Pytanie schemat podłączenia kotła na drewno/paliwo

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
francki67
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 16/10/22, 17:42

Pytanie schemat podłączenia kotła na drewno/paliwo




przez francki67 » 30/10/22, 23:17

Halo

Mam kocioł na paliwo firmy Wiessman ze zbiornikiem ciepłej wody, który chciałbym połączyć z kotłem na drewno firmy Wiessman. Poszukuję schematu wiedząc że w tej chwili nie mogę zamontować zbiornika buforowego (brak środków), posiadam też zestaw hydrauliczny (hs Tarn) który chciałbym dołączyć do montażu.
Więc chciałbym grzać drewnem, jak tylko nie wystarczy już kocioł na paliwo.
Moje pytania dotyczą jednostki hydraulicznej i aquastatu, ich integracji z obwodem?
Jeśli ktoś może mi pomóc, dzięki.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Pytanie o schemat łączenia kotła na drewno/paliwo




przez phil59 » 31/10/22, 01:31

Mam wodny piec na drewno, 8.5 powietrza i 7.5 wody, a nawet z tym czasami jest dużo produkcji i polecam przynajmniej zbiornik buforowy.

W tym czasie znalazłem 500L za 100€ na LBC.

To co robię to jak tylko balon jest za nisko, w moim przypadku to bojler gazowy dodatkowo się kręci, żeby balon sprowadzić na umówione tp.

Sonda TP typu sonoff, po której tworzy scenariusz np. wg tp zewn. jeśli tp zbiornika < 36° to kocioł grzeje do 38 np.....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 202