Zaawansowana cywilizacja? Jakie znaki to rozpoznać?

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 19/06/11, 22:56

Obamot napisał:To od nas zależy, czy poprosimy Cię o trochę czasu na odpowiedź, hehe...

Czy kiedykolwiek podróżowałeś do krajów buddyjskich? Jeśli tak, to jakie?

OK, udaj się do „mojego miejsca”, aby tam mruczeć : Chichot: serdeczna pomocna dłoń ;)


Odpowiedź brzmi: tak...

Indie, Nepal i prawie Tybet, niezupełnie jako turysta, ale tak bardziej "prywatnie", jeśli chcesz więcej, będzie na PW...

miauczeć :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
pogmatwać
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 416
Rejestracja: 11/06/07, 13:04
x 63




przez pogmatwać » 01/08/11, 14:12

Lietseu napisał:Idealna cywilizacja! ? !

Czy ona nie rodzi się na naszych oczach?



http://www.zdnet.fr/actualites/foxconn- ... 762807.htm

rewolucja na dłuższą metę tak (ale która), jak to przeczytałem, to teraz to tylko zapowiedzi.... :D
0 x
Świat jest doskonały !!!
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554




przez moinsdewatt » 03/08/11, 21:32

perplex napisał:
Lietseu napisał:Idealna cywilizacja! ? !

Czy ona nie rodzi się na naszych oczach?



http://www.zdnet.fr/actualites/foxconn- ... 762807.htm

rewolucja na dłuższą metę tak (ale która), jak to przeczytałem, to teraz to tylko zapowiedzi.... :D


Myślę raczej o efekcie ogłoszenia. Tylko po to, aby pracownicy zrozumieli, że nie mogą nalegać na żądania płacowe, w przeciwnym razie.....

A potem 1 milion robotów, a nie firma produkująca roboty, żeby o tym rozmawiać, tylko po to, żeby podnieść cenę ich akcji?

a wtedy 1 milion robotów nie uspokoi się tak szybko.....
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 03/08/11, 21:44

moinsdewatt napisał:
perplex napisał:
Lietseu napisał:Idealna cywilizacja! ? !

Czy ona nie rodzi się na naszych oczach?



http://www.zdnet.fr/actualites/foxconn- ... 762807.htm

rewolucja na dłuższą metę tak (ale która), jak to przeczytałem, to teraz to tylko zapowiedzi.... :D


Myślę raczej o efekcie ogłoszenia. Tylko po to, aby pracownicy zrozumieli, że nie mogą nalegać na żądania płacowe, w przeciwnym razie.....

A potem 1 milion robotów, a nie firma produkująca roboty, żeby o tym rozmawiać, tylko po to, żeby podnieść cenę ich akcji?

a wtedy 1 milion robotów nie uspokoi się tak szybko.....


+1. Poza tym zainstaluj i obsługuj 1 milion robotów, zanim tam dotrzesz, wszystkie będą przestarzałe! : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 04/08/11, 11:35

UWAŻAJ, jeśli pierwszy cytat jest ode mnie...

perplex napisał:
Lietseu napisał:Idealna cywilizacja! ? !

Czy ona nie rodzi się na naszych oczach?



PO DRUGIE, nie jest i dlatego...

http://www.zdnet.fr/actualites/foxconn- ... 762807.htm

rewolucja na dłuższą metę tak (ale która), jak to przeczytałem, to teraz to tylko zapowiedzi.... :D


Niektórzy z Was mogą pomyśleć, że powiedziałem, że roboty są rozwiązaniem :zaszokować:
Pokazują, że szefowie coraz mniej chcą dzielić się dochodami ze swojej działalności…więcej miliarderów = więcej bezrobotnych : Mrgreen:

PATRZMY DALEJ!!!

Rozwiązanie polega na porzuceniu przekonania, że ​​my, ludzie i zwierzęta, jesteśmy jedynie całością naszego doświadczenia życiowego i naszych szarych komórek, czy też nie. 8)

Porzucenie tego ego, które myśli, że wie wszystko i pozwala nam wszystko osądzać, to jest jedyny cel w moich oczach, reszta przyjdzie sama… porzucenie szalonego poglądu, że pieniądze mogą wszystko, że nie mogą, nie ma zbawienie poza wiarą w tego potężnego boga jakim jest Złoto i jego pochodne...
Nacisk będzie wynikał z nieuchronnego upadku społeczeństwa konsumpcyjnego w wyniku planowanego starzenia się. Cześć, cześć, cześć! wszystko było widać! wąż zjada swój ogon już od lat!

miauczeć :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
pogmatwać
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 416
Rejestracja: 11/06/07, 13:04
x 63




przez pogmatwać » 04/08/11, 12:59

Cześć Litsieu,

Zostaw to Bogu i Twojemu rozwiązaniu, nie ma z tym problemu...

Ostatnio strasznie mi się to leni (Somalia, Syria, lista jest bardzo długa), to prawda, że ​​świat w którym żyjemy to na pewno bałagan, na pewno nie miałem czasu tego dokończyć, po to wymyślił raj, na pewno jest bardzo dobrze, nikt nie wrócił.....
Krótko mówiąc, przyjdź do mnie do domu, mieszkam z przyjacielem...


Ludzki problem zostanie rozwiązany przez ludzi, z pewnymi szkodami, ale to historyczne, on nie wie, jak zrobić inaczej… to wszystko.
0 x
Świat jest doskonały !!!
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 04/08/11, 13:48

Lietseu napisał:(...) wąż zjada swój ogon już od lat!

miauczeć :P


Współczesny Uroboros trawi już własne ciało!


pogmatwać napisał:

Ludzki problem zostanie rozwiązany przez ludzi, z pewnymi szkodami, ale to historyczne, on nie wie, jak zrobić inaczej… to wszystko.


