Ten temat jest zablokowany [autor: le justemilieu]

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 14/04/10, 10:58

bernardd napisał:
aerialcastor napisał:Poza tym ludzie, którzy twierdzą, że nie należy osądzać, są paradoksalni, ponieważ powiedzenie czegoś jest osądzeniem.


To nieprawda: stwierdzenie, że to wydarzenie mnie zasmuciło lub rozgniewało, nie jest osądem. A jeśli wszyscy już byli w stanie poczuć i powiedzieć, co czują ...

Stwierdzenie, że temperatura wody w kąpieli wynosi 36 ° C, również nie jest osądem i jest jedną z wielkich zalet podejścia naukowego: mówienie o faktach, wyobrażanie sobie faktów i testowanie ich ,


Jeśli nalegam, aby pierwszy był osądem wartości, drugi jest osądem faktów.
http://fr.wikipedia.org/wiki/Jugement_% ... _de_valeur
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.
Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 14/04/10, 12:24

aerialcastor napisał:
bernardd napisał:To nieprawda: stwierdzenie, że to wydarzenie mnie zasmuciło lub rozgniewało, nie jest osądem. A jeśli wszyscy już byli w stanie poczuć i powiedzieć, co czują ...

Stwierdzenie, że temperatura wody w kąpieli wynosi 36 ° C, również nie jest osądem i jest jedną z wielkich zalet podejścia naukowego: mówienie o faktach, wyobrażanie sobie faktów i testowanie ich ,


Jeśli nalegam, aby pierwszy był osądem wartości, drugi jest osądem faktów.
http://fr.wikipedia.org[URL] / wiki / Jugement_% 28philosophie% 29 # Jugements_de_faits_et_jugements_de_valeur [/ url]


To dlatego, że umieściłeś się w sferze filozofii ... nie mówiąc tego.

W języku francuskim orzeczenie jest stwierdzeniem subiektywnym, które nazywa się „ocena wartości obejmuje subiektywną ocenę i uznanie„w filozofii.

A dokładnie, „osąd faktów zakłada neutralną i obiektywną obserwację.„jest przeciwieństwem osądu, z definicji subiektywnym.

Teraz, biorąc pod uwagę to słownictwo filozoficzne, faktycznie drugi jest faktem.

Ale pierwszy to także faktyczny osąd: smutek lub gniew są podstawowymi emocjami, które odpowiadają dobrze formalnie zidentyfikowanym reakcjom fizjologicznym, widocznym zarówno na twarzy, jak i mózgu za pomocą MRI.

A tym bardziej jest to fakt, że to osoba, która doświadcza tej emocji, mówi: nikt nie może zaprzeczyć faktowi swoich emocji.

Jest to ocena wartości, gdy ktoś pozwala sobie opisać uczucia drugiego człowieka.
0 x
A bientôt!
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 14/04/10, 12:49

Nie chcę brać udziału w debacie semantycznej, ponieważ nie wiem, ale kiedy mówicie:


Bernardd napisał:W języku francuskim wyrok jest stwierdzeniem subiektywnym


Mimo wszystko więcej czasu poświęcamy na subiektywne „stwierdzenia” (jest piękne, brzydkie, dobre, złe) niż cele, które są jedynym przedmiotem nauki (co robi niewielu ludzi. wiem tylko trochę).

Na wiele dziedzin nauki nauka nie ma odpowiedzi: moralność, uczucia, etyka, miłość ...
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.

Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 14/04/10, 13:01

Nie muszę mówić, że wolałbym już fizykę / matematykę niż filozofię / francuski w 6 klasie i nie zmieniło się to prawie 20 lat później : Chichot: : Chichot: : Chichot:
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 14/04/10, 16:45

aerialcastor napisał:On nadal spędzać więcej czasu na subiektywnych „stwierdzeniach” (jest piękny, brzydki, dobry, zły)


Nie wszystko "on„:-)

Ale to jest problem, który miałem na myśli, pisząc „A gdyby każdy był już w stanie czuć i mówić to, co czuje…”, ponieważ niepisana kontynuacja brzmiała: „zamiast spędzać czas sądzić pod wpływem emocji ”.

