Palnik kulowy Projekt piłki w 1 godzinę

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
FRANCK (49)
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 171
Rejestracja: 13/01/08, 20:20

Palnik kulowy Projekt piłki w 1 godzinę




przez FRANCK (49) » 15/12/08, 22:42

moja kula została wykonana z chromowanej mosiężnej kulki szuflady o średnicy 19,5 mm (leroy merlin 2,5 €)
Obraz
wierciło gwintowanie idąc powoli, zacząłem od średnicy gwintu, potem 6mm, potem 8, potem 9 i na końcu 9,5. kiedy przekłujesz w wieku 6 lub 8 lat, kołnierz zacznie pierdzieć. umieść miękkie ugryzienia lub kawałki aluminiowych kątowników, które zapobiegną późniejszemu szlifowaniu zadrapań : Lol:
Obraz
podsmażyć kulkę materiału, który uformował się za pomocą pilnika, usunąć chrom z obrzeża dla przyszłego lutu i wykonać małą fazkę, użyłem narzędzia do cięcia rur. przygotuj kawałek miedzianej rurki 8/10. umieścić rurkę w wiertarce i obrobić końcówkę pilnikiem na 5 mm o średnicy 9,5.
Obraz
dopasuj rurkę do kuli za pomocą klinów i ulubionego daraka.
Obraz
lutowałem rurkę i kulkę, piłeczkę odłóż na dno usuwając ukąszenia które pożrą wszystkie kalorie z latarki, nie ładuj jak świnia bo będzie płynąć i będziesz miał tak jak ja piękną zieloną boogie do podrapania szczyt piłki : Wink:
Lutowałem zwykłą latarką na butanie, pręt miedziany ze srebra o pH 6%, dzięki czemu zyskuję prawie 100c ° w porównaniu z miedzianym ph.
Obraz
wtedy jest najlepszy czas na szlifowanie i tam, gdzie zaczyna błyszczeć!
włożyć rurkę do wiertarki i przeszlifować drugą ręką 180 na sekundę, 400 wody, 600 wody następnie gąbkę (od strony pianki nie skrobak) namoczoną w płynie i wychylać się, aż się nagrzeje i zacznie dymić ściereczką miękką i jest super.
Obraz
Obraz

Oto dziura, którą należy dobrze wyśrodkować i to koniec.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79487
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11102




przez Christophe » 16/12/08, 10:09

Dobra robota za końcówkę, ponieważ obróbka kulki nie należy do najłatwiejszych ...

Twoje pierwsze zdjęcie jest nadal dość „rozmyte” ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 16/12/08, 14:54

Franck, czy wiesz coś o hydraulice?

Mam bojler gazowy, który właśnie się zepsuł (przeciek)

żeby wymienić go na identyczny, hydraulik prosi mnie o 1000 €
Czekam na jego wycenę na elektryka, ale jak ktoś pomoże mi to zainstalować ... wezmę acapulco w brico ****

Ja chciałem trochę poczekać i założyć energię słoneczną, ale szacunek idzie do 10000 € (dopiero zaczynam wypytywać o samodzielną budowę / montaż), więc nie mam jeszcze środków, nawet wymiany CWU + kocioł Ogrzewanie za 5000 € Nie mogę na razie ... mam izolację do przerobienia ...

jeśli cię o to pytam, to dlatego, że jestem w złości ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79487
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11102




przez Christophe » 16/12/08, 15:30

Powinieneś utworzyć nowy temat Superform.

Instalacja balonu elektrycznego jest naprawdę łatwa:

a) jeśli masz średnicę. wystarczający kabel zasilający: dla 2kW lub nawet 3kW wystarczy 2,5mm² (można zrobić 29m!)

Oto maksymalna długość kabla w zależności od intensywności przy spadku napięcia maksymalnie 3%:

Obraz

Źródło: http://www.volta-electricite.info/artic ... =fr&pg=605

b) Demontaż lub instalacja kotła gazowego jest bardziej problematyczna ze względu na gaz i właśnie ze względu na normy bezpieczeństwa. Dlatego w tym przypadku zawodowiec jest niezbędny, ponieważ nawet jeśli jest dobrze zrobiony przez "znajomego", w przypadku dużych obaw nie jesteś objęty ubezpieczeniem, myślę ... Więc musisz znaleźć 1 profesjonalistę, który sprawi, że TY demontaż ...

c) Do różnych złączek: kup dobry (najlepiej 2) klucz hydrauliczny do rur i użyj smaru + pasty, nie bierz teflonu, to gówno!
0 x
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 16/12/08, 17:35

dziękuję za te info tak, pomyślałem o nowym temacie ...

Zrobię to ... ale może nie do tej naprawy (przystojny tatuś powaa !!!!)
0 x
FRANCK (49)
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 171
Rejestracja: 13/01/08, 20:20




przez FRANCK (49) » 16/12/08, 21:41

przepraszam, nie wiem zbyt wiele o standardowym kotle, który robię tylko w ogrzewaniu kulowym. :?
0 x
FRANCK (49)
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 171
Rejestracja: 13/01/08, 20:20




przez FRANCK (49) » 16/12/08, 21:42

Christophe napisał:Dobra robota za końcówkę, ponieważ obróbka kulki nie należy do najłatwiejszych ...

Twoje pierwsze zdjęcie jest nadal dość „rozmyte” ...


Zrobiłbym jeszcze jedno, jesteś twardy w biznesie! :D
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 234