Domowa słoneczna suszarka do owoców

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 03/06/09, 22:28

dziękuję, to 40*60! (Nie jestem suką, ale jest to bardziej praktyczne w przypadku zapiekanek!)

na piątek to bez żalu, miałem więcej miejsca w titine.
0 x
badin
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 05/07/09, 23:11




przez badin » 05/07/09, 23:46

Witam wszystkich

fajnie widzieć, że ludzie (ponownie) zaczynają interesować się tematem.

Przede wszystkim gratulacje dla firmy Targol Twoja suszarka jest "klasowa"...

Zrobiłem ten proces jakiś czas temu i skończyło się na jednym ... który testuje od 3 lat i który daje mi średnią satysfakcję z 2 powodów: z jednej strony mieszkam w Ariège w jednej z najbardziej mokrych dolin we Francji , nie mam szczęścia, az drugiej strony albo moja suszarka za słabo grzeje albo za słabo wentyluje... Na razie nie potrzebuję żadnych rad, mając w perspektywie pewną liczbę ulepszeń... kiedy masz czas, jednak zebrałem kilka fajnych informacji na twój temat forum...

Zamieszczam ten post głównie po to, aby przypomnieć, że bezpośrednie wystawienie na działanie promieni słonecznych (nawet przez okno) niszczy dużą część witamin i innych dobrych rzeczy... stąd moje trudności z nagrzaniem...

Poszło mi dobrze z gruszkami, jabłkami, grzybami, kilkoma śliwkami, zaraz zabieram się za testowanie cukinii... Załączam zdjęcia z budowy, może to coś da...

Dobra kontynuacja, od czasu do czasu będę przechodzić.

Izolacja słoma/wapno/piasek 8 cm:

Obraz

Czujnik jest trochę mały jak na głośność: /

Obraz

Nie zrobiłem żadnych zdjęć, kiedy skończyłem, mogę zrobić kilka, jeśli ktoś jest zainteresowany
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 06/07/09, 09:22

Witaj badsin i witaj w forums z Econologie.com.

Dziękuję za te zdjęcia.

Izolacja jest prawdopodobnie tym, czego brakuje mojej suszarce.
Do bezpośredniej ekspozycji, zgodnie z otrzymaną tutaj radą, zamierzam umieścić za szkłem metalową płytkę pomalowaną na czarno, aby zniwelować tę niedogodność.

Zdjęcia wrzucę jak tylko zrobię.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi




przez recyclinage » 07/07/09, 21:05

Targol napisał:
recyclinage napisał:wyobraź sobie poziome rury

wiercone ze sparametryzowaną linią otworów


wentylator ssący z jednej strony i wentylator wyciągowy z drugiej


tworzy to odkurzacz (znacznie mniej wydajny)


nad tubą umieszczasz pudełko z przezroczystą pokrywką

wytwarzać ciepło

ciepło wypiera wilgoć, która jest usuwana przez wentylację


Celem gry jest wypędzenie wilgoci dla odwodnionych


krótki cały wypełniony wektor

Jeśli dobrze zrozumiałem, co opisujesz, wygląda to tak:
Obraz
(Podziękowania dla polluxa za fanowskie zdjęcie).

Jeśli tak, to widzę kilka wad:
  • Po pierwsze (znowu i zawsze) obecność wentylatorów: po co stosować system mechaniczny, który zwiększa złożoność i ryzyko awarii, skoro można wykorzystać naturalną tendencję powietrza do unoszenia się, gdy się nagrzewa. Nawet jeśli oznacza to trochę pomocy (patrz czarna farba na rurze)
  • zjawisko zasysania z rury poziomej w kierunku skrzynki ma niewielkie szanse zadziałania, ponieważ w skrzyni nie ma wlotu powietrza. Ponadto przepływy powietrza (podobnie jak przepływy energii elektrycznej) są „leniwe”: przechodzą przez najmniej zakłóconą ścieżkę. Dlatego istnieje niewielka szansa, że ​​powietrze przejdzie przez skrzynkę, jeśli istnieje bezpośrednia ścieżka między 2 wentylatorami.
  • Clasou zdawał się mówić, że bezpośrednie promieniowanie nie jest dobre dla owoców.
Twój pomysł prawdopodobnie mógłby zadziałać (modulo bezpośrednie promieniowanie) upraszczając go i umieszczając wentylatory bezpośrednio na 2 przeciwległych ścianach skrzynki i regulując przepływ tak, aby odnowienie nie zapobiegało nagrzewaniu się powietrza.

clasou napisał:Plus, jeśli postawisz go na betonowym patio zamiast na plaży : Lol: powinno być mniej kurzu.

Pomyśl jeszcze raz: na betonowej płycie jest (moim zdaniem) znacznie więcej kurzu niż na plaży. Jeśli chodzi o ziarna piasku, są one zbyt ciężkie, aby mogły być przenoszone przez zwykłą konwekcję wzdłuż szklarni.
Poza tym patrzyłem wcześniej, to nie moskitierę założyłem przy dolnym wejściu do szklarni tylko firankę tiulową. Myślę, że siatka jest wystarczająco drobna, aby odfiltrować przynajmniej największy kurz.

clasou napisał:Jeśli chodzi o komplikacje, na południu niektórzy mają coś w rodzaju drewnianych klatek z półkami ustawionymi w cieniu, a wiatr i upał dokonują reszty.
Pomyśl tylko o praniu, które jest osuszane w suszarkach na zewnątrz.

Rzeczywiście, w bardzo gorącym klimacie słońce i generowany przez nie wiatr termiczny wystarczają do wysuszenia owoców. Chodziło o to, aby zaproponować system wzmacniający te zjawiska naturalne w regionach, w których są one słabsze lub w mniej słoneczne dni.
Dlatego zamierzam wykonać pomiary przy mniej słonecznej pogodzie, aby sprawdzić, czy system działa np. przy lekko pochmurnej pogodzie. Dzisiejsze pomiary jako takie powinny być interesujące, ponieważ pogoda jest znacznie bardziej zachmurzona niż wczoraj.

W każdym razie na pierwszych pomiarach dziś rano wygląda na to, że strona suszarki działa stosunkowo dobrze, ponieważ poziom wilgotności w pustej suszarce jest znacznie niższy niż w powietrzu na zewnątrz...

Pomiary wieczorem lub jutro.

odwróć jeden z ventillos
dla oszczędności energii

ssanie powinno trwać tylko do połowy rury wentylacyjnej iw dokładnym zasięgu kanałów wentylacyjnych

zainstalować w piwnicy, może załatwić sprawę chłodzenia
oczywiście żeby w piwnicy nie było wilgoci...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 57