doping wody próba procesu pantone

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 11/08/09, 15:19

pb2487 napisał: mówimy o reaktorze plazmowym typu „pantone” do silników wysokoprężnych, a celem jest zmniejszenie zużycia oleju napędowego lub oleju (zastąpienie określoną ilością wody) przy zachowaniu tej samej mocy (lub większej). To znaczy: poprawić osiągi silnika.

Reaktor plazmowy? :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować: Celem jest skuteczne zwiększenie wydajności silnika poprzez promowanie bardziej odpowiedniego spalania, redukcję niespalonej materii, aw konsekwencji mniejsze zanieczyszczenie.
Chińczycy inwestują tam, gdzie jest rynek. W dniu, w którym miliony konsumentów będą chciały wyposażyć swój samochód, nie ma wątpliwości, że Chińczycy zaleją rynek. Ale tak długo, jak Gillier-Pantone pozostaje poufny i wymaga dużo czasu i wysiłku, aby zainstalować i dostroić, nie będzie wielu entuzjastów zakupu tego sprzętu, z wyjątkiem rolników, którzy zużywają dużo paliwa i którzy są majsterkowiczami koniecznie. Ale ci, podobnie jak wielu innych amatorów, wolą zbudować własny system z niedrogich materiałów pochodzących z recyklingu.
Ostatnio edytowane przez Cuicui 11 / 08 / 09, 15: 49, 3 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 11/08/09, 15:26

A) pb2487, nie odpowiem ci ponownie, dopóki nie przeczytasz („obejrzysz”, to NIE wystarczy) szczegółowo i nie zrozumiesz tych różnych linków ... Jeśli jest to niewyraźne w twojej głowie, to dlatego, że mylisz się co do ŹRÓDEŁ informacji! Ponieważ tutaj NIGDY nie rozmawialiśmy o reaktorze plazmowym (a przynajmniej później temu zaprzeczano).

Powinieneś zacząć tutaj: Definicja silnika pantone

W przeciwnym razie zbyt łatwo jest opowiadać i rozsmarowywać sałatki większym od ciebie, gdy nie znamy tematu!

B) NIE, NIE I NIE!! Zwiększanie mocy silnika nie zwiększa jego osiągów!! (przynajmniej nie bezpośrednio, ponieważ te 2 są nadal połączone, ale nie zamierzam wchodzić w szczegóły, ponieważ myślę, że nie masz poziomu ...)

Sprawność silnika w % (odpowiadająca jednostkowemu zużyciu = g/cv.h) i właściwa lub właściwa moc (w cv/l pojemności skokowej) to zupełnie różne rzeczy.

Jeśli przyswoisz sobie 2, radzę ci 2, 3 rzeczy:

a) przestajesz gadać o silniku (a tym samym brać nas za idiotów)
b) bierzesz lekcje obsługi silnika (z netem to proste ale czytać trzeba)
c) przestań czytać autoplusa i spójrz na turbo (bo dużo dziennego parlamentu wydajności zamiast konkretnej mocy)

Właściwie to lepiej, żebyś milczał (ważę słowa) na temat dopingu do wody przez jakiś czas (jak tylko zaczniesz czytać artykuły), bo tak naprawdę, ale tak naprawdę, zanieczyszczasz środowisko forum...wszystko wymieszać! I wyrządzasz więcej szkody dopingowi niż cokolwiek innego… ale może to być twoja „misja”… :|
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 11/08/09, 15:50

Halo

Wyjaśnijmy sobie, mówimy o reaktorze plazmowym typu „pantone” do silników wysokoprężnych i celem jest zmniejszenie zużycia oleju napędowego lub oleju (zastąpienie określoną ilością wody) przy zachowaniu tej samej mocy (lub wyższej). To znaczy: poprawić osiągi silnika.

Poza tym dla mnie SUPERPOWER, jak to się mówi o silnikach benzynowych, oznacza poprawę osiągów. (czytać do góry nogami, to tak jakby powiedzieć mniejsze zużycie)


Nie wiem, czy zauważyłeś, że niewielu eksperymentatorów mówi o osoczu, osobiście nie mam laboratorium do sprawdzania osocza? magnetyzm i inne rzeczy, o których mówi się w sieci

testy są wykonywane od pełnego do pełnego, z prostymi pomiarami temperatury, zużycia wody itp.
inne badania przypuszczam, że najwięksi producenci silników sprawdzili wszystko, więc zapytaj ich, powiedzą ci...