Tak, rzeczywiście, jak mówi przysłowie: „Pomóż sobie, a niebo Ci pomoże”.*

*Tłumaczenie: walcz o siebie! : Chichot:
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
kumkat
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 217
Rejestracja: 03/02/11, 09:20




przez kumkat » 04/08/11, 14:41

Janic napisał:Moim zdaniem religie są wypaczeniem duchowości, gdy odbiegają od racji swego istnienia: uczynienia człowieka bardziej humanistycznym w stosunku do siebie i reszty stworzenia.


Nie taki jest bynajmniej cel religii! Byłoby to raczej narzucanie mężczyznom zasad i reakcji, aby uchronić ich przed cierpieniem wynikającym z nadmiernego myślenia, dyktowania im zachowań i jednocześnie przejmowania kontroli nad systemem społecznym. Chociaż religie tak twierdzą, działają przede wszystkim dla własnej korzyści.



Lietseu napisał:Prawdziwie zaawansowana cywilizacja, moim zdaniem, byłaby przede wszystkim z czysto filozoficznego punktu widzenia społeczeństwem, w którym edukacja dzieci byłaby sprawą najwyższej wagi.
...
w społeczeństwie, w którym, jak sądzę, nawet tytuł „inny” nie istniałby, dlatego bardzo chętnie zastąpiłbym to raczej barbarzyńskie określenie innym, czyli „inny”. Nauczylibyśmy ich też jakie miejsce zajmują w przyrodzie i jej sakralnym charakterze, bo cywilizacja która nie szanuje swojej planety jest cywilizacją głupią!!!

Ze społecznego punktu widzenia usuńcie raz na zawsze niezdrowe pojęcia o konkurencji, egoistycznych zyskach, kulturze ego, pragnieniu dominacji jakiegokolwiek rodzaju…


Wiele okrzyków! Właśnie o tym myślałem, czytając wszystkie posty. Cóż za szczęście, gdyby pojęcie kraju nie istniało, gdyby wszyscy mogli być wszędzie w domu, gdyby pojęcie obcokrajowca zastąpiono pojęciem sąsiada. Udostępnianie przestrzeni, zasobów i wiedzy itp.

Powstaje jednak trudne pytanie: czy powinniśmy utrzymać system monetarny? Jak moglibyśmy zorganizować społeczeństwo „globalne” bez tego, co dziś jest krwawą raną?

Ponadto potrzebny byłby rodzaj globalnej rady, która podejmowałaby pewne decyzje na skalę planetarną. Jak zorganizować jego działanie i reprezentację głosów wszystkich? Moim zdaniem niemożliwe! Kilka lat temu usłyszałem koncepcję „oświeconej dyktatury”, opisującą system, który mógłby „rządzić” światem w sposób, który można określić jako „bezinteresowny”. Utopia?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Trzon
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 07/01/11, 14:36
Lokalizacja: Oise (60)




przez Trzon » 04/08/11, 15:22

kumkat napisał:Dzielenie się przestrzenią, zasobami i wiedzą itp.

Jak moglibyśmy zorganizować społeczeństwo „globalne” bez tego, co dziś jest krwawą raną?

Ponadto potrzebny byłby rodzaj globalnej rady, która podejmowałaby pewne decyzje na skalę planetarną. Jak zorganizować jego działanie i reprezentację głosów wszystkich? Moim zdaniem niemożliwe! Kilka lat temu usłyszałem koncepcję „oświeconej dyktatury”, opisującą system, który mógłby „rządzić” światem w sposób, który można określić jako „bezinteresowny”. Utopia?


Odwracam ten post, ale wydaje mi się, że nie podoba mi się to.
Zawsze postrzegam to jako narzucenie Papuasom globalnego dyktatora, prosząc ich, aby „podzielili się” swoją przestrzenią, zasobami itp.

Na ziemi są ludzie wywodzący się z różnych kultur i cieszę się, że kraje posiadające granice wciąż pozwalają nam widzieć współistnienie różnych sposobów życia. Uważam za pozytywne móc porównać kraj świecki z krajem, który nie jest świecki, móc porównać kraj, który uważa, że ​​solidarność między jego obywatelami jest niezbędna, z innym, który uważa, że ​​ograniczenie ciężarów każdej osoby oznacza umożliwienie każdemu ich szansę na sukces, dziś możemy porównać i wybrać, gdzie będziemy mieszkać.

W globalnym świecie, na którego czele stoi jedna rada oświeconych despotów, nie wydaje mi się to radosną perspektywą…

Społeczeństwo nie jest globalne, więc osoby inne niż ja czy większość mają szansę odnaleźć swoje miejsce...
0 x
„celem każdego życia jest koniec”!
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 04/08/11, 15:40

Na ziemi są ludzie wywodzący się z różnych kultur i cieszę się, że kraje posiadające granice wciąż pozwalają nam widzieć współistnienie różnych sposobów życia. Uważam za pozytywne móc porównać kraj świecki z krajem, który nie jest świecki, móc porównać kraj, który uważa, że ​​solidarność między jego obywatelami jest niezbędna, z innym, który uważa, że ​​ograniczenie ciężarów każdej osoby oznacza umożliwienie każdemu ich szansę na sukces, dziś możemy porównać i wybrać, gdzie będziemy mieszkać.

Jest to trochę podobne do mojego pomysłu, który jest następujący.
Aby stworzyć piękny obraz, potrzeba kilku kolorów.
Wymieszaj je wszystkie, pozostanie tylko szary...
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 157