bronić swojego kawałka tłuszczu.

W przypadku każdego z tych systemów trudno jest uzyskać dane liczbowe w zależności od pojazdu.
Czy witryna nie mogłaby utworzyć tabeli, w której podsumowano każdy rzeczywisty przypadek? (pojazd z rocznikiem opis silnika, używany system, zużycie przed, zużycie po, zanieczyszczenie przed i po...)

Mój pojazd to Audi A6 z 1998 r., które ma ponad 260 000 km. Trochę majstruję, ale nie chce mi się wszystkiego rozbierać, zwłaszcza jeśli nie jestem pewien, czy osiągnę wynik.
Czy ktoś kiedykolwiek montował taki system w tym pojeździe?

Zamontowałbym zestaw uniwersalny, ale niektóre są zbyt drogie (prawie niemożliwe do amortyzacji). W przypadku tańszych tak naprawdę nie znamy ich skuteczności.
To samo nie wystarczy opinii użytkowników tego rodzaju zestawu. Tabela podsumowująca byłaby mile widziana dla osób takich jak ja, które się wahają.

Chciałbym zobaczyć pojazd, który działa w Gillier pantone lub w HHO.
Jestem blisko Lyonu, więc jeśli ktoś ma jeden z tych systemów, jestem gotów skontaktować się z nim i zobaczyć system na żywo.

Tutaj jestem zainteresowany wszelkimi informacjami, które mogą mi pomóc w podjęciu decyzji.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 07/03/12, 12:33

Witam,

Kiedy zmieniasz samochód, telefon komórkowy lub telewizor, gdy jeszcze działały, już nigdy się nie spłacisz, wiesz…

Byłoby dobrze, gdybyśmy zaczęli myśleć tak samo o środowisku...zwłaszcza, że ​​długoterminowy koszt, który wszyscy zapłacimy...jeśli nie my, to nasze dzieci... .

Teraz rozumiem, że niektóre zestawy są sprzedawane trochę drogo jak na to, czym są (a wyniki nie są gwarantowane)…

Więc konkretnie radzę ci spojrzeć na radę, którą daliśmy tutaj kilka dni temu nowemu członkowi w twoim przypadku: https://www.econologie.com/forums/dopage-a-l ... 11568.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 07/03/12, 14:55

Nie chciałbym Cię zbytnio demoralizować, ale wyposażenie 4-cylindrowego PSA w 405 już nie jest łatwe...
Chcąc więc wystartować na silniku widlastym (2 rzędy cylindrów), z utrudnioną dostępnością, wszechobecną elektroniką, nieistniejącą dostępnością używanych złomowanych części i wysokim kosztem dostawy części, które mogą się zepsuć…

Krótko mówiąc, wszystko to dla nieznanych i prawdopodobnie negatywnych skutków…

Na koniec, jakie zastosowanie przewidujesz dla tego pojazdu?:
- Codziennie?
- Mieszane zastosowanie drogowe/miejskie?
- Krótkie czy długie podróże?
- Roczny przebieg („amortyzacja inwestycji”)?

Jeździłem A6 1.9L TDI i posiadałem A4 TDI… to nie są samochody, które wybrałbym do tego rodzaju wrażeń.

Rozważałem zrobienie tego na 4-cylindrowym Safranie na LPG (było miejsce, bo planowany jest na V6), ostatecznie zrezygnowałem, gdy miałem silnik i dodatkowy wydech...
0 x
fag69
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 06/03/12, 15:13




przez fag69 » 07/03/12, 16:56

Dziękuję za te wstępne odpowiedzi.

Christophe, jeśli zadaję sobie pytanie założyć pantone czy nie, to właśnie dlatego, że nie chcę zmieniać samochodu. Kupiłem go, miał 200 000 km i powinien jeszcze sporo zrobić.
jeśli chodzi o ceny zestawów, zestaw ekonomiczny pozostaje rozsądny, ale martwi mnie brak dystrybucji większej liczby wyników. Mam więc prawo zastanawiać się nad ich skutecznością.
Jeśli niektórzy czytelnicy tego postu mają zestaw (econokit lub inny) proszę o podanie numerów.

pytanie: myślę, że zestaw nadaje się do ponownego użycia w innym pojeździe, gdy ten ostatni jest niesprawny. NIE ?

Citro co do miejsca w silniku co prawda nie jest straszne i jeszcze trzeba się z nim zapoznać bo pod dużą osłoną która jest na silniku jest sporo miejsca. Poza tym zestawy nie wyglądają na ogromne.
Dlatego chciałbym zobaczyć prawdziwą instalację.

Z drugiej strony mówisz mi o częściach, które mogą się zepsuć, więc istnieje ryzyko?

Użytkowanie mojego pojazdu: codziennie + święta. Brak lub bardzo niewiele miast. Użytkowanie podmiejskie do krótkich i długich podróży. Roczny przebieg 25-30 tys. km.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 07/03/12, 17:14

Jak już powiedzieliśmy w innym temacie (do którego lektury radziłem): samokonstrukcja czy kit to to samo!