Co do przyrostu mocy bez oszczędności i bez nadmiernego zużycia w stosunku do oryginalnego silnika wystarczy zwiększyć zużycie wody i masz overtorque
jak chodzę na 100% oleju do smażenia to zwiększam zużycie wody do 1.8l na 100km
Kiedy idę na dieslu, żeby mieć lepszą ekonomię, idę z 1,2 litra wody na 100 km

Do tej pory stwierdzam, że zadajesz dużo pytań i że niewiele wnosisz dla tych, którzy mają montaże
chyba udaje Ci się zniechęcić tych co chcą edytować..
Myślę, że nie jesteś nawet zainteresowany ani nie możesz zrobić prostego montażu na silniku kosiarki, aby sprawdzić, wolisz tu węszyć i krytykować, coś, czego nie znasz.
Czy możesz nam powiedzieć o montażu, który widziałeś i ile km nim zrobiłeś, a także o liczbach, typie pojazdu i danych?

André
0 x
pb2487
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 121
Rejestracja: 03/08/09, 23:44

PLON ENERGETYCZNY




przez pb2487 » 11/08/09, 16:50

Christophe napisał:A) pb2487, nie odpowiem ci ponownie, dopóki nie przeczytasz („obejrzysz”, to NIE wystarczy) szczegółowo i nie zrozumiesz tych różnych linków ... Jeśli jest to niewyraźne w twojej głowie, to dlatego, że mylisz się co do ŹRÓDEŁ informacji! Ponieważ tutaj NIGDY nie rozmawialiśmy o reaktorze plazmowym (a przynajmniej później temu zaprzeczano).
Powinieneś zacząć tutaj: Definicja silnika pantone
W przeciwnym razie zbyt łatwo jest opowiadać i rozsmarowywać sałatki większym od ciebie, gdy nie znamy tematu!

To twoje zdanie. To powiedziawszy, obiecuję ci, że przeczytałem wszystkie linki, które mi dałeś, a nawet więcej, próbując zrozumieć i bez uprzedzeń. Nie mów do nas więcej, masz rację, nie ma nic do roboty, to nie działa (na razie mam nadzieję)

Christophe napisał:B) NIE, NIE I NIE!! Zwiększanie mocy silnika nie zwiększa jego osiągów!! (przynajmniej nie w bezpośredni sposób, ponieważ 2 są nadal połączone, ale nie będę wchodził w szczegóły, ponieważ tak myślę nie masz poziomu..)


Nie będziemy porównywać naszych poziomów umiejętności, ponieważ inni użytkownicy stwierdzą, że zamienia się to w walkę kogutów (tak mi się wydaje).
To mniej więcej na moim poziomie, jak pozwolisz sobie ocenić, ryzykując, że wydam się pretensjonalny (jestem tego bliższy i ponieważ zachowuję skromność) posiadam BTS Microtechniques (obecnie CIM). Głównym przedmiotem mojego dyplomu jest mechanika.
Przy okazji chciałbym się dowiedzieć czy są inne osoby o podobnym lub wyższym wyszkoleniu mechanicznym jeśli to możliwe?
Pozwoliłoby nam to lepiej się poznać i lepiej zrozumieć.


Z drugiej strony, kiedy mówię o wydajności, nie mówię o tym:
Sprawność silnika w % (odpowiadająca jednostkowemu zużyciu = g/cv.h) i właściwa lub właściwa moc (w cv/l pojemności skokowej) to zupełnie różne rzeczy.

