Źródło światła fluorescencyjnego - pola elektromagnetyczne

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

przez Did67 » 31/05/09, 17:27

Ja też skłaniałbym się bardziej ku pewnym pestycydom i/lub nawykom żywieniowym oraz ich jakości...

Ten fragment Doctissimo jest wart tyle, ile jest wart:

Od początku lat 1990. XX w. kilka badań epidemiologicznych1,2,3 podkreśliło zły wpływ niektórych nawyków żywieniowych. Dieta zawierająca zbyt dużo tłuszczu może zatem sprzyjać występowaniu raka prostaty. W doku najbardziej szkodliwe byłyby tłuszcze zwierzęce.

I dla żartu (pozwolę sobie powtórzyć tę informację):

Niebezpieczny! Skandaliczny! Masturbację od dawna uważa się za matkę wszystkich wad. Ale oto badanie, które może definitywnie obalić ten mit. Częste samotne praktyki zapobiegłyby rakowi prostaty, który jest przyczyną 10 000 zgonów rocznie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

przez Christophe » 02/09/09, 10:10

2 filmy wyprodukowane przez Delnorama potwierdzające tezę o transformatorze:

https://www.econologie.com/ondes-electro ... -4132.html

Zatem to przekładnik prądowy emituje słabe pole magnetyczne, które nie jest „gorsze” niż jakiekolwiek inne urządzenie transformatorowe!

Znalazłem też coś takiego w archiwach z 2005 roku: https://www.econologie.com/lampes-econom ... -1053.html

Badanie przeprowadzone przez Fundację Badań nad Komunikacją Mobilną na zlecenie Federalnego Urzędu ds. Energii (FOEN) i Federalnego Urzędu Zdrowia Publicznego (FOPH) pokazuje, że promieniowanie elektromagnetyczne lamp energooszczędnych mieści się w tym samym rzędzie wielkości co promieniowanie tradycyjnych żarówek.


Dla mnie temat zamknięty: to transformator „stwarza problem”, dotyczy to żarówek LED i innych produktów przetwarzających prąd!! Widzieć https://www.econologie.com/ondes-magneti ... -3832.html
et https://www.econologie.com/pollution-mag ... -4134.html

Emisje te są bardzo ograniczone w przypadku żarówek i ostatecznie transformator ten może być w razie potrzeby (przez użytkownika) bez problemu ekranowany (ekranowanie lamp jest bardziej problematyczne...).


Więc proszę, skończcie z tą kontrowersją! I weź urządzenie pomiarowe, zamiast przekazywać takie dezinformacje... są naprawdę inne, znacznie poważniejsze rzeczy, którymi należy się martwić! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
Ostatnio edytowane przez Christophe 22 / 10 / 09, 19: 20, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12

przez abyssin3 » 17/09/09, 20:47

Christophe napisał:2 filmy wyprodukowane przez Delnorama potwierdzające tezę o transformatorze:
https://www.econologie.com/ondes-electro ... -4132.html

Dla mnie temat zamknięty: to transformator „stwarza problem”, dotyczy to żarówek LED i innych produktów przetwarzających prąd!! Widzieć https://www.econologie.com/ondes-magneti ... -3832.html
et https://www.econologie.com/pollution-mag ... -4134.html
Emisje te są bardzo ograniczone w przypadku żarówek i ostatecznie transformator ten może być w razie potrzeby (przez użytkownika) bez problemu ekranowany (ekranowanie lamp jest bardziej problematyczne...).

Przepraszam, że ponownie poruszam temat. W rzeczywistości udało mi się zobaczyć tylko pierwszy link z Delnoram. Czy ktoś wie, co mierzy pole magnetyczne (jednostka)?
Bo właśnie widziałem ten film w którym jest mierzony przy znacznie niższych wartościach (jeśli jest to również mGauss), ale mimo to jest obecny.
To samo w przypadku dwóch ostatnich linków, których nie widziałem. Jak duże jest szacowane zanieczyszczenie elektromagnetyczne z transformatorów (w liczbach)? Ciekawie byłoby wypróbować ładowarki mobilne (z transformatorami i przetwornicami)...

