Zrobić trójfazowy z jednofazowym? (pomoc proszę bubka)

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 07/03/11, 18:07

Sanson pisze:
boubka napisał:Frezarka jest zasilana prądem trójfazowym 220-przewodowym 4 V (3 fazy + uziemienie).
więc nie ma 220 mono.
Nie chciałbym się kłócić, zwłaszcza że moje doświadczenie/wiedza w zakresie elektryczności przemysłowej jest nieco odległa.



Rzeczywiście lepiej by było, gdybyś wstrzymał się od głosu w tej kwestii... całkowicie się mylisz!

220 tri istnieje, na pewno nie we Francji (poza prywatnymi transformatorami, ale dotyczy to tylko przemysłu), ale np. w Belgii.

A jako silnik trójfazowy 220/380 V, aby podłączyć go do sieci trójfazowej 400 V, dobrze łączymy go w gwiazdę
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 07/03/11, 18:08

Sanson

To powiedziawszy, 220 V tri, powiedziałbym, że nie istnieje
:zaszokować:

Uh!

Tak, istnieje!


Przynajmniej w Niemczech!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Sanson
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 14/09/09, 17:32
Lokalizacja: bordeaux




przez Sanson » 07/03/11, 19:20

Dziękuję za szczegóły.
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 07/03/11, 19:25

nawet jeśli coraz rzadsze, w tamtym czasie (sprzęt ma co najmniej 30 lat) było to powszechne.
wiele starych skrzynek wciąż ma 220 sortowań.
ale nie o to chodzi, co każe mi powiedzieć, że to 220 c to transformator złapany między dwie fazy i podłączony do 220 v.

dla sprzężenia silników jest to rzeczywiście najwyższe napięcie (w tym przypadku 380 V), które jest w gwiazdę

Z drugiej strony uważam, że styczniki (ze starego Télémécanique) są bardzo duże.
Tylko 1 wydaje mi się poprawnie zwymiarowany, zasilacz silnika.

w tamtym czasie nie szukaliśmy oszczędności, ale prostoty i niezawodności, mamy 4 identyczne części, ale przekaźniki termiczne są różnych kalibrów.
nie ma potrzeby zasilania pompy podlewania (by wziąć ten przykład) w 380 tri, zasiliłbym ją 220 V (między fazą a neutralnym): silniki są bardziej rozpowszechnione i tańsze

często w przemyśle neutralny nie jest rozprowadzany.
ten typ obrabiarki jest przeznaczony do podłączenia do wszystkich popularnych sieci.
a nawet gdyby przewód neutralny był rozdzielony, mielibyśmy 127 woltów między fazą a przewodem neutralnym.
najmniej kosztownymi i najbardziej rozpowszechnionymi silnikami są asynchroniczne trójfazowe.
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 07/03/11, 19:59

źródło wikipedia:
W 1956 roku postanowiono uogólnić dla dystrybucji niskiego napięcia parę napięciową 220/380 V, aby zastąpić starą parę 127/220 V (w 1986 roku znormalizowanym napięciem będzie para 230/400 V)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 07/03/11, 22:44

boubka napisał:nawet jeśli coraz rzadsze, w tamtym czasie (sprzęt ma co najmniej 30 lat) było to powszechne.
wiele starych skrzynek wciąż ma 220 sortowań.


Potwierdzam, tam gdzie pracuję, dwie sieci 220 tri i 400 tri są obecne w prawie wszystkich warsztatach. Najstarsze stacje transformatorowe (jest ich około dziesięciu w fabryce...) dostarczają tylko 220 tri (biorąc pod uwagę cenę transformatora i pracę, jaką wymaga przeróbka wszystkich instalacji na inne napięcie, łatwo zrozumieć, że była to nie skończone)
I wierzę, że jest tylko najnowszy post, który dostarcza tylko 400 sortowań.
I myślę, że daleko nam do bycia wyjątkiem.

Jest zatem całkiem normalne, że na rynku wtórnym nadal można znaleźć wiele maszyn przeznaczonych do sortowania 220.
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 09/03/11, 12:43

Witaj Nimrodzie
jakieś wieści z frezarki? które rozwiązanie wybrałeś?
0 x
Nimrod
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 21/02/11, 21:43




przez Nimrod » 13/03/11, 01:09

Dobry wieczór,
Dziękujemy wszystkim za wkład.
Pozostaję przy pomyśle wykorzystania pilotażowego silnika ze względów finansowych, ale także ze względów „pedagogicznych”.
Na razie iw bardzo prostej konfiguracji ze zdjęcia mój syn bez problemu użył go w tym tygodniu do obróbki kilku części. (Fyer, kliny...)
Frezarka jest dobrze zasilana 220v Tri. Do finalizacji montażu silnika pilotowego i zasilacza wrócę, gdy znajdę elementy elektryczne, których jeszcze mi brakuje (przekaźnik czasowy ze stykami zamykającymi się po około 4 sekundach, mieszkanie, przyciski, skrzynka do zdalnego uruchamiania.. .) Nadal też szukam szczegółów różnych połączeń...
Przepraszam, że nie mogłem wcześniej odpowiedzieć, ale właśnie skończyliśmy wymianę paska rozrządu i pompy wody w jego Clio 1.5 Dci (z klimatyzacją) Uff!!! zrobione ! PRAWDZIWA JA!!!!
Start demontażu wczoraj godzina 16!!
Dla porównania na moim starym Passacie 1.6 TD i moim starym Golfie GTI seria 1 z przerwami na papierosa i kontemplacjami Seul Położyłem 2 godziny !! Mało ekonomiczne...
A Bientôt
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 13/03/11, 13:06

Witaj Nimrodzie

Na razie iw bardzo prostej konfiguracji ze zdjęcia mój syn bez problemu użył go w tym tygodniu do obróbki kilku części.

Ok, sterownik ma rację. z drugiej strony konieczne jest odłączenie zasilacza transformatora, aby zasilić go 220 mono (dławik transformatora może spowodować zachwianie równowagi całości i nie jest to dobre dla silników)
kiedy znalazłbym elementy elektryczne, których wciąż mi brakuje (przekaźnik czasowy ze stykami, które zamykają się po około 4 sekundach, mieszkanie, przyciski, skrzynka do zdalnego uruchamiania ...) Nadal też szukam szczegółów różnych połączeń.. .

powiedz mi, czego brakuje w materiale, a prawdopodobnie wyślę ci go za darmo (tylko opłata pocztowa)
Postaram się zrobić ci plan.
mamy 2 rozwiązania: albo odczekać 4 do 5 sekund między każdym uruchomieniem i zatrzymaniem, albo uruchomić silnik pompy na stałe po pierwszym uruchomieniu (mi bardziej podoba mi się drugie, ale to Ty decydujesz...)
Po pierwsze, czy mam rację w dedukcji?
dwubiegowy silnik wrzeciona
silnik wyprzedzający
pompa silnikowa
Przydałoby się zdjęcie pudełka z CD.
nie będzie wiele do dodania, tylko okablowanie.
daj mi swoje odpowiedzi i jeśli mam czas to apm atakuję plan
a+
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 13/03/11, 13:52

nie, w końcu nie jest problemem odczekanie 4 sekund, ponieważ elementy sterujące meca można wyłączyć, a po namyśle jest to elektrycznie prostsze.
Muszę też wiedzieć, czy prędkość 1 i 2 są sterowane przyciskiem lub selektorem z pozycją zatrzymania, czy nie (zdjęcie)...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 162