Źródło światła fluorescencyjnego - pola elektromagnetyczne

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Źródło światła fluorescencyjnego - pola elektromagnetyczne

przez bham » 04/10/07, 09:31

Widziane wczoraj w wiadomościach TF20 o 1:XNUMX:
http://videos.tf1.fr/infos/media/jt/0,, ... tion-.html

Kompaktowe żarówki fluorescencyjne wytwarzałyby pola elektromagnetyczne o długości od 0 do 30 cm, zwłaszcza po włączeniu, co mogłoby powodować bóle głowy, trudności ze snem itp.

Christophe, będziesz musiał oferować miernik pola elektromagnetycznego w sklepie, ponieważ jest to naprawdę aktualne. :płakać: Standardem jest 28 woltów na metr.

Edytuj przez Christophe: wszystko to nonsens, ponieważ mądrzy faceci, którzy wymyślili tę „miarkę” (dzięki dziennikarzom za przekazanie nonsensu) zapomniałem wiedzieć że niebezpieczeństwo pola w V/m było powiązane z jego częstotliwością! Jednak częstotliwość telefonów komórkowych jest znacznie wyższa (2.5 GHz) niż świetlówek (50 Hz lub 100 Hz). Wiedzieć więcej: http://ec.europa.eu/enterprise/electr_e ... rec519.pdf lub link lustrzany: https://www.econologie.info/share/partag ... AxM93H.pdf

Gdyby istniało niebezpieczeństwo: gdzie są badania zdrowotne? W przypadku telefonów komórkowych i azbestu są dziesiątki. Świetlówki są używane od ponad 80 lat.


Christophe napisał:Kopiuj wklej z innego tematu:

północ napisał:Bonjour à tous,
Oto link, w którym mówi o tym niebezpieczeństwie, ponieważ jeśli chodzi o telefony komórkowe, jest to teraz udowodnione.



1) Nie ma to nic wspólnego z tematem opłacalności fluo, więc jeśli chcesz porozmawiać o falach, zrób to tutaj:
Kompaktowe fale fluorescencyjne i elektromagnetyczne

2) Przyjrzałem się i samo to odzwierciedla ich brak znajomości technologii, to stwierdzenie to po prostu nonsens, jaka nadmierna konsumpcja? To ze stratera?

Obraz

Ci faceci nie wiedzą, co to dżul, żeby to powiedzieć… Porównanie „krótkiego czasu trwania” z „jedną godziną” już dowodzi ich rażącego braku naukowości… Gdyby ich twierdzenie było prawdziwe, szczytowe prądy przy zapłonie byłyby bardzo ważne... Ich twierdzenie jest zatem żałosne.. nie, to jest śmieszne!! : Lol: : Lol: : Lol:

3) Przy okazji, mam nadzieję, że wiesz, że francuski standard dla telefonów komórkowych wciąż wynosi 28 V/m... WSZĘDZIE... więc porównujemy tę wartość z 9 V/m mierzonym z odległości 0.3 m od świetlówki, aby pokazać, że ich oskarżenia są po prostu sfabrykowane i całkowicie pozbawione osądu porównawczego.

Zmierz pole swojej działającej mikrofali „tylko po to, żeby zobaczyć”… Zrobiłem to tutaj: https://www.econologie.com/shop/detecteu ... p-143.html

4) Diody LED zamiast świetlówek? Teraz słodki sen.

Myślę, że autor nigdy nawet nie kupił żarówki ledowej i nie zmierzył jej EFEKTYWNEGO strumienia świetlnego, żeby to powiedzieć... Odnośnie 100 000h życia jest to po prostu nieprawdziwe stwierdzenie, ponieważ w obecnym stanie 99% sprzedawanych żarówek led przepali się na długo przed 100 000h z powodów wymienionych w tym temacie w szczególności: https://www.econologie.com/forums/eclairage-led-t4293.html

Żarówka led za 22 € po dziesięciu godzinach:

Obraz

5) Gdzie badania dotyczące lamp jarzeniowych są szkodliwe? Używamy go od 80 lat... Telefony komórkowe wyrządziły już więcej szkód w ciągu 10 lat...

Wnioski: proszę przestańcie wierzyć w cokolwiek i przede wszystkim najpierw naprawdę dowiedz się o problemie, zanim przekażesz wypowiedzi ludzi, którzy nie są biegli w temacie...ponieważ takie zachowanie może być nawet niebezpieczne...


Edytuj listopad 2010:

Christophe napisał:Wyciąg z następującego federalnego przewodnika definitywnie zamyka ten temat lub powinienem powiedzieć ten intox.

40-stronicowy przewodnik do pobrania tutaj: przewodnik po zanieczyszczeniach elektromagnetycznych, normach, falach i zdrowiu

Obraz

Więc nie chcę więcej słyszeć o tym zatruciu tutaj. Prawdziwą debatę naukową kontynuujemy tutaj: https://www.econologie.com/forums/ondes-elec ... 10188.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

przez Christophe » 04/10/07, 13:10

Właśnie dostałem maila w tej sprawie:

Gość napisał:Witam,

W dzisiejszej gazecie przeczytałem następujący artykuł o niebezpieczeństwach związanych z promieniowaniem żarówek energooszczędnych:

„Centrum Niezależnych Badań i Informacji nt
promieniowanie elektromagnetyczne (Criirem) ostrzegało wczoraj przed stosowaniem energooszczędnych żarówek jako lampek nocnych lub biurkowych. Działanie tych kompaktowych żarówek fluorescencyjnych, zwanych również lampami o niskim zużyciu energii (LBC), może generować pola elektromagnetyczne „nie bez znaczenia do metra”, według Michèle Rivasi, prezes firmy Criirem, odradzając ich stosowanie blisko głowy, na przykład jako lampka nocna lub do pracy ”.