Z drugiej strony, jeśli chodzi o „ekranowanie”, w filmie tego dziennikarza nie wydaje się to zbyt skuteczne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2

przez delnoram » 17/09/09, 21:36

Jeśli jest to wideo z radiem, pokazuje ono tylko, że niektóre żarówki LED emitują częstotliwości radiowe w takim samym lub nawet większym stopniu niż świetlówki kompaktowe.

Po drugie, pomiary są podawane w woltach/metrach w odległości 30 cm.
Wynik tej serii pomiarów daje:
- we wszystkich przypadkach dominuje częstotliwość sieciowa 50 Hz, nawet bez żarówek.

- częstotliwości radiowe (w kHz) nie są widoczne na moim wykrywaczu, ponieważ są niższe niż częstotliwość sieci.

-W Gausie czy raczej nanoTesli dla mojego urządzenia (100nT= 1mG) pomiary magnetyczne znacząco się różnią,
14nT dla żarówki LED o mocy 1 W (28 diod LED typu chińskiego).

77nT dla żarówki o mocy 40W

327 nT dla 13 W CFL

Żarówka LED typu „Luxeon” o mocy 455 nT i mocy 2 W

Jedyne, co wyniosłem z tych pomiarów, poza faktem, że różnią się one znacznie od tych z filmu Annie Lobé, to to, że w przypadku niektórych z nich żarówki LED nie różnią się tak bardzo od świetlówek kompaktowych.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

przez Christophe » 17/09/09, 22:13

Abisyńczyku, nadużywasz naszej cierpliwości!
Wznowiłeś ten gówniany film nakręcony przez paranoicznego pacjenta... : Evil: : Evil:

Ona nie jest dziennikarką, tylko „pseudonaukowcem”, który próbuje reklamować swoje książki o „pseudonauce”… to poważna sprawa! Na koniec, to szczególnie smutne, że tak gówniany film zrobił furorę w całym Internecie...

Mam nadzieję, że sam dokonałeś pomiarów i masz wątpliwości?

Bo to zabawne, ale jedyni, którzy tutaj to zrobili (delnoram i ja), zrozumieli oszustwo wprowadzone przez Nextup (czy nie jest to sklasyfikowane jako sekta? :D): pola EM są WSZĘDZIE ... i nie mają więcej fluorescencji niż inne urządzenia elektryczne! Jest jeszcze gorzej: wszystkie małe transformatory ... Por. Moje filmy !!

Tak naprawdę w Internecie: im więcej śmieci, tym bardziej się je rozpowszechnia… w rozpaczy…
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12

przez abyssin3 » 18/09/09, 01:11

Christophe napisał:pola EM są WSZĘDZIE ... i nie mają więcej fluorescencji niż inne urządzenia elektryczne! Jest jeszcze gorzej: wszystkie małe transformatory ... Por. Moje filmy !!

Właśnie o tym mówiłem ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

przez Christophe » 18/09/09, 08:14

Wcale nie: wygląda na to, że bronisz argumentów pipovideo! : Evil:

Tylko linker (już wspomniany powyżej) nie jest zbyt poważny z twojej strony ...

Jeśli chcesz poznać skalę moich pomiarów, policz świecące diody, to jest to urządzenie: https://www.econologie.com/shop/detecteu ... p-143.html

- Wskazania LED: 1, 3, 6 i 10mG (tj. 0.1, 0.3, 0.6 i 1 mikroTesla).
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12

przez abyssin3 » 18/09/09, 09:57

Abyssin napisała:Ile wynosi zanieczyszczenie elektromagnetyczne z transformatorów (w liczbach)? Ciekawie byłoby wypróbować ładowarki mobilne (z transformatorami i przetwornicami)...

