Mieszaj olej napędowy z benzyną lub etanolem E85: zużywaj mniej i czyść silnik Diesla

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 16/06/09, 16:23

Czy powiedziałem lub napisałem, żeby zrobić to na zimno? :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Miaaaou!
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
nico0711
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 17/04/07, 22:14
Lokalizacja: Ain




przez nico0711 » 16/06/09, 17:59

Lietseu napisał:+1
Maloche

Kolejne rozwiązanie wciągnij przy ruszaniu, żeby wyczyścić wydech i jechać na pełnych obrotach przez kilka kilometrów ... zalecane przez mojego mechanika przed przejściem do kontroli technicznej (zrób sobie serce i przetocz 10 terminali po 4000 t / m!) potem nie ma już zagubionego depozytu w zakamarkach ucieczki ...

Miawww :płakać: : Chichot:

Zrobię test na 10km żeby zobaczyć :D


Nie, ale można by to zasugerować, ponieważ dla mnie „przy starcie” oznacza, że ​​wsiadam do samochodu, odpalam i wjeżdżam ... żeby silnik mógł być zimny.

Robiąc małe wyjaśnienie, takie jak:
- Po przejechaniu 1500kms jestem zmęczony ale pojawia się pomysł, który przebiega mi przez głowę i jeśli zrobiłem test szorowania wydechu to trochę się waham, potem się zatrzymuję, kontroluję wszystkie poziomy silnika, jeśli są poprawny i ponownie uruchamiam silnik, sprawdzam temperaturę i zaczynam od startu godnego 24 godzin Le Mans, patrzę, jak wskazówka obrotomierza podnosi się do 4000 w pierwszej, potem 4500 na sekundę i do końca trzeciej (5200 obr / min czy przy młocie) i staram się utrzymać tę prędkość (która jest trochę za duża, to rozpoznaję, ale to z dobrego powodu, nawet jeśli w tej chwili robię około 8kg / km CO2) powyżej 10 km, najlepiej na autostradzie bo muszę jechać około 130km / h ... i voili-voilou ... mój test skończony, zakładam bawełnianą szmatkę w 100% z kołnierzem serreflex i robię kolejny mały test ponad 10km żeby zrobić cząstkę kontrola zanieczyszczeń ... a kiedy skończę, idę do domu i zabieram swoją szóstkę PN, zrób 2-3 zdjęcia i umieść je na forum zaangażować wszystkich ...

Tak jest lepiej wyjaśnione i nie ma zacięcia. : Lol:

(FYI, mam małą Hondę CRX, aw pełnej trzeciej muszę być między 140-160 przy 7500 obr / min)

Vroom

W przeciwnym razie poszedłem na stronę BP, aby przeprowadzić testy oleju napędowego BP Ultimate, tutaj jest link:
http://www.bp.com/genericsection.do?cat ... Id=7009158
0 x
Zapomniałem zająć się ziemią. Teraz jest lepiej
**********************************
Peugeot Boxer 2.8hdi (sofim) 127cv i 300mkg z 55000kms, jest to II etap 2003, 9 i krótki model (290C), i staram się zmniejszyć zużycie, a także zmniejszyć cząsteczki szkodliwe dla środowiska i płuca przyszłych pokoleń
***********************************
W domu z podłogą 1 140m2, chciałbym zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, znajdując sztuczki, aby lepiej je odizolować, zmniejszyć rachunki za wodę i pomóc naturze być bardziej naturalną
***********************************
Mam dzieci 4 i chciałabym, żeby cieszyły się życiem, kiedy wykorzystałam, a zwłaszcza, że ​​mogą się uśmiechać o swojej przyszłości
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 16/06/09, 20:39

Obraz


Obraz
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 16/06/09, 22:20

+ 100

Owwwwwwwwww!
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 16/06/09, 22:40

Heuuu, dziękuję za twoją prozę Nico0711, ale jakie jest twoje ciało, diesel, który osiąga 7500 obr./min? :zaszokować:

Albo motocykl Honda CRX, który ma limit 7.500 obrotów na minutę?
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 17/06/09, 01:55

Lietseu napisał:Czy powiedziałem lub napisałem, żeby zrobić to na zimno? :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Miaaaou!

Tak, tutaj :
Lietseu napisał:[...]
Kolejne rozwiązanie podciągnij przy starcie, żeby oczyścić wydech i jechać na pełnych obrotach przez kilka kilometrów ... [...]


"... podczas uruchamiania ...„można rozumieć jako„ zimno ”, ma to sens.

W przypadku CRX jest to małe coupe HONDA, które zdemokratyzowało w Europie silniki wyposażone w VTEC, które są dobrze znane ze swojej skłonności do zmiany biegów.
W przypadku motocykli w HONDA zawsze byłby to CBX, a nie CRX.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 17/06/09, 09:31

Witam,

Próbowałem dwa razy, w odstępie 2 miesięcy, dodać SP3 do diesla w moim 95. Dobry stary silnik XUD806 9CV z mechanicznym wtryskiem, bez elektroniki.