Qu'en pensez-vous?

Cordialement


Na co odpowiedziałem:

Christophe napisał:Witam,

Nie wiedziałem o takich badaniach, ale widząc liczbę martwych owadów między tubami naszych żarówek, które działały przez kilka miesięcy, podejrzewałem taki fakt. Ale myślę, że 1 m to już rozsądna odległość.

Myślę, że byłoby ciekawie przedyskutować to na naszym forum forums:
https://www.econologie.com/forums/ (właśnie skopiowałem twoją wiadomość)

Czy są jakieś badania Criirem dotyczące kuchenek mikrofalowych lub ekranów?
naczynia?

Do zobaczenia wkrótce
Christophe


ps: tym bardziej powód do użycia Diody lED na tych postach :)
powtórzeń: 28 V/m to wielka francuska bzdura... niektóre kraje UE mają już mniej niż 4... dla zainteresowanych tematem:
https://www.econologie.com/video-telepho ... -2444.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

przez Christophe » 04/10/07, 13:25

Po informacji moglibyśmy mieć detektor pola... ale magnetyczny...

Mierzy od 1 do 10 mGauss, oto jego opis:

Wykrywanie szkodliwych pól elektromagnetycznych pochodzących z linii energetycznych, ekranów telewizorów i komputerów, kuchenek mikrofalowych, materacy wodnych, koców elektrycznych itp. Naukowcy uważają, że od poziomu 2-3mG te pola elektromagnetyczne zwiększają ryzyko niektórych chorób, takich jak rak.

Sygnalizacja za pomocą diod LED: 1, 3, 6 i 10mG


Proponowane za około 35 €. Edycja: tutaj jest: https://www.econologie.com/shop/detecteu ... p-143.html

Jednostką miary pól EM jest V/m lub W/m², a nie mG, więc nie do końca rozumiem pkoi, o których mówią „elektromagnetyczne”.

Poza tym miałem pomiary wykonane przez Bouguyes Télécom, kiedy byłem jeszcze z rodzicami i według nich „prawdziwy” detektor pola elektromagnetycznego jest wart około 7000 €, oto jeden:

Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 18 / 09 / 08, 22: 48, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

przez bham » 04/10/07, 13:51

Christophe napisał:Poza tym miałem pomiary wykonane przez Bouguyes Télécom, kiedy byłem jeszcze z rodzicami i według nich „prawdziwy” detektor pola elektromagnetycznego jest wart około 7000 €, oto jeden:.....

Wow, to trochę drogo!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

przez Christophe » 04/10/07, 13:53

Ben vui... ale to też sprzęt pro diagnostyczny...

Czyli sterujemy detektorem pola czy nie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

przez bham » 04/10/07, 14:34

Christophe napisał:Czyli sterujemy detektorem pola czy nie?

Ben powinien znać zależność między W / m a mG.
Z drugiej strony znalazłem w starym katalogu Conrada (2002) wykrywacz zanieczyszczeń elektromagnetycznych z 4 diodami, 2 dolnymi zielonymi i górnymi czerwonymi, wygląda to tak jak opisujesz. Osobiście uważam, że to trochę tandetne...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

przez Christophe » 04/10/07, 14:40

bham napisał:Ben powinien znać zależność między W / m a mG.


+1

bham napisał:Z drugiej strony znalazłem w starym katalogu Conrada (2002) wykrywacz zanieczyszczeń elektromagnetycznych z 4 diodami, 2 dolnymi zielonymi i górnymi czerwonymi, wygląda to tak jak opisujesz. Osobiście uważam, że jest to trochę tandetne.


Toutafé, ale lepiej zrobić małą diagnostykę niż „nic”… Myślę, że Delnoram ją ma… Zadam mu to pytanie wieczorem…

bham napisał:W przeciwnym razie jest to, ale oczywiście nie jest to ta sama cena


Tak, detektor jest za drogi… ale chipy nie są złe dla majsterkowicza… Myślę, że podłączając je do multimetru, można łatwo uzyskać pole w V/m… zauważysz, że również one mówić o detektorze magnetyczny mierzyć pole elektromagnetyczny...
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon

przez Obelix » 04/10/07, 15:27

Witam,

O tutaj ! prosimy o przeformułowanie.....
W przypadku urządzeń PRO zobacz:
http://www.locadif.fr/fr/famille/MESURE ... ocadif.asp

Dla majsterkowiczów i innych jest "sztuczka" w elektorze, która mierzy moc od 0 do 1Ghz co załatwi sprawę......
Oparta na wyspecjalizowanym układzie firmy AMD...

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8

przez renaud67 » 04/10/07, 15:57

Przy elektorze jest montaż elektrosmogu do wykrywania zanieczyszczeń elektromagnetycznych, nie pamiętam czy jest wskaźnik poziomu
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2

przez delnoram » 04/10/07, 17:06

Halo
Mam to urządzenie
Obraz

Detektor elektromagnetyczny (w woltach/metrach) i pola magnetyczne (w nanoTeslach).

problem polega na tym, że w tym urządzeniu świetlówki nie są gorsze od innych, powodem jest prawdopodobnie fakt, że mierzy ono tylko do częstotliwości 2 kHz.

I z tego samego powodu (wyższa częstotliwość):
Christophe napisał:ps: kolejny powód, aby używać diod LED na tych stacjach

sirus i inne żarówki LED tego typu (zasilane z zasilacza impulsowego o częstotliwości około 30 kHz) również mają promieniowanie elektromagnetyczne do sprawdzenia.

Uważaj więc, aby nie brać niczego za detektor elektromagnetyczny.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 217