Właściwie wcale...
Szczerze przepraszam. Wiem, że sprzedajesz tego typu żarówki i tego typu pytania nie są dobre dla biznesu, ale z mojej strony nie było to zamierzone. Moge cie zapewnic.

Poza tym dziękuję Delnoramowi za liczby, podobno jest to ~10 razy mniej niż wartości zmierzone przez tego dziennikarza (tj. ~3-4mGauss). ale jeśli dokonałeś pomiarów z większej odległości, mogłoby to wyjaśnić, dlaczego są one nieco słabsze.

Wydaje mi się, że wskazane jest, aby nie trzymać ich mniej niż 30 lub 50 cm (nie wiem dokładnie), według organizacji, której nazwy nie pamiętam. Wiedząc, że musi to dotyczyć wszystkich lub prawie wszystkich urządzeń elektrycznych. :zaszokować:
Zawsze warto wiedzieć...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

przez Christophe » 18/09/09, 10:11

????

a) Moje (nasze) działania przeciwko temu nie mają nic wspólnego z moimi „sprawami”, jak mówisz (jeśli myślisz, że to coś zmieni… mylisz się)!

b) Wiedz, że w ogóle nie doceniam tej uwagi, ponieważ kwestionujesz moją bezstronność naukową (i bezstronność forum w tym samym czasie) !!!! Podejmij środki dla siebie, jeśli nie ufasz naszym!! : Evil: : Evil:

c) Mówisz o pytaniu... ale odpowiedzieliśmy Ci powyżej...

Ja (my) po prostu walczę z kłamcami, palaczami i dezinformacją o środowisku!!

Zapytaj więc swoich „paranoicznych przyjaciół”, którzy przekazują Ci takie bzdury znaleźć badania uniwersyteckie dotyczące tzw. szkodliwości fal elektromagnetycznych emitowanych przez świetlówki szczególnie na świetlówkach (neonowych), które są używane od 80 lat?

Nie mają ich (mimo że na rynku GSM i telefonii było ich już dziesiątki od około 20 lat) i dlatego ich sposób myślenia to intelektualny faszyzm!!

Brawo wszystkim sympatykom faszyzmu, którzy przekazują dezinformację! Ale mogą być po prostu za głupi (tak nawiasem mówiąc, często tak się dzieje z faszystami...), aby wziąć urządzenie pomiarowe... I SPRAWDZIĆ informację!

Wszystko to jest być może pożądane i popierane przez niektórych, aby odwrócić uwagę od rzeczywistych problemów fal (GSM, transformatory itp.)

Dziękuję za zmarnowanie czasu mojego i czytelników tego tekstu forum !! : Evil:

Oto OFICJALNE źródło pochodzące z TWOJEGO KRAJU: https://www.econologie.com/lampes-econom ... -1053.html

PS: TEN FILM NIE JEST ZROBIONY PRZEZ DZIENNIKARZA, JESTEŚ GŁUCH CZY CHCESZ, żebym się rozwinął? Wysłuchanie na koniec pozytywnych wniosków, jakie wyciąga na temat nowotworów... wystarczy, aby zaliczyć ją do „niebezpieczeństw” naszego społeczeństwa!
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12

przez abyssin3 » 18/09/09, 11:05

Christophe napisał:Więc zapytaj swojego „paranoiczni przyjaciele” kto ty przesyłaj dalej takie bzdury znaleźć badania uniwersyteckie dotyczące tzw. szkodliwości fal elektromagnetycznych pochodzących od świetlówek, a zwłaszcza świetlówek (neonów), które są używane od 80 lat?


1° Którzy „paranoiczni przyjaciele”? Nie jestem poinformowany.
2° Kto przesyła mi „jakie” gówna? Ja też nic o tym nie wiem, do tej pory nic nie zostało mi przekazane.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 155