Wiem, że jest inaczej, chodzi mi o efektywność energetyczną (jedyną, która moim zdaniem ma sens w tym przypadku) tj.:
Efektywność energetyczna to stosunek (podział) w % między energią zwróconą przez system a energią pochłoniętą. Różne straty (ciepło, tarcie itp.) powodują, że nigdy nie osiąga 1.
A właściwie cytując słownik:
Wydajność maszyny to stosunek tego, co wyprodukowała, do tego, co musiała dać.
Na przykład sprawność energetyczna silnika to uzyskana energia kinetyczna (ruch) w porównaniu ze zużytą energią elektryczną lub chemiczną (paliwo). Różnica między nimi polega na utracie energii przez tarcie, które wytwarza ciepło (nagrzewanie silnika).

lub http://fr.wikipedia.org/wiki/Rendement

Zatem dla samochodu w stanie ustalonym, jeśli przy tej samej zmierzonej i ustalonej mocy użytecznej zużycie pochłoniętego paliwa spada, oznacza to, że sprawność wzrasta.
I odwrotnie, jeśli przy tym samym pochłoniętym zużyciu moc użyteczna wzrasta, oznacza to również wzrost wydajności.
W przeciwnym przypadku maleje.
Jest to wydajność energetyczna (użyteczna/pochłonięta)
Czy tym razem znów się mylę? albo nie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 11/08/09, 19:11

Właśnie Christophe jest inżynierem mechanikiem.
Inni mają również doświadczenie w mechanice, stopnie naukowe i szkolenia z chemii, fizyki itp.

Jeszcze nie interweniowałem, ale stwierdzam, że jesteś jak „pudełko belina”: otwierasz je zbyt często, by denerwować, nie biorąc pod uwagę tego, co ci się mówi, i pchając otwarte drzwi, aby poprzeć swoje inne uwagi (np. wyjaśniając nam, czym jest plon...).

Zamykam więc temat na 15 dni, abyście poświęcili czas na przeczytanie forum - hipotezy takie jak radykalna chemia funkcjonowania Pantone są proponowane wśród innych hipotez-
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 27/08/09, 20:08

Temat ponownie otwarty na prośbę autora tego tematu wazaibzh

Interwencja zabroniona przez pb2487,5
0 x
wazaibzh
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 63
Rejestracja: 04/01/09, 18:07
Lokalizacja: Bretagne




przez wazaibzh » 27/08/09, 21:46

cześć
Usunąłem „gv”, które nie nagrzało się wystarczająco, ponieważ zostało umieszczone na zewnątrz garnka. to była para chłodząca...
Wyjąłem pręt (po 400km) z reaktora, który na wejściu był jakby cienką warstwą rdzawego pyłu.
Majstrowałem przy nowym pręcie ze stali nierdzewnej o średnicy 10 minut i długości 180 minut.
Zmodyfikowałem wyjście bełkotki i dodałem „urządzenie zabezpieczające” (jak na montażu ratusza w Cahors) pułapkę ściekową, aby nie zatopić reaktora.
Po teście na rozgrzanym silniku, pomiarze temperatury na dolocie boleśnie uzyskuję 90°C na wysokich obrotach.
Wkrótce przeprowadzę test zużycia na standardowym kursie, aby zobaczyć, czy nastąpiła ewolucja, czy nie! 8)
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 28/08/09, 03:33

cześć


Usunąłem „gv”, które nie nagrzało się wystarczająco, ponieważ zostało umieszczone na zewnątrz garnka. to była para chłodząca...
Wyjąłem pręt (po 400km) z reaktora, który na wejściu był jakby cienką warstwą rdzawego pyłu.
Majstrowałem przy nowym pręcie ze stali nierdzewnej o średnicy 10 minut i długości 180 minut.


W 300d turbodiesel
temperatura spalin mierzona za turbosprężarką za reaktorem i GV osiąga przy 100kmh na płaskiej drodze 300 do 310c na wzniesieniu jak trochę rzadziej otwierasz to przekracza 400c
oczywiście zależy to od precyzji termopary typu K
Więc nie ma wielkiego ciepła w grach

W twoim zestawie pręt 180 mm to dobra długość
od 150 mm do 250 mm niewielka różnica w zespole
szczelina powietrzna od 1 mm do 1,2 mm niewielka różnica
Co warto wiedzieć Mała szczelina powietrzna i długi pręt zmniejszają przepływ powietrza i pary, a to skutkuje spadkiem temperatury na wylocie z reaktora (zwłaszcza mierzonej na kanale wylotowym)
prawidłowym sposobem pomiaru temperatury wylotowej reaktora jest umieszczenie rurki wewnątrz wylotu reaktora tuż przed wejściem do kolektora dolotowego, chociaż w praktyce pomiar ten nie świadczy o dobrym funkcjonowaniu, wskazuje tylko na zalany reaktor.
U mnie nawet na postoju w korku temperatura cały czas powyżej 110c podczas jazdy ok 140c ale dość zmienna czasami 180c

