New Holland przedstawia ciągnik wodorowy NH2

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 03/03/09, 13:27

Interesujące byłoby również porównanie fotowoltaiki z energią wiatrową
Mówimy tutaj o magazynowaniu energii nieciągłej
Biorąc pod uwagę tę samą zajmowaną powierzchnię, jestem pewien, że poznam zwycięzcę, oczywiście w wietrznym miejscu. Ale przyroda jest dobrze zrobiona, obszary słoneczne i obszary wietrzne to nie to samo

Ponadto energetyka wiatrowa nie stanowi konkurencji dla rolnictwa.

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 03/03/09, 15:32

Pętla napisał:Halo

Myślałem, że w tym temacie będziemy rozmawiać o ogniwie wielopaliwowym i jego sprawności większej niż 50% :płakać:

Czuję, że jesteś naprawdę przywiązany do silników cieplnych, ich hałasu, wibracji, zanieczyszczeń i ich przeciętnych osiągów.
Jak często mówimy, przeganiaj to, co naturalne... ono wraca w galopie

Być może powinniśmy rozważyć Pantonizację ogniwa paliwowego, abyś zainteresował się nim? : Chichot:

Żarty na bok, czy ktoś wie, co stoi na przeszkodzie, aby w pompie ciepła zastosować paliwo konwencjonalne?

A+

Cześć Looping,

to nie wydajność ogniw paliwowych jest problemem... Ale katastrofalne wyniki w zakresie produkcji, przechowywania, transportu i usuwania zapasów diwodoru.

Transport H2 nie ma przyszłości ekonomicznej, szczególnie ciągniki H2, które spalają dużo energii w porównaniu do samochodu: ciągnik zużywa około 0.1 l/KM/godz.

(dla 110 KM, koszenie lub kiszonka, 12 L/h.

przy jeździe 50 l/100 km czasem więcej...

Dwie główne zielone technologie, które mają największy potencjał, to skoncentrowana termodynamika słoneczna do wytwarzania energii elektrycznej i biologiczne węglowodory do transportu (najlepiej hybryda)

Transport lekki (samochód osobowy na krótkie wycieczki <100 km) radzi sobie w 100% z napędem elektrycznym. Oprócz tego potrzebne są węglowodory.

Nigdy nie wiedzieliśmy, jak przechowywać, transportować i usuwać H2 lepiej niż Natura, wiedzieć o tych łańcuchach węglowych : Idea:
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 03/03/09, 21:42

O, to ciekawe dane.

Dziękuję Christophe za kurs :D

Czekamy na panele fotowoltaiczne o wydajności 40%. 8) mając nadzieję, że nie są zbyt drogie w zakupie i w postaci energii zawartej

Myślałem (nie sprawdzałem tego), że rośliny miały większy plon, wynik mechaniczny był niepokojący: 0.08%!!?? w porównaniu z 8% w PV to szaleństwo

Wreszcie olej Laigret z pewnością ma przyszłość, rozmawiałam o tym wcześniej z koleżanką z Ifremer...
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 03/03/09, 21:50

Tylko 106 kucyków na traktor, to zabawka Playmobil!
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 03/03/09, 22:37

dobry wieczór

to nie wydajność ogniw paliwowych jest problemem... Ale katastrofalna wydajność produkcji, przechowywania, transportu i usuwania zapasów diwodoru.


Co do tego się zgadzamy (pisałem to co najmniej 3 razy)
Dlaczego jednak preferować spalanie paliwa w silniku cieplnym, a nie w pompie ciepła, która ma znacznie lepszą wydajność?

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 03/03/09, 23:21

Dobre pytanie, ale technika nie jest na odpowiednim poziomie.

Nieliczne rzadkie węglowodorowe PAC (ogniwa paliwowe) kierować (bez reformowania w celu ekstrakcji H2) są w fazie rozwoju.

Wersja etanolowa nie wykazuje żadnej wydajności (w fazie rozwoju...)

Ponadto metanol jest węglowodorem otrzymywanym na ogół w wyniku chemicznej transformacji biomasy, podczas gdy HVB jest bezpośrednio palny w oleju napędowym.

To w przypadku metanolu osiąga szczyt przy wydajności od 20 do 30% (i znowu, dane z Wikipedii mogą być optymistyczne?). Zatem alkoholowe pompy ciepła kosztują więcej niż silnik benzynowy lub wysokoprężny ze względu na niższą wydajność i niezawodność (katalizatory i wrażliwe membrany itp.). :?
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 03/03/09, 23:25

Capt_Maloche napisał:Myślałem (nie sprawdzałem tego), że rośliny miały większy plon, wynik mechaniczny był niepokojący: 0.08%!!?? w porównaniu z 8% w PV to szaleństwo

Wreszcie olej Laigret z pewnością ma przyszłość, rozmawiałam o tym wcześniej z koleżanką z Ifremer...

Witam Kapitanie

Niezbyt dobry plon, ale wysokie i niedrogie powierzchnie, które to rekompensują... Dla tych, którzy chcą biopaliwa, myślę, że bardziej opłaca się kupić Ziemię niż ogniwa PV, bo tutaj aspekt ekonomiczny przeważa nad plonem : Idea:
0 x
Obraz

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 99