Jeśli potrafisz majstrować (dobrze) to możesz zająć się samokonstrukcją... w przeciwnym razie lepiej zbudować zestaw, który będzie wymagał już kilku godzin pracy przy dopasowywaniu.

W obu przypadkach wyniki w zużyciu nie są gwarantowane i wymaga to indywidualnego dostosowania!

Z drugiej strony będziesz mniej palić i wydłużysz żywotność swojego silnika (i oleju silnikowego) dzięki trwałemu czyszczeniu!


Możesz też spojrzeć na temat econokit: https://www.econologie.com/forums/econokit-e ... 10796.html (a zwłaszcza linki wewnętrzne)

To właśnie na wakacjach w górach zobaczysz największą różnicę w zużyciu...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 07/03/12, 18:55

cześć, pedałze69

W przypadku każdego z tych systemów trudno jest uzyskać dane liczbowe w zależności od pojazdu.
Czy witryna nie mogłaby utworzyć tabeli, w której podsumowano każdy rzeczywisty przypadek? (pojazd z rocznikiem opis silnika, używany system, zużycie przed, zużycie po, zanieczyszczenie przed i po...)


Tabela podsumowująca jest marzeniem wielu osób.... problem polega na tym, że testerów jest mało, że nie przekazują wszystkich swoich wyników w „kompletny” i/lub wiarygodny sposób i w sumie bardzo niewiele pojazdów zostało Gillier Pantonowane i udokumentowane w Internecie. :płakać:

Chodzi o to, że trzeba wypełnić tabelę, udokumentować to w sposób wiarygodny, podać minimum szczegółów konstrukcyjnych, pomiary protokołów wykonawczych…..to jest sporo pracy oprócz samego opracowania. Uczestnicy są już bardzo mili w przekazywaniu informacji… fragmentarycznych… stamtąd do tego, co jest naprawdę przydatne dla początkującego… jest duży krok! : Mrgreen:

W porównaniu z zanieczyszczeniami przed/po montażu nie robiłem jeszcze testu w warunkach „porównywalnych” do stanowiska zanieczyszczenia, jednak efekt jest dobrze widoczny. W nocy opuszczasz lusterko, aby zobaczyć tył pojazdu. Gdy samochód podąża za Tobą na światłach, pokazuje Ci pobudkę, bez Gillier Pantone przy każdym przyspieszaniu widzisz, co wydobywa się z garnka, pali obficie, z Gillier Pantone nie widzisz nic! i to nawet jeśli ustawienie Twojego GIllier Pantone nie jest idealne pod względem oszczędności paliwa. :P
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
fag69
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 06/03/12, 15:13




przez fag69 » 08/03/12, 19:23

Citro napisał:..., nieistniejąca dostępność używanych części na złom i wysoki koszt dostawy części, które mogą się zepsuć..."

...


Czy istnieje ryzyko pęknięcia zgodnie z citro?

Flytox Mam świadomość, że to nie musi być proste, ale kiedyś trzeba zacząć.
Dlatego bez pewności rezultatu nie zamierzam ciąć mojej puli.
Dlatego zestaw może być dobrym rozwiązaniem na początek.

Widziałem to w innym poście, w którym napisałeś, że reaktor musi się dobrze nagrzać. W Econokit radzą, aby zetknął się z turbosprężarką lub rurą wydechową. Myślę, że turbo powinno być wydajniejsze, prawda? Może temperatura nie jest wystarczająco stała? Czy ktoś z Was robił to kiedyś w swoim systemie?
czy woda może wydostać się z reaktora? Pytam o to, bo też mówią żeby dyfuzor stawiać przed turbo (tak na tej samej wysokości) i wodę w turbo nie jestem pewien czy to dobrze.

Dziękuję za odpowiedzi
0 x
alaniesse
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 19/03/11, 10:47
x 2




przez alaniesse » 08/03/12, 20:45

Najprostszym sposobem jest zrobienie tego samemu.
Econokit jest bardzo mały.
Tak, w celu oczyszczenia. jak każdy wstęp do mgły
Ze względów ekonomicznych… bardzo płynna jazda zrobi to samo.
Najprostszy: 3-głowicowy zamgławiacz elektryczny z wodą z odwróconej osmozy, w plastikowym pojemniku o pojemności 3 litrów. (znaleźć miejsce w komorze silnika)
Rury silikonowe 12 mm, miedziane, które należy wykonać za pomocą 2 kołnierzy ze stali nierdzewnej tuż za kolektorem, zwężkę Venturiego ze stali nierdzewnej do umieszczenia za filtrem powietrza.

Plus dodanie 2 przekładek ze stali nierdzewnej (przekładka ze stali nierdzewnej), aby przesunąć sondy lambda z powrotem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 08/03/12, 21:34

fag69 napisała:
Citro napisał:..., nieistniejąca dostępność używanych części na złom i wysoki koszt dostawy części, które mogą się zepsuć..."
...


