Czy Linky jest dokładniejszy?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
PVresistif
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 169
Rejestracja: 26/02/18, 12:44
x 40

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez PVresistif » 03/02/19, 19:19

linky jest bardziej precyzyjny: w rzeczywistości łamie się bez marginesów, podczas gdy stare metry mają margines
jasne, jeśli wcześniej miałeś 7.6 kW (30A x 230 V z marginesem 10%), teraz jest to 7.03 kW (30 A z 2% szacowanego marginesu)
Prenumerata jest monografią Erdf !! rozumiesz teraz zainteresowanie Linky?
Zobacz także fajną stronę: http://osenon.free.fr (dedykuje super wydajny dom)
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez dede2002 » 03/02/19, 20:03

Nie zawsze jest margines, określone przez krzywą wyłącznik jazdy (ABCD ,,, C jest najczęstszą), np C10 obsługuje 16A około 1 minutę oblicza się w celu uniknięcia przegrzania syn. Myślę, że Linky podąża za tymi samymi krzywymi, jeśli mamy mocne silniki, aby zacząć, powinniśmy wybrać wyższą krzywą.
0 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez thibr » 03/02/19, 21:13

test
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13736
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez izentrop » 04/02/19, 00:39

Widać, że dokładność odkształconych prądów jest dobra. Z drugiej strony niezrozumiałe jest, że link nie wyświetla mocy w watach, co sprawiłoby, że ludzie mniej podejrzewali.

Odzyskałem krzywe wyzwalania konwencjonalnych wyłączników, w porównaniu do łącznika (zielono-przerywanego) I rozciągniętego zieloną linią, aby można było porównać ze zwykłymi wartościami subskrypcji.

Jeśli te krzywe są rzeczywistością, link wydaje się mniej czuły i uruchamia się później niż poprzednie wyłączniki, co oznaczałoby, że ci, którzy narzekają na konieczność przejścia na wyższą subskrypcję od czasu przejścia na łącze, robią film?

pvresistif, masz dowód na to, co robisz?

disjoncteurLinky.gif
breakerLinky.gif (100.37 Kio) Oglądano 4888 razy
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13736
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez izentrop » 05/02/19, 09:40

Małe wyjaśnienie krzywych:
X In (A): Liczba na osi odciętych musi być pomnożona przez nominalną intensywność.

Na przykład:
W przypadku subskrypcji 9 KVA; In = 9000 / 200 = 45 A
Poniżej 1.4 In = 63 A linky nie są wyzwalane, ale wyłącznik termomagnetyczny skalibrowany do 45 A uruchomi się po 100 sekund (trochę mniej)
63 X 240 V = 15 kW ogrzewania elektrycznego obsługiwanego przez łącze bez drgań, natomiast konwencjonalny wyłącznik skacze w czasie krótszym niż 100.

Teraz silnik z układem phi COS 0.8 może mieć moc 12 kW dla 63 A
Poprosi o prąd startowy 10 X In
Wciąż widzimy, że wyłącznik skoczy w ciągu setnej sekundy, a łącznik może się rozpocząć, jeśli przetężenie nie przekroczy 2 sekund.

Teraz powinniśmy być w stanie to sprawdzić, jeszcze go nie mam : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez Forhorse » 05/02/19, 21:58

izentrop napisał:Widać, że dokładność odkształconych prądów jest dobra. Z drugiej strony niezrozumiałe jest, że link nie wyświetla mocy w watach, co sprawiłoby, że ludzie mniej podejrzewali.



W rzeczywistości wyświetla moc w watach, ale warunki tego testu nie są takie, jak w normalnym ekosystemie, więc dostarcza tylko „podstawowych” informacji.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez Forhorse » 05/02/19, 22:03

izentrop napisał: Wydłużyłem z zieloną linią, abyśmy mogli porównać do zwykłych wartości subskrypcji.



Co? typowa wartość subskrypcji wynosi ... In 10 razy In jest już dużym dużym przeciążeniem (jak 300A dla subskrypcji 30A) nie było potrzeby przedłużania tego prawa, zwłaszcza, że ​​jest to skala logarytmiczna !
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13736
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez izentrop » 06/02/19, 00:43

Masz rację dla bezużytecznej cechy (przynajmniej takiej, która następuje) : Wink: ). Po prostu nie zrozumiałem od razu, że było to zwielokrotnienie nominalnego I.
W przeciwnym razie nie widziałeś innego błędu?

Właśnie otrzymałem wiadomość e-mail, ponieważ wkrótce zainstaluję link.
0 x
PVresistif
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 169
Rejestracja: 26/02/18, 12:44
x 40

Linky jest o wiele bardziej precyzyjny ...




przez PVresistif » 15/02/19, 12:02

Moja opinia na temat LINKY
ErDF jest właścicielem instalacji, a prosta rzecz przypomina abonament telefoniczny, stale się zwiększa; nadal, że telefon z technologią może być konkurentami posiadającymi swoje sieci (światłowody).
Linky to bardzo dokładny miernik, który mógłby złamać 6.01 KVA, a nie 6.6 KVA jak stare mechaniczne liczniki; więc każdy, kto "wyciągnął" 6.5 KVA, będzie musiał zwiększyć swoją subskrypcję, a więc zapłacić więcej ....
Jestem jednym z nich, jestem pewien, że nie będę ograniczał się do 6 KVA z moim dobrym starym kontem meca, którego będę żałował (Linky planowane w 2020 myślę, że później będzie najlepszy).
Czy można to również wykorzystać do innowacji? A potem nikt nie mówi o dokładności Linky (z wyjątkiem może UFC, które wybrać, jak się wydaje), wszyscy są skupieni na falach radiowych !!!!! Dobra robota, „ekologowie”, są „pożytecznymi głupcami” liberalizmu….
Jeśli tak jest, to EDF uruchomiła ekologów na falach radiowych, aby uniknąć mówienia o rzeczach, które mogłyby się złościć? W każdym razie Linky jest bardzo dobry dla akcji EDF? + 50%? Jest bardzo silny, dobrze zrobiony, żałuję, że nie kupiłem.
0 x
PVresistif
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 169
Rejestracja: 26/02/18, 12:44
x 40

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez PVresistif » 24/02/19, 18:57

mały dodatek: załączona kopia artykułu z danego miesiąca
dla mojego osobistego przypadku: funkcja 5 miernika 36 A to maksymalne zapotrzebowanie mocy 8.1 kW dla abonamentu 30 A lub 20% marginesu; w 2, kiedy będziemy nakładać - wbrew mojej woli - Linky to będzie kosztowało mnie znacznie droższy abonament, dobrze zagrany EDF, to nam bardzo głęboko
Dziękuję państwowej służbie! To się nazywa ukryty wzrost ...
Aby znaleźć funkcje na glukometrze: http://osenon.free.fr/6%20Wattmetre/ose ... tmetre.htm
załączniki
artykuł 20 02 19.pdf
artykuł szczególnej fev 2019
(1.08 mln) Pobrane razy 246
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 247