Stwórz VAE ze sprzętem ratunkowym przy najmniejszym koszcie

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Anotuas
x 17

Stwórz VAE ze sprzętem ratunkowym przy najmniejszym koszcie




przez Anotuas » 16/05/09, 20:19

Witam,
Mam 15 lat i chciałbym zrobić własny rower wspomagany elektrycznie.
Posiadam rower górski Scott z pełnym zawieszeniem. Jestem fanem kolarstwa, ale nie jestem fanem podjazdów i fałszywych mieszkań :D.
Dlatego chciałbym zamontować wspomaganie elektryczne na moim rowerze górskim. Nie mając środków, chciałem wiedzieć, czy można stworzyć taki z materiałów pochodzących z recyklingu lub przynajmniej po niższym koszcie (maks. 100 €) (nawet jeśli zajęłoby to 6 miesięcy.
Dla twojej informacji chciałbym mieć dość mocny system i z ewentualną pomocą na tylnym kole, wiem, że jestem trudny! : Chichot:
Merci d'Avance
Liczę na ciebie
Antoine
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6

Re: Utwórz VAE ze sprzętem do odzyskiwania po niższych kosztach




przez Cuicui » 16/05/09, 22:25

Anotuas napisał:Witam,
Mam 15 lat i chciałbym zrobić własny rower wspomagany elektrycznie. Antoni

Cześć, Antoine.
Z pewnością wielu z nas marzy o takim systemie.
Mój pomysł jest następujący: silnik elektryczny uruchamia drewniany wałek rowkowany; uchwyt hamulca przechyla silnik (jak w Solexie), który przykłada wałek do koła i uruchamia wyłącznik startowy. Gdy tylko zwolnisz uchwyt, sprężyna nakręci silnik i zasilanie zostanie odcięte.
Do sporadycznego użytku, aby pomóc w wspinaniu się na strome zbocza z małą prędkością. Akumulatory są zamocowane jak najbliżej silnika, aby uniknąć strat.
Nie wiem czy to zadziała, jeszcze nie próbowałem.
0 x

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 117