Mieszaj olej napędowy z benzyną lub etanolem E85: zużywaj mniej i czyść silnik Diesla

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42

Mieszaj olej napędowy z benzyną lub etanolem E85: zużywaj mniej i czyść silnik Diesla




przez Capt_Maloche » 05/08/08, 21:37

Zużywaj i zanieczyszczaj (trochę) mniej dzięki odrobinie benzyny bezołowiowej lub etanolu E85 w twoim silniku wysokoprężnym, to jest idea tego tematu. Jaki procent jeździć przez długi czas bez ryzyka?

To jest Toff, stworzyłem ten temat :D

Minęło trochę czasu, odkąd próbowałem oczyścić to brudne paliwo, jakim jest olej napędowy

Na początku zaatakowałem palnik olejowy, aby zrozumieć i zmniejszyć zanieczyszczenie związane ze spalaniem oleju TUTAJ: Ogrzewanie izolacja / złagodzenie palnik oleju redukcji NOx i-CO-Blue Płomień t5172.html a wynikiem była redukcja zanieczyszczenia 20 (sadza, NOx i CO), pozwalam ci przeczytać

wtedy przyszedł mi do głowy pomysł, aby "zwizualizować" emisję spalin mojego nowego samochodu firmowego, aby "zobaczyć" niespalony produkt charakterystyczny dla spalania w 1 cyklu GO czytaj TUTAJ: jeść mniej auto / oszczędności paliwa de-łaski-al-aceton-t1151-120.html # p78720

Zamontowałem na tłumiku bawełnianą szmatkę 30x30cm przymocowaną serfeksem, żeby "zobaczyć" co odrzucam przy pierwszych 10% mieszance
Montaż w 30sesondes

Obraz

Capt_Maloche napisał:Oto ostatnia „próbka” wykonana dziś rano „normalnym” GO na tej samej 25-kilometrowej trasie roboczej, w tych samych warunkach

OD NAJBARDZIEJ KLASY DO „CZYSTEGO”

Obraz

Wykazano, że dodatek bardziej „lotnego” lub wybuchowego paliwa umożliwia lepsze spalanie

Pozostaje wykonać te testy z:
- gazy z recyklingu patrz ogrzewanie izolacja / polepszenie-palnik na paliwo redukcji NOx-i-co-Blue Flame-t5172-60.html # p81989

- wtrysk pary wodnej
Pozwalam wam przeczytać następujące strony 4 tematu, jeśli chodzi o informacje i kontynuację

Najwspanialsze w tym wszystkim jest to, że dla mojej firmy 1.5DCI 70Cv 2008 1200Kg zużycie spadło do 4.6 L / 100 podróż Paryż, autostrada + klimatyzacja, mieszane, podczas gdy moi koledzy są w 6.2 L / 100

i że mój Space IV 2.2 DCI 150Cv 2004 1850kg przeszedł pod poprzeczką 6.7L / 100 na pełnym zbiorniku przy średniej prędkości 60Km / h (dixit na komputerze pokładowym), plik producenta wyświetla 7.7 L / 100, który mam zawsze starał się dotrzeć

W pierwszym przypadku samochód jest nowy 8500 Km, najpierw testowałem na 10% SP95, a następnie na 6%

W przypadku przestrzeni kosmicznej na początku roku użyłem środka remetalizującego (Métal5) i środka czyszczącego do obwodu wtryskowego, a następnie wypełniłem 2 5% SP95, teraz jest pełny „Widziałem faktyczne zużycie 6.7 L / 100, podczas gdy komputer pokładowy wyświetla zdumiewające 7.3 L / 100, a ta różnica jest najbardziej uderzająca w tym czołgu.

Owszem, jeżdżę z bezwładnością pojazdu, lekko zawyżonymi oponami, stosunkowo czystymi filtrami, ale się nie ciągnę :D

OCZEKUJĘ NA TWOJE TESTY I NASTĘPUJĄCE PORÓWNANIE
Ciao, tym razem jadę w góry 8)
______________________________________________________________________________________________

Wreszcie po kilku miesiącach testów i przejechaniu 16 000 km
możemy spokojnie powiedzieć, że: Zobacz TUTAJ


dodanie 7 do 10% SP95 w GO umożliwia:
- lepsze spalanie (mniej niż CO)
- zmniejszenie niespalonych cząstek (mniej)
- Oszczędność paliwa o około 5% (ze względu na lepsze spalanie)
- wzrost szybszej prędkości obrotowej silnika (spalanie trochę szybciej)
- skazy startu nawet -16 ° C
Ostatnio edytowane przez Capt_Maloche 15 / 02 / 10, 15: 13, 4 edytowany raz.
1 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 05/08/08, 21:43

Jest super i nie rozumiem, pkoi koncerny naftowe nie oferują tej "sztuczki" przy pompie ... chyba że ... ostateczna jest to! :?

I odwrotnie? Co myślisz o oleju napędowym w silniku benzynowym? : Mrgreen: : Mrgreen:

ps: czy masz klapsa na twoim clio?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 05/08/08, 21:51

Nie ma FAP na Clio, ani na przestrzeni gdzie indziej

W każdym razie mniej niespalony = lepsze spalanie = oszczędność paliwa

Nie ma w tym nic magicznego i kosztuje mniej niż kapsułki : Chichot: i nie jest toksyczny (jeśli możemy sądzić, że Nox i Co nie są toksyczni ...)

