Mieszaj olej napędowy z benzyną lub etanolem E85: zużywaj mniej i czyść silnik Diesla

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Żywopłot
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 16/09/09, 22:17




przez Żywopłot » 07/07/10, 09:36

Ok!

Czyli nie ma przeciwwskazań dodania 5% SP pomimo FAP?

Dobrze w mojej zwykłej stacji, bez SP95, ale SP98, czy to dobrze?

Zwykle biorę Total Excellecium, przydatne czy nie z tą nową mieszanką?
A może kupię w supermarkecie?

Mój zbiornik musi mieć 60l, ja zazwyczaj tankuję 51l.

Czyli do połowy pełnego przy 5%: 25l GO + 1,25l SP98

Hop!
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 07/07/10, 12:55

cześć

można jechać, zwykły diesel, duża powierzchnia w zupełności wystarczy.

SP98 idem SP95 ... najtrudniejszą częścią pompy wielkopowierzchniowej jest umieszczenie w niej 2, trzeba poprosić osobę trzymającą kasę o wyzerowanie licznika, aby wlać olej napędowy do tej samej pompy , w przeciwnym razie zostanie zablokowany do czasu zapłaty. rozwiązanie, idziesz tam z kanistrem, wkładasz do niego swój SP95 i przygotowujesz dozowaną mieszankę w domu.

Jeff
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 07/07/10, 14:38

Po prostu przejdź do automatycznej pompy : Idea:

Moim Vel Satis 20 DCI FAP przejechałem już 000 2.0 km
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Żywopłot
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 16/09/09, 22:17




przez Żywopłot » 07/07/10, 15:27

coucou789456 napisał:cześć

można jechać, zwykły diesel, duża powierzchnia w zupełności wystarczy.

SP98 idem SP95 ... najtrudniejszą częścią pompy wielkopowierzchniowej jest umieszczenie w niej 2, trzeba poprosić osobę trzymającą kasę o wyzerowanie licznika, aby wlać olej napędowy do tej samej pompy , w przeciwnym razie zostanie zablokowany do czasu zapłaty. rozwiązanie, idziesz tam z kanistrem, wkładasz do niego swój SP95 i przygotowujesz dozowaną mieszankę w domu.

Jeff


tak, właśnie to robię, ostrzegam, tankuję GO i 1 kanister benzyny, a oni łączą 2 pompy na jednym bilecie!

Podziękowania

Capt_Maloche napisał:Po prostu przejdź do automatycznej pompy : Idea:

Moim Vel Satis 20 DCI FAP przejechałem już 000 2.0 km


Tak, muszę znaleźć takiego w mojej okolicy! :D

Fajne to! Mniej bym się przestraszył wiedząc, że nie masz żadnych problemów z DPF! Ty, który zainicjowałeś ten wątek i otworzyłeś drzwi do tych eksperymentów i wielu innych!!! : Mrgreen:

Dam znać co będzie dalej, start potrwa trochę dłużej niż się spodziewałem, muszę jechać do pracy!

Dziękuję wszystkim!
Żywopłot
0 x
Avatar de l'utilisateur
Juju26
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 27/11/09, 17:37
Lokalizacja: Drome




przez Juju26 » 07/07/10, 16:20

Halo
Czyli do połowy pełnego przy 5%: 25l GO + 1,25l SP98

Musisz obliczyć, licząc, ile oleju napędowego pozostało w zbiorniku, czyli według twoich słów około 9l, powiedzmy 10 z filtrem oleju napędowego.
Czyli na 5% trzeba wlać około 2l SP i 25l oleju napędowego (2/37=5.4%)

Po prostu przejdź do automatycznej pompy

Osobiście unikam pomp automatycznych, bezrobotnych jest wystarczająco dużo...
0 x
Juliański
Żywopłot
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 16/09/09, 22:17




przez Żywopłot » 07/07/10, 16:30

Juju26 napisał:Musisz obliczyć, licząc, ile oleju napędowego pozostało w zbiorniku, czyli według twoich słów około 9l, powiedzmy 10 z filtrem oleju napędowego.
Czyli na 5% trzeba wlać około 2l SP i 25l oleju napędowego (2/37=5.4%)
Po prostu przejdź do automatycznej pompy

Osobiście unikam pomp automatycznych, bezrobotnych jest wystarczająco dużo...


Ha tak, zapomniałem o nich, jednak nie dlatego, że nie przypominam sobie tego w tym wątku!! :|
Tak, jest to 60 l, co jest wskazane w dokumencie samochodu.

OK, jeśli chodzi o bezrobocie : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 07/07/10, 19:52

cześć

lepiej w Hiszpanii, bardzo często jest pracownik, który służy nie tylko do gotówki jak we Francji, ale to już inna historia...

przeliczenie całego oleju napędowego pozostałego w pojeździe jest w porządku, ale mieszanka zajmie tylko zbiornik, który jest w filtrze, nawet jeśli jej część wróci do zbiornika podczas jazdy, w sumie prawie cała zawartość trafia do zbiornika pompa wtryskowa... ale to drobnostka, spójrzmy prawdzie w oczy.

Jeff
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 07/07/10, 20:58

przeliczenie całego oleju napędowego pozostałego w pojeździe jest w porządku, ale mieszanka zajmie tylko zbiornik, który jest w filtrze, nawet jeśli jej część wróci do zbiornika podczas jazdy, w sumie prawie cała zawartość trafia do zbiornika pompa wtryskowa... ale to drobnostka, spójrzmy prawdzie w oczy.


Myślę, że jest zupełnie odwrotnie, do zbiornika wraca dużo więcej paliwa niż zużywa pompa wtryskowa.

http://www.educauto.org/Documents/Tech/ ... EL/hdi.pdf

Obraz
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 08/07/10, 08:05

Flytox napisał:
przeliczenie całego oleju napędowego pozostałego w pojeździe jest w porządku, ale mieszanka zajmie tylko zbiornik, który jest w filtrze, nawet jeśli jej część wróci do zbiornika podczas jazdy, w sumie prawie cała zawartość trafia do zbiornika pompa wtryskowa... ale to drobnostka, spójrzmy prawdzie w oczy.


Myślę, że jest zupełnie odwrotnie, do zbiornika wraca dużo więcej paliwa niż zużywa pompa wtryskowa.



Rzeczywiście, gdyby tak nie było, z konieczności występowałyby różnice w ciśnieniu, a co za tym idzie, w przepływie na wtryskiwaczach, co jest niedopuszczalne...
0 x
carburologue
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 14/05/06, 15:23




przez carburologue » 08/07/10, 17:23

Makro napisał:
carburologue napisał:
Ken napisał:to R25, rocznik 2001


jaki tam jest silnik, 2,2 litra r21 czy 2l5...
ja mam skodę felicia i 205, w skodzie wszystko działa, 205 jeszcze nie wypróbowane


Na sterach znajdowały się 2.1J8S 25 i 21
Sofim 2.5 (fiat croma i inne)
oraz Renault 2.2, które nigdy nie było montowane w modelu 21.
Ten u Kena to 2.2TD...

Skoda Felicia to silnik VW, więc na 95% jest to Bosch. Na 205..Nie ufam dwóm zespołom...Lucas lub Bosch.


Miałem 21 i miałem 2.2 l diesla, a dla Felicji to Lucas, to golf Three, który ma Bosch, lol, w przeciwnym razie dziękuję za odpowiedź

ps: felicia i polo to ten sam silnik
0 x
zbliżamy się do końca, będziemy poświęcać ... Nie żartuję ... trochę humor jest dobre dla morale ...

futurystyczne powiedzenie

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 69