Czy istnieje ryzyko pęknięcia zgodnie z citro?


Nieprawidłowy montaż może spowodować przedostanie się łyka wody do wlotu. Jest ryzyko (woda nie jest ściśliwa) więc możemy pierdnąć głowica cylindra tłok wał korbowy....
Dobry zespół nie ma dolnych punktów i bezużytecznych wnęk, które mogłyby wypełnić się na przykład wodą kondensacyjną, która mogłaby opróżnić się / poruszyć się nagle po gwałtownym hamowaniu, przyspieszaniu lub stromych zboczach....: Mrgreen:

Poza tymi problemami konstrukcyjnymi jest odwrotnie, Gillier Pantone czyści/odkamienia górny silnik/tłoki/pierścienie/głowicę/zawory. To gwarancja długowieczności.

Widziałem to w innym poście, że powiedziałeś, że reaktor musi się dobrze nagrzewać. W Econokit radzą to umieścić w kontakcie z Turbo lub rurę wydechową.

W kontakcie z turbosprężarką nie jestem pewien, czy narzucanie jej dodatkowych wahań temperatury w celu zapewnienia niezawodności jest dobrym pomysłem… Istnieje kilka szkół lokalizacji reaktora przed lub za turbosprężarką, a nawet daleko w dół linii wydechowej.
- Zanim turbosprężarka będzie musiała zakłócić swoją pracę, AMHA ma znacznie więcej do stracenia niż do zyskania.
- Tuż po turbo aby maksymalnie wykorzystać temperaturę resztkową wydaje mi się najlepszym kompromisem.
- Daleko na linii wydechowej nie widziałem nic udokumentowanego, co wydawałoby mi się poważne.
- Reaktor w wydechu = praktycznie natychmiastowa reakcja i maksymalne nagrzewanie. (najlepsze rozwiązanie?)
- Reaktor przeciw wydechowi na zewnątrz, opóźniona i anemiczna reakcja, u mnie nie udało mi się tego zrobić.

czy woda może wydostać się z reaktora? Pytam o to, bo też mówią żeby dyfuzor stawiać przed turbo (tak na tej samej wysokości) i wodę w turbo nie jestem pewien czy to dobrze.

Tak, woda może wypływać z reaktora, zwłaszcza w fazie rozruchu zimnego silnika. Często na dnie reaktora znajduje się woda kondensacyjna i przy pierwszym przyspieszeniu po uruchomieniu może ona wznosić się mniej lub bardziej gwałtownie do wylotu reaktora (i więcej, jeśli powinowactwo : Mrgreen: ).

Można to zaobserwować, monitorując temperaturę na wylocie z reaktora, jest ona bardzo niska przez 200 lub 300 metrów (jak 20°), a następnie gwałtownie wzrasta do 80°, na przykład na 2 sekundy, po czym spada z powrotem do 20°, a następnie stopniowo rośnie. Moje wyjaśnienie (do potwierdzenia), poduszka parowa jest tworzona u podstawy reaktora i rozluźnia się poprzez gwałtowne wyrzucanie wody, która zwilża przestrzeń pręta reaktora.

W przypadku dyfuzora rzeczywiście należy go umieścić na wejściu do turbosprężarki. Musi dać radę zjeść kilka kropel (oczywiście bez przesady), dużo łatwiej jest w tym momencie w depresji niż po turbo gdzie trzeba sobie radzić z ciśnieniem i sprężać wszystko z dużymi wahaniami itp... .... :płakać: : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
fag69
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 06/03/12, 15:13




przez fag69 » 09/03/12, 11:47

alaniesse napisał:...
Najprostszy: 3-głowicowy zamgławiacz elektryczny z wodą z odwróconej osmozy, w plastikowym pojemniku o pojemności 3 litrów. (znaleźć miejsce w komorze silnika)
Rury silikonowe 12 mm, miedziane, które należy wykonać za pomocą 2 kołnierzy ze stali nierdzewnej tuż za kolektorem, zwężkę Venturiego ze stali nierdzewnej do umieszczenia za filtrem powietrza.

Plus dodanie 2 przekładek ze stali nierdzewnej (przekładka ze stali nierdzewnej), aby przesunąć sondy lambda z powrotem.


Cześć Alanesse,
Widziałem w poście kogoś (być może Ciebie), który mówił o takim systemie. Czy masz schemat lub zdjęcia swojego systemu?
Do sondy lambda nie ma takiej w dieslach wydaje mi się?
To rozwiązanie wydaje się (jak wyjaśniłeś) dość proste do wdrożenia, czy możesz mi powiedzieć więcej?

Flytox, jeśli podążam za twoim tokiem myślenia na temat historii najniższego punktu. W moim interesie jest umieszczenie reaktora znacznie niżej niż dyfuzor (na rurze wydechowej), tak aby woda nie mogła się podnosić.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 325