Capt_Maloche napisał:tak, materiał to najlepszy sposób na „zobaczenie” niespalonego, więc osiągi silnika super? Tak ! 8)

tak zwany „czysty” pojazd (mówisz), który emituje 120 g CO2 / km i który zużywa 5 l / 100 km w rzeczywistości emituje 12 kg CO2 / 100 km lub nawet około 2.4 kg CO2 na litr paliwa

Pewnie, że możemy łatwo uniknąć masowej emisji cząstek w powietrzu, nasze szmaty są przykładem:

Ponieważ produkt spalania GO zawiera około 50% wody, „szmatka” jest mokra na końcu garnka i pozwala cząstkom sklejać się ze sobą, zbrylając je, tworząc w końcu ciężkie grudki, które po prostu spadają na ziemię zamiast unoszą się w naszych płucach!

i voila, kolejny pomysł wykonany w Maloche :D


dlatego mam zamiar zostawić jeden na czas pełnego zbiornika, aby zobaczyć, a jeśli chodzi o długowieczność, tę „szmatę”, którą moglibyśmy nazwać „aglomeratorem :D „mogłoby być po prostu włóknem węglowym
Ostatnio edytowane przez Capt_Maloche 05 / 08 / 08, 21: 56, 1 edytowany raz.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 05/08/08, 21:53

Nie ma fap na nowym Renault? J'hallucine!

Więc „Eco²” Renault jest stworzony dla psów, czy co? (przepraszam za naszych przyjaciół, psy!) O nie, to prawda, że ​​we Francji DPF jest opcjonalny ... (no cóż, co to jest ...)

+ 1 dla reszty, wesołych świąt !! Nie zapomnij usunąć chusteczki przed wykonaniem 600 km z rzędu :D
0 x
carburologue
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 14/05/06, 15:23




przez carburologue » 05/08/08, 22:04

uważaj na mieszankę benzyny z olejem napędowym, benzyna nie smaruje pompy i wtryskiwaczy.
Z drugiej strony, dla tych, którzy chcą mieszać olej opałowy z benzyną, ok, ale bądź ostrożny nie więcej niż 10 procent :: :: ::

w przeciwnym razie brudny wtryskiwacz
0 x
zbliżamy się do końca, będziemy poświęcać ... Nie żartuję ... trochę humor jest dobre dla morale ...

futurystyczne powiedzenie
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40

Re: Diesel Car: zużywają mniej z lekkim SP95




przez Chatham » 05/08/08, 22:46

Capt_Maloche napisał:
Najwspanialsze w tym wszystkim jest to, że dla mojej firmy 1.5DCI 70Cv 2008 1200Kg zużycie spadło do 4.6 L / 100 podróż Paryż, autostrada + klimatyzacja, mieszane, podczas gdy moi koledzy są w 6.2 L / 100



przypomina mi różnicę zużycia między mną a kolegami z tą samą benzyną C35 2L (gaźnik): ja udało mi się strzelać do 15L / 100, inni byli przy 21-22L / 100 ... różnica? dostosowana jazda: przewidywanie, minimalne hamowanie, maksymalne przyspieszenie gazu 2 / 3, w położeniu neutralnym przed zatrzymaniem się na bezwładności, nic więcej ... identyczny czas podróży ... maaagiczny!
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40

Re: Diesel Car: zużywają mniej z lekkim SP95




przez Chatham » 06/08/08, 09:12

Kiedy wkładać benzynę do oleju napędowego: niebezpieczna gra, ale ponieważ to nie ja płacę ... : Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 06/08/08, 09:14

Tak właśnie robi Maloche ... Nie martw się, on też nie płaci (przynajmniej na clio) :)

Ze względu na różnicę w konsumpcji Maloche jest wystarczająco poważna i wystarczająco wysoka, aby wiedzieć, co konsumuje PRZED nie sądzisz? Nawet jeśli porównanie z kolegami jest, masz rację, niezbyt znaczące ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 06/08/08, 19:08

Korzystam z połączenia Wi-Fi ojczyma (w Gers), aby odpowiedzieć tak długo, jak to możliwe

w istocie jestem na tyle „stary”, aby zmierzyć ryzyko mieszanki benzyny (tak małej) w moim oleju napędowym

na clio Jestem na pełnym 4th na 6%, w tym pierwszy na 10% i bez obaw, conso nawet spadło na 4,6 L / 100 z klimatyzacją i kawałkiem autostrady w 180 na 10 minut, aby zobaczyć jeśli to się utrzymało : Chichot:

W mojej Przestrzeni jestem na pełnym 3, pierwsze dwa na 5% i ten, który właśnie częściowo zużyłem dzisiaj na 6%, wyobraź sobie, że przejechałem 695 km średnio o 103 km / hi że pozostała mi ponad jedna trzecia czołgu!

Komputer wyświetla 7,8 L / 100, stawiam na 7, jak na ostatnim, w tej mieszaninie ważne jest przesunięcie rzeczywistego i zużycia komputera

a następnie [b] Nic nie sprzedaję, to nic nie kosztuje, mniej zanieczyszcza i pokazuję również, że jest to bez ryzyka, ponieważ teraz będę kontynuować wszystkie moje plomby
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

Re: Diesel Car: zużywają mniej z lekkim SP95




przez Andre » 06/08/08, 19:21

Halo
Chatham napisał:Kiedy wkładać benzynę do oleju napędowego: niebezpieczna gra, ale ponieważ to nie ja płacę ... : Lol:


Powtarzam to ponownie w silnikach z pompą wtryskową Bosh Auto Rabbit
VW instrukcja obsługi samochodu pozwala 20 na 30 maksymalny% benzyny w oleju napędowym w chłodne dni.

W instrukcji Mercedes 300D zaleca maksymalnie do 50% oleju przy zimnej pogodzie tylko z benzyną No2


André
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 180