GV Nie wyobrażam sobie, że jest umieszczony na zewnątrz samochodu, musi znajdować się w wydechu i mieć duże rozmiary, musi być w stanie natychmiast reagować na żądanie, długi zjazd, po którym następuje kopnięcie pedału przyspieszenia, aby wjechać na niego musi być gotowy do podania..
dla ilości pary preferowanej do kontrolowania ilości wody, którą wysyła się w GV
Nie należy zapominać, że dopóki w GV znajduje się woda, jej temperatura pozostanie na poziomie 100°C i niższym.

szybkim sposobem na wysuszenie pręta reaktora jest przepuszczenie przez niego dobrego przepływu powietrza bez wody.
Lepiej pozwolić, aby przez Reactor przepływał większy współczynnik pary powietrza niż zbyt duża ilość pary.
Najlepiej unikać utopienia nosa łodygi.

To, co umożliwia dobrą cyrkulację w reaktorze, to podciśnienie na wylocie reaktora, w przypadku silnika atmosferycznego jest to możliwe tylko przez ograniczenie filtra powietrza.

obserwacja utraty mocy w silniku diesla jest często spowodowana reduktorem (membraną mierzącą podciśnienie kolektora ssącego i ograniczającą wtrysk diesla do
powstrzymać go od palenia
Gdy pojazd się zatrzyma wystarczy całkowicie ręcznie zatkać wlot powietrza i rozpędzić silnik jeśli nie skręca i lekko dymi to jest wyregulowany (podczas gdy stary diesel zaczyna mocno dymić)

Kiedy wlot jest częściowo zaciśnięty w celu wymuszenia zasysania powietrza przez reaktor, następuje wzrost temperatury na wylocie z reaktora.
Idealnie nie powinniśmy ograniczać dopływu, ale zorganizować się tak, aby przez reaktor przepływała odpowiednia ilość powietrza

400 km to za mało, aby zainicjować system za każdym razem, gdy zakładasz nowy pręt, lub go polerujesz, musisz go podgrzać (utlenianie pokrywające osad wody), aby system ogólnie poprawił się blisko 1000 km


większość prac nad domieszkowaniem wody nie dotyczy reaktora, ale wlot powietrza i pary.

André
0 x
wazaibzh
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 63
Rejestracja: 04/01/09, 18:07
Lokalizacja: Bretagne




przez wazaibzh » 28/08/09, 12:49

cześć
Bardzo dziękuję André za tę jasną i precyzyjną informację! pomoże mi to poprawić montaż 8)
0 x
wazaibzh
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 63
Rejestracja: 04/01/09, 18:07
Lokalizacja: Bretagne




przez wazaibzh » 17/09/09, 18:48

cześć
Jestem jeszcze w okresie docierania wędek, ale to nie przeszkadza mi w dokonaniu pewnych modyfikacji poprawiających montaż...
Usunąłem syfon i który moim zdaniem powinien chłodzić parę wyszła z bełkotki i dodałem siatkę zaworową na wylocie z bełkotki (którego wylot zmodyfikowałem) i wygląda na to że działa.
Dokonałem pomiarów temperatury, sondę umieszcza się 40 cm za reaktorem tuż przed wlotem (przez przezroczystą plastikową rurkę). nie jest to najlepsze miejsce ale przydałby się demontaż przewodu wydechowego i posiadanie odpowiedniej sondy.
gorący silnik z parą mam 79°C przy 110km/h i 83°C przy 120km/h to nie jest dużo! bez pary temperatura spada o kilka stopni i rośnie wraz z parą. Gdy tylko zwolnię temperatura spada do 50°C i rośnie wraz z obrotami silnika. aby osiągnąć te temperatury wymieniłem na i kołnierz ograniczający.
zużycie wody jest bardzo niskie, bo szacuję je na 20 cl na sto
Musiałem jechać do pompki i zauważyłem średnie spalanie (bez z) 5,3 l przy przebiegu mieszanym i niekoniecznie ekonomicznym. Czekam na dłuższą przerwę i robię kurs testowy.
0 x

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 122