Panel odblaskowy za grzejnikiem: przydatny? rada ?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
KvonMurphy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 01/02/10, 12:31
Lokalizacja: Elsaß

Panel odblaskowy za grzejnikiem: przydatny? rada ?




przez KvonMurphy » 19/03/10, 10:37

Witam,

Czy panele odblaskowe, które niektórzy zalecają umieszczać za grzejnikami, są naprawdę przydatne?

Jeśli tak, co mogę polecić, co nie jest zbyt trudne w montażu bez demontażu wszystkiego i z dobrym CAF (współczynnikiem akceptacji kobiet) pod względem estetyki?

Prawie wszystkie moje grzejniki są zawieszone na ścianach skierowanych na zewnątrz, nie lubię pośredniego ogrzewania zewnątrz.
Grzejniki pochodzą z około 1990 roku, NIE są niskotemperaturowe.

Dziękujemy!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/03/10, 13:26

Tak, spełniają swoją funkcję podgrzewając warstwę powietrza znajdującą się w ranie i ścianie.
Jest to zatem rozwiązanie awaryjne, które pozwala nieznacznie zwiększyć wydajność grzejników.
Możesz je pomalować!
Podobnie interesujące może być umieszczenie półki nad grzejnikiem, aby gorące powietrze w mniejszym stopniu uderzało w zimną ścianę.
To powiedziawszy, pozostańmy realistami: straty przewodzenia będą ledwo tłumione przez milimetr izolacji. Strata przewodzenia będzie zawsze obecna. Nic zatem nie zastąpi centymetrów izolacji.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 121