Rzeczywiście, osąd jest wynikiem bolesnych emocji, które nie są postrzegane (smutek, strach, gniew). Mówię bolesne, a nie negatywne: staram się nie osądzać ;-) Ponieważ te emocje są konieczne, dla bezpieczeństwa, ad hoc.

Ale wszystkie puby, gazety, telewizory, partie polityczne, religie, a nawet edukacja działają na rzecz rébrzmią te emocje, aby je wzmocnić, ponieważ sprawiają, że reakcje są przewidywalne i pozwalają ... kontrolować.
0 x
A bientôt!
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 14/04/10, 16:56

Christophe napisał:Nie muszę mówić, że wolałbym już fizykę / matematykę niż filozofię / francuski w 6 klasie i nie zmieniło się to prawie 20 lat później : Chichot: : Chichot: : Chichot:


Dokładnie, to nie jest filozofia: tutaj nie ma botulizmu, również przetłumaczony na BHL (Botulic Heavy Lying), jest toksyczny :-)

Miałem ten sam problem, dopóki profesor filozofii nie próbował nam wyjaśnić filozofii nauk ścisłych: ponieważ tak naprawdę nie rozumiał, dobrze się bawiliśmy :-)

Ale doszliśmy do wniosku, że prawdopodobnie nie zrozumiał więcej w innych obszarach niż w tej, którą znamy ...
0 x
A bientôt!
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 19/04/10, 22:41

Dopiero niedawno dowiedziałem się o zablokowanym wątku. Ubolewam zarówno nad tym zamknięciem, jak i nadmiernymi komentarzamiEDF: przemoc, którą głosił w odpowiedzi na już istniejącą przemoc, tylko pogorszyłby sytuację.
Jeśli rozumiem jego uczucia, nie mogę tego zaakceptować: nie ma sensu potępiać (precyzyjnie i dobrych argumentów) przemocy, która byłaby zła, i zachęcać do przemocy, która nagle stałaby się dobra po zmianie stron ,

Z drugiej strony, jak już pisałem, tak obrzydliwe jak niektóre osoby, które odgrywają znaczącą rolę w pogłębianiu niesprawiedliwości, poważnym błędem byłoby pomieszanie tego, co należy do systemu, a tych, którzy nim nie są. niż marionetki. Sentymentalizm nie może zastąpić analizy.

Christophe mówić o „... radykalni i ekstremistyczni ekolodzy w sieci, którzy wymiotują swoją nienawiścią ...
Nie zaprzeczając całkowicie temu zjawisku, chciałbym zwrócić uwagę, że „radykalna” ekologia to przede wszystkim ta, która stara się zwalczać problemy u ich źródła, CAD, atakując ich przyczyny, zwłaszcza polityczne i ekonomiczne.
Różni się od ekologii instytucjonalnej, zilustrowanej w szczególności przez Yann-Arthus Bertrand, która najpierw kładzie nacisk na szkodę *, usuwając przyczyny, a następnie proponując „katalog” środków technicznych lub administracyjnych, które mogą zaradzić skutkom.
W rzeczywistości chodzi nie tyle o wyeliminowanie uciążliwości, ile o określenie dopuszczalnych dawek poprzez ustanowienie równowagi między, na przykład, zdrowiem publicznym a gospodarką, przy czym ważną rzeczą jest „utonięcie ryb” w czystej debacie technokratyczny, który natychmiast i ostatecznie wyklucza głównego interesariusza: obywatela.

* nie zaprzeczając rzeczywistości, „eksperci” potwierdzają swój wizerunek powagi niewielkim kosztem.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28749
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549




przez Obamot » 26/04/10, 13:45

Tak, jest kilka bardzo raz-le-bol!