Od czasu zainstalowania VSLA (vortex) zużycie jest stabilne na poziomie 6,5 ~ 6,7 l / 100 km niezależnie od trasy.

W mieście robi bardzo niewiele, ale czasami jeździ pusto, czasem przy pełnym obciążeniu (w ruchu), na drogach i autostradach. Zużycie bez Z różniło się znacznie bardziej, od 6,9 (pusta droga) do 8 l / 100 (autostrada).

Dodatek SP95 nie dał nic pod względem zużycia: czy powinniśmy wydedukować, że AVEC już optymalizuje spalanie do maksimum?

Z drugiej strony, po dodaniu benzyny, silnik ma tendencję do zgaśnięcia podczas zwalniania przy małej prędkości (rondo ...): po wyłączeniu biegu na niższy ... puf! Najbardziej niebezpieczna była wtedy utrata wspomagania kierownicy ... :?

Awaria zawsze występuje w tej samej konfiguracji (a więc w tych samych miejscach), tj. Lekka krzywizna w dół ... To pozwala mi na pilny restart poprzez ponowne włączenie. Przewiduję teraz niepowodzenie, ale mimo wszystko jest to bardzo ciekawe.

Błąd powtarza się sporadycznie, nawet bez SP95. Zastanawiam się, czy nie może to być spowodowane brakiem kompresji, ponieważ zimne starty stały się pracochłonne. Podejrzenie potwierdzają czarne ślady w zbiorniku wyrównawczym: przypuszczam, że opary oleju napędowego?

Dzięki za twoje światła.
0 x
nico0711
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 17/04/07, 22:14
Lokalizacja: Ain




przez nico0711 » 17/06/09, 09:46

Lietseu napisał:Heuuu, dziękuję za twoją prozę Nico0711, ale jakie jest twoje ciało, diesel, który osiąga 7500 obr./min? :zaszokować:

Albo motocykl Honda CRX, który ma limit 7.500 obrotów na minutę?

Witam, będziecie wiedzieli, że diesel który osiąga 7500rpm nie wytrzymuje długo,
Nie mam małą benzynę Honda CRX 1.6 16v z 1987 roku, która należała do mojego dziadka, ma 123000kms i silnik na 35000.
Jest to bombowiec o mocy 125 KM, który nie jest wyposażony w Vtec, jest to samochód sportowy par excellence, jeśli spojrzymy na wszystkie cechy: dodatkowo silnik ma wzorową elastyczność, a moc jest liniowa, dlatego naprawdę bardzo przyjemna w prowadzeniu jak na średnie zużycie 8l
To proste, istnieje tylko saksofonista, który ma takie same parametry mechaniczne i jest o 15 lat krótszy.
Oto zdjęcie:
Obraz
(uważaj, to nie jest czerwona rzecz w tylnej szopie)


Jeśli nie, co to jest AVEC (wir)? dziękuję
0 x
Zapomniałem zająć się ziemią. Teraz jest lepiej

**********************************

Peugeot Boxer 2.8hdi (sofim) 127cv i 300mkg z 55000kms, jest to II etap 2003, 9 i krótki model (290C), i staram się zmniejszyć zużycie, a także zmniejszyć cząsteczki szkodliwe dla środowiska i płuca przyszłych pokoleń

***********************************

W domu z podłogą 1 140m2, chciałbym zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, znajdując sztuczki, aby lepiej je odizolować, zmniejszyć rachunki za wodę i pomóc naturze być bardziej naturalną

***********************************

Mam dzieci 4 i chciałabym, żeby cieszyły się życiem, kiedy wykorzystałam, a zwłaszcza, że ​​mogą się uśmiechać o swojej przyszłości
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 17/06/09, 10:29

nico0711 napisał:Jeśli nie, co to jest AVEC (wir)? dziękuję

Zobacz tutaj ou było.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 17/06/09, 13:55

Drwal napisał:
Lietseu napisał:Czy powiedziałem lub napisałem, żeby zrobić to na zimno? :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Miaaaou!

Tak, tutaj :
Lietseu napisał:[...]
Kolejne rozwiązanie podciągnij przy starcie, żeby oczyścić wydech i jechać na pełnych obrotach przez kilka kilometrów ... [...]


"... podczas uruchamiania ...„można rozumieć jako„ zimno ”, ma to sens.

W przypadku CRX jest to małe coupe HONDA, które zdemokratyzowało w Europie silniki wyposażone w VTEC, które są dobrze znane ze swojej skłonności do zmiany biegów.
W przypadku motocykli w HONDA zawsze byłby to CBX, a nie CRX.


Dzięki za informację, drwal!

Zimny ​​start nie jest dla mnie opcją, nawet nie odważyłbym się o tym pomyśleć !!! To byłaby zbrodnia!

miauczeć
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 143