Szczególnie tego rodzaju agresywne komentarze:

yoananda napisał:
Obamot napisał:Aby wrócić na dół. Niemniej jednak pojawia się poważny problem priorytetów. Lepiej byłoby pomyśleć o właściwych pytaniach i wiedzieć, czy chcemy zatopić się w energii jądrowej, czy nawet w innych wojnach naftowych, będąc uwikłani w formę szantażu wojskowego, w koalicje, których nie chcemy. .. I które nieuchronnie doprowadzą do dużej niestabilności regionalnej. Lub jeśli jesteśmy gotowi zrobić ustępstwa w zakresie wyboru energii „Najmniejszy wpływ” ... W każdym znaczeniu tego słowa.

A jak myślisz, KTO wprowadzi nas do energetyki jądrowej?
W każdym razie rezerwy były znacznie przereklamowane, super-feniks ledwo urodził się z radioaktywnych popiołów ... więc o mojej wiedzy tak naprawdę nie ma problemu. Elektrownie są w wyczerpaniu.
Jeśli chodzi o pisownię, jestem nieortograficzny, będziesz musiał się do tego przyzwyczaić lub przefiltrować moje posty.
W przypadku stanowczego tonu jest taki sam, mam postać świni. Krótko mówiąc, jestem idiotą.
Potem nic nie zmusza cię do odpowiedzi!


Ten rodzaj reakcji oparty na nieproporcjonalnym ego (a nie interesie społecznym społeczności ekonologów) zasługuje na uporządkowanie. Zwracam też uwagę na duże podobieństwo tonu i metody w przypadku recyklingu, tego samego adresu IP?
0 x
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi




przez recyclinage » 26/04/10, 14:04

nienawiść wzywa do nienawiści


Rozumiem, że nie jestem słuchany
słychać krzyki i uderzenia

Wierzę, że dzięki krzykowi prawdy czuliśmy się stłumieni i zapominaliśmy

ale często zapominamy, że większość tematów buzuje

nikt nam nie odpowiada, ale wielu przychodzi czytać

czy to akceptuje
czy nie?

to kolejna debata

jeśli przejrzysz te informacje, zauważysz, że stąd pochodzi wiele protestów

z innym czasownikiem i inną gramatyką

oglądają

patrz co?

rozwiązania z twojego szczęśliwego medium
albo ty obamot
Mylę się, że to Christophe
a może ja


świat się zmienia
świat się rusza

nie dlatego, że jestem bogaty lub biedny
wybrany cenzorem ministerialnym lub policyjnym

ale ponieważ w Internecie jedynym sposobem jest rozum

wszyscy tutaj nie dbają o to, czy jesteś wysoki, chudy czy gruby

ważna jest twoja przyczyna
ważne jest, aby powiedzieć „prawda” lub „fałsz”

powód najsilniejszego tutaj nie istnieje

tylko powód, dla którego odeszliśmy

walczyć z ciemiężcą
ale nie walczcie między sobą (to jest dobre dla mądrych)


Wiem z góry, że moje słowo tutaj nie ma wielkiego znaczenia

ale twoje słowo na świecie zmienia rzeczy w ich skalach

wojna dopiero się zaczyna

nie wygraliśmy
nie przegraliśmy

gry handlowe dopiero się zaczynają
0 x
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi




przez recyclinage » 26/04/10, 14:43

Obamot napisał:
Ten rodzaj reakcji oparty na nieproporcjonalnym ego (a nie interesie społecznym społeczności ekonologów) zasługuje na uporządkowanie. Zwracam też uwagę na duże podobieństwo tonu i metody w przypadku recyklingu, tego samego adresu IP?



pewnego dnia nauczysz się szacunku dla innych

przestaniecie miażdżyć innych swoją domniemaną wyższością

i podzielisz się z poganami mojej podobnej osoby, aby znaleźć rozwiązanie

i już nie dla własnej promocji

długimi wierszami literówek zobaczysz tysiąc jeden wierszy i będziesz intonował wolność i legalność wśród wszystkich

zapomnisz o swoim stanie i zrozumiesz związek, który nas jednoczy


nawet jeśli spędzasz życie plując mi w twarz

pewnego dnia zrozumiesz, że ty i ja jesteśmy tacy sami

Twoja pisownia będzie dla ciebie lekka
i zrozumiecie czasownik kochać


im bardziej mnie nienawidzisz, tym bardziej cię kocham
nigdy tego nie zapomnij
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 90